Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 275 informacji. Wszystkie poniżej.

"Tęczowe mosty" niepełnosprawnych »
Tekst opublikowany 2009-10-31, opracowanie UM Legnica
W Młodzieżowym Centrum Kultury odbył się (28 października) zorganizowany po raz pierwszy w naszym mieście Przegląd Działalności Artystycznej Osób Niepełnosprawnych „Tęczowe Mosty”.
Zdjęć: 2  

EUROPA FORUM w firmie Härter  »
Tekst opublikowany 2009-10-31, opracowanie UM Legnica
Stowarzyszenie Ekonomiczne EUROPA FORUM, zajmujące się wspieraniem niemieckich inwestycji na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie, zorganizowało (29 października br.) spotkanie gospodarcze w Legnicy, na zaproszenie firmy „Härter. Technika Wytłaczania”. Uczestniczyło w nim 25 przedsiębiorców zza naszej zachodniej granicy.

Legnicka nekropolia  »
Tekst opublikowany 2009-10-31, opracowanie UM Legnica
Cmentarz komunalny przy ul. Wrocławskiej jest największą nekropolią w mieście. Powstał w pierwszej połowie XIX wieku i uważany jest za jeden z piękniejszych, zabytkowych terenów zielonych Dolnego Śląska.
Zdjęć: 2  

Jak dojechać autobusem?  »
Tekst opublikowany 2009-10-31, opracowanie opr. tom
Tysiące legniczan odwiedza dziś groby swoich najbliższych robiąc ostatnie porządki. Wielu z nas wybiera się na największą nekropolię w mieście autobusami. Przypominamy, jakimi liniami możemy dostać się w okolice cmentarza komunalnego.

Akcja "Znicz" »
Tekst opublikowany 2009-10-31, opracowanie tom
Jak co roku, 1 listopada, służby interwencyjne nie będą miały wolnego. W akcji „Znicz” w całym regionie wezmą udział setki policjantów i funkcjonariuszy Straży Miejskiej.

Nie taki lider straszny »
Tekst opublikowany 2009-10-31, opracowanie Paweł Pawlucy
Piłkarze Miedzi Legnica zremisowali z liderem II-ligowych rozgrywek, drużyną Ruchu Radzionków, 2:2. Podopieczni Janusza Kudyby rozegrali bardzo dobre spotkanie i przez większą jego część dyktowali warunki gry.
Zdjęć: 3  

Gospodarze z pucharem »
Tekst opublikowany 2009-10-31, opracowanie pp
Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zwyciężyli w rozegranym wczoraj Turnieju Halowej Piłki Nożnej. Legniczanie nie mieli sobie równych. W finale pokonali kolegów ze Środy Śląskiej, aż 5:0.
Zdjęć: 3  

Derby dla Konfeksu »
Tekst opublikowany 2009-10-31, opracowanie pp
Drużyna Andrzeja Kisiela odniosła zasłużone zwycięstwo nad lokalnym rywalem, zespołem Miedzi II Legnica, 3:2 (2:0). Dzięki dzisiejszej wygranej Konfeks awansował w IV-ligowej tabeli na 6. miejsce.
Zdjęć: 4  

Permanentna inwigilacja! »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie Robert Włodarek
"Nie podsłuchuj, to nieładnie", to jedno z upomnień, które nie odnosiło pożądanego skutku. Nie ma się co oszukiwać - podsłuchujemy się nawzajem, nawet gdy nie zdajemy sobie z tego sprawy. To część naszych atawistycznych zachowań, które w prehistorii pomagały przeżyć.
Zdjęć: 3  

Protest jednorękich »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie bom
Protestują dolnośląscy właściciele kasyn i klubów z grami hazardowymi. Twierdzą, że zmiany, które przygotowuje rząd przyniosą straty dla budżetu i zwolnienia pracowników.
Zdjęć: 3  

Zdążą do EURO? »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie ech
Prawie 1,5 miliona złotych będzie do podziału w ramach ogłoszonego jeszcze w tym roku konkursu o dotacje na tworzenie bazy pobytowej EURO 2012.

Złodziej trafił do aresztu »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie pp
Złodziej torebki, o którym pisaliśmy w zeszłą środę trafił do policyjnego aresztu. Stróże prawa udowodnili 27-latkowi dwa inne napady na kobiety oraz cztery kradzieże.

Wrocławska odkorkowana »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie pp
Dziś zakończyła się, trwająca przeszło 5 miesięcy, modernizacja odcinka ul. Wrocławskiej. Przez najbliższe pół roku legniccy kierowcy będą mogli odpocząć od korków, które tworzyły się na drodze łączącej osiedla z centrum miasta.
Zdjęć: 3  

Andrzej K. ma jednak proces »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie tom
Dziś przed legnickim Sądem Rejonowym rozpoczął się proces byłego dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Legnicy. Andrzej K. (na zdjęciu) oskarżony jest o korupcję i przekroczenie uprawnień. Podtrzymał przyznanie się do winy.
Zdjęć: 4  

Czas na derby! »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie pp
Już jutro, 31 października, o godz. 13.30 na stadionie przy ul. Grabskiego, dojdzie do spotkania dwóch legnickich drużyn: Konfeksu oraz drugiego zespołu Miedzi. IV-ligowe derby zapowiadają się niezwykle emocjonująco.

Halloween show »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie tom
Dziś i jutro w galerii Cuprum Arena odbędzie się cykl imprez "Halloween show". Na tych, którzy zjawią się w galerii czeka moc atrakcji.

Media Markt poleca »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie opr. red.
Systemy kina domowego SAMSUNG to nowoczesne wzornictwo i innowacyjna technologia. Docenisz świat, w którym każdy obraz i dźwięk wyrażony jest z najwyższą gracją. Dzięki wykorzystaniu technologii przyszłości kino domowe dostarczy ci jeszcze więcej doznań.
Zdjęć: 2  

Jesienno - zimowa karta dań  »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie max
Wraz z Qubus Hotel Legnica kontynuujemy nasz kącik kulinarny. Dla gości przygotowano specjalną kartę dań „Jesień – zima”. Co tym razem przygotował szef kuchni Qubus Hotel – Daniel Niewiadomski?
Zdjęć: 1  

Co wiesz o bezpieczeństwie?  »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie tom
By zachęcić rolników do pogłębiania wiedzy na temat wypadków na roli i zasad bezpiecznej pracy we własnym gospodarstwie, legnicki oddział Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza wszystkich chętnych do udziału w dorocznym konkursie ph: „BHP w gospodarstwie rolnym”.

S.O.S. dla Parku »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie pp
Wczoraj w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym odbyło się podsumowanie VII konkursu plastycznego i fotograficznego "Chrońmy przyrodę ojczystą". W tym roku uczestnicy przedstawiali także swoją wizję lipcowej nawałnicy.
Zdjęć: 5  

Rekordowa dotacja na modernizację zamku »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie tom
Jeden z najbardziej okazałych zabytków Legnicy doczeka się modernizacji za 10 milionów złotych. W ramach unijnego programu operacyjnego na ten cel udało się pozyskać 7 milionów. Tak wysokiej dotacji na legnicki zabytek jeszcze nie było.
Zdjęć: 2  

Gala powitalna Miss Polonia 2009 »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie UM Legnica
Czwartkowy wieczór (29 października br.) na długo pozostanie w pamięci Miss Polonia 2009 Marii Nowakowskiej.
Zdjęć: 6  

''Derby to coś wyjątkowego'' »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie pp
Marcin Garuch jest obecnie etatowym graczem w zespole "Miedzianki", jednak na jutrzejszym meczu z Ruchem Radzionków pojawi się tylko w roli kibica. Ze stadionu im. Orła Białego uda się prosto na obiekt przy Grabskiego, aby wziąć udział w spotkaniu z Konfeksem.

Spotkanie z naszą Miss »
Tekst opublikowany 2009-10-29, opracowanie opr. tom
Chcesz osobiście poznać nową Miss Polonia? Dziś będziesz miał okazję. Maria Nowakowska spotka się z mieszkańcami.
Zdjęć: 1  

Szpital bardziej elektroniczny »
Tekst opublikowany 2009-10-29, opracowanie pp
Legnicki szpital otrzymał przeszło 840 tys. zł. na wprowadzenie elektronicznych kart pacjentów. Do placówki trafi 50 nowych komputerów, nowe serwery i dodatkowe elementy specjalnego programu.

Zmagania mundurowych »
Tekst opublikowany 2009-10-29, opracowanie pp
Już jutro w hali sportowej przy ul. Lotniczej odbędzie się Turniej Halowej Piłki Nożnej. Uczestnikami rozgrywek będą funkcjonariusze dolnośląskiej policji, stawką zmagań – Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Legnicy.

Chojnowski "Dolzamet" pada, załoga chce pensji »
Tekst opublikowany 2009-10-29, opracowanie tom
Źle się dzieje w chojnowskim zakładzie "Dolzamet", specjalizującym się w produkcji łańcuchów. Pracownicy chcą upadłości firmy, bo ich zdaniem, to najlepsze wyjście z katastrofalnej sytuacji. Od kierownictwa fabryki domagają się też wypłaty zaległych pensji.

Allegro wspiera Legnicę »
Tekst opublikowany 2009-10-29, opracowanie UM Legnica
Prawie 7 tysięcy złotych zebrano w 17 polskich miastach, biorących udział w akcji alleMIASTO, na fundusz pomocy przy usuwaniu szkód, jakie lipcowy huragan wyrządził w legnickim Parku Miejskim.
Zdjęć: 1  

Będzie konfrontacja  »
Tekst opublikowany 2009-10-29, opracowanie tom
Będzie konfrontacja między pasażerką a kierowcą autobusu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, między którymi doszło do sprzeczki i wymiany zdań. Wolę spotkania wyraziły obie zainteresowane strony.

"Pawulas" kontra prokuratura »
Tekst opublikowany 2009-10-29, opracowanie tom
18-latek, który niechlubnie wsławił się wulgarną piosenką na temat swojej szkoły i nauczycieli, poszedł na ugodę z prokuraturą i... oszkalował śledczych w kolejnym utworze.

Łysak: Odbudować formę »
Tekst opublikowany 2009-10-29, opracowanie pp
23-letni wychowanek Miedzi, ku uciesze miejscowych kibiców latem ponownie związał się ze swoim macierzystym klubem. Dziś sam przyznaje, że powrót na "stare śmieci" nie wypadł zbyt okazale.
Zdjęć: 1  

Lider przyjeżdża do Legnicy »
Tekst opublikowany 2009-10-29, opracowanie pp
W najbliższą sobotę piłkarze "Miedzianki" zmierzą się z, przewodzącą II-ligowej stawce, drużyną Ruchu Radzionków. W dotychczasowych rozgrywkach lider tabeli poległ zaledwie raz. Czy legniczan stać na odniesienie sensacyjnego zwycięstwa?

Na gorącym uczynku »
Tekst opublikowany 2009-10-28, opracowanie pp
Wczoraj po południu legniccy policjanci zatrzymali 27-letniego legniczanina, który ukradł torebkę jednej z idących ulicą kobiet. Funkcjonariusze zauważyli złodzieja, gdy ten biegł ulicami miasta trzymając w ręku skradziony przedmiot.

Wygraj ''potworne'' bilety »
Tekst opublikowany 2009-10-28, opracowanie red
Legnickie kino "Helios" organizuje Noc Grozy i Horrorów. Dla naszych czytelników mamy 5 pojedynczych wejściówek na piątkowy maraton.
Zdjęć: 1  

Dziś w Expressie... »
Tekst opublikowany 2009-10-28, opracowanie tom
Dziś ukazał się kolejny numer naszego tygodnika. Co tym razem przygotowaliśmy w 158. wydaniu Expressu Legnickiego?

''Chrońmy przyrodę ojczystą'' »
Tekst opublikowany 2009-10-28, opracowanie pp
Już jutro, 29 października, w Sali Widowiskowej Szkolnego Schroniska Młodzieżowego przy ul. Jordana, odbędzie się podsumowanie VII konkursu plastycznego i fotograficznego "Chrońmy przyrodę ojczystą". Początek uroczystości o godz. 14.00.

Nowa jakość w SLD »
Tekst opublikowany 2009-10-28, opracowanie pp
Legnicki radny z ramienia Lewicy, Michał Huzarski, w imieniu partii zapowiada walkę o przyjęcie najlepszej ustawy o zapłodnieniu In Vitro. W realizacji tego celu mają pomóc panie z nowo powstałego Forum Równych Szans i Praw Kobiet.
Zdjęć: 2  

15-latek zatrzymany »
Tekst opublikowany 2009-10-28, opracowanie pp
Wczoraj o godz. 09.30 funkcjonariusz legnickiej policji zatrzymał młodego chłopaka, który włamał się do samochodu i ukradł nawigację satelitarną. Policjant dokonał zatrzymania w drodze do pracy.

Co Andrzej K. powie przed sądem? »
Tekst opublikowany 2009-10-28, opracowanie tom
W piątek były dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej stanie na ławie oskarżonych. Pojutrze przed legnickim Sądem Rejonowym rusza bowiem jego proces. Czy sąd weźmie pod uwagę ugodę, jaką prokurator zawarł z Andrzejem K?

Młodzi legniczanie w kadrze »
Tekst opublikowany 2009-10-28, opracowanie pp
Czterech piłkarzy młodzieżowej drużyny Miedzi Legnica otrzymało powołanie na mistrzowski mecz reprezentacji Dolnego Śląska. Spotkanie, w którym udział weźmie 4 podopiecznych trenera Macieja Gałęzy odbędzie się już dziś.
Zdjęć: 1  

Pięć ton z dymem »
Tekst opublikowany 2009-10-28, opracowanie tom
100 tysięcy sztuk papierosów pochodzących z przemytu zostało zniszczonych w spalarni zajmującej się utylizacją odpadów. Przechwycone pięć ton nielegalnych używek to bilans kilkumiesięcznej pracy dolnośląskich celników.
Zdjęć: 2  

Chwilowa awaria na skrzyżowaniach »
Tekst opublikowany 2009-10-28, opracowanie tom
Na niektórych skrzyżowaniach w mieście przez jakiś czas nie działała sygnalizacja świetlna. W centrum miasta na newralgicznych krzyżówkach tworzyły się gigantyczne korki. To było powodem stłuczek i kolizji.

Wypadek na skrzyżowaniu »
Tekst opublikowany 2009-10-28, opracowanie tom
Na skrzyżowaniu ulic Wrocławskiej z Libana i Witelona doszło do wypadku. Ranna została kobieta. Skutki zdarzenia usuwają strażacy. Kierowcy jadący w kierunku Witelona muszą liczyć się z utrudnieniami.
Zdjęć: 1  

Tornistrowy galimatias »
Tekst opublikowany 2009-10-28, opracowanie Paweł Pawlucy
Od początku września każdy pierwszoklasista może zostawić w szkole książki, zeszyty czy przybory. Problem w tym, że to kosztuje, ponadto w placówkach edukacyjnych często brakuje miejsca. Jak więc z ministerialnym wymogiem radzą sobie legnickie szkoły?
Zdjęć: 2  

Złupili wagony  »
Tekst opublikowany 2009-10-28, opracowanie tom
Ponad czterysta kilogramów kolejowego mienia znaleźli funkcjonariusze legnickiej Straży Ochrony Kolei wraz z policjantami w skupie złomu w Rzeszotarach.

Odwiedzą chore dzieci »
Tekst opublikowany 2009-10-28, opracowanie ech
W najbliższy piątek krwiodawcy zrzeszeni przy Hucie Miedzi Głogów odwiedzą chore dzieci, a przy okazji oddadzą krew.

Wspomóc hospicjum »
Tekst opublikowany 2009-10-28, opracowanie ech
Już 7 listopada w galerii handlowej Cuprum Arena odbędzie się kwesta na rzecz rozbudowy lubińskiego hospicjum.

Świętowały miasta partnerskie »
Tekst opublikowany 2009-10-27, opracowanie UM Legnica
W dniach 23 i 24 października br. francuskie Roanne - partnerskie miasto Legnicy uroczyście obchodziło 50 rocznicę swej współpracy z niemieckim miastem Reutlingen. Do udziału w obchodach jubileuszu zaproszono między innymi Prezydenta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego.

Wrocławianim mistrzem w scrabble »
Tekst opublikowany 2009-10-27, opracowanie UM Legnica
Ogólnopolskie Mistrzostwa Ziemi Legnickiej w scrabble, przeprowadzone 24 i25 października br. w Galerii Piastów, wygrał Karol Waniek z Wrocławia. To pierwszy sukces tego gracza w rankingowym turnieju.

Legnickie firmy wyróżnione »
Tekst opublikowany 2009-10-27, opracowanie UM Legnica
W Operze wrocławskiej spotkały się (19 października br.) wybitne osobistości świata kultury, nauki, biznesu i polityki podczas dorocznej, uroczystej Gali konkursu Dolnośląskie Gryfy.

Taekwondocy szlifują formę »
Tekst opublikowany 2009-10-27, opracowanie pp
Kadrowicze z Legnickiego Klubu Taekwon-do przygotowują się do nadchodzących XVI Mistrzostw Świata w Argentynie. W połowie listopada zawodnicy zakwalifikowani do Reprezentacji Polski udadzą się na zgrupowanie Kadry Narodowej.

Najlepszy raport KGHM »
Tekst opublikowany 2009-10-27, opracowanie ech
KGHM Polska Miedź S.A. napisał najlepszy raport roczny, który zajął pierwsze miejsce w konkursie The Best Annual Report 2008.

Wiata już czeka »
Tekst opublikowany 2009-10-27, opracowanie pp
W minionym tygodniu przy remontowanym odcinku ul. Wrocławskiej stanęła wiata przystankowa. Na możliwość korzystania z nowego przystanku legniczanom przyjdzie jednak jeszcze trochę poczekać.
Zdjęć: 1  

Wszystko o akcji "Znicz" »
Tekst opublikowany 2009-10-27, opracowanie tom
Setki policjantów na drogach, w centrach miast i przy nekropoliach, ograniczenia i utrudnienia w ruchu, problemy z parkowaniem. Tak będzie wyglądał dzień Wszystkich Świętych w naszym regionie.
Zdjęć: 2  

Nasza Miss Polonia chciała być... księżniczką  »
Tekst opublikowany 2009-10-27, opracowanie tom
Świeżo upieczona Miss Polonia, 22-letnia studentka PWSZ, Marysia Nowakowska, jeszcze nie ochłonęła po wielkim sukcesie. Wciąż odbiera gratulacje.
Zdjęć: 3  

Pożar na odlewni »
Tekst opublikowany 2009-10-27, opracowanie pp
Przeszło 10 jednostek straży pożarnej uczestniczyło w akcji ratunkowej na terenie odlewni zakładu Zanam – Legmet. Przeprowadzone ćwiczenia miały wykazać, jak strażacy poradzą sobie w obliczu prawdziwego pożaru na terenie hali.
Zdjęć: 6  

Pompony w dłoń »
Tekst opublikowany 2009-10-26, opracowanie pp
Legnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji rozpoczął zapisy na zajęcia sekcji cheerleaders. Jeśli interesujesz się sportem oraz tańcem, właśnie nadarza się okazja do połączenia tych dwóch aktywności.

Udana inauguracja szachistów »
Tekst opublikowany 2009-10-26, opracowanie pp
Szachiści rezerw ASSZ Miedzi Legnica udanie rozpoczęli tegoroczne III-ligowe rozgrywki. W swoim pierwszym boju legniccy adepci królewskiej gry pokonali zespół UKS Debiut Przedwojów, 4-1.
Zdjęć: 1  

Wzmożone kontrole służb »
Tekst opublikowany 2009-10-26, opracowanie tom
Na drogach całego regionu Zagłębia Miedziowego trwają wzmożone kontrole policji, funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego, Straży Granicznej i Służby Celnej.
Zdjęć: 6  

Sobota z OSiRem »
Tekst opublikowany 2009-10-26, opracowanie pp
24 października legnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował dwie plenerowe imprezy sportowe. Najpierw w trasę wyruszyli legniccy rowerzyści, tuż po nich na spacer parkowymi alejkami wybrali się zwolennicy marszu z kijami.
Zdjęć: 3  

Prawdziwe LEGOszaleństwo »
Tekst opublikowany 2009-10-26, opracowanie red
W minioną sobotę młodych zwolenników dobrej zabawy odwiedzających Galerię Gwarna, ogarnęło istne LEGOszaleństwo. Przeszło 120 dzieci wzięło udział w I Mistrzostwach Układania Klocków.
Zdjęć: 2  

Teraz walczy Gubin »
Tekst opublikowany 2009-10-26, opracowanie ech
Na 8 listopada zaplanowano referendum, w którym mieszkańcy gminy Gubin opowiedzą się za lub przeciw powstaniu kopalni odkrywkowej węgla brunatnego.

Sprostowanie »
Tekst opublikowany 2009-10-26, opracowanie Red.
Nie jest prawdą informacja, jakoby Pan Tomasz Sz. został uznany winnym nieumyślnego spowodowania śmierci pacjenta Jarosława Gawora.

Plaga pijanych kierowców »
Tekst opublikowany 2009-10-26, opracowanie pp
W miniony weekend legniccy policjanci zatrzymali aż ośmiu nietrzeźwych kierowców. W organizmie jednego z mężczyzn, 55-letniego mieszkańca naszego miasta, wykryto niemal 2 promile alkoholu.

Już jutro społeczne konsultacje »
Tekst opublikowany 2009-10-26, opracowanie UM Legnica
Drugie już otwarte konsultacje społeczne, organizowane w ramach prac nad Strategią zarządzania marką Legnica, odbędą się 27 października 2009 r. o godzinie 14.00 w Klubie Nauczyciela przy ul. Jordana 17. Poprowadzą je eksperci z Agencji Eskadra MarketPlace, która przygotowuje dla miasta ten ważny dokument.

Bonifikaty zawieszone »
Tekst opublikowany 2009-10-26, opracowanie tom
Wzbudzające wiele kontrowersji uchwały w sprawie mieszkaniowych bonifikat zostały zdjęte z porządku dzisiejszej sesji. Autorka obydwu projektów, Ewa Szymańska (na zdjęciu), chce najpierw zasięgnąć opinii wojewody.

Pierwsze biuro europosła  »
Tekst opublikowany 2009-10-26, opracowanie tom
Nie w rodzinnym Lubinie i nie w stolicy Dolnego Śląska, ale w Legnicy, eurodeputowany Piotr Borys otworzył swoje pierwsze biuro do kontaktu ze społeczeństwem. Docelowo biur europosła Borysa będzie dziesięć w całym okręgu dolnośląsko - opolskim.
Zdjęć: 2  

Nieruchomości "nie", transport "tak" »
Tekst opublikowany 2009-10-26, opracowanie tom
Od 1 stycznia przyszłego roku właściciele firm przewozowych zapłacą wyższy podatek, średnio o trzy procent. Nie zmieni się natomiast stawka podatków od nieruchomości.

Miejsca nie zawsze spokojne »
Tekst opublikowany 2009-10-26, opracowanie opr. kt
Święto Zmarłych jest dla jednych czasem refleksji i zadumy, a dla innych okazją do łatwego „zarobku” . Policja apeluje: uważajmy na kieszonkowców!

Popłoch wśród kierowców  »
Tekst opublikowany 2009-10-26, opracowanie tom
350 skontrolowanych kierowców, mandaty karne na łączną kwotę 55 tysięcy złotych, 25 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych i sześciu nietrzeźwych. Taki jest bilans dzisiejszej akcji policji, funkcjonariuszy ITD, Straży Granicznej i Służby Celnej.

Radni zdenerwowali trenera  »
Tekst opublikowany 2009-10-26, opracowanie tom
"Słucham tej dyskusji i jakbym w innym świecie był. Nie rozumiem, co my tu robimy. Czy ktoś z państwa był na jakiejkolwiek sportowej imprezie". Co tak poirytowało Józefa Baściuka (na zdjęciu), trenera legnickich łuczników, który gościł na sesji Rady Miejskiej.
Zdjęć: 2  

Kobiece Salony Filmowe »
Tekst opublikowany 2009-10-26, opracowanie ech
Już 5 listopada w lubińskim kinie Helios po raz drugi zorganizowane zostanie spotkanie w ramach Kobiecych Salonów Filmowych.

Przedszkolny patrol »
Tekst opublikowany 2009-10-25, opracowanie pp
Do Miejskiego Przedszkola nr 18 zawitali mundurowi. Co prawda funkcjonariusze tylko edukowali najmłodszych wychowanków przedszkola, na dzieciach nietypowa wizyta wywarła jednak spore wrażenie.
Zdjęć: 3  

''Mamy poważny problem'' »
Tekst opublikowany 2009-10-25, opracowanie pp
Po meczu z Politechniką Radom Edward Strząbała nie krył swojego gniewu. Szkoleniowiec szczypiornistów Siódemki Miedź Legnica stwierdził, że jego podopieczni grać skończyli tak naprawdę już z początkiem drugiej połowy.

''Cieszy wygrana, styl już nie'' »
Tekst opublikowany 2009-10-25, opracowanie pp
Trener "Miedzianki", Janusz Kudyba, był wyraźnie zadowolony ze zwycięstwa z rywalem w bezpośredniej walce o utrzymanie. Nieco mniej ciepłych słów opiekun legniczan poświęcił grze swoich podopiecznych.

Zagdański: Niedosyt pozostaje »
Tekst opublikowany 2009-10-25, opracowanie pp
Zagdański to nazwisko, które w protokole sędziowskim z sobotniego meczu Lechia-Miedź z pewnością pojawiało się najczęściej. W 7. minucie 20-letni napastnik zdobył gola na wagę 3 punktów, niespełna godzinę później został wyrzucony z boiska za faul na rywalu.
Zdjęć: 1  

Garuch: Przerwaliśmy passę »
Tekst opublikowany 2009-10-25, opracowanie pp
W Zielonej Górze Marcin Garuch rozegrał dobre spotkanie, pomocnik Miedzi został jednak także ukarany żółtą kartką, która wyklucza jego udział w kolejnym ligowym meczu legniczan.
Zdjęć: 1  

Szukają wolontariuszy »
Tekst opublikowany 2009-10-25, opracowanie pp
Legnicki szpital przystąpił do ogólnopolskiej akcji "Hospicjum to też życie" i obecnie poszukuje wolontariuszy do pomocy na oddziale paliatywnym. Celem pielęgniarek jest nawiązanie współpracy z ochotnikami w wieku powyżej 50 lat.

Zmiana czasu - godzinę do tyłu  »
Tekst opublikowany 2009-10-24, opracowanie tom
Nie zapomnijmy dzisiejszej nocy przestawić swoich zegarków o godzinę do tyłu. Tym samym przechodzimy z czasu letniego na zimowy.

I Mistrzostwa Ziemi Legnickiej w scrabble »
Tekst opublikowany 2009-10-24, opracowanie tom
Już dziś rozpoczną się I Mistrzostwa Ziemi Legnickiej w Scrabble. Przez dwa dni w Galerii Piastów uczestnicy turnieju rozegrają 12 partii.

Kierowca "szóstki" mówi zupełnie coś innego  »
Tekst opublikowany 2009-10-24, opracowanie tom
Kierowca autobusu MPK, wobec którego padły podejrzenia o skandalicznym zachowaniu, przedstawia zupełnie inną wersję wydarzenia opisanego wczoraj na łamach naszego portalu. O tym, co w tej sprawie mówi kierowca, dowiadujemy się z jego oświadczenia, które publikujemy.
Zdjęć: 1  

Zwycięstwo w męczarniach »
Tekst opublikowany 2009-10-24, opracowanie Paweł Pawlucy
Piłkarze Miedzi Legnica wygrali drugie spotkanie z rzędu. Tym razem podopieczni Janusza Kudyby pokonali w Zielonej Górze zespół tamtejszej Lechii, 1:0. Zwycięstwo wcale nie przyszło legniczanom łatwo. Oba zespoły kończyły mecz w osłabieniu.

Siódemka Miedź Legnica - Politechnika Radom 29:31 »
Tekst opublikowany 2009-10-24, opracowanie pp
Drużyna Siódemki Miedź Legnica przegrała z zespołem Politechniki Radom, 29:31 (17:13). Porażka niemal przekreśla szanse ekipy Edwarda Strząbały na bezpośredni awans do Ekstraklasy.

Becikowe pod kontrolą »
Tekst opublikowany 2009-10-24, opracowanie ech
Od 1 listopada zmieniają się zasady przyznawania pieniędzy za urodzenie dziecka. Wypłata tak zwanego becikowego uzależniona będzie od zaświadczenia lekarskiego.

ZUS ma 75 lat »
Tekst opublikowany 2009-10-24, opracowanie ech
Dzisiaj Zakład Ubezpieczeń Społecznych obchodzi swoje 75 urodziny. ZUS powstał dokładnie 24 października 1934 roku, decyzją prezydenta Ignacego Mościckiego, na mocy której połączono pięć wcześniej działających państwowych izb ubezpieczeniowych.

Piękna legniczanka Miss Polonia 2009 »
Tekst opublikowany 2009-10-24, opracowanie tom
22-letnia Marysia Nowakowska z Legnicy została Miss Polonia 2009! W ścisłym finale urodziwa legniczanka pokonała czwórkę dziewcząt. Z Łodzi, gdzie odbył się dziś konkurs, królowa wyjedzie nowym Fiatem 500 Sport.

Media Markt poleca  »
Tekst opublikowany 2009-10-23, opracowanie red.
Telefon komórkowy, czy aparat fotograficzny, a może inaczej aparat fotograficzny z funkcją telefonu komórkowego? Przedstawiamy pierwszy na świecie telefon z aparatem o rozdzielczości 12 megapikseli umożliwiający błyskawiczne wykonywanie i przeglądanie zdjęć. Nowy Samsung Pixon12 już jest dostępny w sprzedaży w sieciach sklepów Media Markt.
Zdjęć: 2  

Jak skutecznie rzucić palenie?  »
Tekst opublikowany 2009-10-23, opracowanie Grzegorz Czarnecki
Kontynuujemy nasz redakcyjny cykl o metodach rzucania palenia papierosów. Dziś pytamy naszego eksperta o to, czy po kuracji metodą biorezonansową walka z nałogiem palenia mija i czy przebywanie wśród palaczy może go odnowić. Z Szymonem Woronko, lekarzem chorób wewnętrznych z Ośrodka Terapii Bioinformacyjnej w Zielonej Górze, rozmawia Grzegorz Czarnecki.

Katarzyna Groniec w Legnicy »
Tekst opublikowany 2009-10-23, opracowanie UM Legnica
Dziś o godz. 19.00 na Dużej Scenie Teatru Modrzejewskiej wystąpi Katarzyna Groniec - najwybitniejsza w Polsce wykonawczyni piosenki aktorskiej. W jej najnowszym recitalu „Listy Julii” spotykają się zdradzona kobieta, dziecko, żołnierz, samobójca i diabelski sprzedawca.

Łodzią na sygnale »
Tekst opublikowany 2009-10-23, opracowanie pp
Wczoraj w Domu Kultury "Atrium" gościł znany tekściarz, poeta, i scenarzysta, Jacek Cygan. Artysta promował swój tom poezji pn. "Ambulanza – wiersze śródziemnomorskie".
Zdjęć: 3  

Uciążliwa przypadłość kierowców MPK »
Tekst opublikowany 2009-10-23, opracowanie tom
Do naszej redakcji zgłosiła się legniczanka oburzona postawą kierowcy jednego z miejskich autobusów MPK. "Kierowca nie chciał otworzyć drzwi, był ordynarny i opryskliwy", mówi nam zdenerwowana rencistka.
Zdjęć: 1  

Szczypiorniści podejmą Politechnikę »
Tekst opublikowany 2009-10-23, opracowanie pp
Już jutro podopieczni Edwarda Strząbały rozegrają kolejny mecz w ramach I-ligowych rozgrywek. W sobotni wieczór rywalem legniczan będzie zespół Politechniki Radomskiej.

Porusz wyobraźnię »
Tekst opublikowany 2009-10-23, opracowanie pp
W najbliższą sobotę zwolennicy popularnych "cegiełek" LEGO staną przed szansą sprawdzenia swoich umiejętności. Galeria Gwarna zaprasza do udziału w I Mistrzostwach w układaniu klocków duńskiego producenta zabawek.
Zdjęć: 1  

Uniwersalny język emocji »
Tekst opublikowany 2009-10-23, opracowanie pp
Dziś w Muzeum Miedzi odbędzie się wernisaż wystawy prac Wojciecha Siudmaka. Artysta uważany za jednego z najwybitniejszych twórców realizmu fantastycznego pojawił się w Legnicy po raz pierwszy od 12 lat.
Zdjęć: 5  

Spotkanie z Jackiem Cyganem »
Tekst opublikowany 2009-10-22, opracowanie pp
Już dziś, 22 października, gościem legnickiego Domu Kultury "Atrium" będzie znany tekściarz, poeta, scenarzysta, autor musicalowy, juror i organizator festiwali muzycznych - Jacek Cygan.

''Modni'' złodzieje »
Tekst opublikowany 2009-10-22, opracowanie pp
Do policyjnego aresztu trafiła 21-letnia kobieta i 50-letni mężczyzna. Wspólnie okradali sklepy odzieżowe na terenie jednego z pasaży handlowych. Za przywłaszczenie ubrań o wartości niespełna 300 złotych mogą spędzić za kratkami nawet do 5 lat.

Na estoński rynek? »
Tekst opublikowany 2009-10-22, opracowanie ech
Polkowicki Zanam-Legmet zainteresowany jest rozszerzeniem swojej działalności na estoński rynek. Niedawno w Zanamie gościli przedstawiciele tamtejszych kopalni łupków bitumicznych.

Powstaje nowe boisko »
Tekst opublikowany 2009-10-22, opracowanie UM Legnica
Wedle projektu pn. „Modernizacja bazy sportowej dla szkolenia młodzieży uzdolnionej piłkarsko", przy ul. Grabskiego powstanie nowe boisko. Prace nad jego budową potrwają do sierpnia 2010 roku. Koszt inwestycji to 3,2 mln zł.

„Tęczowe Mosty” »
Tekst opublikowany 2009-10-22, opracowanie pp
W środę, 28 października, w Młodzieżowym Centrum Kultury odbędzie się Przegląd Działalności Artystycznej Osób Niepełnosprawnych. Konkurs organizuje Urząd Miasta, MCK oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Legnickiej.

NIE dla prywatyzacji KGHM »
Tekst opublikowany 2009-10-22, opracowanie Ewa Chojna
Na wczorajszej konferencji pod hasłem „Polska Miedź dobrem regionu” zorganizowanej w Centrum Kultury Muza pojawili się wszyscy gospodarze miast Zagłębia Miedziowego. Po raz kolejny wyrazili swój sprzeciw dla planów rządowych dotyczących prywatyzacji Polskiej Miedzi.
Zdjęć: 5  

Radni PO przeciwko podwyżce podatków  »
Tekst opublikowany 2009-10-22, opracowanie tom
Radni klubu Platformy Obywatelskiej będą głosować przeciwko uchwałom podatkowym zgłoszonym przez prezydenta miasta. A w sprawie mieszkaniowych bonifikat, PO zarzuca władzom miasta popełnienie grzechu zaniechania.
Zdjęć: 1  

Zaatakował funkcjonariusza »
Tekst opublikowany 2009-10-22, opracowanie pp
Wczoraj w jednym z legnickich supermarketów zatrzymano mężczyznę, który dokonywał kradzieży kosmetyków. 31-latek był agresywny w stosunku do interweniujących policjantów, groził im i nie stosował się do ich zaleceń.

Pięciu kandydatów do fotela szefa MPK  »
Tekst opublikowany 2009-10-22, opracowanie tom
Pięciu kandydatów złożyło swoje oferty na stanowisko prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Legnicy. Nowego szefa tej spółki poznamy z końcem listopada.

Jeden głupi telefon  »
Tekst opublikowany 2009-10-22, opracowanie tom
Wystarczy jeden telefon, by postawić na nogi policję, straż pożarną i pogotowie. Wczoraj w jednej ze szkół w centrum miasta szukano bomby. Na szczęście był to fałszywy alarm.
Zdjęć: 1  

Spaczyński: Dostałem swoją szansę »
Tekst opublikowany 2009-10-22, opracowanie pp
21-letni Patryk Spaczyński przed tygodniem po raz pierwszy pojawił się w składzie drużyny prowadzonej przez Janusza Kudybę. Zawodnik, który w zeszłym sezonie w zespole Jarosława Pedryca zaliczył ledwie 4-minutowy epizod, obecnie stanął przed szansą wywalczenia miejsca w składzie "Miedzianki".
Zdjęć: 1  

Musiałowski o Lechii »
Tekst opublikowany 2009-10-22, opracowanie pp
Przed tygodniem Patryk Musiałowski powrócił, po sześciu kolejkach, do wyjściowego składu Miedzi i po raz pierwszy w obecnym sezonie spędził na boisku pełne 90 minut. Strzelił także bramkę otwierającą wynik Sam piłkarz wierzy, że nie jest to tylko chwilowy przebłysk formy.
Zdjęć: 1  

Przerwać złą passę »
Tekst opublikowany 2009-10-22, opracowanie pp
Drużyna Miedzi Legnica od dłuższego czasu nie potrafi korzystnie zaprezentować się w dwóch kolejnych spotkaniach. Czy po wyjazdowej wygranej z Unią Janikowo podopieczni Janusza Kudyby będą w stanie sięgnąć po zwycięstwo w Zielonej Górze?
Zdjęć: 1  

Smsy w trumnie »
Tekst opublikowany 2009-10-21, opracowanie Jacek Bomersbach
Dziś, podobnie jak sześć tysięcy lat temu, bardzo często zmarłych chowamy z przedmiotami, z którymi się nie rozstawali za życia. Rodzina często wkłada do trumny okulary, telefon komórkowy, alkohol…
Zdjęć: 3  

Nie daj się bólowi »
Tekst opublikowany 2009-10-21, opracowanie Ewa Chojna
Skąd bierze się ból i jak go uśmierzyć? Lepiej leczyć skutki choroby, czy może zająć się, eliminowaniem jej przyczyny? A może stosować farmaceutyki, czy sięgnąć do niekonwencjonalnych metod związanych z medycyną naturalną?
Zdjęć: 1  

Dziś w Expressie... »
Tekst opublikowany 2009-10-21, opracowanie red
Dziś, jak co tydzień, oddajemy w Wasze ręce kolejny numer naszego tygodnika. Co przygotowaliśmy na łamach 184. wydania Expressu Legnickiego?

Wspominali Wielkiego Człowieka »
Tekst opublikowany 2009-10-21, opracowanie pp
Całemu światu przynosił radość, jednak dzieci darzył szczególną miłością. W 31. rocznicę Pontyfikatu Jana Pawła II członkowie kół Towarzystwa Przyjaciół Dzieci uczestniczyli w Wieczorze Poezji o Wielkim Papieżu.
Zdjęć: 2  

Kolejne społeczne konsultacje »
Tekst opublikowany 2009-10-21, opracowanie UM Legnica
Serdecznie zapraszamy na drugie konsultacje społeczne organizowane w ramach prac nad Strategią zarządzania marką Legnica. Poprowadzą je eksperci z Agencji Eskadra MarketPlace, która przygotowuje dla miasta ten ważny dokument. Termin i miejsce spotkania to 27 października 2009 r., godz. 14.00, Klub Nauczyciela przy ul. Jordana 17.

Finał siatkówki na siedząco »
Tekst opublikowany 2009-10-21, opracowanie UM Legnica
Urząd Miasta Legnicy i Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania i Rozwoju Integracji przy Zespole Szkół Integracyjnych w Legnicy „Uśmiech Dziecka” informują, że 24 i 25 października 2009 r. w hali sportowej Zespołu Szkół Integracyjnych w Legnicy przy ul. Wierzyńskiego 1 odbędzie się finałowy turniej Mistrzostw Polski sezonu 2009 w piłce siatkowej rozgrywanej na siedząco.

Podróż po Diunie »
Tekst opublikowany 2009-10-21, opracowanie pp
Jeszcze w tym tygodniu w Muzeum Miedzi otwarta zostanie wystawa prac Wojciecha Siudmaka. Autor uważany za jednego z czołowych reprezentantów realizmu fantastycznego pojawi się w naszym mieście na piątkowym wernisażu.

Stróże prawa przed Temidą  »
Tekst opublikowany 2009-10-21, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Co łączy jednego z najbardziej rozpoznawalnych legnickich sędziów i twardego gliniarza? Ich życie zawodowe i prywatne, nagle zostało wywrócone do góry nogami. Zupełnie nieoczekiwanie stali się podejrzanymi i oskarżonymi.
Zdjęć: 2  

Mieszkaniowe bonifiktay - lex retro non agit? »
Tekst opublikowany 2009-10-21, opracowanie tom
Choć większość projektów uchwał, które legniccy radni będą rozpatrywać na najbliższej poniedziałkowej sesji powinny przejść bez echa, jest jeden powód, by zrobiło się gorąco.

Podrożeje prawko? »
Tekst opublikowany 2009-10-20, opracowanie RH
Nie masz jeszcze prawa jazdy – pomyśl o tym teraz. Ministerstwo finansów szykuje zmiany, według których szkoły nauki jazdy płacić będą 22 - procentowy podatek VAT. Koszt ten oczywiście poniesie kursant.

Zwężą A4 »
Tekst opublikowany 2009-10-20, opracowanie RW
Spore utrudnienia czekają dzisiaj od godziny 10 wszystkich kierowców jadących po autostradzie A4. Na 146 kilometrze drogowcy będą rozbierać rusztowanie wiaduktu.

Wyładowali złość »
Tekst opublikowany 2009-10-20, opracowanie pp
Legniczanie, którzy wybijali szyby na wiacie przystankowej mogą trafić do więzienia nawet na 5 lat. Mężczyźni działali pod wpływem alkoholu, jeden z nich wyznał, że niszcząc przystanek chciał wyładować złość po kłótni z dziewczyną.
Zdjęć: 2  

Kałasznikow mistrzem Brandenburgii »
Tekst opublikowany 2009-10-20, opracowanie pp
Zawodnicy Legnickiego Klubu Oyama Karate zaprezentowali wysoką formę na Mistrzostwach Brandenburgii. Patryk Kałasznikow sięgnął po złoto, jego klubowa koleżanka – Gabriella Librowska – zdobyła srebrny medal.
Zdjęć: 2  

Narkotyki pod sufitem »
Tekst opublikowany 2009-10-20, opracowanie pp
Chojnowscy policjanci przechwycili 65 „działek” amfetaminy. Narkotyki znaleziono w mieszkaniu 36-latka. Mężczyzna ukrywał środki odurzające pod belką stropową.
Zdjęć: 2  

Kolejny marsz z kijami »
Tekst opublikowany 2009-10-20, opracowanie pp
Już w najbliższą sobotę, 24 października, legnicki OSiR zorganizuje kolejny Marsz z Kijami - „Nordic Walking”. Amatorzy tej aktywności wyruszą spod siedziby ośrodka, przy ul. N. Marii Panny, w kierunku Parku Miejskiego.

Weź udział w rolniczym konkursie KRUS-u  »
Tekst opublikowany 2009-10-20, opracowanie tom
By zachęcić rolników do pogłębiania wiedzy na temat wypadków na roli i zasad bezpiecznej pracy we własnym gospodarstwie, legnicki oddział Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza wszystkich chętnych do udziału w dorocznym konkursie.

Młodzi Francuzi poznają nasz kraj  »
Tekst opublikowany 2009-10-20, opracowanie tom
Od niedzieli, 18 października, gośćmi II Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy są uczniowie z zaprzyjaźnionego liceum Aristide Briand we francuskim mieście Gap.
Zdjęć: 2  

Druga edycja olimpiady logistycznej  »
Tekst opublikowany 2009-10-19, opracowanie tom
Rozpoczęła się II edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Do I etapu konkursu przystąpiło blisko 4,5 tysiąca uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, w tym pięcioro uczniów z Centrum Kształcenia Ustawicznego w Legnicy.

Z ZUS przez internet »
Tekst opublikowany 2009-10-19, opracowanie ech
Już niedługo wszelkie sprawy związane z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych będzie można załatwić przez internet. Współfinansowanie projektu z funduszy europejskich pozwoli na wprowadzenie Platformy Usług Elektronicznych.

Uwaga na biurowych złodziei »
Tekst opublikowany 2009-10-19, opracowanie pp
Legniccy policjanci ostrzegają przed złodziejami, którzy dokonują kradzieży na terenie urzędów czy firm. Dla pomysłowego grabieżcy nawet kilkuminutowa nieobecność pracownika w biurze stanowi świetną okazję do działania.

IPN rozdaje książki »
Tekst opublikowany 2009-10-19, opracowanie opr. kt
20 października, wrocławski oddział IPN podpisze umowę z bibliotekami, do których będą regularnie trafiały wydawane przez Instytut książki.

''Miedzianka'' szuka talentów »
Tekst opublikowany 2009-10-19, opracowanie pp
Legnicki klub ASPN Miedź Legnica prowadzi nabór do najmłodszych grup piłkarskich. Opiekunowie zajmujący się grupami młodzieżowymi oczekują zgłoszeń od chłopców urodzonych w roku 2001 oraz młodszych.

10 lat dla „ducha” »
Tekst opublikowany 2009-10-19, opracowanie pp
Zdążył włamać się do sklepu, jednak policjanci odcięli mu drogę ucieczki. Niezauważony przez stróżów prawa mężczyzna ukrywał się między regałami. Jego obecność zauważono dopiero w świetle lampy błyskowej.

Książki od IPN »
Tekst opublikowany 2009-10-19, opracowanie pp
Już jutro trzy dolnośląskie biblioteki podpiszą umowę o współpracy z wrocławskim oddziałem IPN. Jedną z nich jest Legnicka Biblioteka Publiczna, która dzięki zawarciu porozumienia z instytutem będzie regularnie poszerzać swój zbiór o nowe tomy z wrocławskiej serii wydawniczej.
Zdjęć: 1  

Na celowniku prokuratury  »
Tekst opublikowany 2009-10-19, opracowanie tom
Prokuratura Rejonowa wszczęła dochodzenie w sprawie nierzetelności w prowadzeniu dokumentacji i niewłaściwego wykorzystywania samochodu służbowego przez jednego z pracowników legnickiego oddziału EnergiiPro.

Chcą kopalni węgla... w Gubinie  »
Tekst opublikowany 2009-10-19, opracowanie tom
Na Uniwersytecie Zielonogórskim nastąpi uroczyste podpisanie umowy inicjującej powstanie konsorcjum dla budowy elektrowni i kopalni węgla brunatnego... w Gubinie. Czy to oznacza koniec planów budowy odkrywki w Zagłębiu Miedziowym?

Trzymamy kciuki za legnicką Miss »
Tekst opublikowany 2009-10-19, opracowanie UM Legnica
Legniczanka Maria Nowakowska jest zwyciężczynią dolnośląskich eliminacji konkursu Miss Polonia 2009. Maria będzie reprezentować nasze piękne miasto i region w ogólnopolskim Finale tego Konkursu, który odbędzie się już w najbliższą sobotę, 24 października w Łodzi.

Władysław Stawik nie żyje! »
Tekst opublikowany 2009-10-19, opracowanie UM Legnica
W ostatni piątek, 16 października, w wieku 86 lat zmarł Władysław Stawik, przez całe swoje życie związany z legnicką oświatą. Publikujemy kondolencje prezydenta Legnicy.

Za włam do kiosku »
Tekst opublikowany 2009-10-19, opracowanie ech
Do 10 lat pozbawienia wolności grozi włamywaczom, którzy chcieli okraść kiosk. Na szczęście widział to jeden z mieszkańców miasta, który szybko wezwał policję.

Maluchy mają swoje przedszkola »
Tekst opublikowany 2009-10-19, opracowanie Ewa Chojna
16 oddziałów przedszkolnych na terenach zagrożonych wykluczeniem społecznym działa w najlepsze. Pomimo, że projekt stworzony przez lubińskie Stowarzyszenie Civis Europae wzbudził nie mało kontrowersji, jego ponowna ocena pozwoliła na przyznanie 5,5 miliona złotych z funduszy unijnych, dzięki którym maluchy z terenów wiejskich mogą uczęszczać do bezpłatnych placówek.
Zdjęć: 1  

Wygrana w Janikowie »
Tekst opublikowany 2009-10-17, opracowanie pp
Podopieczni Janusza Kudyby zwyciężyli w rozegranym dziś w Janikowie meczu 15. kolejki II-ligowych rozgrywek z zespołem tamtejszej Unii, 3:2. Strzelcami bramek dla legniczan byli: Patryk Musiałowski, Łukasz Zagdański i Piotr Burski.

Zwycięstwo szczypiornistów »
Tekst opublikowany 2009-10-17, opracowanie pp
Drużyna Siódemki Miedź Legnica wygrała w wyjazdowym meczu z Wisłą Sandomierz 28:35 (12:19). Podopieczni Edwarda Strząbały po wygraną sięgnęli bez większych problemów

Konfeks gubi punkty »
Tekst opublikowany 2009-10-17, opracowanie pp
Zespół Konfeksu przegrał na własnym terenie z drużyną GKS Kobierzyce, 2:3. Bramki dla legniczan zdobyli: Jarosław Moroch i Remigiusz Postrożny.

''Bardzo ważne punkty'' »
Tekst opublikowany 2009-10-17, opracowanie pp
Opiekun Miedzi Legnica, Janusz Kudyba, może być zadowolony z postawy swoich podopiecznych w meczu przeciwko Unii Janikowo. Legniczanie pokonali sąsiadów z dolnej części tabeli, zdobyte w Janikowie punkty mają więc podwójną wartość.

Rajd św. Jadwiga przełożony »
Tekst opublikowany 2009-10-16, opracowanie pp
Organizator Rajdu Rowerowego św. Jadwiga, legnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, poinformował o zmianie terminu, w którym odbędzie się impreza. Zaplanowane pierwotnie na 17 października zawody dojdą do skutku tydzień później.

Pozbądź się złomu »
Tekst opublikowany 2009-10-16, opracowanie UM Legnica
Pozbywanie się z domu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego często, ale zupełnie niepotrzebnie, stanowi problem dla wielu mieszkańców. W naszym mieście proste i darmowe rozwiązanie proponuje Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

Uzależnieni od jednorękiego »
Tekst opublikowany 2009-10-16, opracowanie Jacek Bomersbach
Hazard podobnie jak narkotyk silnie uzależnia. Uzależniamy się grając nie tylko w kasynach, ale również na wyścigach konnych, podczas gry na giełdzie i w totolotka.
Zdjęć: 3  

Szczypiorniści grają z Wisłą »
Tekst opublikowany 2009-10-16, opracowanie pp
Przed tygodniem legniczanie przegrali na własnym terenie z głównym rywalem do bezpośredniego awansu, Stalą Mielec (36:37). Czy podopieczni Edwarda Strząbały zdołają podnieść się w jutrzejszym meczu przeciwko Wiśle Sandomierz?

Urodzinowe ceny »
Tekst opublikowany 2009-10-16, opracowanie ech
Z okazji 5-tych urodzin sklepy SATURN w całej Polsce przygotowały dla swoich klientów kolejną niespodziankę. Do 18 października zakupy w SATURNIE będą premiowane karą podarunkową.

Zadbaj o bezpieczeństwo - sezon na "zimówki" »
Tekst opublikowany 2009-10-16, opracowanie tom
Atak zimy na południu Dolnego Śląska, opady deszczu w naszym regionie. Jesienno - zimowa aura to dla kierowców ciężki czas. Warto pomyśleć o wymianie opon z letnich na zimowe. Radzimy, o czym należy pamiętać i na co zwracać uwagę kupując „zimówki”.
Zdjęć: 1  

Rocznica Wielkiego Pontyfikatu »
Tekst opublikowany 2009-10-16, opracowanie tom
Niemal każdy przystaje dziś przy pomniku Jana Pawła II obok legnickiej katedry, by choć na chwilę oddać się modlitwie. Dziś mija 31. rocznica historycznego wyboru polskiego kardynała na stolicę Piotrową.

Zdążyć przed mrozem »
Tekst opublikowany 2009-10-16, opracowanie Paweł Pawlucy
Zima to okres, w którym kierowcy nie muszą obawiać się zbyt wielu komplikacji spowodowanych modernizacją dróg. Zamiast skupiać się na remoncie nowych odcinków, budowlańcy spieszą z ukończeniem rozpoczętych wcześniej prac przed nadejściem mrozów.
Zdjęć: 3  

Zagłosuj na "swój" rynek »
Tekst opublikowany 2009-10-16, opracowanie opr. aw
Gdzie jest najpiękniejszy w Polsce rynek? Spory wśród znajomych trwają już od dawna. Teraz każdy może zagłosować na rynek w swojej miejscowości.

Decyzja jeszcze w tym roku »
Tekst opublikowany 2009-10-16, opracowanie tom
Do końca tego roku poznamy decyzję rządu Donalda Tuska w sprawie budowy odkrywkowej kopalni węgla brunatnego w Zagłębiu Miedziowym.

Noc pełna emocji »
Tekst opublikowany 2009-10-15, opracowanie pp
Piątkowa noc, 30 października, zapowiada się bardzo atrakcyjnie dla zwolenników filmowych emocji. Legnickie kino Helios organizuje maraton ENEMEF: Noc Grozy i Horrorów.

Młodzieńczy bunt, problemy z nauką czy zwykłe lenistwo? »
Tekst opublikowany 2009-10-15, opracowanie tom
Jakie konsekwencje może ponieść uczeń, który notorycznie zrywa się z lekcji? Mogą mu pogrozić palcem, wezwać rodziców na dywanik, dać mu upomnienie, naganę lub obniżyć ocenę ze sprawowania. W ostateczności ukarać finansowo.
Zdjęć: 2  

Piątkowe wernisaże »
Tekst opublikowany 2009-10-15, opracowanie pp
Już w najbliższy piątek, 16 października, w legnickiej Galerii Sztuki odbędą się wernisaże dwóch wystaw: Biżart oraz Moja Rodzina.

Jak skutecznie rzucić palenie? »
Tekst opublikowany 2009-10-15, opracowanie Grzegorz Czarnecki
Kontynuujemy nasz redakcyjny cykl o metodach rzucania palenia papierosów. Dziś pytamy naszego eksperta o to, czym jest metoda biorezonansowa i czym różni się od innych.

Nagrody rozdane, zwiedź wystawę »
Tekst opublikowany 2009-10-15, opracowanie red.
Nasz ostatni konkurs SMS, w którym do wygrania były podróżne torby, spotkał się z ogromnym zainteresowaniem naszych Czytelników. Dziękujemy wszystkim za SMS-y i zapraszamy do udziału w innych redakcyjnych konkursach.
Zdjęć: 2  

Od pijaczków, kieszonkowych złodziei do zorganizowanych grup przestępczych  »
Tekst opublikowany 2009-10-15, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Jeszcze niedawno prawdziwą plagą były zmasowane kradzieże wszystkiego, co można było sprzedać w skupie złomu. Z nieczynnych szlaków kolejowych znikały kilometry torów. Dziś przestępcy obrali sobie inny cel.
Zdjęć: 3  

Złodziej zatrzymany »
Tekst opublikowany 2009-10-15, opracowanie pp
Legniccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzież aut na terenie Polski i Niemiec. 33-latek nie przyznaje się do winy, mimo że na terenie jego posesji znaleziono kilka rozebranych na części pojazdów.

Zacząć żyć normalnie »
Tekst opublikowany 2009-10-15, opracowanie pp
Dziś w legnickim szpitalu doszło do konferencji poświęconej metodom aktywnej rehabilitacji. Spotkanie, którego pomysłodawcami byli m.in. członkowie stowarzyszenie "Nadzieja", miało dać odpowiedzi na wiele pytań nurtujących niepełnosprawnych legniczan.
Zdjęć: 6  

Geodeci obradują w Legnicy »
Tekst opublikowany 2009-10-15, opracowanie UM Legnica
W dniach 15-16 października 2009 r. pod hasłem „Zmiany procesu koordynacji w nowelizowanym prawie geodezyjnym” w Legnicy (Hotel Qubus) odbywa się IV Konferencja Techniczna polskich geodetów.

Prewencyjna akcja drogówki »
Tekst opublikowany 2009-10-15, opracowanie UM Legnica
Dzisiaj (15.10.2009 r.) funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy prowadzą działania kontrolne, mające na celu zredukowanie liczby wypadków drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego – pieszych i rowerzystów.

„Piątka” pod ziemią »
Tekst opublikowany 2009-10-15, opracowanie ech
Do wstrząsu o sile „piątki” doszło dzisiaj nad ranem w tak zwanym filarze ochronnym miasta. Pod ziemią wstrząs nie był odczuwany. Górnicy pracowali bez przeszkód.

Rzeczywistość zaklęta w drewnie »
Tekst opublikowany 2009-10-15, opracowanie Paweł Pawlucy
Najzdolniejsi artyści z zakopiańskiej szkoły plastycznej przez dwa tygodnie pracowali nad rzeźbami z drewna pochodzącego z legnickiego Parku. Efektem ich pracy jest 9 figur, które już niebawem staną w palmiarni.
Zdjęć: 5  

Miedź jedzie do Janikowa »
Tekst opublikowany 2009-10-15, opracowanie pp
W najbliższą sobotę podopieczni Janusza Kudyby zmierzą się z zespołem Unii Janikowo. Ostatnie spotkanie obu ekip zakończyło się bezbramkowym remisem. Czy tym razem piłkarzy "Miedzianki" będzie stać na osiągnięcie lepszego rezultat?

Burandt: Zagrać "na zero" »
Tekst opublikowany 2009-10-15, opracowanie pp
W najbliższym meczu Miedzi to Grzegorz Burandt bronił będzie dostępu do bramki legniczan. Od kiedy trafił do naszego miasta, 23-letni bramkarz takich szans nie miał zbyt wiele. Czy tym razem uda mu się wywalczyć miejsce w podstawowym składzie?
Zdjęć: 1  

Orłowski: Wypracować formę »
Tekst opublikowany 2009-10-15, opracowanie pp
21-letni wychowanek Nysy Zgorzelec dopiero wraca do formy po kontuzji, która wykluczyła go z gry na całą rundę wiosenną minionego sezonu. Jak sam przyznaje, aby dojść do odpowiedniej formy będzie musiał solidnie przepracować zimowy okres przygotowawczy.
Zdjęć: 1  

Dziś w Expressie... »
Tekst opublikowany 2009-10-14, opracowanie tom
Dziś oddajemy w Wasze ręce kolejny już numer Expressu Legnickiego. Co tym razem przygotowaliśmy w bieżącym wydaniu?
Zdjęć: 4  

Alkoholicy są wśród nas  »
Tekst opublikowany 2009-10-14, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Dlaczego sięgamy po alkohol, gdzie jest granica między piciem dla towarzystwa, od czasu do czasu, a chorobą alkoholową. Jak pomagać uzależnionym i ich rodzinom. O tym m.in. rozmawiamy z Violettą Piwońską, specjalistą psychoterapii uzależnień.
Zdjęć: 1  

Remont będzie trwał »
Tekst opublikowany 2009-10-14, opracowanie Paweł Pawlucy
Do upłynięcia aneksowanego terminu ukończenia prac na odcinku ulicy Wrocławskiej pozostało pół miesiąca. Finał długo wyczekiwanej modernizacji jednej z głównych legnickich dróg będzie jednak zaledwie początkiem dalszego remontu.
Zdjęć: 1  

Julia Pitera oskarża »
Tekst opublikowany 2009-10-14, opracowanie Robert Włodarek
Minister Julia Pitera twierdzi, że odkryła na Dolnym Śląsku aferę korupcyjną. Oskarża Katarzynę Kiek, wicedyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy o to, że przez kilka miesięcy "pozostawała na polu służbowym w konflikcie interesów". - To kłamstwo – oburza się Katarzyna Kiek.
Zdjęć: 2  

Strażacy jadą do Francji »
Tekst opublikowany 2009-10-14, opracowanie UM Legnica
Czteroosobowa grupa legnickich strażaków, z Komendantem Miejskim PSP Adamem Koniecznym, będzie gościć w partnerskim mieście Legnicy – Roanne i w dniach 15-17 października br. weźmie udział w Państwowym Kongresie Strażaków Francuskich.

Mycie auta może być kosztowne »
Tekst opublikowany 2009-10-14, opracowanie UM Legnica
W ostatnich latach ilość zarejestrowanych w Legnicy samochodów osobowych podwoiła się i obecnie wynosi ponad 51 tysięcy. Statystycznie na jedną rodzinę przypada w naszym mieście 2,4 samochodu. Wiąże się to z utrudnieniami, jak np. niedobór miejsc parkingowych, ale również z coraz powszechniejszymi, negatywnym praktykami mycia aut w miejscach do tego nieprzeznaczonych.

Legnica okiem Bartłomieja Janusa »
Tekst opublikowany 2009-10-14, opracowanie UM Legnica
Legnicka Biblioteka Publiczna zaprasza na otwarcie wystawy pt. „Fotografia dokumentem czasu - przeszłość i teraźniejszość Legnicy w fotografii Bartłomieja Janusa”. Wernisaż odbędzie się 16 października 2009 r. o godz. 18.00 w Galerii LOŻA (ul. Piastowska 22).

Konkurs - umów się na kawę  »
Tekst opublikowany 2009-10-14, opracowanie max
Wraz z restauracją KFC ogłaszamy dla naszych Czytelników konkurs. Do zdobycia jest pięć zaproszeń na zestawy z kawą i ciastkiem.
Zdjęć: 2  

Wojskowe znalezisko w Prochowicach  »
Tekst opublikowany 2009-10-14, opracowanie tom
W Prochowicach dwóch nastoletnich chłopców przekopując działkę swojej babci trafiło na arsenał pochodzący prawdopodobnie z czasów II wojny światowej.
Zdjęć: 4  

Legniczanie z medalami »
Tekst opublikowany 2009-10-13, opracowanie pp
Z rozegranego przed tygodniem w Lublinie Pucharu Europy zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do przywieźli 9 medali. Po złoto sięgali: Marzanna Pawlik, Paweł Dąbrowski oraz Izabella Dziopa.
Zdjęć: 1  

Wieczór Pamięci Papieża »
Tekst opublikowany 2009-10-13, opracowanie pp
Miejski oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz Koło Przyjaciół Dzieci przy Gimnazjum nr 4 w Legnicy zapraszają na Wieczór Pamięci pn. "Nieśmy w przyszłość dziedzictwo Papieża...", który odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 19 października.

Szukają młodych gwiazd »
Tekst opublikowany 2009-10-13, opracowanie pp
Już w najbliższy czwartek, 15 października, dzieci w wieku od 3 do 10 lat będą rywalizować o miejsce w ogólnopolskim etapie talent show "Gwiazdą pragnę być".

Sprzęt za 120 tysięcy »
Tekst opublikowany 2009-10-13, opracowanie pp
Ministerstwo zdrowia przekaże legnickiemu szpitalowi pieniądze na zakup nowego sprzętu. Podnośniki elektryczne, stoły pionizacyjne i komputerowe systemy funkcji poznawczych już wkrótce trafią na oddział rehabilitacji.

O węglu mówi już cała Polska  »
Tekst opublikowany 2009-10-13, opracowanie tom
Były już pikiety w Miłoradzicach i Prochowicach. Były blokady dróg w Karczowiskach i Osieku. Wczoraj do Rzeszotar przyjechali dziennikarze polsatowskiej "Interwencji". Dziś kolejny materiał będą kręcić w Raszówce.
Zdjęć: 5  

Zderzenie tirów na A4 »
Tekst opublikowany 2009-10-13, opracowanie kt
W wyniku nocnego wypadku, kierowcy jadący autostradą z Wrocławia do Legnicy musieli korzystać z objazdów przez Strzegom i Rawicz. Dopiero o godz. 11 otwarto jeden pas ruchu.

Policja szuka świadków »
Tekst opublikowany 2009-10-13, opracowanie pp
Legniccy policjanci poszukują mieszkańców miasta, którzy byli świadkami zdarzenia z 26 września br. Kierowca białego forda escorta z nadmierną prędkością przemierzał ulice miasta, uszkadzając przy tym dwa samochody osobowe.

Ostrzeżenie meteorologiczne! »
Tekst opublikowany 2009-10-13, opracowanie UM Legnica
Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu przekazało ostrzeżenie nr 92 o silnym wietrze o drugim stopniu zagrożenia. Ostrzeżenie jest ważne dziś od godz. 20. do 15 października, do godz. pierwszej w nocy.

Finał tenisowych zmagań »
Tekst opublikowany 2009-10-12, opracowanie pp
W minioną sobotę dobiegły końca tegoroczne rozgrywki ligi tenisowej organizowanej przez legnicki OSiR. Od maja na kortach przy ul. Ogrodowej rywalizowało przeszło 100 zawodników.

Nocny jeździec »
Tekst opublikowany 2009-10-12, opracowanie pp
Chojnowscy policjanci zatrzymali chłopca, który w środku nocy przemierzał okoliczne szosy na nieoświetlonym rowerze. Jak się okazało, 13-latek był nietrzeźwy, a pojazd, którym podróżował – kradziony.

Prezydent na Piekarach »
Tekst opublikowany 2009-10-12, opracowanie UM Legnica
We wtorek, 13 października, o godz. 17.00, w sali zespołu Szkół Integracyjnych przy ul. Wierzyńskiego, odbędzie się spotkanie prezydenta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego z mieszkańcami osiedla Piekary.

Przedszkolaki zdominowały mistrzostwa »
Tekst opublikowany 2009-10-12, opracowanie pp
W X wyścigu Mistrzostwa Legnicy w Kolarstwie Górskim MTB wystartowało 40 zawodników. Uczestnicy zostali podzieleni na 5 kategorii wiekowych. Najliczniejszą grupę stanowili kolarze w wieku przedszkolnym.
Zdjęć: 1  

Tirem pod wpływem »
Tekst opublikowany 2009-10-12, opracowanie pp
50-letni kierowca wielotonowej ciężarówki został zatrzymany przez policjantów z legnickiej drogówki na drodze krajowej nr 3. W organizmie mężczyzny stwierdzono zawartość przeszło 2 promili alkoholu.

Ruszyła Szkolna Liga Strzelecka »
Tekst opublikowany 2009-10-12, opracowanie pp
9 października powiatowy zarząd LOK zorganizował międzyszkolne zawody strzeleckie z broni pneumatycznej. Turniej stanowił także inaugurację tegorocznej Szkolnej Ligi Strzeleckiej.
Zdjęć: 2  

Zobacz przed premierą »
Tekst opublikowany 2009-10-12, opracowanie pp
Już w najbliższą środę, 14 października, w legnickim kinie Helios odbędzie się przedpremierowy pokaz familijnego filmu animowanego "Odlot". Początek seansu obfitującego w niesamowite, trójwymiarowe efekty o godz. 19.00.
Zdjęć: 1  

Uważaj na maile! »
Tekst opublikowany 2009-10-12, opracowanie pp
Jeśli jesteś klientem Banku Zachodniego WBK i w ostatnim czasie otrzymałeś e-mail z prośbą o podanie danych wymaganych do aktywacji konta WBK 24, niewykluczone, że padłeś ofiarą oszustwa.
Zdjęć: 1  

Czy lekarz straci prawo do zawodu?  »
Tekst opublikowany 2009-10-12, opracowanie tom
Oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmierci pacjenta, lekarz Tomasz Sz., może być pozbawiony prawa wykonywania zawodu. Prokuratura żąda dla niego także kary roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata i 5 tysięcy złotych grzywny.

Dzień Edukacji Narodowej  »
Tekst opublikowany 2009-10-12, opracowanie UM Legnica
W Legnicy już dziś miały miejsce obchody Dnia Edukacji Narodowej. Jest to święto koło 2 tysięcy nauczycieli i pedagogów oraz tysiąca innych pracowników związanych z miejską oświatą.

Dmuchają na zimne »
Tekst opublikowany 2009-10-12, opracowanie Ewa Chojna
Dziś już wiemy – mieszkańcy nie chcą kopalni odkrywkowej w tym regionie, apelujemy do rządu aby uszanował ich wolę – takie przesłanie niesie za sobą podpisane przez wójtów, burmistrzów i parlamentarzystów z regionu Zagłębia Miedziowego oświadczenie.
Zdjęć: 3  

''Sędziowie nie dali nam szans'' »
Tekst opublikowany 2009-10-11, opracowanie pp
Opiekun Siódemki Miedź Legnica nie krył swojego gniewu po wczorajszym meczu przeciwko Stali Mielec. - W drugiej połowie szliśmy łeb w łeb, ale arbitrowie swoimi decyzjami wypaczyli wynik meczu – komentował Edward Strząbała.
Zdjęć: 1  

Tur lepszy od Miedzi »
Tekst opublikowany 2009-10-11, opracowanie pp
Piłkarze Miedzi Legnica przegrali dziś z zespołem Tura Turek, 0:2. Dla drużyny przyjezdnych było to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach II ligi.
Zdjęć: 4  

''Nie wywieszę białej flagi'' »
Tekst opublikowany 2009-10-11, opracowanie pp
Dzisiejsza porażka mocno skomplikowała sytuację Miedzi w ligowej tabeli. Legniczanie nie wykorzystali szansy na opuszczenie strefy spadkowej i, co gorsza, sprezentowali komplet punktów jednemu z rywali w walce o utrzymanie.

Pojedynek liderów »
Tekst opublikowany 2009-10-10, opracowanie pp
W dotychczasowych rozgrywkach I ligi, szczypiorniści Siódemki Miedź Legnica nie przegrali jeszcze ani razu. Już dziś zawodnicy legnickiego klubu zmierzą się z najgroźniejszym rywalem w walce o awans do Ekstraklasy.

Miedź - Stal 36:37 »
Tekst opublikowany 2009-10-10, opracowanie pp
Podopieczni Edwarda Strząbały przegrali w szlagierowym meczu I ligi szczypiornistów z drużyną Stali Mielec, 36:37.

Remis Konfeksu »
Tekst opublikowany 2009-10-10, opracowanie pp
W rozegranym dziś meczu 11 kolejki IV-ligowych zmagań piłkarskich, występujący w roli gospodarza Konfeks Legnica zremisował z drużyną BKS Bobrzanie Bolesławiec, 2:2. Bramki dla legniczan zdobyli: Wojciech Górski i Andrzej Andrzejewski.
Zdjęć: 1  

Kisiel: Aktorzy czy piłkarze? »
Tekst opublikowany 2009-10-10, opracowanie pp
Po ostatnim gwizdku meczu Konfeks Legnica-BKS Bobrzanie Bolesławiec szkoleniowiec gospodarzy był zaskoczony aktorskimi umiejętnościami napastników gości. - Może nie są najlepszymi piłkarzami, ale aktorami z pewnością tak – komentował opiekun legniczan.
Zdjęć: 1  

Rajd św. Jadwigi  »
Tekst opublikowany 2009-10-09, opracowanie opr. tom
W sobotę 17 października, Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza mieszkańców Legnicy i okolicznych miejscowości do udziału w Rajdzie Rowerowym "Św. Jadwiga 2009".

Spotkanie z Pleśniakiem  »
Tekst opublikowany 2009-10-09, opracowanie tom
W ramach cyklu "Legniczanie znani i lubiani", Towarzystwo Miłośników Legnicy "Pro Legnica", tym razem zaprasza na spotkanie z Kazimierzem Pleśniakiem, wieloletnim szefem Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Fotografia dokumentem czasu  »
Tekst opublikowany 2009-10-09, opracowanie tom
16 października Legnicka Biblioteka Publiczna zaprasza na wernisaż wystawy "Fotografia dokumentem czasu" autorstwa Bartłomieja Janusa.

Sam decyduj kiedy »
Tekst opublikowany 2009-10-09, opracowanie ech
Chcesz dobrowolnie płacić składki emerytalne i rentowe w ramach kontynuacji ubezpieczenia? Po zmianie przepisów możesz złożyć wniosek w dogodnym dla siebie terminie, nie jak to tej pory w ciągu 30 dni od ustania ubezpieczenia.

Kazachowie oglądają „Czas srebra i bursztynu”  »
Tekst opublikowany 2009-10-09, opracowanie tom
Legnicka wystawa bursztynowej biżuterii wędruje po całej Europie. Dziś można ją oglądać w Astanie, stolicy Kazachstanu. W wernisażu uczestniczył wicepremier Waldemar Pawlak.
Zdjęć: 2  

Ktokolwiek widział  »
Tekst opublikowany 2009-10-09, opracowanie tom
Legnicka policja wraz z fundacją ITAKA poszukują 81-letniego mieszkańca Legnicy. Ignacy Brózda wyszedł z domu na spacer z psem i ślad po nim zaginął.
Zdjęć: 1  

300 na głębokość »
Tekst opublikowany 2009-10-09, opracowanie ech
Każdy z nich oznacza 1,5 metra głębszy szyb – pod koniec września w szybie SW-4 zamontowano 300 pierścień żelbetonowej obudowy.

Turniej tenisa ziemnego  »
Tekst opublikowany 2009-10-09, opracowanie tom
Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza wszystkich amatorów tenisa ziemnego w wieku od 18 lat na turniej, który zostanie rozegrany jutro na kortach przy ul. Ogrodowej.

„Dzieci Dawida” na IX Dzień Papieski »
Tekst opublikowany 2009-10-09, opracowanie UM Legnica
Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Legnickiej oraz Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zapraszają w najbliższą niedzielę na uroczyste obchody IX. Dnia Papieskiego.

Miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej  »
Tekst opublikowany 2009-10-09, opracowanie UM Legnica
W poniedziałek, 12 października w Szkole Podstawowej nr 9 odbędą się miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Wybór miejsca uroczystości nie jest przypadkowy.
Zdjęć: 1  

Zmiana godziny meczu Lechia-Miedź »
Tekst opublikowany 2009-10-09, opracowanie pp
Wydział gier PZPN i klub sportowy Lechia Zielona Góra wyrazili zgodę na zmianę godziny rozpoczęcia pojedynku Lechia-Miedź, który odbędzie się w sobotę, 24 października.

Początek korupcyjnej afery lekarskiej?  »
Tekst opublikowany 2009-10-09, opracowanie tom
Zatrzymanie trójki lekarzy specjalistów z legnickiego szpitala pod zarzutem korupcji otworzyło puszkę Pandory. W ręce organów ścigania wpadają kolejni podejrzani o łapówki. Czy w Legnicy jesteśmy świadkami początku wielkiej afery?

"Noc wojowników" w taekwon-do »
Tekst opublikowany 2009-10-08, opracowanie tom
Już jutro grupa 14 zawodników Legnickiego Klubu Taekwon-do wyjedzie na III Puchar Europy. Swój start w Lublinie zapowiedziało blisko 470 sportowców z 17 krajów.

Sąd wyznaczył termin procesu Andrzeja K.  »
Tekst opublikowany 2009-10-08, opracowanie tom
Znany jest już termin pierwszej rozprawy przeciwko Andrzejowi K. Były dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Legnicy oskarżony jest o przyjęcie dwóch łapówek i przekroczenie swoich uprawnień.
Zdjęć: 2  

Złapali pasera »
Tekst opublikowany 2009-10-08, opracowanie RW
Prawie 150 telefonów komórkowych, elektronarzędzia, odzież oraz kosmetyki odzyskali policjanci od mężczyzny podejrzanego o paserstwo. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Zdjęć: 2  

Inauguracja roku akademickiego w PWSZ  »
Tekst opublikowany 2009-10-08, opracowanie UM Legnica
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy zainaugurowała dziś, już po raz jedenasty w swej historii, nowy rok akademicki.

Szukamy dobrych ludzi »
Tekst opublikowany 2009-10-08, opracowanie Red.
Poszukiwane są osoby, które chcą i potrafią swoją pasją i zaangażowaniem dzielić się z innymi. Doceniając ich pracę i bezinteresowną chęć pomagania zorganizowany został konkurs pn. „Dolnośląski Wolontariusz Roku 2009”.
Zdjęć: 1  

„Zielone Schroniska” »
Tekst opublikowany 2009-10-08, opracowanie UM Legnica
Projekt pod nazwą „Zielone schroniska” polega na wymianie młodzieży pomiędzy miastami biorącymi udział w przedsięwzięciu.

Spotkanie w sprawie CPR »
Tekst opublikowany 2009-10-08, opracowanie UM Legnica
W Urzędzie Miasta Legnicy odbyło się dzisiaj spotkanie poświęcone organizacji i funkcjonowaniu planowanego centrum powiadamiania ratunkowego w Legnicy dla obszaru miasta oraz powiatów legnickiego, jaworskiego i złotoryjskiego.

Rzeźby z parkowego drzewa  »
Tekst opublikowany 2009-10-08, opracowanie UM Legnica
Prezydent Legnicy spotkał się dziś w Ratuszu z organizatorami i uczestnikami pleneru rzeźbiarskiego, który obecnie odbywa się w naszym mieście, a tematycznie związany jest z dramatycznymi skutkami przyrodniczymi, jakich doznał Park Miejski podczas lipcowego huraganu.

Miedź poskromi Tura? »
Tekst opublikowany 2009-10-08, opracowanie pp
Już w najbliższą niedzielę piłkarze prowadzeni przez Janusza Kudybę stoczą kolejny ligowy pojedynek. Rywalem legniczan w meczu 14 kolejki II-ligowych rozgrywek będzie drużyna Tura Turek.

Snajperzy Miedzi na celowniku »
Tekst opublikowany 2009-10-08, opracowanie pp
W meczu ze Ślęzą Wrocław cała legnicka drużyna zaprezentowała się bardzo korzystnie. Najwięcej pochlebnych opinii usłyszeli jednak z pewnością autorzy bramek. Paweł Ochota dryblował i dogrywał z niezwykłą precyzją, Piotr Burski nieomylnie wykorzystywał wypracowane przez kolegę sytuacje.
Zdjęć: 2  

Kibice jadą do Zielonej Góry »
Tekst opublikowany 2009-10-07, opracowanie pp
Poprzedni wyjazdowy mecz Miedzi obejrzało kilkuset legnickich kibiców. Teraz fani "Miedzianki" planują dopingować swych ulubieńców podczas spotkania w Zielonej Górze, przeciwko drużynie tamtejszej Lechii.

Lekarze w sidłach CBA »
Tekst opublikowany 2009-10-07, opracowanie tom
Troje lekarzy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego pod zarzutem przyjmowania łapówek za "lewe" zaświadczenia lekarskie.

Zwiedź wystawę, wygraj torbę  »
Tekst opublikowany 2009-10-07, opracowanie max
Jeżeli tobie także szkoda lata i urlopowych wojaży, po prostu odśwież wspomnienia i cofnij się pamięcią do pięknych, beztroskich dni wakacji. Odwiedź wystawę fotograficzną "Wspomnienia z wakacji" w Centrum Handlowym Piekary Carrefour w Legnicy.
Zdjęć: 1  

Co nowego w kinie?  »
Tekst opublikowany 2009-10-07, opracowanie opr. tom
"Julia i Julia", "Galerianki" i "Gwiazda Kopernika", to najnowsze filmowe premiery, które w najbliższych dniach będziemy mogli zobaczyć na ekranie legnickiego kina "Helios".

Liczne wybryki młodego złodzieja »
Tekst opublikowany 2009-10-07, opracowanie tom
15-latek zamiast chodzić do szkoły, kopać piłkę na podwórku, grać na komputerze, jak robi to masa innych jego rówieśników, wolał kraść. Rozmiar jego działalności jest imponujący.

Schetyna oddał się w ręce premiera »
Tekst opublikowany 2009-10-07, opracowanie ech
Grzegorz Schetyna dzisiaj na ręce premiera Donalda Tuska złożył swoją dymisję. Sprawa ma związek z aferą hazardową wykrytą przez CBA.
Zdjęć: 1  

Osiemnastka - szkoła jak nowa »
Tekst opublikowany 2009-10-07, opracowanie UM Legnica
Zaliczająca się do najważniejszych legnickich inwestycji w prezydenckim programie standaryzacji bazy oświatowej i sportowej kompleksowa modernizacja Szkoły Podstawowej nr 18 przy ul. Grabskiego 5 dobiega już końca.
Zdjęć: 2  

Kolejne hojne dary na park »
Tekst opublikowany 2009-10-07, opracowanie UM Legnica
Konto gromadzące środki na odbudowę zniszczonego przez huragan Parku Miejskiego powiększyło się o kolejne, znaczące darowizny.

Mikulicz: Odkrywki nie będzie, chyba że mnie zmienią »
Tekst opublikowany 2009-10-06, opracowanie ech
Mija już zamieszanie związane z referendum przeprowadzonym w lubińskich i legnickich gminach, emocje opadają, a temat odkrywki zostaje wyparty przez inne bieżące problemy.

Jak skutecznie rzucić palenie?  »
Tekst opublikowany 2009-10-06, opracowanie Grzegorz Czarnecki
O rzucaniu palenia mówi się bardzo często zapewne dlatego, że zerwanie z nałogiem nie jest łatwe. Wiedzą to szczególnie osoby, które już próbowały. O jedną ze skutecznych metod rzucenia palenia zapytaliśmy Szymona Woronko, lekarza chorób wewnętrznych z Ośrodka Terapii Bioinformacyjnej w Zielonej Górze.

ADF Credit Zone dla każdego  »
Tekst opublikowany 2009-10-06, opracowanie red.
ADF Credit Zone oferuje pożyczki hipoteczne na oświadczenie dla firm (nowość na rynku finansowym) na bardzo korzystnych warunkach. Pracownicy biura pomogą Ci także uzyskać kredyt hipoteczny z dopłatą BGK oraz pożyczki na konsolidację zobowiązań.

Worek medali karateków »
Tekst opublikowany 2009-10-06, opracowanie tom
Piotr Biszczak i Arkadiusz Gdula zdobyli złote medale mistrzostw Polski Juniorów Karate Kyokushin. Ale to nie jedyne sukcesy młodych karateków legnickiego klubu.
Zdjęć: 1  

Podziękowania dla mieszkańców »
Tekst opublikowany 2009-10-06, opracowanie opr. ech
Wójt Gminy Wiejskiej Lubin Irena Rogowska wystosowała podziękowanie dla mieszkańców, którzy tak licznie wzięli udział w referendum przeciwko kopalni odkrywkowej węgla brunatnego na złożu pomiędzy Legnicą, Lubinem, a Ścinawą. Gratulacje zatrzymania budowy przesyłają również członkowie Greenpeace.

Schetyna poleci? »
Tekst opublikowany 2009-10-06, opracowanie ech
Czy Grzegorz Schetyna, wicepremier i minister MSWiA zostanie zdymisjonowany za udział w aferze hazardowej? Najprawdopodobniej jutro, około godziny 14.00 znane będą decyzje premiera Donalda Tuska w tej sprawie.

Obskurny dworzec jeszcze poczeka na remont  »
Tekst opublikowany 2009-10-05, opracowanie tom
Czy popadający w ruinę budynek legnickiego dworca kolejowego ma szansę przejść metamorfozę? Czekają na to lokalne władze i mieszkańcy miasta, dla których niszczejący dworzec nie jest najlepszą wizytówką Legnicy.
Zdjęć: 1  

Nieodpowiedzialny tatuś »
Tekst opublikowany 2009-10-05, opracowanie tom
Ponad 3,5 promila alkoholu miał w sobie 42-letni legniczanin, który spacerował z wózkiem z półtoraroczną córką. Dziewczynką zaopiekowała się babcia, a pijany tatuś trzeźwiał na izbie.

''Miedzianka'' szuka talentów »
Tekst opublikowany 2009-10-05, opracowanie pp
Legnicki klub ASPN Miedź Legnica prowadzi nabór do najmłodszych grup piłkarskich. Opiekunowie zajmujący się grupami młodzieżowymi oczekują zgłoszeń od chłopców urodzonych w roku 2001 oraz młodszych.

Z uczuciem dla domu »
Tekst opublikowany 2009-10-05, opracowanie ech
Jak urządzić mieszkanie, tak żeby było stylowo i wygodnie, jak zmienić opatrzony już wystrój swojego domu według najnowszych trendów, a nawet co i jak zrobić, aby kwiatami ożywić wnętrza – na te wszystkie pytania można było uzyskać odpowiedzi w trakcie trwającego dwa dni Festiwalu Wnętrz w lubińskiej Galerii INDOMO.
Zdjęć: 23  

Medalowe żniwa szachistów  »
Tekst opublikowany 2009-10-05, opracowanie UM Legnica
Bardzo dobrze spisali się juniorzy ASSZ Miedź Legnica na Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów, które zostały rozegrane w Książu.

Zwiedzają Dolny Śląsk  »
Tekst opublikowany 2009-10-05, opracowanie UM Legnica
Dzięki dofinansowaniu z będących w dyspozycji Prezydenta Legnicy środków PFRON 1 października br. odbyła się zorganizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci wycieczka dzieci i młodzieży niepełnosprawnej do Muchowa, Krzeszowa i Jawora.

Drewno z parku sprzedane »
Tekst opublikowany 2009-10-05, opracowanie UM Legnica
Ogłoszona przez prezydenta Legnicy internetowa aukcja hurtowej sprzedaży drewna, pozyskanego w Parku Miejskim w wyniku usuwania skutków huraganu, który zniszczył drzewostan 23 lipca br., miała dzisiaj swoje rozstrzygnięcie.

Kawalerowie Orderu Uśmiechu  »
Tekst opublikowany 2009-10-05, opracowanie UM Legnica
Po raz pierwszy w Legnicy miała dziś miejsce uroczystość pasowania Kawalerów Orderu Uśmiechu. Na wniosek podopiecznych legnickiej Fundacji na Rzecz Dzieci Zagłębia Miedziowego Międzynarodowa Kapituła Orderu Uśmiechu nadała prof. Siegfriedowi Maserowi i prof. Zbigniewowi Rudkowskiemu Order Uśmiechu.

Formuła 1. w Cuprum Arena »
Tekst opublikowany 2009-10-05, opracowanie opr. tom
Sześć bolidów Formuły 1, w tym pojazd ze stajni BMW Sauber, profesjonalny symulator wyścigów samochodowych, wystawa Roberta Kubicy i historii Formuły 1, tor dla aut sterowanych radiem oraz wiele innych atrakcji i konkursów.
Zdjęć: 2  

Zdarła opony  »
Tekst opublikowany 2009-10-05, opracowanie tom
31-letnia pijana kobieta tak bardzo chciała dojechać do celu, że przez jej upór auto straciło opony. Legniczanka wydmuchała 1,6 promila alkoholu.

Prezydent nie będzie mediatorem »
Tekst opublikowany 2009-10-05, opracowanie tom
Prezydent Legnicy nie będzie mediatorem w sporze między działaczami Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego a władzami Polskiej Miedzi.
Zdjęć: 1  

Modne wnętrza w INDOMO »
Tekst opublikowany 2009-10-04, opracowanie ech
Masz dość nudnego wystroju domu lub mieszkania? Chcesz zmian, ale nie wiesz od czego zacząć i co jest modne? Nic prostszego – jeszcze dzisiaj możesz zapytać o to specjalistów od wyposażenia wnętrz, którzy czekają na Ciebie w lubińskiej Galerii INDOMO.

XXII Bieg Lwa Legnickiego  »
Tekst opublikowany 2009-10-04, opracowanie UM Legnica
W Parku Miejskim w Legnicy odbył się XXII Bieg Lwa Legnickiego, zorganizowany przez legnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Legnicki portal w rankingu »
Tekst opublikowany 2009-10-04, opracowanie pp
Strona portal.legnica.eu znalazła się w sporządzonym przez miesięcznik Press rankingu witryn samorządowych. Portal Urzędu Miasta Legnica zajął 15. miejsce.

Spotkanie po latach »
Tekst opublikowany 2009-10-04, opracowanie pp
30 września minęła 20 rocznica powstania regionalnej placówki wychowania pozaszkolnego "Dom Harcerza" znanej dziś jako Młodzieżowe Centrum Kultury. Z inicjatywy założyciela placówki, Kazimierza Pleśniaka, w Legnicy odbyło się spotkanie byłych pracowników ośrodka.
Zdjęć: 3  

Miedź ograła Ślęzę, 3:1 »
Tekst opublikowany 2009-10-03, opracowanie Paweł Pawlucy
Piłkarze Miedzi Legnica dzięki bardzo dobrej grze zdołali pokonać zespół Ślęzy Wrocław w rozegranym dziś meczu 13 kolejki II-ligowych rozgrywek, 3:1. Trzy bramki dla gości ustrzelił Piotr Burski.
Zdjęć: 4  

Kolejne zwycięstwo szczypiornistów »
Tekst opublikowany 2009-10-03, opracowanie pp
Piłkarze Siódemki Miedź Legnica wygrali z drużyną ChKS Łódź, 27:25. Tym samym podopieczni Edwarda Strząbały wyprzedzili łodzian w ligowej tabeli i podtrzymali passę zwycięstw trwającą od początku sezonu.

Derby okiem trenera »
Tekst opublikowany 2009-10-03, opracowanie pp
-Biorąc pod uwagę stworzone przez nas sytuacje, w pełni zasłużyliśmy na wygraną, choć gdyby to wrocławianie pierwsi zdobyli bramkę, mecz mógłby się ułożyć zupełnie inaczej – mówi o derbowym pojedynku Miedzi z wrocławską Ślęzą szkoleniowiec legniczan, Janusz Kudyba.

Burski: Hattrick cieszy »
Tekst opublikowany 2009-10-03, opracowanie pp
Po 12 kolejkach II-ligowych rozgrywek Piotr Burski miał na koncie 3 zdobyte gole. Na konferencji poprzedzającej mecz 13 kolejki Janusz Kudyba zapowiedział, iż oczekuje eksplozji formy tego zawodnika. Napastnik nie zawiódł i w meczu przeciwko Ślęzy do swojego bramkowego dorobku dołożył kolejne 3 trafienia.
Zdjęć: 1  

Ochota: Morale drużyny rosną »
Tekst opublikowany 2009-10-03, opracowanie pp
Paweł Ochota był współautorem dwóch goli strzelonych przez Miedź w meczu przeciwko Ślęzie. W jednej z bramkowych akcji, w efektowny sposób zdołał wymanewrować dwóch defensorów wrocławskiej drużyny i zakończyć rajd podaniem dającym trafienie.
Zdjęć: 1  

„Adwokaci pro bono” »
Tekst opublikowany 2009-10-02, opracowanie UM Legnica
Naczelna Rada Adwokacka po raz kolejny organizuje akcję „Adwokaci pro bono”, czyli dzień bezpłatnych porad prawnych.

Zdolni młodzi pływacy  »
Tekst opublikowany 2009-10-02, opracowanie UM Legnica
26 września 2009 r. w Jeleniej Górze odbyły się IX Międzynarodowe Zawody Pływackie Pogranicza. W czterech grupach wiekowych wystartowało 124 zawodników i zawodniczek. Legnicę reprezentował Klub Sportowy WANKAN.

Ostatni z dynastii Piastów patronem szkoły  »
Tekst opublikowany 2009-10-02, opracowanie UM Legnica
Legnickie Gimnazjum nr 5 otrzymało imię księcia Jerzego Wilhelma. Z wnioskiem o jego nadanie wystąpiły Rada Pedagogiczna oraz Rada Rodziców oraz Samorząd Uczniowski.
Zdjęć: 5  

Kontrolują szkolne autobusy »
Tekst opublikowany 2009-10-02, opracowanie tom
Po kontrolach busów, ciężarówek i autobusów rejsowych, funkcjonariusze inspekcji transportu drogowego wzięli dziś pod lupę szkolne autobusy. Już są pierwsze zgłoszenia o nieprawidłowościach.
Zdjęć: 2  

Prezydent mediatorem? »
Tekst opublikowany 2009-10-02, opracowanie tom
Prezydent Tadeusz Krzakowski, ma być mediatorem w sporze Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego z władzami KGHM. Kandydaturę prezydenta Legnicy zaproponował poseł SLD i szef związku, Ryszard Zbrzyzny.
Zdjęć: 2  

Czyczerski: Jesteśmy rozczarowani »
Tekst opublikowany 2009-10-02, opracowanie ech
- To spotkanie było kolejnym, które nas rozczarowało – skomentował spotkanie z zarządem Polskiej Miedzi Józef Czyczerski, szef miedziowej Solidarności.

Wspinaczka po linach  »
Tekst opublikowany 2009-10-02, opracowanie tom
Dziś oficjalnie w parku miejskim oddano do użytku nowe urządzenie rekreacyjne. "Linarium" ufundowała legnicka firma Viessmann działająca w specjalnej strefie ekonomicznej. Inwestycja kosztowała 45 tys. zł.
Zdjęć: 4  

„Hojność” radnych »
Tekst opublikowany 2009-10-02, opracowanie tom
Pamiętacie, gdy na początku września, przewodnicząca Rady Miejskiej, Ewa Szymańska, zaapelowała do swoich koleżanek i kolegów, by przekazali swoje diety na rzecz odbudowy legnickiego parku? Minął miesiąc, a oddźwięk jest mizerny, by nie powiedzieć prawie żaden.

Śmierć na drodze »
Tekst opublikowany 2009-10-02, opracowanie ech
Mężczyzna kierujący alfa romeo zginął w wypadku do jakiego doszło przed godziną 15.00 na trasie z Lubina do Legnicy, pomiędzy Chróstnikiem, a Karczowiskami. Jego auto zderzyło się czołowo z ciężarówką.

Derby o 6 punktów »
Tekst opublikowany 2009-10-02, opracowanie pp
Już jutro o godz. 15.00 na stadionie przy Wróblewskiego we Wrocławiu rozlegnie się pierwszy gwizdek derbowego pojedynku pomiędzy drużynami Ślęzy Wrocław i Miedzi Legnica. Emocji z pewnością nie zabraknie.

Garuch: Grać ostro, ale z głową »
Tekst opublikowany 2009-10-02, opracowanie pp
-Czeka nas mecz walki. Trzeba grać ostro, ale z głową. Nie chcemy, żeby powtórzył się scenariusz z naszej poprzedniej konfrontacji ze Ślęzą – mówi przed jutrzejszym spotkaniem Marcin Garuch. Pomocnik "Miedzianki" w imieniu zespołu zapowiada walkę o 3 punkty.
Zdjęć: 1  

Jesień przyszła do INDOMO »
Tekst opublikowany 2009-10-01, opracowanie opr. ech
Chcesz w sposób nietuzinkowy, pomysłowy i zgodnie z najnowszymi trendami wyposażyć swoje mieszkanie lub dom? Inspiracji możesz szukać w galerii INDOMO z okazji odbywającego się Festiwalu Wnętrz.

Zaoszczędzili na zakupach »
Tekst opublikowany 2009-10-01, opracowanie ech
Dzięki centralizacji zakupów obejmującej kopalnie i huty, spółka zaoszczędziła już 250 milionów – poinformowała rzecznik KGHM.

Dzień otwarty w legnickim schronisku »
Tekst opublikowany 2009-10-01, opracowanie UM Legnica
Jak co roku, w przypadający 4 października Światowy Dzień Zwierząt, Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej organizuje dzień otwarty w Schronisku dla bezdomnych zwierząt przy ul. Ceglanej.

Legnica uczci pamięć Pastora  »
Tekst opublikowany 2009-10-01, opracowanie UM Legnica
W sobotę, 3 października odbędzie się uroczystość nazwania imieniem Pastora Wolfganga Meisslera placu przed Kościołem Mariackim.

Uwaga, azbest! »
Tekst opublikowany 2009-10-01, opracowanie UM Legnica
Od 28 września do 31 października 2009 r. na terenie Legnicy prowadzona jest inwentaryzacja wyrobów zawierających azbest, połączona z oceną ich stanu technicznego.

Pluszaki - lwiątka dla małych pacjentów »
Tekst opublikowany 2009-10-01, opracowanie UM Legnica
W odpowiedzi na apel Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy, który zbiera pluszaki na potrzeby swych najmłodszych pacjentów, Prezydent Legnicy przekazał dzisiaj (1 października) Szpitalnemu Oddziałowi Ratunkowemu kilkadziesiąt pluszowych lwiątek, nawiązujących do herbowego symbolu naszego miasta.
Zdjęć: 2  

Ruszył proces gangsterów z Lubina »
Tekst opublikowany 2009-10-01, opracowanie max
Działali w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, handlowali narkotykami, wymuszali haracze przemocą i przy użyciu broni. Dziś przed legnickim Sądem Okręgowym rozpoczął się proces gangsterów z Lubina.
Zdjęć: 7  

Dzisiaj
Środa 1 lutego 2023
Imieniny
Brygidy, Dobrogniewa, Ignacego

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoLegnica.pl © 2007 - 2023 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl