Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 319 informacji. Wszystkie poniżej.

Hycle będą wyłapywać psy »
Tekst opublikowany 2011-08-31, opracowanie Oprac. TOW
Na 21 i 23 września zaplanowana jest w Legnicy akcja wyłapywania bezdomnych zwierząt. Przeprowadzi ją firma Olech ze Świdnicy.

Nowe parkingi w centrum »
Tekst opublikowany 2011-08-31, opracowanie Oprac. TOW
Wokół legnickiego rynku przybędzie 50 płatnych miejsc parkingowych.

Jesienna adrenalina »
Tekst opublikowany 2011-08-31, opracowanie red
Aktywny wypoczynek wciąż nie należy do ulubionych form spędzania wolnego czasu przez Polaków – najczęstszą rozrywką statystycznego Kowalskiego jest po prostu oglądanie telewizji. Problem nie leży jednak w lenistwie, a w funduszach – znaczna część atrakcji spod znaku ekstremalnej zabawy, przekracza możliwości finansowe przeciętnego Polaka. Jak, gdzie i za ile możemy rozerwać się w Polsce?

Każdy uwielbia czekoladę! »
Tekst opublikowany 2011-08-31, opracowanie red.
Jedzenie słodyczy to szybki i niezawodny sposób na poprawienie sobie humoru.

Śledztwo ws. zniszczenia dowodu Merty »
Tekst opublikowany 2011-08-31, opracowanie LZ
Wojskowa prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie zniszczenia dowodu osobistego należącego do wiceministra kultury Tomasza Merty, który zginął w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia zeszłego roku.

Już dziś pojedziemy Chojnowską »
Tekst opublikowany 2011-08-31, opracowanie TOW
Od godz. 18 będziemy mogli przejechać ulicą Chojnowską aż do granic miasta. Robotnicy firmy Budromos oddadzą do użytku jezdnię.

Rachunek wyborczy pana Michała »
Tekst opublikowany 2011-08-31, opracowanie TOW
Jak wygrać będąc na przegranej pozycji? Legnicki kandydat SLD znalazł na to sposób - zaatakował liderów ze swojej listy.

Dzieciaki wejdą za darmo na mecz »
Tekst opublikowany 2011-08-31, opracowanie LZ
W najbliższa sobotę 3 września klub Miedzi zaprasza grupy dzieci z legnickich szkół i placówek wychowawczych na mecz z Jarotą. Wstęp będzie bezpłatny.

W Złotoryi makaron rządzi zdrowo »
Tekst opublikowany 2011-08-31, opracowanie opr. LZ
Już w najbliższy weekend (3-4 września) w Złotoryi odbędą się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Nordic Walking. W zawodach udział wezmą najlepsi zawodnicy tej dyscypliny na świecie. Na tak ważnym sportowym wydarzeniu nie mogło zabraknąć punktu informacyjnego kampanii edukacyjnej „Makaron rządzi zdrowo”.

Jutro więcej patroli na ulicach »
Tekst opublikowany 2011-08-31, opracowanie LZ
W związku z rozpoczynającym się jutro rokiem szkolnym, policjanci prowadzić będą działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w drodze do i ze szkoły. Legniccy policjanci szczególną uwagę zwrócą na uczniów klas pierwszych rozpoczynających naukę.

Pożar w hurtowni leków »
Tekst opublikowany 2011-08-31, opracowanie TOW
Do pożaru lampy doszło na terenie legnickiej hurtowni leków przy ul. Jaworzyńskiej.

Uczczą ofiary wojny »
Tekst opublikowany 2011-08-31, opracowanie LZ
72. rocznicę wybuchu II wojny światowej Legnica uczci apelem poległych.

Oto kto przebuduje ul. Batalionu Zośka »
Tekst opublikowany 2011-08-30, opracowanie TOW
Legnickie konsorcjum Firmy Drogowo-Inżynieryjnej Stop z Legnicy o Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Sitkowski” Piotra Sitkowskiego przebudują ul. Batalionu Zośka na os. Piekary.

PIN od tyłu nie zmyli złodzieja  »
Tekst opublikowany 2011-08-30, opracowanie Jarosław Sadowski, analityk firmy Expander
Karta płatnicza nie ochroni nas przed złodziejem, jeśli sami będziemy ułatwiali mu pracę. Powszechne jest to, że PIN zapisujemy na kartce, którą nosimy w portfelu. Ci bardziej ostrożni zapisują go od tyłu uważając, że taki szyfr nie zostanie złamany przez przestępcę. Natomiast najbardziej beztroscy PIN zapisują bezpośrednio na karcie, a potem gubią ją przy bankomacie.

Ukradli ci dokumenty? Zastrzeż je »
Tekst opublikowany 2011-08-30, opracowanie opr. LZ
Policjanci z legnickiej Komendy będą wspierać kampanię informacyjną na temat systemu Dokumenty zastrzeżone. Jej celem jest poszerzenie ogólnej wiedzy o potrzebie zastrzegania w bankach utraconych dokumentów przez każdą osobę, która je zgubiła lub zostały jej skradzione.

Legnica już przegrała wybory »
Tekst opublikowany 2011-08-30, opracowanie Tomasz Woźniak
Jeszcze nigdy przed kampanią wyborczą walki wewnątrzpartyjne nie były tak wyraźne jak w ostatnim miesiącu. Działacze walczyli nie o miejsca na listach, ale by się na nich w ogóle znaleźć.

Piekarz Gronowski w piątek usłyszy wyrok »
Tekst opublikowany 2011-08-30, opracowanie TOW
Dobiegł końca proces przeciwko Waldemarowi Gronowskiemu, najsłynniejszemu piekarzowi w Polsce. Dziś strony przedstawiły mowy końcowe.

Pograli w plażowkę »
Tekst opublikowany 2011-08-30, opracowanie LZ
W zorganizowanym przez legnicki OSiR Turnieju Plażowej Piłki Nożnej wzięło udział 14 drużyn. Impreza odbyła się wczoraj na kąpielisku Kormoran.

Przeczytaj zanim zagłosujesz »
Tekst opublikowany 2011-08-30, opracowanie opr. LZ
Chcesz głosować poza miejscem zamieszkania albo przez pełnomocnika? A może jesteś osobą niepełnosprawną i potrzebujesz pomocy? Sprawdź co powinieneś zrobić przed wyborami.

Szkoły po remontach gotowe do zajęć »
Tekst opublikowany 2011-08-30, opracowanie LZ
Za dwa dni rozpocznie się kolejny rok szkolny. W ławach legnickich szkół zasiądzie około 20 tysięcy uczniów. Większość z nich to uczniowie 50 szkół publicznych.

Jacek Głomb ma poparcie stowarzyszeń »
Tekst opublikowany 2011-08-30, opracowanie Oprac. TOW
Niemieckie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne, Związek Ukraińców w Polsce, Legnickie Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych, Stowarzyszenie Przyjaciół Teatru Modrzejewskiej, Ośrodek Nowy Świat, Towarzystwa Miłośników Twórczości Zofii Kossak i Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych popierają kandydaturę Jacka Głomba na senatora.

Niebawem Kowalskie Imieniny Ulicy »
Tekst opublikowany 2011-08-30, opracowanie LZ
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy zaprasza do centrum miasta na Kowalskie Imieniny Ulicy. W tym roku będzie to połączenie dwóch imprez - Turnieju Kowali i Imienin Ulicy Najświętszej Marii Panny.

Niezwykła sala w legnickiej szkole »
Tekst opublikowany 2011-08-30, opracowanie opr. LZ
Już 1 września w legnickim Zespole Placówek Specjalnych rusza Sala Doświadczania Świata. Projekt, który służy wspieraniu rozwoju niepełnosprawnych intelektualnie dzieci, sfinansowała wrocławska Fundacja Rosa.

Kolejna zmiana ruchu na Bydgoskiej »
Tekst opublikowany 2011-08-30, opracowanie LZ
Trwają roboty budowlane polegające na przebudowie ulicy Bydgoskiej na odcinku od ul. Lubińskiej do ul. Szczytnickiej. W związku z tym od jutra zostanie wprowadzony tam drugi etap tymczasowej organizacji ruchu drogowego.

Utrudnienia na legnickich drogach »
Tekst opublikowany 2011-08-30, opracowanie LZ
Zarząd Dróg Miejskich informuje o utrudnieniach na legnickich drogach. Stan na 29 sierpnia.

Ostatni dzwonek na zobaczenie wystaw »
Tekst opublikowany 2011-08-30, opracowanie LZ
Tylko do 4 września czynna będzie wystawa "Książęca Kolekcja. Skarby ze zbiorów Fundacji Czartoryskich w Krakowie"

Kolejne mistrzostwa w Legnicy? Czemu nie! »
Tekst opublikowany 2011-08-29, opracowanie TOW
Wiceprezydent FITA (Międzynarodowej Federacji Sportów Łuczniczych) Mario Scarzella pogratulował dziś na konferencji prasowej Legnicy poziomu organizacji mistrzostw. Zapewnia, że miasto z powodzeniem może organizować kolejne mistrzostwa łucznicze.

Pikieta Teatru Nie-Złego »
Tekst opublikowany 2011-08-29, opracowanie TOW
Młodzież marszem i śpiewem namawiała legniczan do udziału w Festiwalu Teatru Nie-Złego.

Teatr promuje się w autobusie »
Tekst opublikowany 2011-08-29, opracowanie TOW
Krowę pytająca o to co dolega pasażerom, lekarkę badająca podróżnych, dziewczynę grająca na gitarze czy wreszcie reżyserkę i asystentkę kręcących film mogli dziś zobaczyć ci, którzy wsiedli do autobusu linii nr 15. Młodzi ludzie promowali Festiwal Teatru Nie-Złego.

Trzy osoby ranne w wypadku na Piastowskiej »
Tekst opublikowany 2011-08-29, opracowanie TOW
Do zderzenia audi z nissanem primerą doszło w pobliżu skrzyżowania ul. Piastowskiej z Senatorską. Ruch samochodów odbywa się tylko na połowie jezdni.

Uratowali sześć osób przed utonięciem »
Tekst opublikowany 2011-08-29, opracowanie LZ
Ostatni wakacyjny weekend mógł zakończyć się tragicznie dla korzystających z wypoczynku nad zbiornikiem wodnym w Kunicach. Policjanci i ratownicy pomogli wydostać się z wody sześciu osobom. Nikomu nic poważnego się nie stało.

Pokoje nie tylko dla turystów »
Tekst opublikowany 2011-08-29, opracowanie Piotr Bugaj
Dobiega końca kolejny sezon urlopowy. Tego lata wypoczynek w kraju był pod znakiem niepewności o stan pogody. Jednak branża hotelarska nie ma chyba powodów do narzekania na brak popytu.

Nowe zabiegi w legnickim szpitalu »
Tekst opublikowany 2011-08-29, opracowanie LZ
Personel medyczny oddziału ginekologii legnickiego szpitala szykuje się do wykonywania nowych w placówce zabiegów.

Kopał w głowę, potem wezwał pogotowie »
Tekst opublikowany 2011-08-29, opracowanie TOW
Do 12 lat więzienia może grozić siedemnastolatkowi, który brutalnie pobił mężczyznę i skatowanemu ukradł telefon. Niedawno opuścił zakład poprawczy w Głogowie.

Korea zdobyła najwięcej medali »
Tekst opublikowany 2011-08-28, opracowanie opr. LZ
Najwięcej medali z łuczniczych mistrzostw przywiozą do swojego kraju Koreańczycy.

Łucznicze mistrzostwa dobiegły końca »
Tekst opublikowany 2011-08-28, opracowanie opr. LZ
Ponad 560 zawodników z 56 krajów z całego świata wzięło udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w Łucznictwie, odbywających się w Legnicy. Dziś po prawie tygodniu rywalizacji impreza dobiegła końca.

Skradziono psy - pomóżmy »
Tekst opublikowany 2011-08-28, opracowanie Opr. aw
Z ogrodzonego terenu zginęły dwie suczki. Na znalazcę czeka nagroda.

Jawor chlebem pachnący »
Tekst opublikowany 2011-08-28, opracowanie TOW
Szesnastu piekarzy z całego kraju i Ukrainy prezentowało w Jaworze swoje wyroby. Trzy dni miasto żyło Targami Chleba.

Śmiertelny wypadek w Prochowicach »
Tekst opublikowany 2011-08-28, opracowanie TOW
Osobowy mitsubuishi wpadł do rowu na drodze krajowej nr 94. Jeden z pasażerów zginął na miejscu.

DB PBC bierze rozwód z Rodziną na Swoim »
Tekst opublikowany 2011-08-28, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Kredyty z państwowymi dopłatami do odsetek od środy tracą na atrakcyjności. Tracą też jeden z 21 oferujących je banków. Wspólnej przyszłości nie widzi już Deutsche Bank PBC.

Telefoniczny savoir vivre po wakacjach »
Tekst opublikowany 2011-08-28, opracowanie red.
65% nastolatków korzysta z telefonu komórkowego w trakcie lekcji w szkole, a co piąty robi to w trakcie sprawdzianów i klasówek – wynika z raportu kampanii "Uwaga! Fonoholizm". Jak radzić sobie z nadmiernym korzystaniem z telefonu przez młodzież w szkole? Dziś podpowiadamy jak to zrobić.

Dziś pierwszy dzień medali »
Tekst opublikowany 2011-08-27, opracowanie LZ
Sobota to pierwszy dzień wręczania medali na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w Łucznictwie. Oto zwycięzcy.

Strażacy ratowali przypalony obiad »
Tekst opublikowany 2011-08-27, opracowanie TOW
Posiłek pozostawiony na kuchence był przyczyną wezwania strażaków do jednego z bloków w rynku.

Rekordowe mistrzostwa »
Tekst opublikowany 2011-08-27, opracowanie Oprac. TOW
Podczas Młodzieżowych Mistrzostwa Świata w Łucznictwie pobito już 15 światowych rekordów!

Noemi zagrała w serialu "Trudne sprawy" »
Tekst opublikowany 2011-08-27, opracowanie TOW
Noemi Izdebska to pierwsza legniczanka z lipcowego castingu, która zagrała w polsatowskim serialu "Trudne sprawy". wystąpiła w jubileuszowym odcinku.

Uwaga na burze z gradem »
Tekst opublikowany 2011-08-27, opracowanie LZ
Znowu idą burze z gradem. O zagrożeniu informuje Samorządowy Informator SMS.

Mecz z Czarnymi Żagań przełożony »
Tekst opublikowany 2011-08-26, opracowanie LZ
Jak informuje MKS Miedź Legnica, zaplanowany pierwotnie na sobotę 27 sierpnia w Żaganiu mecz II ligi pomiędzy Czarnymi a Miedzią Legnica na prośbę klubu z Żagania został przełożony.

TPD podsumowało wakacje »
Tekst opublikowany 2011-08-26, opracowanie LZ
Ponad 500 dzieci i młodzieży, 70 dni, prawie 4000 przebytych kilometrów i 6 turnusów kolonijnych – to bilans tegorocznej Akcji Letniej, zorganizowanej przez legnicki oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Gdzie na ostatni rodzinny wakacyjny weekend?  »
Tekst opublikowany 2011-08-26, opracowanie czasdzieci.pl
Nadchodzi nieuniknione… koniec wakacji, powrót do szkoły, pracy, codziennych obowiązków. Ostatni weekend sierpnia to najlepsza okazja na wakacyjny wypad razem z dziećmi poza miasto. Pojawia się jednak pytanie gdzie najlepiej spędzić ostatnie wolne wakacyjne chwile? Jak wśród tysięcy wspaniałych miejsc w Polsce znaleźć to odpowiednie dla siebie i swojej rodziny?

Spójrz w gwiazdy »
Tekst opublikowany 2011-08-26, opracowanie Maria Janki
Taka okazja pojawi się podczas Pikniku astronomicznego. Uczestnicy obejrzą meteoryty i poobserwują gwiazdozbiory letniego nieba.

Wedel wolał Świdnicę od Legnickiego Pola »
Tekst opublikowany 2011-08-26, opracowanie Oprac. TOW
Decyzją zarządu firmy Lotte - właściciela fabryki E.Wedel, nowy zakład produkujący słodycze nie powstanie na terenie gminy Legnickie Pole.

Pomogą Ci w angielskim »
Tekst opublikowany 2011-08-26, opracowanie red
Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej rozpoczyna 5. edycję programu Youngster – akcji wyrównywania szans edukacyjnych młodzieży wiejskiej poprzez naukę języka angielskiego.

Legnica ma szansę na kolejne mistrzostwa »
Tekst opublikowany 2011-08-26, opracowanie TOW
W maju Polski Związek Szachowy wygrał konkurs na organizację Mistrzostw Europy w Szachach. Teraz pyta Legnicy, czy podejmie się ich organizacji.

Jest wykonawca cmentarza »
Tekst opublikowany 2011-08-26, opracowanie TOW
Dziś rozstrzygnięto drugi już przetarg na dokończenie budowy cmentarza komunalnego w Jaszkowie.

Finały już w ten weekend »
Tekst opublikowany 2011-08-26, opracowanie LZ
Już jutro i w niedzielę odbędą się finały Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Łucznictwie, które trwają w Legnicy od 22 sierpnia.

U nas żar tropików »
Tekst opublikowany 2011-08-26, opracowanie Opr. aw
Meteorolodzy już są pewni - dziś jest najcieplejszy dzień w roku. Temperatura na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie osiągnie nawet 34 stopnie.

Polskie szanse na medale już tylko w teorii »
Tekst opublikowany 2011-08-26, opracowanie TOW
Juniorki Natalia Leśniak i Paula Wyczechowska oraz kadet Hubert Soboń w ćwierćfinałach pożegnali się z szansami medalowymi na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w Łucznictwie.

Wypadek na ul. Żwirki i Wigury »
Tekst opublikowany 2011-08-26, opracowanie TOW
Dziś, około godz. 8.30 doszło do zderzenia dwóch samochodów na ul. Żwirki i Wigury. Kierowca renaulta został odwieziony do szpitala.

Polacy w ćwierćfinałach »
Tekst opublikowany 2011-08-26, opracowanie LZ
Mimo tego, że polska reprezentacja została zredukowana o kategorię łuków bloczkowych, to po czwartkowych zawodach łucznicych mistrzostw mamy ogromne powody do radości.

Zebrali dla dzieci sporo pieniędzy »
Tekst opublikowany 2011-08-26, opracowanie LZ
Szalik kibica Zagłębia Lubin, fotel czy wieszak na ubrania. W licytacji między innymi takich przedmiotów mogli wziąć udział legniczanie, którzy odwiedzili wczoraj Galerię Mercus.

Czy czeka go wyrok śmierci? »
Tekst opublikowany 2011-08-25, opracowanie opr. aw
To piękny szczeniak rasy owczarek niemiecki długowłosy. Czeka go uśpienie, gdyż jest niewidomy.

3 grzechy główne doradców finansowych »
Tekst opublikowany 2011-08-25, opracowanie BrandScope
Rynek doradców finansowych profesjonalizuje się. Jest coraz więcej osób trzymających wysokie standardy. Niestety do zawodu ciągle trafia zbyt wielu przypadkowych ludzi popełniających poważne błędy. Nowa fala kryzysu i zawirowania walutowe powinny wyczyścić rynek z niby-doradców – mówi Artur Luterek z Finhouse, dostawcy rozwiązań do sprzedaży kredytów hipotecznych.

Chińska delegacja u prezydenta »
Tekst opublikowany 2011-08-25, opracowanie LZ
Za dwa lata, w roku 2013, organizatorem Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Łucznictwie będzie chińskie miasto Wuxi. Jego oficjalna, sześcioosobowa delegacja, z Wicemerem Cao Jiazhongiem, złożyła dziś wizytę Prezydentowi Tadeuszowi Krzakowskiemu.

Pięć rekordów na mistrzostwach w Legnicy »
Tekst opublikowany 2011-08-25, opracowanie TOW
W Legnicy Koreanka Jeong Hwa Shin ustanowiła poczwórny rekord Światowej Organizacji Łuczniczej (FITA) w łuku klasycznym. Na dystansach 60, 40 i 30 metrów oraz w klasyfikacji ogólnej była bezkonkurencyjna.

Nasze zdrowe warzywa i owoce »
Tekst opublikowany 2011-08-25, opracowanie red
Na rynku krajowym w 2011 roku wykryto dotychczas jedynie 4 proc. nieprawidłowości. W ogóle nie odnotowano ich w województwach: dolnośląskim, zachodnio-pomorskim, warmińsko-mazurskim, mazowieckim i łódzkim.

Kolejne przedłużenie aresztu dla bandziora »
Tekst opublikowany 2011-08-25, opracowanie TOW
Już w czerwcu mógł zapaść wyrok w sprawie rozbojów gimnazjalisty Wojciecha Cz. Po raz trzeci proces jest przesuwany. Dziś z powodu nie doprowadzenia świadka z aresztu.

Drugi dzień łuczniczych mistrzostw »
Tekst opublikowany 2011-08-25, opracowanie opr. LZ
Jak informuje Przemek Corso - rzecznik prasowy Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Łucznictwie, drugiego dnia zawodów (24 sierpnia) zakończyła się runda kwalifikacyjna juniorów i juniorek (do lat 20) oraz kadetek, czyli juniorek młodszych (do lat 17).

Niepełnosprawni spotkają się w Krzeszowie »
Tekst opublikowany 2011-08-25, opracowanie LZ
Prawie 4 tysięcy uczestników spodziewają się organizatorzy dwunastej już Pielgrzymki Osób Niepełnosprawnych do Krzeszowa.

11. konkurs „zDolny Śląsk” rozpoczęty »
Tekst opublikowany 2011-08-25, opracowanie red
Fundacja Edukacji Międzynarodowej ogłasza rozpoczęcie jedenastej edycji Konkursu Stypendialnego „zDolny Śląsk”.

Turniej Plażowej Piłki Nożnej  »
Tekst opublikowany 2011-08-25, opracowanie LZ
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy zaprasza dzieci i młodzież na Turniej Plażowej Piłki Nożnej.

Przemyt w garażu »
Tekst opublikowany 2011-08-25, opracowanie TOW
Legniccy policjanci wspólnie z jeleniogórskimi funkcjonariuszami rozbili kontrabandę tytoniu i spirytusu. Straty na rzecz Skarbu Państwa oszacowano na prawie 200 tys. zł.

Rysowali po samochodach »
Tekst opublikowany 2011-08-25, opracowanie TOW
Policjanci zatrzymali dwóch dwudziestolatków, którzy niszczyli samochody zaparkowane przy ul. Powstańców Śląskich.

Zniszczone namioty łuczników »
Tekst opublikowany 2011-08-25, opracowanie TOW
Burza i towarzyszący jej huragan jak zapałki połamały metalowe konstrukcje namiotów uczestników Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Łucznictwie. Od 3 nad ranem strażacy interweniowali już 48 razy.

30 osób rannych w wypadku »
Tekst opublikowany 2011-08-25, opracowanie aw
Autobus najechał na tył ciężarówki na trasie krajowej nr 3 między Polkowicami a Lubinem. 32 osoby zostały ranne.

Zalane piwnice i powalone drzewa »
Tekst opublikowany 2011-08-25, opracowanie TOW
Ponad 30 interwencji mieli legniccy strażacy po nocnej burzy. Usuwali z gminnych dróg powalone drzewa.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-08-25, opracowanie red
Seanse w kinie Helios przy ul. Kazimierza Wielkiego lub w kinie 5D w Magnolii, rejsy statkiem po Odrze czy też rower wodny - wszystko to możesz u nas dostać, wystarczy, że wyślesz smsa.

Remont w zgodzie z naturą »
Tekst opublikowany 2011-08-24, opracowanie Piotr Bugaj
Współczesne standardy w pracach budowlanych i remontowych opierają się w dużym stopniu o dyrektywy i normy związane z ochroną środowiska. Ekologia nie jest już dla firm produkcyjnych lotnym hasłem reklamowym, lecz wymogiem funkcjonowania na rynku.

Inwestycja w oszczędność »
Tekst opublikowany 2011-08-24, opracowanie Marek Siemieniewski
Odpowiednie docieplenie budynku przyczynia się do poprawy klimatu i komfortu cieplnego panującego wewnątrz pomieszczeń. Im wyższa jest temperatura powierzchni ściany, tym przytulniej jest w mieszkaniu. Im cieplejsze są ściany, tym łatwiej i szybciej ogrzewa się powietrze wewnątrz pomieszczeń, a to przekłada się wprost na zmniejszenie wydatków ponoszonych na ogrzewanie. O krokach, jakie należy podjąć, by zaoszczędzić na rachunkach za ciepło, na co się zdecydować i jakich błędów się wystrzegać mówi Marek Siemieniewski, Product Manager - Systemy ociepleń z firmy Baumit.

Apartament w cenie mieszkania »
Tekst opublikowany 2011-08-24, opracowanie Emmerson S.A.
Kryzys gospodarczy, którego początek przypadł na połowę 2008 r. wywarł znaczny wpływ na sytuację na rynku nieruchomości mieszkaniowych, także tych z najwyższej półki cenowej. Zawirowania gospodarcze sprawiły, że deweloperzy dostosowując ofertę do nowych wymogów rynkowych zaczęli w większym stopniu koncentrować swoją aktywność na tańszych projektach, składających się z mieszkań o niższym standardzie, powierzchni i cenie.

Spekulanci zrezygnują z franka. Wezmą na cel korony »
Tekst opublikowany 2011-08-24, opracowanie Money.pl
Posiadacze kredytów we frankach szwajcarskich mogą odetchnąć z ulgą. Szczyt tej waluty już za nami, bo inwestorzy uznali, że dużo więcej już na niej raczej nie zarobią. Teraz ich uwaga może skupić się na koronie czeskiej, norweskiej, szwedzkiej, czy egzotycznym dolarze singapurskim - pisze Łukasz Pałka, analityk portalu Money.pl.

PiS: Bez posła Cybulskiego i Ewy Szymańskiej »
Tekst opublikowany 2011-08-24, opracowanie TOW
Zaskakująca lista kandydatów do Sejmu Prawa i Sprawiedliwości. Wbrew zapowiedziom, nie dla wszystkich obecnych parlamentarzystów znalazło się miejsce.

Śmierć studenta wciąż jest zagadką »
Tekst opublikowany 2011-08-24, opracowanie TOW
Jak poinformowano nas w prokuraturze w Wolsztynie, nadal nie ma wyników badań studenta, który nagle zmarł na obozie.

Harcerze oddają bazę w Kunicach »
Tekst opublikowany 2011-08-24, opracowanie TOW
Legnicki hufiec Związku Harcerstwa Polskiego do piątku czeka na chętnych, którzy przejmą bazę rekreacyjną w Kunicach.

Nowa wystawa w Galerii Sztuki »
Tekst opublikowany 2011-08-24, opracowanie LZ
Legnicka Galeria Sztuki zaprasza na wystawę prac Julii Curyło, laureatki Grand Prix 20. Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych PROMOCJE 2010.

Leon Kieres w Modjeskiej »
Tekst opublikowany 2011-08-24, opracowanie TOW
Senator Leon Kieres będzie gościem cyklu spotkań "Przestrzeń dla sztuki" w teatralnej kawiarni Caffe Modjeska.

Muzyka w Lapidarium »
Tekst opublikowany 2011-08-24, opracowanie LZ
Legnickie Muzeum Miedzi zaprasza do swego lapidarium na cykl koncertów pt. „Między nami sąsiadami”.

Nieprzygotowany prokurator odwlókł proces »
Tekst opublikowany 2011-08-24, opracowanie TOW
Dziś miał być pierwszy dzień mów końcowych w sprawie Emiliana Stańczyszyna, byłego burmistrza Polkowic oskarżonego o korupcję. Rozprawę przesunięto o miesiąc na wniosek prokuratora.

Okradał osiedlowe komórki »
Tekst opublikowany 2011-08-24, opracowanie LZ
Policjanci z legnickiej Komendy zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który włamywał się do pomieszczeń gospodarczych w blokach na osiedlach Piekary i Kopernik. Przestępcy udowodniono już 15 włamań.

Szerszenie zaatakowały dzieci »
Tekst opublikowany 2011-08-24, opracowanie TOW
Rój szerszeni zaatakował dzieci bawiące się na placu zabaw przy ul. Oświęcimskiej. Czwórka maluchów została odwieziona do szpitala.

Pożegnanie z moczarką »
Tekst opublikowany 2011-08-24, opracowanie LZ
Zakończyło się czyszczenie Koziego Stawu. Firma porządkująca popularną Wenecję wyciągnęła z niej mnóstwo moczarki. Nawet amury nie pomogły.

Komisja wyborcza czeka na listy »
Tekst opublikowany 2011-08-23, opracowanie TOW
W środę rano Platforma Obywatelska złoży w Okręgowej Komisji Wyborczej listy kandydatów do Sejmu z okręgu legnicko-jeleniogórskiego.

Ben Starosta zagra w Miedzi? »
Tekst opublikowany 2011-08-23, opracowanie opr. LZ
24-letni prawy obrońca Ben Starosta przyleciał w poniedziałkowy wieczór do Polski i z lotniska we Wrocławiu udał się wprost do Legnicy. Miedź sprawdzi umiejętności i formę piłkarza, który ma za sobą występy m.in. w Sheffield United FC, Lechii Gdańsk, a z reprezentacją Polski w 2007 roku wystąpił w mistrzostwach świata U-20 w Kanadzie.

Pierwszy rekord na łuczniczych mistrzostwach »
Tekst opublikowany 2011-08-23, opracowanie LZ
Jak się okazało, w osiemdziesięcioletniej historii Światowej Federacji Łuczniczej nie zdarzyło się, by w Młodzieżowych Mistrzostwach brało udział aż 563 reprezentantów z aż 56 państw świata.

16 drużyn w Ecoren Cup »
Tekst opublikowany 2011-08-23, opracowanie opr. LZ
Jak na jubileuszową edycję przystało, dobra pogoda i niezła frekwencja dopisały. Podczas pierwszych w tym roku meczów turnieju Ecoren Cup na boisku Konfeksu Legnica o udział w finałowych rozgrywkach walczyło 16 drużyn i 127 zawodników.

Pierwszy dzień MŚ w łucznictwie »
Tekst opublikowany 2011-08-23, opracowanie TOW
Polska ekipa kadetów druga po pierwszym dniu Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Łucznictwie.

Spacerowali z OSIR-em »
Tekst opublikowany 2011-08-23, opracowanie TOW
Aż kilkadziesiąt osób zdecydowało się na ostatnią, wakacyjną ofertę legnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji - pieszy rajd po mieście.

Utrudnienia na drogach »
Tekst opublikowany 2011-08-23, opracowanie Oprac. TOW
Zarząd Dróg Miejskich poinformował o kolejnych pracach na chodnikach i ulicach i zmianach w organizacji ruchu. Poniżej wykaz.

Prezydent do łuczników: zbierajcie nakrętki »
Tekst opublikowany 2011-08-23, opracowanie TOW
Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski apeluje do zawodników Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Łucznictwie, by zbierali nakrętki do butelek.

Walczą ze wścieklizną »
Tekst opublikowany 2011-08-23, opracowanie red
Od 1 do 10 września w całym województwie dolnośląskim zostanie przeprowadzona akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie.

Pożyczyłeś franka to spłacaj we franku »
Tekst opublikowany 2011-08-23, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Kup franka u nas na spłatę kredytu u konkurencji! – zachęcają już Citi Handlowy, PKO BP i Alior. Banki te widzą we wchodzącej w życie w piątek ustawie antyspreadowej szansę na przyciągnięcie do siebie klientów niezadowolonych z wysokich kursów walut przy obsłudze kredytu. Niewykluczone, że wkrótce ich śladem pójdą kolejne instytucje.

Rozciąganie czasu »
Tekst opublikowany 2011-08-23, opracowanie LTM Communications
Często narzekamy na brak czasu, choć w większości pochłaniają nam go rutynowe czynności. O ile jednak pewne sprawy są konieczne, to w ciągu dnia wykonujemy tak naprawdę mnóstwo innych zajęć, które moglibyśmy bez problemu skrócić lub porzucić całkowicie. W końcu czas to pieniądz.

Majątek prywatny można wykorzystać w firmie »
Tekst opublikowany 2011-08-23, opracowanie Tax Care
Osoby prowadzące działalność gospodarczą często wykorzystują na potrzeby firmy składniki majątku nabyte wcześniej na cele prywatne. Przepisy nie zabraniają wprowadzania do majątku firmy składników majątku nabytych i użytkowanych uprzednio do celów prywatnych – np. mieszkania czy samochodu.

Ostatni dzwonek w Galerii Sztuki »
Tekst opublikowany 2011-08-23, opracowanie LZ
Tylko do końca tygodnia oglądać można trzy galeryjne wystawy – rzeźbę Michała Staszczaka, kamienne obrazy Lucyny Smolak oraz popkulturowe malarstwo Grześka Matwiejszyna.

Rosnący pokój dziecka »
Tekst opublikowany 2011-08-23, opracowanie Agencja inPlus PR
Umeblowanie dziecięcego pokoju to niemały wydatek. Nasze pociechy stale rosną i dość szybko przekonujemy się, że zakupiony dla nich mebel szybko staje się za mały i bezużyteczny. Na szczęście nie jest to sytuacja bez wyjścia. Projektowanie mebli, które "rosną" razem z dzieckiem - to rozwiązanie nie tylko funkcjonalne, ale i ekonomiczne.

Sekretne życie szafki  »
Tekst opublikowany 2011-08-23, opracowanie Agencja inPlus PR
Wyobraźmy sobie dobrze oświetlony barek pełen wykwintnych trunków, witrynkę z podświetlanymi półkami, na których stoją nasze ulubione książki, czy przepastną komodę, w której bez trudu znajdziemy każdy przedmiot, bo pomaga nam w tym światło wbudowane w szufladę. I choć takie rozwiązania wciąż nie stanowią jeszcze standardu na rynku meblarskim, to coraz częściej zauważamy, że dzięki dodatkowemu źródłu światła meble zyskują na funkcjonalności oraz estetyce.

Kropiwnicki rusza z kampanią billboardową »
Tekst opublikowany 2011-08-23, opracowanie TOW
Poseł Robert Kropiwnicki, kandydat PO do Sejmu, rozpoczął kampanię billboardową. W Legnicy, Jaworze i Złotoryi pojawi się 15 jego wielkich plakatów.

Uważaj na działkowego złodzieja »
Tekst opublikowany 2011-08-23, opracowanie LZ
Masz działkę a na niej altankę? Uważaj co do niej chowasz. Działkowi złodzieje nie śpią.

Łucznicy strzelili byka »
Tekst opublikowany 2011-08-23, opracowanie LZ
Komitet Organizacyjny Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Łucznictwie zaliczył pierwszą wpadkę... ortograficzną.

Dziś pierwszy dzień zmagań łuczniczych »
Tekst opublikowany 2011-08-23, opracowanie LZ
Wczoraj uroczyście zainaugurowano Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Łucznictwie. Dziś uczestnicy zawodów staną do rywalizacji.

Mistrzostwa świata rozpoczęte »
Tekst opublikowany 2011-08-22, opracowanie TOW
Paradą 56 reprezentacji rozpoczęły się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Łucznictwie. Na legnickim rynku uroczyście otwarto zawody.

Zamykanie drzwi bez klucza – zamek autoLock  »
Tekst opublikowany 2011-08-22, opracowanie gutpr
Pośpiech jest złym doradcą – to przysłowie dobrze znane każdemu z nas. Zdarza się, że zapominamy zamknąć drzwi wejściowe, bo „goni nas czas ”. Konsekwencje takich działań mogą być dotkliwe - albo narażamy się na kradzież albo spóźniamy na umówione spotkanie. Tymczasem można sobie ułatwić życie – wymyślono już taki zamek, który nie wymaga ryglowania kluczem.

Budujesz dom? To uważaj »
Tekst opublikowany 2011-08-22, opracowanie LZ
Jesteś na etapie budowy swojego domu? Uważaj, bo może obserwować Cię złodziej.

Festiwal Sztuki Włókna »
Tekst opublikowany 2011-08-22, opracowanie red
Festiwal Sztuki Włókna jest dolnośląskim wydarzeniem artystycznym, obejmującym wszystkie działania twórcze odbywające się podczas dwutygodniowego pobytu artystów na Międzynarodowym Sympozjum „Warsztat Twórczy - Kowary” w Kowarach.

W weekend ruszają jaworskie Targi Chleba »
Tekst opublikowany 2011-08-22, opracowanie TOW
Na zakończenie wakacji Jawor zaprasza na prawdziwą ucztę dla żołądka. W najbliższy piątek rozpoczynają się. 15. Międzynarodowe Targi Chleba.

Jutro rusza Ecoren CUP »
Tekst opublikowany 2011-08-22, opracowanie LZ
Już jutro na boisku przy Grabskiego rusza Ecoren Cup, piąta edycja turnieju amatorskich podwórkowych drużyn piłki nożnej.

Odprawa kapitanów łuczniczych drużyn »
Tekst opublikowany 2011-08-22, opracowanie TOW
W samo południe odbyła się ostatnia odprawa kapitanów drużyn, które biorą udział w legnickich Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w Łucznictwie.

10 nietrzeźwych kierowców w weekend »
Tekst opublikowany 2011-08-22, opracowanie LZ
Legniccy policjanci w ciągu ostatniego weekendu zatrzymali aż 10 pijanych kierowców. Rekordzista miał ponad 3 promile!

Kradła portfele z damskich torebek »
Tekst opublikowany 2011-08-22, opracowanie TOW
Policjanci zatrzymali 35-letnią legniczankę, która wyciągała portfele i dokumenty z damskich torebek.

Dziś startują łucznicze Mistrzostwa »
Tekst opublikowany 2011-08-22, opracowanie LZ
Dziś w Legnicy rozpoczyna się największa i najważniejsza impreza sportowa tego roku. Mowa o Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w Łucznictwie.

Dla bezrobotnych nie ma kasy »
Tekst opublikowany 2011-08-22, opracowanie TOW
Powiatowy Urząd Pracy w Legnicy od 15 września rozpoczyna przyjmowanie wniosków o dotację dla bezrobotnych na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Jest siedem razy mniej pieniędzy.

Przegrana Miedzi »
Tekst opublikowany 2011-08-22, opracowanie LZ
W sobotnim wyjazdowym spotkaniu z Bytovią Bytów, Miedź Legnica odniosła porażkę.

Grand Prix dla wrocławianki »
Tekst opublikowany 2011-08-21, opracowanie TOW
Agata Kryś zdobyła nagrodę Grand Prix 19. Letniej Akademii Filmowej w Legnicy. Po raz pierwszy w historii jurorzy zastanawiali się, czy nie nagrodzić czteroletniej twórczyni.

Nie bądź jak Grecja i Portugalia »
Tekst opublikowany 2011-08-20, opracowanie BrandScope
Kryzys finansowy z 2008 roku oraz ostatnie problemy Grecji, Portugalii, a także Włoch, powinny dać każdemu dużo do myślenia. Dlaczego? W zarządzaniu domowym i państwowym budżetem jest wiele analogii. Często popełniamy te same błędy, które duże gospodarki zaprowadziły na skraj bankructwa. Podpowiadamy więc dzisiaj jak prowadzić bezpieczne finanse, by nie stać się Grecją, Portugalią, a zwłaszcza mądrym Polakiem po szkodzie.

Osiedle płacze za Filipem »
Tekst opublikowany 2011-08-19, opracowanie TOW
Był jej Słońcem. Teraz matka 9-letniego Filipa pisze na jednym z portali społecznościowych: „Nie chce mi się żyć”.

Burze mogą spowodować wezbranie rzek »
Tekst opublikowany 2011-08-19, opracowanie Oprac. TOW
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega o możliwym przekroczeniu stanów wód w dorzeczu górnej i środkowej Odry. Określono drugi stopień zagrożenia z możliwością lokalnych podtopień.

Są oferty na dokończenie cmentarza »
Tekst opublikowany 2011-08-19, opracowanie LZ
Wczoraj w legnickim Ratuszu otwarto oferty, złożone przez firmy zainteresowane dokończeniem inwestycji budowy cmentarza. Miasto zamierza przeznaczyć na budowę prawie 19 mln złotych.

Finał akcji: Rób zakupy i co tydzień wygrywaj z Ferio »
Tekst opublikowany 2011-08-19, opracowanie Red.
Już w najbliższą niedzielę, 21 sierpnia wielki finał konkursu „Rób zakupy i co tydzień wygrywaj nagrody!” legnickiej Galerii Handlowej Ferio.

Zmiany na trasie Legnica-Kłodzko »
Tekst opublikowany 2011-08-19, opracowanie LZ
Jak informują Koleje Dolnośląskie, z powodu robót torowych w dniach 22-27 sierpnia zostanie czasowo zmieniony rozkład jazdy na trasie Legnica - Kłodzko Miasto.

Można już pić wodę  »
Tekst opublikowany 2011-08-19, opracowanie TOW
Sanepid dopuścił wodę z chojnowskich wodociągów do spożycia. Jednak przez najbliższe kilka dni warto ją gotować przed piciem lub myciem warzyw bądź owoców.

Młodzież na lecie z legnickim teatrem »
Tekst opublikowany 2011-08-19, opracowanie TOW
Uczestnicy półkolonii z Bolesławca razem z pracownikami legnickiego Teatru Modrzejewskiej przygotowują spektakl „Teatr mój widzę…”. Warsztaty potrwają dwa tygodnie.

Pobili starszego mężczyznę »
Tekst opublikowany 2011-08-19, opracowanie LZ
Legniccy policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn po pobiciu 73-letniego, schorowanego człowieka.

Oblicza Afryki w Spiżarni »
Tekst opublikowany 2011-08-19, opracowanie Oprac. TOW
Klub Muzyczny Spiżarnia zaprasza tym razem na wyjątkową wystawę. Dziś o godz. 20 wernisaż wystawy fotografii Karola Siwka.

Miasto zaprasza mieszkańców na Mistrzostwa »
Tekst opublikowany 2011-08-19, opracowanie LZ
Legnica jest gotowa na przyjęcie kibiców i uczestników Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Łucznictwie.

Idą burze »
Tekst opublikowany 2011-08-19, opracowanie Oprac. TOW
Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW PIB Oddział we Wrocławiu ostrzega przed silnymi burzami nad województwem. Poniżej pełny komunikat o zagrożeniu.

Mieszkańcy przerażeni watahą psów »
Tekst opublikowany 2011-08-19, opracowanie TOW
Lokatorzy z ul. Kazimierza Wielkiego i Kwiatowej zaalarmowali strażników miejskich. Pod ich domami biegało kilkanaście agresywnych psów.

Woda bez coli, ale nadal niezdatna »
Tekst opublikowany 2011-08-18, opracowanie TOW
Są już wyniki wczorajszych badań wody z chojnowskich rurociągów. Nie ma już w niej bakterii z grupy coli, ale nadal nie można jej spożywać.

Konkurs dla amatorów fotografii »
Tekst opublikowany 2011-08-18, opracowanie Kuźnia ARt
Pokaż pasję! Pokaż moc twórczą drzemiącą w człowieku, sprawność jego rąk, gibkość umysłu, piękno ruchu, siłę dźwięku. Pokaż, co daje radość, pozwala żyć, ładuje energią. Pokaż, co w duszy gra!

Legniczanie na podium w Czechach »
Tekst opublikowany 2011-08-18, opracowanie TOW
Załoga TechSerwis Rall Team zajęła trzecie miejsce w rajdzie Żelezne Hory w ramach czeskiego Rally Cup.

Konkurs dla przedsiębiorczych wsi »
Tekst opublikowany 2011-08-18, opracowanie D. Lejkowska
Stowarzyszenie Sposób na Sukces w imieniu wszystkich organizatorów zaprasza do udziału w XII edycji ogólnopolskiego konkursu "Sposób na Sukces". Konkurs ma charakter niekomercyjny a uczestnictwo w nim jest bezpłatne.

Kolejna obniżka cen paliw na stacjach ORLENU  »
Tekst opublikowany 2011-08-18, opracowanie opr. EP
PKN ORLEN wprowadził kolejną w tym sezonie wakacyjnym obniżkę detalicznych cen paliw na stacjach własnych. Obowiązujące maksymalne ceny paliw na stacjach Koncernu są takie same dla benzyny EU-95 oraz ON i wynoszą obecnie 5,09 zł/litr, co oznacza spadek o 10 gr dla benzyny i 5 gr dla oleju napędowego.

Po mBanku i MultiBanku franka porzucił też Alior »
Tekst opublikowany 2011-08-18, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Huśtawka nerwów jaką zafundował szalejący kurs franka okazała się zbyt mocnym doświadczeniem dla banków. Z grona siedmiu instytucji gotowych pożyczyć na mieszkanie w CHF pozostały już tylko cztery, a w praktyce dwie: Nordea i BPH. I to od ich decyzji będzie zależało czy frank zniknie z polskiego rynku.

9-letni chłopiec zginął przygnieciony przez busa »
Tekst opublikowany 2011-08-18, opracowanie TOW
Do tragicznego wypadku doszło przed południem na ul. Tuwima w Legnicy. 9-letnie dziecko zginęło przygniecione przez busa peugeot.

MPK wydłuża trasę w rejonie Bydgoskiej »
Tekst opublikowany 2011-08-18, opracowanie LZ
Trwająca przebudowa ulicy Bydgoskiej w Legnicy spowodowała pewne utrudnienia w dostępie do komunikacji autobusowej MPK. By jednak wyjść naprzeciw potrzebom mieszkańców tego rejonu, wprowadzono wydłużenie trasy linii nr 21B.

Pomieszczenia w jasnym świetle  »
Tekst opublikowany 2011-08-18, opracowanie pointb
Salon, kuchnia czy gabinet – w każdym z tych pomieszczeń bardzo ważną rolę odgrywa oświetlenie. Podpowiadamy jak dobrać je tak, aby spełniało swoje najważniejsze funkcje.

Emeryt kradł krzewy z Parku »
Tekst opublikowany 2011-08-18, opracowanie LZ
500 złotowym mandatem zakończyła się dla starszego legniczanina próba kradzieży krzewów z legnickiego Parku.

Nie ma tłumów po kredyty z dopłatami do odsetek »
Tekst opublikowany 2011-08-18, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Co bardziej przezorni zdążyli już wiosną wziąć kredyt w ramach programu Rodzina na Swoim. Jak informuje odpowiedzialny za niego Bank Gospodarstwa Krajowego, na 13 dni przed końcem udzielania kredytów z dopłatami na korzystnych zasadach, ruch w bankach jest już znacznie mniejszy.

Miasto szuka wykonawcy boiska przy Mazowieckiej »
Tekst opublikowany 2011-08-18, opracowanie TOW
Prezydent miasta do 26 sierpnia czeka na oferty firm, które zdecydują się zbudować wielofunkcyjne boisko sportowe przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3. Wcześniej miał być tu Orlik.

O godz. 16 będą wyniki badań wody »
Tekst opublikowany 2011-08-18, opracowanie TOW
Sześć cystern i stacja uzdatniania dostarczają wodę chojnowianom. O godz. 16 będzie wiadomo, czy bakterie grupy coli nadal zatruwają wodę z wodociągów.

Okienna biżuteria »
Tekst opublikowany 2011-08-18, opracowanie OKNOPLAST
Okna w naszym domu nie muszą być nudne. Dzięki drobnym dodatkom możemy sprawić, że staną się one prawdziwą ozdobą wnętrza i elewacji. Odpowiednio dopasowane szprosy, klamki, czy parapety podkreślą styl domu i uprzyjemnią życie jego mieszkańcom.

Strażacy dowożą wodę do Chojnowa »
Tekst opublikowany 2011-08-18, opracowanie TOW
Kołowa stacja uzdatniania wody z Żagania wspiera strażaków w dostarczaniu wody dla mieszkańców Chojnowa. Od wczoraj woda z kranu nie nadaje nadaje się do picia.

Włamali się do koszar »
Tekst opublikowany 2011-08-18, opracowanie TOW
Policjanci zatrzymali dwóch pijanych mężczyzn, którzy okradali budynki byłych koszar legnickiej jednostki łączności.

Nakręć dobry film i wyjedź do Istambułu »
Tekst opublikowany 2011-08-18, opracowanie LZ
Komitet Organizacyjny Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Łucznictwie, które odbędą się w Legnicy, poszukuje dwóch wolontariuszy, którzy wezmą udział w nowym projekcie Międzynarodowej Federacji Łuczniczej World Archery, o nazwie Archery Fan.

Ćwiczyli pochód przed Mistrzostwami »
Tekst opublikowany 2011-08-18, opracowanie LZ
Za 4 dni w Legnicy wystartują łucznicze Mistrzostwa Świata. Wszystko musi być zapięte na ostatni guzik. W związku z tym wczoraj odbyła się próba przed wielkim otwarciem zawodów.

Spiżarnia zaprasza na jam session »
Tekst opublikowany 2011-08-17, opracowanie Oprac. TOW
Po kilku miesiącach przerwy legnicki klub muzyczny Spiżarnia wznawia koncerty jam session.

Komendant główny przyznał ochronę policjantom »
Tekst opublikowany 2011-08-17, opracowanie TOW
Jarosław Jarmołowicz i Tomasz Klein, czyli były i zawieszony w czynnościach policjant mają zapewnioną ochronę. Nieznani sprawcy grozili im po ukazaniu się artykułu „Tango & Cash” w Gazecie Wyborczej.

Sen – przepis na zdrowie i wypoczynek »
Tekst opublikowany 2011-08-17, opracowanie Adam Wróbel
Wakacje, urządzanie mieszkania, zdrowie i jeden wspólny element – sen. Często nie zdajemy sobie sprawy, że ma on ogromne znaczenie w codziennym życiu, zarówno u młodych jak i dorosłych osób. Jednak, aby przynosił nam korzyści, musimy pamiętać o kilku ważnych regułach – związanych nie tylko z ilością, ale i jakością snu.

Skażona woda w Chojnowie »
Tekst opublikowany 2011-08-17, opracowanie LZ
Legnicki Sanepid poinformował o skażeniu wody w chojnowskich wodociągach bakterią coli.

Miłkowice nie chcą oddać ziemi Legnicy »
Tekst opublikowany 2011-08-17, opracowanie TOW
Ponad 90 procent mieszkańców gminy Miłkowic jest przeciwnych oddaniu ponad 200 hektarów ziemi Legnicy. W konsultacjach społecznych sprzeciwili się nawet przejęciu w zamian terenów tzw. Zabłocia od miasta.

Oto kto wyremontuje ul. Sudecką »
Tekst opublikowany 2011-08-17, opracowanie TOW
Pol-Dróg Dolny Śląsk S.A. Przebuduje ulicę Sudecką. Dziś w Zarządzie Dróg Miejskich rozstrzygnięto przetarg na remont drogi.

Uważaj jak jedziesz do pracy »
Tekst opublikowany 2011-08-17, opracowanie LZ
Brak dokumentów, obowiązkowego ubezpieczenia OC i jeden nietrzeźwy kierowca. To wynik wczorajszej akcji "Bezpieczny poranek", jaką przeprowadzili legniccy policjanci.

Legnica bierze 45 mln zł kredytu »
Tekst opublikowany 2011-08-17, opracowanie TOW
Bank Polska Kasa Opieki S.A. Dolnośląskie Centrum Korporacyjne wygrał przetarg na udzielenie Legnicy 45 mln zł kredytu.

Kibice zebrali 10 tysięcy złotych na podwórko »
Tekst opublikowany 2011-08-17, opracowanie TOW
Kibice Miedzi Legnica czekają już tylko na zgodę prezydenta, by ruszyć z budową placu zabaw dla dzieci. Zebrali już 10 tys. zł na huśtawki, ślizgawki i drewniany zameczek, które powstana na podwórku przy ul. Nowy Świat.

Legniccy kolejarze strajkują »
Tekst opublikowany 2011-08-17, opracowanie TOW
Pracownicy PKP Przewozów Regionalnych strajkują dziś do północy. Mimo to pociągi kursują. Koleje Dolnośląskie nawet zwiększyły liczbę kursów.

Legnicka Caritas otrzymała sprzęt medyczny »
Tekst opublikowany 2011-08-17, opracowanie LZ
Caritas Diecezji Legnickiej otrzymała od Caritas Polska nowoczesny sprzęt medyczny. Będzie on służył chorym diecezji legnickiej.

Ponad milion złotych na naukę »
Tekst opublikowany 2011-08-17, opracowanie LZ
Wydział Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Legnicy pozyskał z Urzędu Marszałkowskiego ponad milion złotych na naukę dzieci z klas I-III.

Owsiak dał sztuczną nerkę dla dzieci »
Tekst opublikowany 2011-08-17, opracowanie LZ
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podarowała legnickiemu szpitalowi sztuczną nerkę. Dzięki niej będzie można uratować życie dziecka po zatruciu lekami czy grzybami.

Wiemy na kogo zagłosują legniczanie »
Tekst opublikowany 2011-08-17, opracowanie LZ
Jeden z ogólnopolskich portali zajmujący się tematyką wyborczą przeprowadził w naszym mieście uliczny sondaż dotyczący naszych preferencji wyborczych. Wiemy zatem na kogo swój głos oddadzą mieszkańcy naszego miasta w zbliżających się wyborach do parlamentu.

Kandydaci PO w kaskach  »
Tekst opublikowany 2011-08-16, opracowanie TOW
Legniccy kandydaci Platformy Obywatelskiej do parlamentu rozpoczęli kampanię Polska w budowie.

Kandydat z wyrokiem na liście Palikota »
Tekst opublikowany 2011-08-16, opracowanie TOW
Marcin K., prawnik skazany za sfałszowanie wyroku sądowego trafił na listę kandydatów do Sejmu z partii Ruch Palikota. Ma 22. miejsce na liście.

Doba bez pociągów »
Tekst opublikowany 2011-08-16, opracowanie PŚ
Dzisiaj o północy (z 16 na 17 sierpnia) pracownicy Przewozów Regionalnych rozpoczną strajk generalny, który potrwa równą dobę. Minister Infrastruktury będzie jeszcze negocjował jego odwołanie.

Lepi osiem pierogów na minutę »
Tekst opublikowany 2011-08-16, opracowanie LZ
Siódme już Mistrzostwa w Lepieniu Pierogów przeszły do historii. W niedzielnym konkursie wzięło udział 10 pań, które w czasie jednej godziny starały się ulepić jak największą liczbę pierogów. Zobacz kto wygrał.

Studentki walczą, by zdawać egzaminy »
Tekst opublikowany 2011-08-16, opracowanie TOW
Grupa 50 studentek wydziału pedagogiki Wyższej Szkoły Menedżerskiej przyszła dziś na swój termin obrony pracy magisterskiej. Uczelnia nie chce ich jednak egzaminować.

Co w Legnicy jadła piłkarska reprezentacja? »
Tekst opublikowany 2011-08-16, opracowanie LZ
Piłkarska reprezentacja Polski zawsze w podróż zabiera ze sobą własnego kucharza. Podobnie było z wizytą w Legnicy. Mimo, że hotelowi kucharze świetnie gotują to i tak za to co jedli podopieczni Franciszka Smudy odpowiadał ich własny kucharz. Dowiedzieliśmy się jak wyglądała dieta zawodników podczas pobytu w naszym mieście.

Gang złodziei łakoci »
Tekst opublikowany 2011-08-16, opracowanie TOW
Grupa uczniów szkół podstawowych i gimnazjów okradł magazyn złotoryjskich właścicieli sklepów. Ustalono, że siedmioosobowa szajka ukradła słodycze.

Coco Chanel na Nowym Świecie »
Tekst opublikowany 2011-08-16, opracowanie Oprac. TOW
Dziś o godz. 19 kolejna projekcja filmowego hitu na podwórzu dawnego Wojewódzkiego Domu Kultury przy ul. Nowy Świat.

Chcieli okraść auto i kontener »
Tekst opublikowany 2011-08-16, opracowanie LZ
Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych po tym jak usiłowało włamać się do dwóch samochodów oraz kontenera z odzieżą w miniony weekend. Na szczęście bez powodzenia.

Zwłoki zostawione na przystanku »
Tekst opublikowany 2011-08-16, opracowanie Anna Szokalska
Przez godzinę zwłoki starszego mężczyzny leżały na przystanku autobusowym. Zostawili je tam policjanci po stwierdzeniu zgonu przez lekarza. Zanim zostały zabrane, pasażerowie przechodzili nad i obok ciała wsiadając do autobusu.

PO się pochwali co zrobiła dla Legnicy »
Tekst opublikowany 2011-08-16, opracowanie LZ
Dziś na legnickim Rynku wystartuje informacyjna kampania Platformy Obywatelskiej „Polska w budowie”.

Organista ze Szwajcarii zagra w katedrze »
Tekst opublikowany 2011-08-16, opracowanie LZ
Dziś w legnickiej katedrze swój recital da Jean Christophe Geiser, wybitny organista ze Szwajcarii.

Jazzowo pod klasztorem »
Tekst opublikowany 2011-08-16, opracowanie Oprac. TOW
Jazz Club Blue Monk i Stowarzyszenie Lubiąż zapraszają na koncert tria Ciesielski-Gruszecki-Ramin​iak. Dwugodzinny koncert rozpocznie się 20 sierpnia o godz. 22 w kościele dawnego klasztoru cysterskiego w Lubiążu.

Inspirujemy innych zarządców »
Tekst opublikowany 2011-08-16, opracowanie Tomasz Woźniak
Z prezydentem Legnicy Tadeuszem Krzakowskim rozmawia Tomasz Woźniak

Wypadek w Lisowicach »
Tekst opublikowany 2011-08-16, opracowanie TOW
Jedna osoba została ranna w wypadku, do jakiego doszło dziś nad ranem na drodze krajowej nr 36 w Lisowicach.

Trwa Niedziela na Zakaczawiu »
Tekst opublikowany 2011-08-14, opracowanie LZ
Mistrzostwa w lepieniu pierogów, pojedynek pilarzy drewna czy konkurencje sprawnościowe dla dzieci. Między innymi takie atrakcje czekały na legniczan, którzy przyszli dziś na festyn Niedziela na Zakaczawiu, jaki odbywa się przy parafii św. Jacka.

5:0 dla Miedzi »
Tekst opublikowany 2011-08-14, opracowanie LZ
Miedź Legnica wygrała u siebie wczorajsze spotkanie z Górnikiem Wałbrzych 5:0.

Oto legnicka armia Korwin-Mikkego »
Tekst opublikowany 2011-08-14, opracowanie LZ
Znana jest już wstępna lista kandydatów okręgu legnicko-jeleniogórskiego Kongresu Nowej Prawicy.

Uzdrowiciel z Ugandy w Legnicy »
Tekst opublikowany 2011-08-14, opracowanie LZ
Jutro do Legnicy przyjedzie o. John Bashobora, kapłan z Ugandy. W kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawi mszę św. o uzdrowienie.

Część Piekar C bez prądu »
Tekst opublikowany 2011-08-13, opracowanie TOW
Jak nas poinformował dyżurny pogotowia energetycznego EnergiiPro trwa ustalanie przyczyn awarii prądu w części osiedla Piekary C.

Jak zaoszczędzić na szkolnych podręcznikach?  »
Tekst opublikowany 2011-08-13, opracowanie dotpr
Rozpoczęcie roku szkolnego nie należy do ulubionych dat w uczniowskim kalendarzu. Września nie wypatrują również rodzice, którzy na podręczniki do podstawówki wydadzą nawet 400 zł, a do gimnazjum 500 zł. Gdzie szukać oszczędności i jak kupować taniej? Jedną z możliwości są zakupy podręczników w sieci – tam kosztują nawet o 25-30% taniej niż w księgarniach tradycyjnych.

Ciekawa propozycja na koniec wakacji »
Tekst opublikowany 2011-08-13, opracowanie LZ
Dla wszystkich dzieci, które spędzają ostatnie dni wakacji w mieście, Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował ciekawą propozycję... Rajd pieszy wokół Legnicy.

(Bez)płatne wejście na łucznicze Mistrzostwa »
Tekst opublikowany 2011-08-13, opracowanie LZ
Wstęp na zawody Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Łucznictwie, jakie rozpoczną się w naszym mieście 22 sierpnia, będzie bezpłatny... choć nie do końca.

Czego pragną faceci? »
Tekst opublikowany 2011-08-12, opracowanie BrandScope
Mel Gibson w jednym z filmów dosyć boleśnie poznawał kobiecą naturę. Ponieważ taka sama próba poznania męskich nawyków przez kobiety mogła by się okazać katastrofalna w skutkach, odkrywamy dzisiaj - całkiem bezboleśnie - kilka męskich pragnień zakupowych. Wydawać by się mogło, że „zakupowe szaleństwa” to termin zarezerwowany tylko dla kobiet. Jak się jednak okazuje, mężczyźni, tak samo jak panie, lubią wydawać pieniądze i spełniać swoje najróżniejsze, często bardzo kosztowne zachcianki. Razem z analitykiem Aspiro sprawdziliśmy, w co najczęściej inwestują panowie, o czym marzą i w jaki sposób te pragnienia finansują.

Poszli pieszo do Krzeszowa »
Tekst opublikowany 2011-08-12, opracowanie LZ
Dziś rano spod legnickiej katedry wyruszyła piesza pielgrzymka do diecezjalnego sanktuarium w Krzeszowie.

Wyrok na kasjerki, które ukradły z banku 8,7 mln zł »
Tekst opublikowany 2011-08-12, opracowanie TOW
Na dobrowolne poddanie karze zgodziły się Bożena P., inicjatorka kradzieży i Agnieszka K. Trzecia z oskarżonych Wiesława T. poczeka na swój proces.

Nowy wygląd poszukiwanego ''Stopy'' »
Tekst opublikowany 2011-08-12, opracowanie opr. as
Tak teraz może wyglądać „Stopa”, czyli Wiktor Szewczyk, 23-letni wrocławianin poszukiwany listem gończym.

Kolejna Schetynówka w powiecie »
Tekst opublikowany 2011-08-12, opracowanie LZ
W powiecie legnickim powstaje kolejna Schetynówka. Konkretnie w Lisowicach, gdzie trwają prace związane z remontem nawierzchni drogi powiatowej oraz przebudową chodnika i budową ścieżki rowerowej.

Pomogą niewidomym kupić komputer »
Tekst opublikowany 2011-08-12, opracowanie LZ
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych poinformował, że od 8 do 29 sierpnia przyjmowane są wnioski osób niewidomych i niedowidzących o dofinansowanie zakupu sprzętu komputerowego, oprogramowania, sprzętu elektronicznego i urządzeń brajlowskich w ramach programu „Komputer dla Homera 2011".

Jedyne takie Mistrzostwa w Polsce »
Tekst opublikowany 2011-08-12, opracowanie LZ
Na niezwykłe i jedyne w Polsce zawody zapraszają Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy oraz parafia pw. św. Jacka.

Twórca Colargola w Legnicy »
Tekst opublikowany 2011-08-12, opracowanie LZ
W Legnicy ruszyła Letnia Akademia Filmowa -Warsztaty Filmu Animowanego. W tym roku wykładowcą i gościem akademii jest Tadeusz Wilkosz, twórca kultowego Misia Colargola, Pingwina Pik-Poka czy Smoka Barnaby.

W szpitalach brakuje krwi »
Tekst opublikowany 2011-08-12, opracowanie MM
W szpitalach we Wrocławiu brakuje krwi. Okres wakacyjny jest szczególnie trudny, ponieważ brakuje dawców, a zapotrzebowanie zwiększa się. Krew oddaje się średnio 8 minut. Pamiętajmy, że ten czas i nasza krew może uratować czyjeś życie.
Zdjęć: 3  

Masz problem? Zadzwoń do urologa »
Tekst opublikowany 2011-08-12, opracowanie LZ
W sierpniu na terenie województwa dolnośląskiego w ramach akcji „Zdrowie mężczyzny”, odbywać się będą telefoniczne konsultacje urologów. Legniczanie również mogą z nich skorzystać.

Nie masz jeszcze pomysłu na wakacje? »
Tekst opublikowany 2011-08-12, opracowanie polkaty.pl
Jesteśmy na półmetku upragnionych przez wszystkich wakacji. Ten rok jest nieco innym, jeśli chodzi popularność wyjazdów do Egiptu czy Tunezji. Wszyscy pamiętamy zamieszki, do jakich dochodziło kilka miesięcy temu. Spowodowało to spadek zainteresowania tymi krajami, ale zarazem też obniżenie cen wielu wycieczek. Dla tych, którzy nie chcą wybierać się do wymienionych wcześniej krajów, Agencja Turystyczna Polkąty z Kątów Wrocławskich przygotowała alternatywne oferty.
Zdjęć: 1  

Ruch Palikota przedstawi kandydatów »
Tekst opublikowany 2011-08-12, opracowanie LZ
Już we wtorek, po długim weekendzie, poznamy wyborczych kandydatów partii Ruch Palikota.

Grozili policjantowi  »
Tekst opublikowany 2011-08-11, opracowanie TOW
Tomasz Klein, zawieszony w czynnościach policjant i bohater dzisiejszego artykułu w „Gazecie Wyborczej” „Legnica – miasto grzechu” poprosił dziś prokuraturę rejonową o ochronę. Twierdzi, że mu grożono.

Przygotowania do Mistrzostw na finiszu »
Tekst opublikowany 2011-08-11, opracowanie LZ
Wielkimi krokami zbliżają się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Łucznictwie. Dobiegają końca także przygotowania do zawodów.

Szukają firmy do odholowywania porzuconych aut »
Tekst opublikowany 2011-08-11, opracowanie TOW
Miasto ogłosiło konkurs ofert na firmę, która zajmie się usuwaniem pojazdów porzuconych na legnickich drogach. Akcja prowadzona jest od 5 lat.

Jutro Schetyna namaści kandydatów »
Tekst opublikowany 2011-08-11, opracowanie LZ
W piątek Legnicę odwiedzi marszałek Sejmu. Grzegorz Schetyna przyjedzie aby zaprezentować kandydatów Platformy Obywatelskiej w tegorocznych wyborach parlamentarnych.

Oszukał na domofon »
Tekst opublikowany 2011-08-11, opracowanie LZ
W miniony poniedziałek do mieszkania przy ul. Horyzontalnej przyszedł mężczyzna ubrany w roboczy kombinezon. Powiedział mieszkańcom, że jest pracownikiem spółdzielni mieszkaniowej i ma naprawić domofon. Okazał się zwykłym oszustem.

Wpadł do rzeki jadąc po pijaku »
Tekst opublikowany 2011-08-11, opracowanie LZ
Jadący wczoraj z z miejscowości Lisowice do Mierzowic legniczanin zjechał na przeciwległy, remontowany pas ruchu, uderzył w znak drogowy, a następnie przełamał barierkę i spadł do rzeki. Okazało się, że był pijany. Kierowcę i pasażera odwieziono do szpitala.

Hipoteki: niższe raty już od września »
Tekst opublikowany 2011-08-11, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Prezydent podpisał pakiet ustaw dających kredytobiorcom zadłużonym w obcych walutach szansę na częściową obronę przed rosnącymi kursami walut. Wszystko wskazuje na to, że już we wrześniu raty będzie można obniżyć o koszt spreadu.

Budromos: Czekamy na stabilizację »
Tekst opublikowany 2011-08-11, opracowanie Tomasz Woźniak
Rozmowa z Tadeuszem Bieńkowskim, współwłaścicielem firmy budowlanej Budromos z Legnicy

Legnicka Caritas gości dzieci z Białorusi  »
Tekst opublikowany 2011-08-11, opracowanie LZ
Na zorganizowanych przez legnicką Caritas koloniach w Ustroniu Morskim wypoczywa 45-osobowa grupa dzieci z Białorusi.

LSSE na walizkach »
Tekst opublikowany 2011-08-11, opracowanie TOW
Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna kupiła poniemiecką willę na Tarninowie. We wrześniu zarząd spółki zdecyduje, czy to będzie nowa siedziba.

Z plaży do domu – czar piaskowych dekoracji »
Tekst opublikowany 2011-08-11, opracowanie red.
Wakacyjne kolory we wnętrzach to nie tylko sposób na przeniesienie do domu wspomnień ze słonecznej plaży. Odpowiednio dobrane dekoracje ścienne pozwalają stworzyć ciekawy efekt aranżacyjny, ożywiając pomieszczenie na cały rok.

Zwolennicy Mikkego wyjdą na ulice »
Tekst opublikowany 2011-08-11, opracowanie LZ
Już w najbliższą sobotę na legnickim Rynku podpisy pod listami poparcia komitetu wyborczego zbierać będzie Kongres Nowej Prawicy.

Polacy wygrali w Lubinie »
Tekst opublikowany 2011-08-11, opracowanie LZ
Reprezentacja Polski pokonała w Lubinie we wczorajszym meczu towarzyskim reprezentację Gruzji.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-08-11, opracowanie red.
Filmy 5D i atrakcje na Odrze - to wszystko może być Twoje za jednego smsa.

Duże ryzyko, duże zyski »
Tekst opublikowany 2011-08-10, opracowanie BrandScope
Choć podaż ziemi jest duża, do transakcji dochodzi rzadko, gdyż działki inwestycyjne są przeszacowane a tanie, rolne oferty wymagają wiele czasu i wysiłku by móc na nich budować. Zatem kupno ziemi rolnej, jej odrolnienie, przygotowanie pod inwestycje i odsprzedaż to ryzykowny ale dochodowy interes.

W Legnicy powstaje imponujący obiekt »
Tekst opublikowany 2011-08-10, opracowanie LZ
W Legnicy powstaje imponujący obiekt o europejskiej klasie. Mowa o KGHM Letia Legnickim Parku Technologicznym.

Dziś w Lubinie mecz Polska-Gruzja »
Tekst opublikowany 2011-08-10, opracowanie LZ
Dzisiejszego wieczoru na lubińskim stadionie rozegrany zostanie towarzyski mecz Polska - Gruzja. To pierwszy mecz polskiej reprezentacji w tym mieście po 22 latach.

Nagrobek Lidii Nowikowej idzie do renowacji »
Tekst opublikowany 2011-08-10, opracowanie TOW, współpraca LZ
Na trzy tygodnie grób Lidii Nowikowej pozostanie bez nagrobku. Córka Edwarda Muraszki, znanego kamieniarza, kończy dzieło swojego ojca. Nagrobek trafi do renowacji.

Znowu znaleźli zwłoki w mieszkaniu »
Tekst opublikowany 2011-08-10, opracowanie LZ
W mieszkaniu przy ulicy Złotoryjskiej policjanci znaleźli dziś zwłoki mężczyzny.

PJN o Swakoniu wie z Wikipedii  »
Tekst opublikowany 2011-08-10, opracowanie LZ
Na swej stronie internetowej partia Polska Jest Najważniejsza zamieściła życiorysy swoich liderów, w tym m.in. senatora Jacka Swakonia. Zabawne jest to, że pochodzą one ... z Wikipedii.

Gang dealerów przed sądem »
Tekst opublikowany 2011-08-10, opracowanie TOW
W Sądzie Okręgowym w Legnicy trwa proces gangu narkotykowego. Dziś zeznawał Adam Sz., który pierwszy wpadł w ręce policjantów z Centralnego Biura Śledczego.

Strajk generalny 17 sierpnia »
Tekst opublikowany 2011-08-10, opracowanie Opr. MM
W nocy z 16 na 17 sierpnia staną wszystkie pociągi spółki Przewozy Regionalne i nie będą kursować przez całą dobę. Na samym Dolnym Śląsku nie pojedzie 300 pociągów, co utrudni podróżowanie prawie 30 tys. osób. Jak funkcjonuje komunikacja zastępcza, i czy w ogóle taka będzie - przekonamy się na własnej skórze.

Nowy sprzęt dla ratowania maluchów »
Tekst opublikowany 2011-08-10, opracowanie LZ
Intensywna terapia oddziału neonatologicznego legnickiego szpitala otrzyma we wrześniu nowoczesny sprzęt ratujący życie najmłodszych i najmniejszych pacjentów.

Weź udział w happeningu i zawalcz o podwórko »
Tekst opublikowany 2011-08-10, opracowanie LZ
Legnica walczy o plac zabaw dla dzieci na Nowym Świecie w konkursie "100 placów zabaw na 100 lat Nivea". Obecnie zajmujemy 328 miejsce z 3929 głosami. To jednak ciągle za mało na to, by znaleźć się w pierwszej setce i zdobyć wymarzony plac.

PWSZ rozpoczyna rekrutację uzupełniającą »
Tekst opublikowany 2011-08-10, opracowanie LZ
Legnicka Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa informuje, że 12 sierpnia rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca dla kandydatów na I rok studiów.

Jawor pokazuje jak korzystać z Unii »
Tekst opublikowany 2011-08-10, opracowanie LZ
Polska Agencja Prasowa zorganizowała ranking dobrych praktyk wykorzystywania funduszy unijnych przez samorządy. Jednym z kandydatów do zwycięstwa jest Jawor, a konkretnie realizowany w jaworskiej szkole projekt „Nauka przez doświadczenie”.

Odsłonili tablicę poświęconą męczennikom »
Tekst opublikowany 2011-08-10, opracowanie LZ
Wczoraj przy legnickim kościele św. Jana Chrzciciela odsłonięta została tablica pamiątkowa poświęcona dwóm franciszkańskim męczennikom.

Pomoc dla nieuleczalnie chorego Wojtusia »
Tekst opublikowany 2011-08-09, opracowanie opr. W.Maj
W sklepach CHATA POLSKA na Biskupinie we Wrocławiu prowadzona jest zbiórka pieniężna do puszek na rzecz chorego 8-letniego Wojtusia. Czas zbiórki: sierpień – 31 grudzień 2011r.

Bezpłatne badania dla kandydatów do szkół »
Tekst opublikowany 2011-08-09, opracowanie LZ
Legnicki szpital zaprasza wszystkich kandydatów do szkół ponadpodstawowych, ponadgimnazjalnych i wyższych na bezpłatne badania orzekające o stanie zdrowia.

Zastępca komendanta zaczął pracę »
Tekst opublikowany 2011-08-09, opracowanie TOW
Artur Korbiel, zastępca komendanta straży miejskiej zaczął służbę. W walce o stanowisko wygrał z dziesięcioma konkurentami.

Hipoteki: niższe raty już od września »
Tekst opublikowany 2011-08-09, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Prezydent podpisał pakiet ustaw dających kredytobiorcom zadłużonym w obcych walutach szansę na częściową obronę przed rosnącymi kursami walut. Wszystko wskazuje na to, że już we wrześniu raty będzie można obniżyć o koszt spreadu.

Zmuszał nożem do stosunku »
Tekst opublikowany 2011-08-09, opracowanie TOW
Pijany złotoryjanin przemocą próbował wymusić stosunek z własną konkubiną.

W piątek aż dwa wernisaże »
Tekst opublikowany 2011-08-09, opracowanie LZ
Legnicka Galeria Sztuki zaprasza na dwa piątkowe wernisaże. Zobaczyć będzie można m.in. kamienne obrazy Lucyny Smolak.

Utrudnienia na drogach  »
Tekst opublikowany 2011-08-09, opracowanie Oprac. TOW
Zarząd Dróg Miejskich informuje o zmianie organizacji ruchu na niektórych legnickich drogach. Powodem są remonty.

Młodej rzecznik podoba się stadion »
Tekst opublikowany 2011-08-09, opracowanie LZ
Wraz z piłkarską reprezentacją Polski do Legnicy przyjechała także Agnieszka Olejkowska, młoda rzeczniczka prasowa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Zapytaliśmy ją jak ocenia legnicki stadion.

Handlowała lekiem z ginącego kaktusa »
Tekst opublikowany 2011-08-09, opracowanie TOW
Tabletkami z hodii, rzadkiej rośli z obszaru pustyni Kalahari handlowała 29-letnia złotoryjanka. Na jej trop policjanci wpadli przez internet.

Nie zna hymnu, ale zagra »
Tekst opublikowany 2011-08-09, opracowanie LZ
Eugen Polański, a raczej Eugeniusz, polski piłkarz mieszkający od 3. roku życia w Niemczech, decyzją trenera Smudy, zadebiutuje w środowym meczu towarzyskim Polski z Gruzją. Nie wszystkim to się jednak podoba.

20.rocznica śmierci legnickich misjonarzy »
Tekst opublikowany 2011-08-09, opracowanie LZ
9 lipca mija 20. Rocznica śmierci ojców Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka, franciszkańskich misjonarzy, którzy zginęli w Peru. Obaj pracowali w Legnicy.

Legniczanie obejrzeli trening reprezentacji »
Tekst opublikowany 2011-08-08, opracowanie LZ
Piłkarska reprezentacja Polski rozpoczęła w Legnicy trzydniowe zgrupowanie przed towarzyskim meczem z Gruzją. Legniczanie mogli obejrzeć wieczorny trening kadry Franciszka Smudy.

Obradowali cztery minuty! »
Tekst opublikowany 2011-08-08, opracowanie TOW
Zaledwie jedna uchwała i powołanie członków komisji stypendialnej spowodowało dzisiejszą druga cześć lipcowej sesji. Radni obradowali za darmo.

Radni ustalą stypendia »
Tekst opublikowany 2011-08-08, opracowanie TOW
Radni Grażyna Pichla (PO) i Kazimierz Hałaszyński (SLD) zasiądą w komisji, która 26 sierpnia ustali zasady i kwotę stypendiów naukowych dla legnickich uczniów.

Avatar pierwszy na festiwalu w Gdyni »
Tekst opublikowany 2011-08-08, opracowanie TOW
Legnicki teatr Avatar zwyciężył na Festiwalu Rytmu i Ognia FROG w Gdyni. To najbardziej prestiżowy konkurs dla tancerzy ognia w Polsce.

Szukają wykonawcy na ul. Batalionu Zośka »
Tekst opublikowany 2011-08-08, opracowanie TOW
Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę ul. Batalionu Zośka na osiedlu Piekary B. To ulica do nowobudowanych domów przez spółkę Modernbud i do garażu podziemnego.

Nowa biblioteka w Legnickim Polu »
Tekst opublikowany 2011-08-08, opracowanie Oprac. TOW
Zawilgocony, zaniedbany budynek po dawnej restauracji Rycerska przestał straszyć swoim widokiem. Pracownicy komunalni urządzili tu bibliotekę i pracownię multimedialną.

Głomb zdecydował się na bloga »
Tekst opublikowany 2011-08-08, opracowanie LZ
Jacek Głomb poza teatrem znalazł drugą formę kontaktowania się z legniczanami. Kandydat na senatora rozpoczął bowiem pisanie bloga.

Zobacz trening polskiej reprezentacji »
Tekst opublikowany 2011-08-08, opracowanie LZ
W Legnicy rozpoczyna się zgrupowanie reprezentacji Polski w piłce nożnej przed towarzyskim meczem z Gruzją. Dziś kadra Franciszka Smudy odbędzie trening na legnickim stadionie. Legniczanie będą mogli go obejrzeć.

Pielgrzymi dotarli na Jasną Górę »
Tekst opublikowany 2011-08-08, opracowanie LZ
Po trudzie pielgrzymowania w upale i deszczu w niedzielne popołudnie pątnicy z diecezji legnickiej dotarli do Częstochowy.

Miedź wygrywa w Tychach »
Tekst opublikowany 2011-08-07, opracowanie LZ
We wczorajszym meczu Miedź Legnica wygrała w Jaworznie z GKS Tychy 2:1.

Kino Letnie na Nowym Świecie »
Tekst opublikowany 2011-08-07, opracowanie Oprac. TOW
Ośrodek Nowy Świat i Teatr Modrzejewskiej w Legnicy zapraszają na letnie projekcje filmowe.

Zostań prezydentem Legnicy »
Tekst opublikowany 2011-08-06, opracowanie LZ
Marzysz o tym żeby rządzić swoim miastem. Teraz to jest możliwe. Zostań wirtualnym prezydentem Legnicy.

Po raz drugi nocą zagrali w plażowkę »
Tekst opublikowany 2011-08-06, opracowanie LZ
W piątek na kąpielisku Kormoran, po raz drugi już w ciągu tych wakacji miłośnicy siatkówki plażowej spotkali się, aby rozegrać Plażówkę Nocą.

Kadra Smudy już jutro w Legnicy »
Tekst opublikowany 2011-08-06, opracowanie LZ
Już w niedzielę do Legnicy przyjedzie nasza reprezentacja w piłce nożnej. Kadra Franciszka Smudy przebywać będzie u nas trzy dni.

We wtorek kolejny odcinek Chojnowskiej »
Tekst opublikowany 2011-08-05, opracowanie LZ
Firma, która wymienia nawierzchnię jezdni i przebudowuje chodniki ulicy Chojnowskiej, od wtorku (9 sierpnia) rozpoczyna prace na kolejnym jej odcinku - od skrzyżowania z Marynarską do przejazdu kolejowego.

Rusza remont Ziemowita i Wandy »
Tekst opublikowany 2011-08-05, opracowanie LZ
Rozpoczął się remont ulic na Piekarach Wielkich. Dziś na ulicę Ziemowita i Wandy wjechał ciężki sprzęt.

Lista PiS dopiero w przyszłym tygodniu »
Tekst opublikowany 2011-08-05, opracowanie TOW
Jak poinformowała nas poseł PiS Elżbieta Witek, prezes okręgu legnicko-jeleniogórskiego tej partii, lista kandydatów do Sejmu zostanie ujawniona dopiero na początku przyszłego tygodnia.

W poniedziałek ciąg dalszy sesji radnych »
Tekst opublikowany 2011-08-05, opracowanie TOW
Tylko jeden punkt obrad i darmowe posiedzenie radnych. Poniedziałkowa sesja będzie wyjątkowo krótka.

Wciąż nieznana przyczyna śmierci studenta »
Tekst opublikowany 2011-08-05, opracowanie TOW
Do 21 sierpnia ma być znana przyczyna nagłego zgonu 21-letniego studenta legnickiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

Nieświeże soki, chipsy i wędliny »
Tekst opublikowany 2011-08-05, opracowanie TOW
Co czwarty produkt spożywczy w legnickich sklepach nie nadaje się do spożycia. Tak przynajmniej wynika z kontroli Państwowej Inspekcji Handlowej.

Nowy przetarg na budowę cmentarza »
Tekst opublikowany 2011-08-05, opracowanie TOW
Prezydent ogłosił drugi już przetarg na dokończenie budowy cmentarza. Poprzedni unieważniono, bo oferty były za drogie.

Przygotuj się do wyborów »
Tekst opublikowany 2011-08-05, opracowanie red
Wybory parlamentarne odbędą się 9 października. Przedstawiamy kalendarz wyborczy, czyli wszytko o wnioskach i terminach.

List gończy za Wiktorem Szewczykiem »
Tekst opublikowany 2011-08-05, opracowanie opr. as
Policji we Wrocławiu, na podstawie listu gończego wydanego 4 sierpnia przez Prokuraturę Rejonową Wrocław Psie Pole, prowadzi poszukiwania Wiktora Szewczyka, pseudonim „Stopa”, który podejrzany jest o dokonanie w nocy z 26 na 27 lipca br. rozboju i zabójstwa pracownika stacji paliw we Wrocławiu.

Pojechali rowerami do Częstochowy »
Tekst opublikowany 2011-08-05, opracowanie LZ
Po pieszych pielgrzymach przyszedł czas na rowerowych. W ramach legnickiej VIII Pielgrzymki Rowerowej do Częstochowy na swych dwóch kółkach wyruszyło wczoraj 38 osób.

Budowa boiska dobiega końca »
Tekst opublikowany 2011-08-05, opracowanie Oprac. TOW
Jeszcze w sierpniu zakończy się rozbudowa boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół w Legnickim Polu. Inwestycja kosztuje ponad 300 tys. zł.

Zdobądź 100 tysięcy złotych na biznesplan »
Tekst opublikowany 2011-08-05, opracowanie opr. LZ
Masz „Pomysł na firmę”? Weź udział w konkursie. Za dobry biznesplan można dostać nawet 100 tys. zł dotacji!

Głomb: Nie zostawię Teatru gdy wygram »
Tekst opublikowany 2011-08-04, opracowanie LZ
Wiadomo już, że Jacek Głomb, dyrektor legnickiego Teatru, jest kandydatem Platformy Obywatelskiej do Senatu w tegorocznych wyborach. Dziś zdradził jaką decyzję podejmie odnośnie dyrektorowania w Teatrze, jeśli w wyborach by zwyciężył.

Legniczanin czwarty na świecie »
Tekst opublikowany 2011-08-04, opracowanie TOW
Legniczanin Maciej Deryng zajął czwarte miejsce w konkursie wiedzy o sieci internetowej zorganizowanej przez firmę CISCO. To jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień dla młodego informatyka.

Meksykanie zdominują Mistrzostwa »
Tekst opublikowany 2011-08-04, opracowanie LZ
Już za 17 dni w Legnicy rozpoczną się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Łucznictwie. Swój udział w zawodach zgłosiło kilkanaście państw. Najwięcej zawodników przyjedzie z Meksyku.

Kłopotliwe 4,60 zł za franka »
Tekst opublikowany 2011-08-04, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Dopiero 4,60 zł za franka szwajcarskiego mogłoby rzucić na kolana spłacających kredyty w szwajcarskiej walucie zaciągnięte w szczycie ich popularności w 2008 roku.

Kamery znowu działają? »
Tekst opublikowany 2011-08-04, opracowanie TOW
Na oficjalnej stronie urzędu miasta znowu można oglądać widok centrum Legnicy z trzech kamer.

Dzięki fundacji wyremontowali izbę »
Tekst opublikowany 2011-08-04, opracowanie LZ
Izba przyjęć oddziału pediatrycznego legnickiego szpitala przeszła remont i ma nowe wyposażenie. Wszystko to dzięki wsparciu Fundacji "Rosa".

Przyjdź na festyn do św. Jacka »
Tekst opublikowany 2011-08-04, opracowanie LZ
Mistrzostwa w lepieniu pierogów, pojedynek pilarzy drewna czy konkurencje sprawnościowe dla dzieci. Między innymi na takie atrakcje mogą liczyć legniczanie, którzy przyjdą na festyn rodzinny w parafii św. Jacka.

Przygotował kradzież doskonałą... roweru »
Tekst opublikowany 2011-08-04, opracowanie TOW
Plan niemal „kradzieży doskonałej” przygotował 31-latek z Bogatyni. Niemal, ponieważ po trzech miesiącach policjanci dotarli do złodzieja roweru.

Pracowałem nad sobą i motocyklem »
Tekst opublikowany 2011-08-04, opracowanie red
Rozmowa z Wojciechem Renczem - byłym Mistrzem Świata i wielokrotnym Mistrzem Polski, uczestnikiem Rajdu Paryż – Dakar, który po poważnej kontuzji nogi zdecydował wziąć udział w Rajdzie Wrocław - Drezno 2011. I wygrał.

Rodzina na Swoim ''last minute'' »
Tekst opublikowany 2011-08-04, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Prezydent podpisał nowelizację ustawy o Rodzinie na Swoim. To oznacza, że na skorzystanie z programu w dotychczasowym kształcie pozostały dwa tygodnie z małym okładem.

Zapoluj na volvo z aparatem »
Tekst opublikowany 2011-08-04, opracowanie Opr. aw
Zrób zdjęcie samochodowi marki Volvo i wygraj wymarzoną podróż, sprzęt fotograficzny, akcesoria samochodowe i wiele innych nagród.

Dziękuję strażakom za pomoc »
Tekst opublikowany 2011-08-04, opracowanie Oprac. TOW
Czytelniczka przyniosła do naszej redakcji list z podziękowaniem za pomoc. Treść publikujemy w całości.

Będzie praca dla 150 osób »
Tekst opublikowany 2011-08-04, opracowanie LZ
Już wiosną przyszłego roku 150 osób z Legnicy i okolic będzie miało pracę. Nowy zakład produkcyjny otworzy firma Case Tech.

Jego hobby to produkcja bomb »
Tekst opublikowany 2011-08-04, opracowanie TOW
Materiały wybuchowe i niebezpieczne substancje służące do produkcji petard, spłonek, zapalników i bomb okryli policjanci u 23-letniego mieszkańca osiedla Piekary.

Albatros zaprasza na festyn »
Tekst opublikowany 2011-08-04, opracowanie Oprac. TOW
Klub Sportowy Albatros z Jaśkowic Legnickich zaprasza na festyn "Sport i ja".

Przegrana Miedzi w Pucharze Polski »
Tekst opublikowany 2011-08-04, opracowanie LZ
Miedź Legnica przegrała wczorajsze spotkanie Pucharu Polski z Chrobrym Głogów.

Odwołali Letnie Warsztaty Taneczne »
Tekst opublikowany 2011-08-04, opracowanie LZ
Letnie Warsztaty Taneczne organizowane przez Legnickiej Centrum Kultury nie odbędą się.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-08-04, opracowanie red
"Geneza Planety Małp", filmy w 5D, a potem rejs statkiem czy możliwość wypożyczenia roweru wodnego - to wszystko może być Twoje. Wystarczy wysłać smsa.

Autor montuje wyjątkową wystawę »
Tekst opublikowany 2011-08-03, opracowanie TOW
Wrocławianin Michał Staszczak dziś rozpoczął montowanie imaginarii, swoich wyjątkowych rzeźb. Wernisaż wystawy w najbliższy piątek w Galerii Sztuki w Legnicy.

Grupowo kupili energię »
Tekst opublikowany 2011-08-03, opracowanie TOW
Legnickie placówki kupiły wspólnie energię elektryczną. Przetarg wygrała spółka Tauron Sprzedaż Sp. z o.o.

Uwięziony kot na parapecie »
Tekst opublikowany 2011-08-03, opracowanie LZ
Dziś po godzinie 12 legniccy strażacy dostali informację o uwięzionym kocie na parapecie w bloku przy ulicy Gwiezdnej.

Student legnickiej PWSZ zmarł na obozie »
Tekst opublikowany 2011-08-03, opracowanie TOW
21-letni głogowianin nagle stracił przytomność i zmarł podczas obozu studenckiego w Olejnicy (powiat wolsztyński). Sprawę tajemniczego zgonu wyjaśnia prokuratura.

GDDKiA może budować trasę Legnica-Chojnów »
Tekst opublikowany 2011-08-03, opracowanie TOW
Wojewoda dolnośląski wydał pozwolenie na przebudowę odcinka drogi krajowej nr 94 z Legnicy do Chojnowa.

Zazdrość przyczyną tragedii »
Tekst opublikowany 2011-08-03, opracowanie opr.LZ
W centrum Legnicy dwóch mężczyzn pobiło się z zazdrości o dziewczynę. Jeden z nich został pchnięty nożem. Żyje, ale w ciężkim stanie został odwieziony do szpitala.

Proces piekarza odroczony »
Tekst opublikowany 2011-08-03, opracowanie TOW
Najsłynniejszy piekarz w Polsce jeszcze miesiąc poczeka na wyrok. Na planowanych dziś mowach końcowych nie zjawił się jego obrońca.

Coraz więcej osób pomaga Caritas »
Tekst opublikowany 2011-08-03, opracowanie LZ
W tym roku o 2 tysiące osób więcej w porównaniu z rokiem poprzednim przekazało 1 procent swojego podatku na rzecz Caritas Diecezji Legnickiej.

Noc muzycznych klipów w Spiżarni »
Tekst opublikowany 2011-08-03, opracowanie Oprac. TOW
Klub muzyczny Spiżarnia zaprasza w najbliższy piątek na drugą edycję VideoClip Party. Start o godz. 20.

Co się dzieje z Blue Monkiem? »
Tekst opublikowany 2011-08-03, opracowanie LZ
Od pewnego czasu w Legnicy cicho zrobiło się o legnickim klubie jazzowym Blue Monk. Jego członkowie po siedmiu latach przestali organizować koncerty dla legnickich słuchaczy. Dlaczego? – Zmęczenie materiału – mówi Cezary Bukowski.

Starostwo korzysta z ePUAP »
Tekst opublikowany 2011-08-02, opracowanie Oprac. TOW
Legnickie starostwo włączyło się do elektronicznego przepływu dokumentów poprzez portal ePUAP. W ubiegły piątek po raz pierwszy urząd otrzymał korespondencję elektroniczną poprzez ten portal.

Głosuj na legnickie podwórka »
Tekst opublikowany 2011-08-02, opracowanie LZ
Firma Nivea Polska z okazji 100-lecia istnienia marki Nivea wybuduje w całym kraju sto placów zabaw. Staną one w miejscach zgłaszanych przez gminy i spółdzielnie mieszkaniowe, które zdobędą największe poparcie w internetowym głosowaniu. Przypominamy, że Legnica również ma swoje dwie kandydatury.

Wylosowali OFE »
Tekst opublikowany 2011-08-02, opracowanie red
109 275 osób otrzymało w drodze losowania przydział do siedmiu otwartych funduszy emerytalnych (OFE). Losowanie odbyło się w siedzibie Centrali Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Rób zakupy i wygrywaj nagrody w Ferio Legnica! »
Tekst opublikowany 2011-08-02, opracowanie red.
W sierpniu Ferio Legnica zaprasza do korzystania z letnich wyprzedaży, robienia zakupów i zdobywania fantastycznych nagród !!!

Malowały na prześcieradle »
Tekst opublikowany 2011-08-02, opracowanie TOW
Dzieci i młodzież z półkolonii organizowanej przez Szkołę Podstawową nr 7 wzięły udział w kolejnej odsłonie akcji "Wakacje w Otwartej Pracowni Sztuki".

Afgańczyk ratował Polaka »
Tekst opublikowany 2011-08-02, opracowanie opr. Daniel Biernat
Afgański policjant, narażając własne życie, ewakuował ciężko rannego polskiego żołnierza spod ostrzału rebeliantów.

Utrudnienia na drogach  »
Tekst opublikowany 2011-08-02, opracowanie Oprac. TOW
Zarząd Dróg Miejskich informuje o zmianie organizacji ruchu na niektórych legnickich drogach. Powodem są remonty.

Nabór filmów do festiwalu ''Okiem Młodych'' »
Tekst opublikowany 2011-08-02, opracowanie red
Został już tylko miesiąc na zgłoszenie filmów do konkursu IV Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” w Świdnicy, który odbędzie się od 14 do 16 października.

Na nową drogę życia dla młodych »
Tekst opublikowany 2011-08-02, opracowanie pointb.pl
Przejście przez próg własnego mieszkania to dla wielu nowożeńców jeden z ważniejszych momentów na nowej drodze. Co roku ponad 200 tysięcy par rozpoczyna wspólne życie. Nie wszyscy od razu mają szansę na swoje „4 ściany”.

Dolnośląskie Mistrzostwa w siatkówce plażowej »
Tekst opublikowany 2011-08-02, opracowanie LZ
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy we współpracy ze Stowarzyszeniem „Kochamy Sport” zaprasza wszystkich chętnych do udziału w V Turnieju Eliminacyjnym Mistrzostw Dolnego Śląska w siatkówce plażowej mężczyzn, kat. open.

Tyflobus przyjechał do Legnicy »
Tekst opublikowany 2011-08-02, opracowanie TOW
Fundacja Szansa dla Niewidomych dotarła ze swoim tyflobusem do Legnicy. Wolontariusze prezentowali urządzenia, które pomagają osobom niewidomym normalnie żyć.

Zatrzymali graficiarza »
Tekst opublikowany 2011-08-02, opracowanie LZ
Policjanci pełniący służbę na autostradzie A-4 zauważyli na wiadukcie w okolicach Koskowic zaparkowany samochód dostawczy. Kiedy podjechali sprawdzić co się stało zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na widok radiowozu zaczęli uciekać.

OSiR zaprasza na kolejną nocną plażówkę »
Tekst opublikowany 2011-08-01, opracowanie LZ
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy zaprasza wszystkich miłośników siatkówki plażowej na otwarty turniej pn. „Plażówka nocą”, który odbędzie się 5 sierpnia, w piątek, o godz. 18.00.

Przesłuchają Cię w PKP »
Tekst opublikowany 2011-08-01, opracowanie red
W sierpniu PKP Intercity planuje przeprowadzenie w pociągach TLK i niektórych pociągach międzynarodowych badań marketingowych.

Nocne dyżury aptek w sierpniu »
Tekst opublikowany 2011-08-01, opracowanie LZ
Przedstawiamy Wam wykaz legnickich aptek, które będą pełnić nocny dyżur w sierpniu.

„Moja Rodzina na wymarzonych wakacjach” w Ferio Legnica! »
Tekst opublikowany 2011-08-01, opracowanie red.
Ferio Legnica wraz z centrum zabaw Kinderplaneta ogłasza konkurs plastyczny dla dzieci- „Moja Rodzina na wymarzonych wakacjach”.

Aresztowali dilera »
Tekst opublikowany 2011-08-01, opracowanie LZ
Na 2 miesiące został tymczasowo aresztowany 18-letni dealer narkotyków z Legnicy.

Wakacyjny surfing »
Tekst opublikowany 2011-08-01, opracowanie TwojaBateria.pl
Wakacje, kojarzą się nam z wycieczkami, urlopami, a nie rzadko też z remontem i nadrabianiem całorocznych obowiązków. Paradoksalny brak czasu na zakupy przed wyjazdem, upalna pogoda, czy wygoda przeglądania produktów w sieci, skłania nas do zakupów przez Internet – szybkich i często tańszych. O czym szczególnie warto pamiętać podczas wakacyjnego surfowania w sieci?

Blues nad Bobrem »
Tekst opublikowany 2011-08-01, opracowanie Red
Latem na Zamku w Kliczkowie będzie naprawdę głośno. W średniowiecznych murach rozbrzmi śpiew i dźwięki gitar. Wszystko z powodu, kultowego już dziś, festiwalu Blues nad Bobrem. W pięknej scenerii Borów Dolnośląskich wystąpią między innymi Krystyna Prońko, Marek Napiórkowski i Wojtek Pilichowski.

Spotkanie Młodych coraz bliżej »
Tekst opublikowany 2011-08-01, opracowanie LZ
Chcesz się nauczyć udzielać pierwszej pomocy? A może marzy Ci się dobre śpiewanie? M.in. tego nauczą Cię na zbliżającym się Spotkaniu Młodych w Krzeszowie.

Główna nagroda dla Sitech sp. z o.o. »
Tekst opublikowany 2011-08-01, opracowanie Oprac. TOW
Polkowicka spółka Sitech otrzymała główną nagrodę w konkursie „Kreowanie jutra", w kategorii „Pracodawca Przyjazny Kreatywności".

Prokurator zaprasza do konkursu »
Tekst opublikowany 2011-08-01, opracowanie Oprac. TOW
"Zalety mediacji karnej" - pod takim hasłem prokurator generalny ogłosił konkurs z okazji Międzynarodowego Dnia Mediacji.

Nie ma siły na silnego franka »
Tekst opublikowany 2011-08-01, opracowanie Roman Przasnyski, Open Finance
Mocny frank dokucza nie tylko posiadaczom kredytów w tej walucie, ale także szwajcarskiej gospodarce. Trudno jednak liczyć, że niższe tempo jej wzrostu osłabi rekordowo mocną walutę.

Pogrom legnickiego SLD »
Tekst opublikowany 2011-08-01, opracowanie TOW
Pierwszy legnicki kandydat dopiero siódmy na liście SLD do Sejmu. Takiej porażki legnicka organizacja jeszcze nie poniosła.

Groźny wypadek na Jaworzyńskiej »
Tekst opublikowany 2011-08-01, opracowanie TOW
Trzy osoby ranne w zderzeniu fiata i volkswagena na wiadukcie przy ul. Jaworzyńskiej.

Dzisiaj
Środa 1 lutego 2023
Imieniny
Brygidy, Dobrogniewa, Ignacego

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoLegnica.pl © 2007 - 2023 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl