Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 321 informacji. Wszystkie poniżej.

Wzorcowy klient na czas kryzysu »
Tekst opublikowany 2011-09-30, opracowanie BrandScope
Jeśli nieruchomość, którą chcesz kupić, znajduje się w małej miejscowości, masz więcej niż 35 lat, a do tego pracujesz w firmie u szwagra, który wynagrodzenie wypłaca Ci do ręki – o kredycie na własne mieszkanie możesz zapomnieć. Jakich zatem kredytobiorców szukają banki w trudnych czasach?

Zobacz deszcz meteorytów »
Tekst opublikowany 2011-09-30, opracowanie AS
Galeria Ferio w Legnicy zaprasza mieszkańców regionu na niecodzienne widowisko. W weekendowy wieczór z dachu galerii będzie można obejrzeć rój drakonidów.

Jak mądrze przyprowadzić remont? »
Tekst opublikowany 2011-09-30, opracowanie Oprac. Europejski Instytut na rzecz Budownictwa
Jesień wielu z nas wykorzysta na remont swoich domów i mieszkań. Róbmy to rozważnie i z głową. Większość wykonanych prac to inwestycja na lata.

Znowu przybyło nowych mieszkań »
Tekst opublikowany 2011-09-30, opracowanie Emmerson S.A.
W chwili obecnej w największych miastach Polski znajduje się już więcej nowych mieszkań, niż w szczytowym okresie boomu na rynku nieruchomości, który miał miejsce pod koniec 2007 i na początku 2008 roku. Wydaje się jednak, że deweloperzy świadomi sytuacji, zaczynają powoli ograniczać pęd do dalszego zwiększania oferty. Taki wniosek można wyciągnąć z najnowszej edycji kwartalnych raportów "Pierwotny rynek mieszkaniowy" opracowywanych przez Dział Badań i Analiz firmy Emmerson S.A.

Podziemne składy trefnego paliwa »
Tekst opublikowany 2011-09-30, opracowanie TOW
Dolnośląscy celnicy wykryli nielegalną oczyszczalnię paliw na terenie rolniczej spółdzielni produkcyjnej w małej miejscowości powiatu wałbrzyskiego. .

Kampania ''Tu mieszkam, tu kupuję'' »
Tekst opublikowany 2011-09-30, opracowanie opr. EP
Ponad połowa Polaków codzienne zakupy robi w małych sklepach osiedlowych. Klienci doceniają dostępną tam świeżą żywność, lokalne produkty, ale również jakość obsługi . Aż 94% kupujących ceni indywidualne podejście sprzedawców – wynika z raportu przygotowanego na zlecenie MAKRO Cash & Carry w ramach akcji "Tu mieszkam, tu kupuję".

Dewastacji nie ma końca »
Tekst opublikowany 2011-09-30, opracowanie LZ
Znowu wandale narazili na wydatki legnickich podatników. Niedawno ofiarą ich dewastacji padły dwie windy dla osób niepełnosprawnych przy przejściu podziemnych na Placu Wolności.

Jaka przyszłość czeka polski handel detaliczny? »
Tekst opublikowany 2011-09-30, opracowanie opr. EP
Małe sklepy osiedlowe to nieodłączny element polskiej gospodarki i handlu detalicznego. Mamy ich w Polsce 150 000. To daje nam pozycję lidera pod względem liczby tego typu placówek w Europie. Tuż za nami plasują się Włochy, ze 134 000 sklepów. W większych od nas Niemczech liczba sklepów spożywczych nieznacznie przekracza 50 000, podobnie sytuacja wygląda w Hiszpanii. Dla porównania we Francji jest ich tylko 38 000.

Karawan nie będzie już straszyć nowożeńców »
Tekst opublikowany 2011-09-30, opracowanie TOW
Aneta Kamińska, właścicielka zakładu pogrzebowego, po naszej interwencji przestawi karawan spod urzędu stanu cywilnego.

Prokurator domaga się 7 lat dla Stańczyszyna »
Tekst opublikowany 2011-09-30, opracowanie TOW
Ponad dwie godziny trwała mowa oskarżycielska prokuratora Bartosza Biernata w procesie oskarżonego o korupcję Emiliana Stańczyszyna, byłego burmistrza Polkowic.

O łososia walczyli młotkiem  »
Tekst opublikowany 2011-09-30, opracowanie TOW
Przed Sądem Okręgowym w Legnicy wkrótce ruszy proces dwóch młodych lubinian oskarżonych o wtargnięcie do mieszkania i rozbój z użyciem młotka.

Prokuratura wyjaśnia sprawę Pawlak vs Pawlak »
Tekst opublikowany 2011-09-30, opracowanie TOW
Prokuratura Okręgowa w Legnicy wszczęła czynności sprawdzające w sprawie oszustwa wyborczego. Chodzi o zamienienie Józefa Pawlaka na Józefa Pawlaka na liście kandydatów PSL do sejmu.

Zatrzymani na ponownej kradzieży »
Tekst opublikowany 2011-09-30, opracowanie LZ
Dwa tygodnie temu informowaliśmy o zatrzymaniu kobiety i mężczyzny, którzy w jednym z legnickich marketów dokonali kradzieży artykułów spożywczych. Sprawcy w wieku 39 i 49 lat są mieszkańcami Głogowa. Złodzieje najwyraźniej polubili Legnicę.

KGHM sprzedaje Dialog »
Tekst opublikowany 2011-09-30, opracowanie LZ
Telefonia Dialog zmienia właściciela. Dotychczasowy, KGHM, sprzedaje Dialog dla Netii, jednego z największych operatorów internetowych w Polsce.

Zebrali 3 tysiące zł dla podopiecznych »
Tekst opublikowany 2011-09-30, opracowanie LZ
Ponad trzy tysiące złotych udało się zebrać podczas charytatywnej aukcji na rzecz osieroconych dzieci pacjentów oddziału medycyny paliatywnej.

Poszkodowany zawiedziony wyrokiem »
Tekst opublikowany 2011-09-29, opracowanie TOW
Wiesław Z., 46-letni oszust z Nysy został skazany na półtora roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Wyrok legnickiego sądu rejonowego nie jest prawomocny.

Wypowiedzą się w sprawie zmiany granic »
Tekst opublikowany 2011-09-29, opracowanie LZ
W związku z wszczętym przez Gminę Legnica postępowaniem administracyjnym, w sprawie zmiany granic powiatu legnickiego, Zarząd Powiatu Legnickiego 15 września zobowiązany został przez Radę Powiatu Legnickiego, do przeprowadzenia konsultacji społecznych w tej sprawie.

XX Mistrzostwa Legnicy w Karate-Do »
Tekst opublikowany 2011-09-29, opracowanie LZ
Klub Karate Shotokan „TORA” oraz Polski Związek Karate organizują pod patronatem Prezydenta Legnicy XX Mistrzostwa Legnicy w Karate-Do.

Świątek: To mecz do wygrania »
Tekst opublikowany 2011-09-29, opracowanie TOW
Już w najbliższą sobotę MSPR Siódemka Miedź Legnica podejmie u siebie Warmię-Anders Group-Społem z Olsztyna. Legniccy szczypiorniści liczą na wygraną.

Uwaga na fałszywych pracowników ZUS »
Tekst opublikowany 2011-09-29, opracowanie LZ
W ostatnim okresie Policja otrzymała sygnały o nowym sposobie działania oszustów. Polega ono na podszywaniu się sprawców pod pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, nielegalnym pozyskiwaniu różnego rodzaju danych, a następnie wyłudzaniu z ZUS emerytur i rent.

Będą licytować dla pacjentów »
Tekst opublikowany 2011-09-29, opracowanie Oprac. TOW
Dziś o godz. 17 w restauracji Ratuszowa rozpocznie się aukcja charytatywna na rzecz osieroconych dzieci pacjentów oddziału medycyny paliatywnej legnickiego szpitala.

Jolanta Kwaśniewska w Legnicy »
Tekst opublikowany 2011-09-29, opracowanie TOW
Żona byłego prezydenta RP przyjechała dziś do Legnicy wspierać Małgorzatę Szmajdzińską, kandydatkę SLD do sejmu.

Piekary B bez wody »
Tekst opublikowany 2011-09-29, opracowanie Oprac. TOW
Kolejna awaria sieci Legnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Bez wody jest osiedle Piekary B.

Spece od 3D w II LO »
Tekst opublikowany 2011-09-29, opracowanie TOW
Trójka uczniów II Liceum Ogólnokształcącego zajęła czołowe miejsca w ogólnopolskim konkursie grafiki komputerowej „Wirtualne Zamki”.

Rodzice mieli już problem z alkoholem »
Tekst opublikowany 2011-09-29, opracowanie TOW
Dwuletni chłopczyk, który wypadł przedwczoraj z okna na drugim piętrze miał już przyznanego wcześniej kuratora sądowego. To nie pierwszy problem z alkoholem jego rodziców.

Kresowi Wokulscy »
Tekst opublikowany 2011-09-29, opracowanie Oprac. TOW
Już w najbliższy wtorek wyjątkowe spotkanie i promocja albumu "Świat Kresów". Organizatorzy 10. Legnickich Dni Kultury Kresowej zapraszają na rozmowę o ludziach, którzy rozwijali gospodarczo wschodnią Polskę.

Nożownikowi grozi dożywocie »
Tekst opublikowany 2011-09-29, opracowanie TOW
Prokuratura Rejonowa w Złotoryi wszczęła śledztwo przeciwko 49-letniemu Wiesławowi Z., nożownikowi z Chojnowa. Grozi mu nawet dożywocie na napaść na kierowcą busa.

Ogromne zwycięstwo Miedzi »
Tekst opublikowany 2011-09-29, opracowanie LZ
Miedź Legnica wygrała wczoraj z Czarnymi Żagań 6:0!

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-09-29, opracowanie red
Bilety do kina Helios i Kina 5D, na "Muminki" we Wrocławskim Teatrze Lalek i książki "Mordercze miasto" - to wszystko może być Twoje. Wystarczy wysłać smsa.

Powiedzą Ci jak inwestować na giełdzie »
Tekst opublikowany 2011-09-29, opracowanie LZ
Ministerstwo Skarbu Państwa oraz partnerzy Akcjonariatu Obywatelskiego zapraszają na otwarte spotkanie ,które poświęcone będzie temu jak inwestować na giełdzie.

Awaria wodociągów: Nie będzie zakręcanych kurków »
Tekst opublikowany 2011-09-28, opracowanie TOW
Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji usunęło awarię na swojej sieci. Woda nie będzie odcinana.

Rodzinne tajemnice w sielskiej scenerii »
Tekst opublikowany 2011-09-28, opracowanie red.
„Letni domek” Marcii Willett to opowieść o tym jak jedno, na pozór zwyczajne zdarzenie może diametralnie zmienić nasze życie. Sielska, wybrana przez internautów okładka zachęca do lektury tej pełnej magii i uroku powieści.

Młodzież zachęca do adoracji relikwii Jana Pawła II »
Tekst opublikowany 2011-09-28, opracowanie TOW
Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Legnickiej namawia szczególnie młodych ludzi do nocnych adoracji przy relikwiach Jana Pawła II.

Juniorzy dwa razy zagrają z Zagłębiem »
Tekst opublikowany 2011-09-28, opracowanie opr. LZ
W środę i czwartek juniorskie zespoły MSPR Siódemka rozegrają swoje drugie spotkania w ramach Ligi Dolnośląskiej. Zarówno podopieczni trenera Piotra Kowalskiego, jak i Celestyny Majchrzyk zmierzą się z Zagłębiem Lubin.

O chilijskiej miedzi w legnickim Muzeum »
Tekst opublikowany 2011-09-28, opracowanie LZ
Legnickie Muzeum Miedzi zaprasza w środę (28 września o godz. 17.00) do swych sal wystawienniczych w Akademii Rycerskiej (ul. Chojnowska 2) ma wernisaż wystawy „Chilijska miedź. Skarb ukryty w Andach”.

Sąsiedzi zszokowani tragedią dziecka »
Tekst opublikowany 2011-09-28, opracowanie TOW
Dwuletni Kacperek wypadł z okna na drugim piętrze. Lekarze walczą o jego życie.

Szukają wykonawcy willi Bolka »
Tekst opublikowany 2011-09-28, opracowanie TOW
Miasto szuka wykonawcy adaptacji willi Bolka przy ul. Chrobrego na Zakaczawiu. Na oferty czeka do 10 października.

Zatrzymali sprawców pobicia »
Tekst opublikowany 2011-09-28, opracowanie LZ
Legniccy funkcjonariusze w pościgu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy dotkliwie pobili innego mężczyznę.

Kasa MPK zmienia godziny otwarcia »
Tekst opublikowany 2011-09-28, opracowanie LZ
Od 1 października kasa biletowa w siedzibie MPK przy ulicy Domejki 2 w Legnicy, zmienia godziny otwarcia.

Stan dziecka, które wypadło z okna, jest krytyczny »
Tekst opublikowany 2011-09-28, opracowanie TOW
Dwuletnie dziecko, które wczoraj po południu, wypadło z okna na drugim piętrze, do tej pory nie odzyskało przytomności.

Podziękowali za mistrzostwa »
Tekst opublikowany 2011-09-27, opracowanie TOW
Prezydent i organizatorzy Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Łucznictwie podziękowali dziś restauratorom, hotelarzom i prezesom firm za pomoc w przygotowaniu sportowych zmagań.

Carrefour świetnie przygotowany do ewakuacji »
Tekst opublikowany 2011-09-27, opracowanie TOW
Do zawalenia konstrukcji dachu doszło w legnickim hipermarkecie Carrefour. Rozjemcy z Państwowej Straży Pożarnej nadzorujący ćwiczenia wysoko ocenili sprawność ćwiczeń.

Dwóch rannych w wypadku na ul. Złotoryjskiej »
Tekst opublikowany 2011-09-27, opracowanie TOW
Kierowca i pasażer volkswagena polo zostali ranni w wypadku na skrzyżowaniu ul. Złotoryjskiej, Hutników i Poselskiej.

Spotkanie z Elżbietą Dzikowską »
Tekst opublikowany 2011-09-27, opracowanie LZ
Legnicka Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie „Świat z bliska” z udziałem Elżbiety Dzikowskiej.

Zmarł obrońca jednego z salezjan »
Tekst opublikowany 2011-09-27, opracowanie TOW
O obrońcę z urzędu poprosił Waldemar K., jeden z oskarżonych w głośnej aferze salezjańskiej. Jego obrońca, wrocławski adwokat Andrzej Budek zmarł nagle.

Jeden palił kable, drugi kradł gaz »
Tekst opublikowany 2011-09-27, opracowanie LZ
Legniccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn. Jeden z nich opalał w mieszkaniu kable, drugi nielegalnie pobierał gaz. Obaj spowodowali zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców.

Utrudnienia na drodze. Sprawdź gdzie »
Tekst opublikowany 2011-09-27, opracowanie LZ
Zarząd Dróg Miejskich w Legnicy informuje o aktualnych utrudnieniach na drodze.

Inauguracyjne zwycięstwo juniorów »
Tekst opublikowany 2011-09-27, opracowanie opr. LZ
Siódemka Legnica pokonała 31:27 SPR Oleśnica w meczu 1.kolejki Ligi Dolnośląskiej Juniorów. – Jestem zadowolony z punktów, ale z gry już mniej – podsumowuje spotkanie trener legniczan Piotr Kowalski.

W Legnicy w wyborach zwycięży… »
Tekst opublikowany 2011-09-27, opracowanie LZ
No właśnie, która z partii w naszym okręgu zdobędzie najwięcej mandatów? Platforma Obywatelska czy Prawo i Sprawiedliwość? Różnica poparcia między tymi dwoma partiami w okręgu legnickim zmniejsza się.

Czas zapłacić za koncesje alkoholowe »
Tekst opublikowany 2011-09-27, opracowanie LZ
Przedsiębiorcy! 30 września mija termin wniesienia opłaty trzeciej raty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w placówkach handlowych i gastronomicznych.

Znów demolują Park »
Tekst opublikowany 2011-09-27, opracowanie LZ
W biegłym tygodniu znowu dali o sobie znać parkowi wandale. Powyrywali i zniszczyli posadzone niedawno krzewy ozdobne. Rośliny były już ukorzenione. Zdążyły zakwitnąć. Parkowa zieleń była odtwarzana przez wiele miesięcy przy ogromnym nakładzie pracy i pieniędzy.

Zdezorientowany poseł Kropiwnicki »
Tekst opublikowany 2011-09-26, opracowanie LZ
Dziennikarze portalu Gazeta.pl i radia TOK FM postanowili sprawdzić, jak wygląda praca posła „od kuchni”. Reporterzy podejrzeli jak pracują posłowie nie na sali sejmowej a w komisjach, czyli tam, gdzie zazwyczaj kamera telewizyjna bywa rzadko. Pierwszym parlamentarzystą, który przykuł uwagę reporterów był poseł Robert Kropiwnicki.

Schetynobus obrzucony jajami »
Tekst opublikowany 2011-09-26, opracowanie TOW
Ponad stu kibiców zablokowało w Lubinie autobus Platformy Obywatelskiej. Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna i poseł Robert Kropiwnicki na planowanej konferencji prasowej w Legnicy zjawili się osobno.

Legnickie Pole bez zjazdu? »
Tekst opublikowany 2011-09-26, opracowanie TOW
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje likwidację niektórych zjazdów z autostrady A 4. Wybór padł także na punkty w okolicy Legnickiego Pola i Mikołajowic.

Radni wybrali ławników »
Tekst opublikowany 2011-09-26, opracowanie TOW
Ponad dwie godziny trwało tajne głosowanie nad listą ławników do legnickich sądów. Wybory powtarzano, bo dwóch ławników zdobyło identyczną liczbą głosów, a miejsce było tylko dla jednego z nich.

Bonifikaty tylko do połowy 2012 »
Tekst opublikowany 2011-09-26, opracowanie TOW
Radni przyjęli prezydencki projekt ograniczenia sprzedaży mieszkań komunalnych za 3 lub 5 proc. ich wartości jedynie do połowy 2012 roku.

Skomiksuj Miłosza »
Tekst opublikowany 2011-09-26, opracowanie Opr. aw
3 tysiące złotych, praca na okładce miesięcznika „Odra” i pieniężne nagrody dodatkowe czekają na autorów najlepszych komiksowych rysunków związanych z Czesławem Miłoszem. Do 11 października Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu czeka na ujęcia autora „Zniewolonego umysłu”.

Zlikwidują prokuraturę w Jaworze? »
Tekst opublikowany 2011-09-26, opracowanie LZ
Prokuratura Rejonowa w Jaworze może zostać zlikwidowana. Powodem są planowane przez Prokuratora Generalnego oszczędności.

Weź zwierzaka do domu...za darmo »
Tekst opublikowany 2011-09-26, opracowanie LZ
Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Legnicy zaprasza wszystkich na dzień otwarty. Będzie można bezpłatnie adoptować wybranego psa lub kota.

Rekordowy Rajd do Trzech Jezior »
Tekst opublikowany 2011-09-26, opracowanie LZ
Niedzielny Rajd Rowerowy do Trzech Jezior zgromadził na starcie 210 cyklistów, którzy wyruszyli spod legnickiego OSiR-u zobaczyć uroki Pojezierza Legnickiego.

Szpital zaprasza na aukcję »
Tekst opublikowany 2011-09-26, opracowanie LZ
Legnicki szpital zaprasza na aukcję charytatywną na rzecz osieroconych dzieci pacjentów oddziału medycyny paliatywnej oraz samotnych pacjentów tego oddziału.

Legnicki ogólniak z wyróżnieniem MEN »
Tekst opublikowany 2011-09-26, opracowanie LZ
Legnickie II Liceum Ogólnokształcące im. St. Wyspiańskiego otrzymało od ministra edukacji narodowej tytuł „Szkoła Odkrywców Talentów”.

Ukradli blisko milion złotych »
Tekst opublikowany 2011-09-26, opracowanie TOW
Trzech nieznanych sprawców włamało się około godz. 22 w nocy do kantoru przy autostradzie A4 na wysokości Chojnowa.

Lotnisko nas ogranicza »
Tekst opublikowany 2011-09-26, opracowanie TOW
Nie możemy się rozwijać - uważa prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski. Powodem ma być, jego zdaniem, lotnisko.

Jadą rowerami do jezior »
Tekst opublikowany 2011-09-25, opracowanie TOW
Blisko 200 rowerzystów wyruszyło spod siedziby Ośrodka Sportu i Rekreacji na Rajd do Trzech Jezior.

Miedź liderem tabeli »
Tekst opublikowany 2011-09-25, opracowanie LZ
Miedź Legnica po wczorajszym zwycięstwie nad Bałtykiem Gdynia na stadionie przy Orła Białego objęła prowadzenie w tabeli II ligi.

Trwa Festiwal Teatru Nie-Złego »
Tekst opublikowany 2011-09-24, opracowanie LZ
W Legnicy od czwartku trwa zorganizowany po raz pierwszy, Festiwal Teatru Nie-złego. Ta wypełniona spektaklami impreza potrwa do jutra.

Podziel się żywnością... w markecie »
Tekst opublikowany 2011-09-24, opracowanie LZ
Dziś i jutro w 187 sklepach Tesco w Polsce, m.in. w Legnicy, odbędą się zbiórki żywności dla niedożywionych dzieci w ramach akcji „Podziel się posiłkiem”. Zbiórki są organizowane przez Banki Żywności. Tesco włącza się do akcji już po raz dziewiąty.

Wystartuj w Biegu Lwa Legnickiego  »
Tekst opublikowany 2011-09-24, opracowanie LZ
Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza do udziału w XXIV Biegu Lwa Legnickiego. Bieg odbędzie się 1 października w Parku Miejskim. Na zwycięzców czeka kilkaset złotych.

Juniorzy Siódemki rozpoczynają sezon »
Tekst opublikowany 2011-09-24, opracowanie opr. LZ
Meczem z SPR Oleśnica rozpoczną ligowy sezon juniorzy MSPR Siódemka Legnica. Podopieczni trenera Piotra Kowalskiego mierzą w tym sezonie w mistrzostwo Dolnego Śląska i awans do rozgrywek centralnych.

Trzy drużyny Siódemki walczą w Sosnowcu  »
Tekst opublikowany 2011-09-24, opracowanie opr. LZ
Zespoły juniorów młodszych, młodzików i chłopców MSPR Siódemka Legnica rozpoczęły w piątek rywalizację w IV Ogólnopolskim Festiwalu Piłki Ręcznej, który rozgrywany jest w Sosnowcu.

Sto lat! Sto lat dla Tony`ego! »
Tekst opublikowany 2011-09-23, opracowanie TOW
Ponad 5 tysięcy funtów zebrał Walijczyk Tony Jeffs jadąc na rowerze dwa tysiące kilometrów z walijskiego Merthyr Tydfil do Legnicy. Pieniądze przekaże Zespołowi Placówek Specjalnych.

Bartoszów przeciw nieudacznikom »
Tekst opublikowany 2011-09-23, opracowanie TOW
"Gdzie jest obwodnica Legnicy" - takie pytanie zadają na banerze mieszkańcy Bartoszowa. Od ponad roku czekają na dokończenie legnickiej inwestycji.

Zabytkowe auta zjadą na Rynek »
Tekst opublikowany 2011-09-23, opracowanie LZ
Już w niedzielę na legnickim Rynku pojawią się zabytkowe auta.

Lekarze oskarżeni o zaniedbanie »
Tekst opublikowany 2011-09-23, opracowanie TOW
Legnicka prokuratura skierowała do sadu akt oskarżenia przeciwko dwójce lekarzy legnickiego szpitala. Nie badali pacjenta zarażonego wirusem ptasiej grypy AH1N1. Chory zmarł.

Te fundusze zarabiają najwięcej »
Tekst opublikowany 2011-09-23, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
W ostatnich miesiącach, za sprawą rosnących kursów euro i dolara, duże zyski notują fundusze inwestujące w papiery dłużne denominowane w tych walutach.

Mieszkanie gotowe na studenta »
Tekst opublikowany 2011-09-23, opracowanie pointb
Początek roku akademickiego, to gorący okres przygotowań nie tylko dla studentów, ale i dla właścicieli mieszkań pod wynajem. Jak urządzić lokum, aby było ono funkcjonalne, wygodne, nie drogie i co ważne, aby cieszyło się zainteresowaniem młodych ludzi?

Ruszają Dni Kultury Kresowej  »
Tekst opublikowany 2011-09-23, opracowanie Oprac. TOW
Zbliża się dziesiąta, jubileuszowa edycja Legnickich Dni Kultury Kresowej.

Pierwszy dzień astronomicznej jesieni »
Tekst opublikowany 2011-09-23, opracowanie Samanta Nowak
Jesień już nadeszła. Po tegorocznym, kapryśnym lecie czas na deszczowe i chłodne dni. Wbrew pozorom pierwsze dni jesieni zaskoczą nas udaną pogodą.

Nie chcemy dopłacać do wspólnot »
Tekst opublikowany 2011-09-23, opracowanie TOW
Mobilizacja ostatnich niezdecydowanych i zaoszczędzenie pieniędzy to powód prezydenckiego wniosku o ograniczenie ulg przy wykupie mieszkań do 30 czerwca 2012 roku.

Ukradli rynnę z Galerii Handlowej »
Tekst opublikowany 2011-09-23, opracowanie LZ
Dyżurny legnickiej Policji otrzymał informację o kradzieży dzisiejszej nocy, rynny miedzianej z budynku galerii handlowej w centrum miasta.

Henryk Baca ponownie w Galerii »
Tekst opublikowany 2011-09-23, opracowanie LZ
Po siedmiu latach w legnickiej Galerii Sztuki znów obejrzymy prace Henryka Jana Bacy. Ekspozycja „Malarstwo 2005-2011” czynna będzie w Galerii Ring od środy, 28 września.

Rowerowe cudo na festiwalu nauki »
Tekst opublikowany 2011-09-22, opracowanie TOW
Trzech złotoryjan zaprezentowało niecodzienny rower. Wkrótce ruszą z produkcją rowerów wykonywanych na indywidualne zamówienie.

W Legnicy tłoczniej niż w Paryżu »
Tekst opublikowany 2011-09-22, opracowanie LZ
Mimo, że wydalają szkodliwe spaliny, powodują hałas i korki to większość z nas nie wyobraża sobie bez nich życia. Mowa o samochodach. Po naszym mieście jeździ ich aż 70 tysięcy. Dajmy choć dziś odetchnąć środowisku, kiedy obchodzimy Europejski Dzień Bez Samochodu i zostawmy auto pod domem.

„Wrzesień Gorących Paragonów” w Ferio Legnica! »
Tekst opublikowany 2011-09-22, opracowanie red.
We wrześniu Ferio Legnica zaprasza do robienia zakupów i odbierania nagród!

Nasz wspólny dom »
Tekst opublikowany 2011-09-22, opracowanie Piotr Bugaj, pointb
Dzisiejszy rynek nieruchomości jest opanowany przez oferty sprzedaży apartamentów w ogrodach, zakątkach, willach i rezydencjach. Jak powinny wyglądać nowo powstające osiedla, by ich nazwy nie były wyłącznie zabiegiem promocyjnym deweloperów?

Debata kandydatów w V LO »
Tekst opublikowany 2011-09-22, opracowanie TOW
Posłowie Elżbieta Witek (PiS), Ryszard Zbrzyzny (SLD), Norbert Wojnarowski (PO) i kandydat PJN Krzysztof Opaliński odpowiadali na pytania licealistów.

Najlepsze miejsce na biurko »
Tekst opublikowany 2011-09-22, opracowanie Agencja inPlus PR
Coraz częściej biurko w naszym domu staje się nie tylko centrum pracy ale i rozrywki. Im bardziej wydłuża się lista jego funkcji, tym trudniej znaleźć dla niego odpowiednie miejsce. Zanim zaczniemy przemeblowywać swoje mieszkanie w poszukiwaniu idealnej lokalizacji kącika biurowego, warto dokładnie zaplanować przestrzeń.

Słuch – zmysł, który nigdy nie śpi »
Tekst opublikowany 2011-09-22, opracowanie pointb
Często nie zdajemy sobie sprawy, że jednym z najważniejszych zmysłów w naszym życiu jest słuch. Wpływa na zdrowie, samopoczucie lub sen. Dlatego powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby prawidłowo o niego zadbać. Współczesny tryb życia, szczególnie młodych ludzi, a także nieświadomych rodziców – słuchowi nie służy.Jak o niego dbać?

Bezrobocie rośnie »
Tekst opublikowany 2011-09-22, opracowanie TOW
Powiatowy Urząd Pracy miał w sierpniu zarejestrowanych o 114 więcej osób bezrobotnych niż w lipcu.

Dziś jeździmy autobusami za darmo »
Tekst opublikowany 2011-09-22, opracowanie TOW
W legnickim rynku trwa wystawa komunikacji miejskiej i alternatywnych form transportu. Można zwiedzać autobusy i pojeździć na rowerze.

Kradła pieniądze prowadząc punkt opłat »
Tekst opublikowany 2011-09-22, opracowanie LZ
38-letnią kobietę prowadzącą punkt wpłat za rachunki zatrzymali funkcjonariusze legnickiego Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą. Punkt funkcjonował na legnickim osiedlu Kopernika od lipca ubiegłego roku. Można było w nim zapłacić za czynsz, prąd, wodę, telefon oraz dokonać innych opłat.

LPGK gotowe do akcji Zima »
Tekst opublikowany 2011-09-22, opracowanie LZ
Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej deklaruje, że jest już przygotowane do akcji "Zima". LPGK zakupiło m.in. nowy sprzęt do odśnieżania dróg.

Internauta obrażał 16-latkę »
Tekst opublikowany 2011-09-22, opracowanie TOW
Znieważające treści i zdjęcia na temat 16-letniej mieszkanki Nowej Wsi Grodziskiej pojawiły się w internecie. Pojawiły się też jej dane osobowe, w tym numer telefonu.

Ścigali kradzione audi »
Tekst opublikowany 2011-09-22, opracowanie TOW
Kierowca audi 100 nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Policjanci ruszyli w pościg i złapali,.. pasażera.

Chuziejew nie może grać. Czeka go operacja »
Tekst opublikowany 2011-09-22, opracowanie opr. LZ
Fatalna wiadomość na temat stanu zdrowia Władimira Chuziejewa! Rozgrywający Siódemki Miedź Legnica przejdzie niebawem operację. Na parkiet wróci najwcześniej za sześć miesięcy.

Rajd rowerowy tuż tuż »
Tekst opublikowany 2011-09-22, opracowanie LZ
Przypominamy Wam, że w najbliższą niedzielę, 25 września, Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na Rajd Rowerowy do Trzech Jezior.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-09-22, opracowanie red
Bilety do Heliosa i kina 5D, zestawy biurowe oraz karnety na Nordic Walking - to wszystko może być Twoje, wystarczy że wyślesz smsa.

PJN nie podniesie ręki na podatki »
Tekst opublikowany 2011-09-21, opracowanie TOW
Reformy finansów i skończenia z podwyżkami podatków domagają się kandydaci partii Polska Jest Najważniejsza. Proponują wprowadzenie podatku liniowego.

Dagmara najlepsza w kraju  »
Tekst opublikowany 2011-09-21, opracowanie TOW
Legniczanka Dagmara Sienkiewicz zwyciężyła w konkursie plastycznym Ogólnopolskiej Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. To kolejny sukces 11-latki.

Bezpłatne szkolenie dla zajmujących się sportem »
Tekst opublikowany 2011-09-21, opracowanie LZ
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy ,,Wspólnota Akademicka" zaprasza na bezpłatne szkolenie ,,Wyścig po wiedzę - Planowanie i zarządzanie dużą imprezą sportową", współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Pijana opiekowała się synkiem »
Tekst opublikowany 2011-09-21, opracowanie TOW
Złotoryjscy policjanci zatrzymali Agnieszkę B., która kompletnie pijana opiekowała się 3-letnim synkiem.

Ugodził kierowcę nożem »
Tekst opublikowany 2011-09-21, opracowanie TOW
Pijany pasażer busa ugodził w brzuch kierowcę. Zaatakowanego odwieziono do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Okradał klientów banków »
Tekst opublikowany 2011-09-21, opracowanie Oprac. TOW
Wiesław Z., 46-letni oszust z Nysy odpowie za kradzież 14 tys. zł klientom legnickich banków. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Radni prezydenta są za likwidacją ulg »
Tekst opublikowany 2011-09-21, opracowanie TOW
Klub Radnych KWW Tadeusza Krzakowskiego będzie głosował za utrzymaniem bonifikat na wykup mieszkania jedynie do czerwca 2012 roku.

Zamieni 17 dni na nawet 5 lat więzienia »
Tekst opublikowany 2011-09-21, opracowanie TOW
Przez trzy miesiące 35-letni legniczanin żył w ukryciu. Policja rozesłała za nim listy gończe, bo uciekł przed wymiarem sprawiedliwości.

Manifestacja przeciw kopalni odkrywkowej »
Tekst opublikowany 2011-09-21, opracowanie LZ
W drugą rocznicę referendów przeciw odkrywce, które odbyły się w 2009 roku w sześciu dolnośląskich gminach, przewidziany jest otwarty przemarsz - manifestacja.

Teatr zagra na dworcu? »
Tekst opublikowany 2011-09-21, opracowanie TOW
Legnicki Teatr Modrzejewskiej ma szansę na nową scenę teatralną. Trwają rozmowy z PKP, by aktorzy grali w sali dawnego bufetu.

Zespół Pieśni i Tańca ma nowego kierownika »
Tekst opublikowany 2011-09-21, opracowanie LZ
16 września zakończyła się procedura konkursowa mająca na celu obsadzenie funkcji choreografa – kierownika Zespołu Pieśni i Tańca „Legnica”.

Debatowali nad transportem »
Tekst opublikowany 2011-09-21, opracowanie LZ
W ramach trwającego w Legnicy Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu 20 września w Młodzieżowym Centrum Kultury odbyła się debata z udziałem przedstawicieli firm transportowych.

Czy Twój deweloper wybuduje mieszkanie? »
Tekst opublikowany 2011-09-20, opracowanie BrandScope
W ciągu ostatnich 5 lat liczba deweloperów z problemami finansowymi wzrosła według danych Krajowego Rejestru Długów aż o 365%. Wielu z nich nie dokończy rozpoczętych inwestycji także na Dolnym Śląsku gdzie dłużników jest aż 14,04% spośród wszystkich w kraju. Chociaż minęły już czasy kupowania mieszkania na etapie "dziury w ziemi", ryzyko plajty dewelopera i utraty powierzonych pieniędzy ciągle jest duże. Jak się przed nim uchronić?

Nowy dom – kupić czy wybudować? »
Tekst opublikowany 2011-09-20, opracowanie Agencja PR Publicon
Własny dom to marzenie niejednego człowieka. Stanowi gwarancję komfortu, prywatności i bezpieczeństwa. Jako jedna z najważniejszych inwestycji w życiu, ma służyć pokoleniom. Osoby rozważające przeprowadzkę poza miasto mogą dom wybudować lub skorzystać z oferty dewelopera. Które rozwiązanie jest korzystniejsze?

Nie będzie podwyżek na osiedlu Kopernika  »
Tekst opublikowany 2011-09-20, opracowanie TOW
Władze Legnickiej Spółdzielni Mieszkaniowej podjęły niecodzienną w naszych czasach decyzję. W 2012 roku nie planują podwyższania czynszu.

Pierwszy raz… z kosmetyczką »
Tekst opublikowany 2011-09-20, opracowanie Agencja inPlus PR
Od jakiego momentu należy rozpocząć pielęgnację pod okiem specjalisty? Na co zwrócić uwagę przy wyborze profesjonalnego gabinetu kosmetycznego? W jaki sposób przygotować się do zabiegu w salonie? Z pierwszą wizytą u kosmetyczki zazwyczaj wiąże się wiele pytań i wątpliwości, które szybko mijają po przestąpieniu progu profesjonalnego gabinetu.

Legniccy policjanci na podium »
Tekst opublikowany 2011-09-20, opracowanie LZ
16 września odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Lubinie. Legniccy policjanci byli najlepsi.

Galeria pod peronami »
Tekst opublikowany 2011-09-20, opracowanie TOW
Festiwal Teatru Nie-Złego jeszcze się na dobre nie rozpoczął, a już zmienia oblicze miasta. Zaczął od anty-wizytowki miasta, czyli dworca PKP.

Napadł na bank. Szuka go policja »
Tekst opublikowany 2011-09-20, opracowanie opr. LZ
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KPP w Lubinie poszukują sprawcy napadu, do których doszło w placówce bankowej w Lubinie.

Utrudnienia na drogach »
Tekst opublikowany 2011-09-20, opracowanie Oprac. TOW
Zarząd Dróg Miejskich informuje o przebudowach, remontach i zajęciach pasa ruchu oraz chodników.

Wolą posłowanie od bycia wójtem »
Tekst opublikowany 2011-09-20, opracowanie LZ
Niemal 1200 samorządowców wystartuje w najbliższych wyborach parlamentarnych. O mandat posła ubiega się między innymi 51 wójtów. Wśród nich znalazło się dwóch włodarzy gminy z okręgu legnickiego.

Winkelmann chce się rozbudowywać »
Tekst opublikowany 2011-09-20, opracowanie TOW
Miasto wkrótce zmieni plan zagospodarowania przestrzennego część Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Wnioskowała o to firma Winkelmann, która chce stawiać nową halę fabryczną.

Legnica ma nowego rzecznika konsumentów »
Tekst opublikowany 2011-09-20, opracowanie TOW
Agnieszka Romanowska została nowym miejskim rzecznikiem konsumentów. Dziś ogłoszono wyniki konkursu.

Drugie miejsce Procia w Pucharze Polski »
Tekst opublikowany 2011-09-20, opracowanie LZ
Od 16 do 17 września w Żywcu, odbyła się łucznicza IV Runda Pucharu Polski Seniorów i Juniorów. W zawodach udział wzięli m.in. zawodnicy z OSŁ” Strzelec” Legnica.

Miedź szuka cheerleaderek »
Tekst opublikowany 2011-09-20, opracowanie LZ
Miedź Legnica zaprasza wszystkie dziewczynki w wieku szkolnym na nabór do dziecięcej grupy tanecznej Miedź Cheerleaders.

Szukają wykonawcy na parking przy Mirandy »
Tekst opublikowany 2011-09-19, opracowanie TOW
Przy ul. Mirandy na osiedlu Kopernika powstanie parking dla 38 samochodów.

Lodowisko z puzzli »
Tekst opublikowany 2011-09-19, opracowanie TOW
Firma PRP-Legnica kończy budowę sztucznego toru łyżwiarskiego na dachu Galerii Gwarnej.

Zaglosuj na krzeszowskie zabytki »
Tekst opublikowany 2011-09-19, opracowanie LZ
Zespół Pocysterski w Krzeszowie, w skład którego wchodzi sanktuarium diecezji legnickiej, znalazł się wśród 44 atrakcji turystycznych, na które można oddać głos w ramach Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny 2011.

Nawet 200 tys. zł na rozwój firmy »
Tekst opublikowany 2011-09-19, opracowanie Samanta Nowak
Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Legnicy, Dolnośląski Regionalny Fundusz Pożyczkowy we Wrocławiu wspiera finansowo firmy z budżetu Unii Europejskiej.

Oświetlenie w rytmie Tango »
Tekst opublikowany 2011-09-19, opracowanie Agencja inPlus PR
Różnorodność barw, energooszczędność i najnowsza technologia LED – to główne walory opraw oświetleniowych TANGO z serii Music Line. Ta innowacyjna propozycja od firmy SKOFF pełni funkcję zarówno użytkową, jak i dekoracyjną, dzięki czemu daje wiele możliwości aranżacyjnych.

Nowy wymiar drzwi tarasowych »
Tekst opublikowany 2011-09-19, opracowanie OKNOPLAST
W ofercie OKNOPLAST pojawił się nowy system drzwi tarasowych HST – VekaSlide. Dzięki niemu możemy zamienić zwykły pokój w elegancki, przestronny salon. W VekaSlide zwiększono powierzchnię szyb. Wchodzące w skład systemu okucia GU natomiast pozwalają bezpiecznie wietrzyć pomieszczenia.

Dalszy spadek liczby rozpoczynanych budów »
Tekst opublikowany 2011-09-19, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
W sierpniu, drugi miesiąc z rzędu, wyraźnie spadła liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto. W ostatnich 12 miesiącach naliczono ich 154,9 tys., najmniej od kwietnia 2010 r.

Bezpieczne umowy z deweloperem »
Tekst opublikowany 2011-09-19, opracowanie opr. EP
Zakup mieszkania to jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Jak uchronić się przed niekorzystnymi zapisami w umowie kupna i na co zwracać uwagę przy jej podpisywaniu? Porad udziela Ewa Cieślik z biura sprzedaży Apartamentów Wiśniowa.

Mała Moskwa w Parlamencie Europejskim »
Tekst opublikowany 2011-09-19, opracowanie LZ
W brukselskiej siedzibie Parlamentu Europejskiego rozpoczyna się dziś pięciodniowy Przegląd Filmu Polskiego (Polish Film Festival). Jako pierwszy przedstawiony zostanie eurodeputowanym film „Mała Moskwa”, w reżyserii i według scenariusza Waldemara Krzystka.

Wyborco, sprawdź swoje dane osobowe »
Tekst opublikowany 2011-09-19, opracowanie LZ
Od dziś do 30 września uprawnieni do głosowania mieszkańcy miasta mogą sprawdzać poprawność swych danych osobowych i adresowych zawartych w spisach wyborców.

Co robisz dla pracowników po pięćdziesiątce? »
Tekst opublikowany 2011-09-19, opracowanie Samanta Nowak
Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Legnicy Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce organizuje 3. edycję ogólnopolskiego konkursu „Praktyki przyjazne osobom 50+”.

Legniccy taekwondocy jadą na mistrzostwa »
Tekst opublikowany 2011-09-19, opracowanie opr. LZ
Do pierwszego po wakacyjnej przerwie startu zawodników Legnickiego Klubu Taekwon-do pozostało niespełna dwa tygodnie. W dniach 1 – 2 października legniczanie wyjadą do Rybniku walczyć o medale XXIV Mistrzostwa Polski Seniorów. Kwalifikacje do tegorocznych mistrzostwach zawodnicy LKT Legnica uzyskali dzięki bardzo dobrym startom w Pucharze i Grand Prix Polski.

Policjanci ścigali 17-latka »
Tekst opublikowany 2011-09-19, opracowanie LZ
Legniccy policjanci chcieli zatrzymać do kontroli samochód, gdyż posiadali informację, że jego kierowca może być nietrzeźwy. W momencie gdy funkcjonariusze podchodzili do zatrzymanego pojazdu, jeden z pasażerów krzyknął „Nie zatrzymuj się, uciekaj”. W tej samej chwili samochód ruszył.

Wszystko o górach »
Tekst opublikowany 2011-09-19, opracowanie Opr. aw
Już 20 września rozpocznie się Przegląd Filmów Górskich w Lądku Zdroju. Tej imprezy nie możesz przeoczyć.

Marszałek Schetyna otworzył heliport »
Tekst opublikowany 2011-09-19, opracowanie TOW
Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna (PO) razem z dyrektorką legnickiego szpitala Krystyną Barcik przecięli wstęgę nowego heliportu ratowniczego. Lądowisko niedawno przyjęło pierwszego pacjenta przywiezionego drogą powietrzną.

Zatrzymał się na torach »
Tekst opublikowany 2011-09-19, opracowanie TOW
Fiat punto uderzył w słup trakcji kolejowej i zatrzymał się na torach. Samochód usunęli strażacy.

Sarna spowodowała wypadek »
Tekst opublikowany 2011-09-19, opracowanie TOW
Kierowca renault wjechał w znak drogowy, gdy na drogę wbiegła mu sarna. Do wypadku doszło na trasie z Chojnowa do Krzywej.

Ostatnie pożegnanie legnickiego wojewody »
Tekst opublikowany 2011-09-19, opracowanie LZ
Jutro (20 września) na legnickim cmentarzu odbędzie się pogrzeb Zdzisława Barczewskiego.

Będą rozmawiać o Lwowie »
Tekst opublikowany 2011-09-19, opracowanie LZ
"Lwów metropolią kultury i świętości w II Rzeczypospolitej" - to temat sympozjum naukowego, jakie odbędzie się 24 września w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II w Legnicy.

Miedź wygrywa z Nielbą Wągrowiec »
Tekst opublikowany 2011-09-19, opracowanie LZ
Podopieczni Bogusława Baniaka wygrali niedzielne spotkanie z Nielbą Wągrowiec 2:0.

Zwycięstwo szczypiornistów Siódemki »
Tekst opublikowany 2011-09-18, opracowanie LZ
Legniccy szczypiorniści pokonali we wczorajszym meczu rozegranym na Lotniczej zespół SPR Stal Mielec.

Mikulicz wydał sporo kasy na prawników »
Tekst opublikowany 2011-09-17, opracowanie LZ
Janusz Mikulicz w poselskich ławach zasiadał przez trzy lata, a więc niecałą kadencję. Mimo to jak podliczył portal Money.pl, jest jednym z parlamentarzystów, którzy sporo poselskich pieniędzy wydali na ekspertyzy i opinie prawne.

Oskarżenie w sprawie pobicia przed KGHM »
Tekst opublikowany 2011-09-16, opracowanie LZ
Prokuratura Rejonowa w Lubinie skierowała do Sądu Rejonowego w Lubinie dwa akty oskarżenia przeciwko łącznie 5 mężczyznom, którzy 5 maja wzięli udział w zamieszkach pod siedzibą Biura Zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

Tłumy na paraolimpiadzie TPD »
Tekst opublikowany 2011-09-16, opracowanie TOW
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci zorganizowało 9. Legnicką Paraolimpiadę. W sportowych zmaganiach na placu Wyższego Seminarium Duchownego przy ul. Grunwaldzkiej wzięło udział ponad 300 uczestników.

PiS rusza z kampanią pod Neptunem »
Tekst opublikowany 2011-09-16, opracowanie TOW
Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości rozpoczęli kampanię wyborczą w Legnicy. Pierwsze spotkanie z wyborcami zorganizowali od fontanną Neptuna.

Szpital ma już lądowisko »
Tekst opublikowany 2011-09-16, opracowanie LZ
W najbliższy poniedziałek, 19 września, przy legnickim szpitalu zostanie uroczyście otwarte lądowisko dla helikopterów.

Czytelnicy piszą: komitet rodzicielski »
Tekst opublikowany 2011-09-16, opracowanie
Informacja dodana przez naszego czytelnika.

Skończą się awarie w dostawie ciepła? »
Tekst opublikowany 2011-09-16, opracowanie LZ
Jest szansa, że skończą się zimowe awarie w dostawie ciepła do legnickich mieszkań. Legnickie Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej dostało ponad 17 mln złotych na modernizację systemu ciepłowniczego.

Wyborcza zagadka rozwikłana »
Tekst opublikowany 2011-09-16, opracowanie LZ
I wszystko jasne, choć tak naprawdę jasne było od początku. Przy II Armii Wojska Polskiego zawisła druga część billboardu wyborczego. Jednak w przeciwieństwie do poprzedniego, tym razem wiadomo do kogo należy.

Miejsca w przedszkolu dla wszystkich maluchów »
Tekst opublikowany 2011-09-16, opracowanie LZ
Po dwuetapowym, elektronicznym naborze i uwzględnieniu odwołań rodziców, do 15 legnickich przedszkoli prowadzonych przez miasto przyjętych zostało 1736 dzieci.

Balbinki zdobyły Złotą Jodłę »
Tekst opublikowany 2011-09-16, opracowanie LZ
Legnicki zespół Balbinki zdobył Złotą Jodłę – główne trofeum tegorocznego festiwalu artystycznego w Kielcach.

„Historia Nowego Świata” na Nowym Świecie »
Tekst opublikowany 2011-09-16, opracowanie LZ
W niedzielę 18 września o godz. 18.00 i w poniedziałek 19 września o godz. 11.00 na Scenie na Nowym Świecie (ul. Nowy Świat 19) Teatr Modrzejewskiej wystawi przedstawienie „Historia Nowego Świata”.

Spotkanie autorskie z Marianem Hołownią »
Tekst opublikowany 2011-09-16, opracowanie LZ
Legnickie Wydawnictwo EDYTOR zaprasza na spotkanie z autorem książki „Białe Gniazdo, legniczaninem Marianem Hołownią.

Drzwi bez przeszkleń »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie Intro Media
W każdym domu są takie pomieszczenia, w których najlepiej sprawdzą się drzwi pełne, to znaczy pozbawione przeszkleń. Czy taki wybór musi oznaczać aranżacyjną nudę i rezygnację z różnorodności?

Kotlina Mocy z TopGear »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie Opr. aw
Już w połowie października wystartuje pierwsza w Polsce impreza samochodowa Motozone Kotlina Mocy 2011. Pomysłodawcą jest były redaktor naczelny magazynu „TopGear” – Piotr R. Frankowski.

Małe mieszkanie - duże możliwości »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie Piotr Bugaj, pointb
Niewielkie mieszkania stanowią bardzo istotny element polskiego rynku nieruchomości. Nawet stosunkowo wysokie ceny nie zniechęcają do nich potencjalnych klientów. Skąd tak duża siła drzemiąca w małym M?

Wielka płyta nie traci na atrakcyjności »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie Emmerson S.A.
Według różnych szacunków w naszym kraju brakuje obecnie od 1,5 do 2 mln mieszkań. W kiepskiej sytuacji mieszkaniowej znajdują się szczególnie młodzi Polacy. Ze względu na niewielki staż pracy nie mają jeszcze odłożonych oszczędności, a poziom zarobków nieraz nie pozwala na zaciągnięcie kredytu na nowe mieszkanie. W takim wypadku często wybieranym rozwiązaniem jest zakup lokalu mieszkalnego z wielkiej płyty.

Rowerem po Pojezierzu Legnickim »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie LZ
W niedzielę, 25 września Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy zaprasza na Rajd Rowerowy do Trzech Jezior. Rajd wyruszy o godzinie 11.00 spod siedziby OSiR przy ul. NMP 7. Trasa o długości ok. 23 km wiedzie po terenie Pojezierza Legnickiego do trzech, charakteryzujących ten obszar jezior : Koskowickiego, Jaśkowickiego oraz Kunickiego.

Bezpłatne badania w mammobusie »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie LZ
W dniach 3 – 10 października (w dni powszednie, oprócz weekendów) można będzie wykonać bezpłatne badanie mammograficzne w powiecie legnickim. Badanie, w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, finansowane jest przez NFZ.

Festiwalowy konkurs dla dzieci »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie opr. LZ
Dzieci, które podczas Festiwalu Teatru Nie-Złego wybierają się na przedstawienie lalkowe Teatru Lėlė „Pozytywka” (grane 24 i 25 września), mają szansę na wygranie jednej z trzech dziecięcych koszulek z logo festiwalu i wizerunkiem smoka Nie-złora.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie LZ
W Legnicy odbędzie się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Wybierz wygodną alternatywę! Nie warto zamykać się w samochodzie!

Prezes PJN przyjedzie do Legnicy »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie LZ
Paweł Kowal, prezes partii Polska Jest Najważniejsza jutro odwiedzi Legnicę.

TPD zaprasza na festyn »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie LZ
Oddział Miejski Towarzystwa Przyjaciół Dzieci i Urząd Miasta organizują IX edycję Legnickiej Paraolimpiady TPD pod honorowym patronatem Prezydenta Legnicy.

Na co posłowie wydają miliony? »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie money.pl
Money.pl dotarł do zestawienia wydatków na prowadzenie biur poselskich za lata 2007-2010. Od początku kadencji posłowie wydali w sumie 183 miliony 624 tysiące 583 złote, co daje w przeliczeniu około 400 tysięcy na głowę. Choć rekordziści wydali ponad pół miliona złotych. Na co poszły te pieniądze?

Polacy najlepsi w Austrii »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie Paulina Ruta - Kaczmarska/PSNW
W dniach 10-11.09.2011, w Austrii (Bleiburg) odbyły się IV Mistrzostwa Świata w Nordic Walking. Na zawody pojechali najlepsi zawodnicy z Polski - wyjazd był jedną z nagród dla zwycięzców z dystansu 16 km podczas Benevita Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Nordic Walking - Złotoryja 2011 - imprezy, która odbyła się 03-04.09.2011 pod honorowym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Marszałka Woj. dolnośląskiego oraz Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

Nowy numer MAGAZYN-u już dostępny »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie red.
Jest już dostępny kolejny numer miesięcznika ''Oto MAGAZYN'', najnowszej gazety Wrocławskiej Fabryki Prasowej (wydawcy m. in. Expressu Legnickiego).

Miedź wygrywa z Zagłębiem »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie LZ
We wczorajszym meczu Miedź Legnica wygrała z Zagłębiem Sosnowiec 2:0.

Prokuratura zajęła się śmiercią 9-latka »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie LZ
Prokuratura Rejonowa w Legnicy wszczęła śledztwo w sprawie spowodowania 18 sierpnia na skrzyżowaniu legnickich ulic Tuwima i Baczyńskiego wypadku drogowego, w wyniku którego śmierć poniósł 9-letni chłopiec.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie red
Bilety do kina, książki "Killing Bono" i naczynia Tupperware - wszystko to możesz otrzymać, wysyłając smsa.

Śledztwo w sprawie dzieciobójstwa »
Tekst opublikowany 2011-09-14, opracowanie Oprac. TOW
Prokuratura Rejonowa w Legnicy 9 września wszczęła śledztwo w sprawie dzieciobójstwa - pozbawienia życia noworodka przez matkę w okresie porodu pod wpływem jego przebiegu.

Fundacja Rosa wspiera Nowy Świat »
Tekst opublikowany 2011-09-14, opracowanie TOW
Teatr Modrzejewskiej zyskał nowego sojusznika. Wrocławska Fundacja Rosa przekazała 20 tys. zł na rozwój ośrodka kulturalnego Nowy Świat.

Prezydent: Materiał TVN24 był tendencyjny »
Tekst opublikowany 2011-09-14, opracowanie TOW
Nadzwyczajną konferencję prasową zwołał dziś prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski. Powodem był materiał TVN24 „Stadion za 11 mln. Za krótki”, w którym nazwano inwestycją na wyrost.

10 lat Ewangelickiego Kościoła Pokoju na liście UNESCO »
Tekst opublikowany 2011-09-14, opracowanie opr. Samanta Nowak
W dniach od 17 do 18 września 2011 r. w Jaworze odbędą się jubileuszowe obchody 10. rocznicy wpisu Ewangelickiego Kościoła Pokoju na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Babiniec zaprasza na spotkanie przedwyborcze »
Tekst opublikowany 2011-09-14, opracowanie LZ
Legnickie Stowarzyszenie Kobiet Babiniec zaprasza na spotkanie z kandydatkami do Sejmu i Senatu.

AKCJA ODBLASKOWA – FERIO LEGNICA »
Tekst opublikowany 2011-09-14, opracowanie red.
Ponad 2 000 uczniów klas I-III oraz starszaków z legnickich szkół i przedszkoli już wkrótce weźmie udział w akcji "Bezpieczna droga do szkoły", organizowanej przez galerię Ferio Legnica.

Już za 9 dni Festiwal Teatru Nie-Złego  »
Tekst opublikowany 2011-09-14, opracowanie opr. LZ
Już za 9 dni rozpocznie się w Legnicy Festiwal Teatru Nie-Złego – święto oryginalnego i ambitnego teatru. Pomiędzy 22. a 25. września zostanie pokazanych 7 niebanalnych przedstawień, które udowodnią, że teatr, dzięki swojej różnorodności, jest otwarty na dialog z każdym widzem.

Ukradli z marketu kawę, napoje i słodycze »
Tekst opublikowany 2011-09-14, opracowanie LZ
Pracownicy ochrony jednego z legnickich hipermarketów zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy dokonali kradzieży towaru wartości około 300 zł. Do kradzieży doszło wczoraj około godziny 19.00

Przechodnie uratowali samobójcę »
Tekst opublikowany 2011-09-14, opracowanie LZ
Na legnickim rynku przechodnie uratowali życie człowiekowi, który usiłował popełnić samobójstwo. Został odwieziony do szpitala.

W Legnicy rusza kolejny rok akademicki na Uniwersytecie Dziecięcym Unikids »
Tekst opublikowany 2011-09-14, opracowanie red.
Już od października 6-latkowie w Legnicy będą studiować prawo, poznają tajemnice ukryte w gwiazdach, dowiedzą się czy genetyka miała ojca?

Trwa Tydzień Wychowania »
Tekst opublikowany 2011-09-14, opracowanie LZ
Podobnie jak w całej Polsce, również w diecezji legnickiej od 12 września trwa pierwszy Tydzień Wychowania. Nowa inicjatywa Kościoła ma podkreślić rolę wychowania, którego celem jest integralny rozwój człowieka.

Miedź szuka Piłkarskiej Miss »
Tekst opublikowany 2011-09-14, opracowanie LZ
Tygodnik i portal sportowy postanowili zorganizować konkurs na Piłkarską Miss. Parterami akcji został klub Miedzi Legnica.

Ucznowie romscy dostali stypendia »
Tekst opublikowany 2011-09-13, opracowanie LZ
Już od ośmiu lat w Legnicy przyznawane są stypendia wyróżniającym się w nauce uczniom romskim. W tym roku stypendia przyznano ośmiu absolwentom szkół podstawowych, czterem gimnazjów i jednemu uczniowi szkoły ponadgimnazjalnej.

Utrudnienia na drogach »
Tekst opublikowany 2011-09-13, opracowanie Oprac. red.
Zarząd Dróg Miejskich informuje o utrudnienia na legnickich drogach. Stan na 12 września.

Wojewoda: Będę rozmawiał o drodze nr 94 i S3 »
Tekst opublikowany 2011-09-13, opracowanie TOW
Wojewoda dolnośląski Aleksander Skorupa zapowiada przyspieszenie starań o budowę drogi ekspresowej S3 i nr 94.

Strażacy gasili palący się garnek »
Tekst opublikowany 2011-09-13, opracowanie LZ
Mieszkaniec kamienicy przy ul. Chojnowskiej postanowił zrobić sobie obiad. Postawił więc garnek na włączonej kuchence gazowej a sam poszedł się położyć i.. usnął.

Legniccy kibice za bezpieczeństwem »
Tekst opublikowany 2011-09-13, opracowanie LZ
Stowarzyszenie Kibiców „Tylko Miedź” bierze udział w akcji „Kibice za bezpieczeństwem”. Jej celem jest zebranie wymaganej liczby podpisów pod projektem zmian w ustawie o organizacji imprez masowych.

Lofty parkowe na finiszu »
Tekst opublikowany 2011-09-13, opracowanie TOW
Jeszcze tylko prace wykończenie i położenie elewacji pozostało do zakończenia pierwszych dwóch etapów budowy loftów parkowych Legnicka firma FSP planuje budowę trzeciego budynku.

W naszym regionie najłatwiej o pracę »
Tekst opublikowany 2011-09-13, opracowanie LZ
W regionie południowo - zachodnim najłatwiej znaleźć pracę w porównaniu z pozostałymi regionami w kraju. Tak wynika z najnowszego raportu Perspektyw Zatrudnienia dla IV kwartału 2011 roku przeprowadzonego przez firmę Manpower.

Zakochany Paryż w Modjeskiej »
Tekst opublikowany 2011-09-13, opracowanie Oprac. red.
Teatralna kawiarnia zaprasza na recital aktorki i piosenkarki Doroty Lanton. Zaśpiewa francuskie piosenki o miłości takich sław jak: Edith Piaf, Juliette Greco, Yves Montand, Jacques Brel czy Carla Bruni.

Zespół Strzelca na mistrzostwach w Ścinawie »
Tekst opublikowany 2011-09-13, opracowanie LZ
W dniach 10-11.09.2011r w Ścinawce Średniej odbyły się I Mistrzostwa Polski Młodzików w Łucznictwie. W rywalizacji wzięli udział zawodnicy legnickiego Strzelca.

Radny Baczyński: dzieci na baseny! »
Tekst opublikowany 2011-09-12, opracowanie TOW
Kierowany przez radnego Jacka Baczyńskiego (PiS) zespół kontrolny komisji rewizyjnej zbadał szkolne baseny. Wniosek: uczniowie za mało pływają.

Krzakowski uszczypliwy dla Głomba »
Tekst opublikowany 2011-09-12, opracowanie TOW
Dlaczego legnicki prezydent popiera lubińskich kandydatów na senatora? Tadeusz Krzakowski wyjaśnił to i przy okazji pozwolił sobie na uszczypliwość.

Stowarzyszenie kibiców obchodzi urodziny »
Tekst opublikowany 2011-09-12, opracowanie LZ
W minioną niedzielę Stowarzyszenie Kibiców "Tylko Miedź" obchodziło swoje drugie urodziny.

Ulgi za wykup mieszkania tylko do połowy 2012 »
Tekst opublikowany 2011-09-12, opracowanie TOW
Miasto chce przyspieszyć decyzje niezdecydowanych jeszcze lokatorów. Mieszkania za 3 i 5 proc. wartości będzie można wykupić tylko do połowy przyszłego roku.

Prezydent Krzakowski ma dwa typy do senatu »
Tekst opublikowany 2011-09-12, opracowanie TOW
Adam Myrda z KWW Rafała Dutkiewicz i Zenona Mielenkiewicz z SLD to dwoje kandydatów do senatu, których popiera prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski. A na kogo zagłosuje?

Mężczyzna dostał zawału serca na przystanku »
Tekst opublikowany 2011-09-12, opracowanie TOW
Ponad czterdzieści minut trwała reanimacja mężczyzny, który nagle zasłabł na przystanku przy pl. Słowiańskim. Pierwszy na miejsce przyjechał ratownik na motocyklu.

Pobili i okradli mężczyznę »
Tekst opublikowany 2011-09-12, opracowanie LZ
Grupa mężczyzn pobiła i okradła 28-letniego człowieka. Teraz grozi im 12 lat więzienia.

Odnaleźli wychłodzonego zaginionego »
Tekst opublikowany 2011-09-12, opracowanie TOW
Policjanci odnaleźli zaginionego 64-letniego mieszkańca Osetnicy. Był wychłodzony po kilku dniach poza domem.

Policjant uratował topielca »
Tekst opublikowany 2011-09-12, opracowanie TOW
Mł. asp. Krzysztof Hybsz wyciągnął nieprzytomnego mężczyznę z wody. Dzięki akcji reanimacyjnej 35-letni legniczanin odzyskał przytomność.

Rozpoczęli badanie świętości Pobożnego »
Tekst opublikowany 2011-09-12, opracowanie LZ
W zeszłym tygodniu odbyło się pierwsze spotkanie Zespołu historycznego, którego celem będzie zbadanie czy możliwe jest rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego księcia Henryka Pobożnego i jego małżonki księżnej Anny.

Rank Progress przeżywa progres »
Tekst opublikowany 2011-09-12, opracowanie TOW
Za 68,5 mln euro firma Rank Progress sprzedaje Galerię Piastów. Umowę przedwstępną podpisała ze spółką Bolsa Global Quimera.

Mają najpiękniejsze gospodarstwo w województwie »
Tekst opublikowany 2011-09-12, opracowanie LZ
Państwo Sokołowscy z Głuchowic, wsi położonej 13 kilometrów od Legnicy na terenie gminy Miłkowice, mają najpiękniejsze gospodarstwo w całym województwie dolnośląskim. Wyróżnione zostało ono w konkursie „Piękna wieś dolnośląska”, zorganizowanym przez dolnośląski Urząd Marszałkowski.

Srebrne Klucze rozdane »
Tekst opublikowany 2011-09-10, opracowanie TOW
Maciej Krasuski z Mosina pod Poznaniem zwyciężył w 12. Turnieju Kowali o Srebrne Klucze Legnicy. W tym roku zawodnicy kuli przybory na biwak i tarcze z bitwy od Legnickim Polem.

Miedź zremisowała »
Tekst opublikowany 2011-09-10, opracowanie LZ
W dzisiejszym wyjazdowym meczu Miedź Legnica zremisowała 1:1 z Chojniczanką Chojnice.

Babcia jest moją menedżerką »
Tekst opublikowany 2011-09-10, opracowanie TOW
Na deser Legnickiej Inwazji Młodych Galeria sztuki zaprezentowała sitodruki Marty Grzesik. Artystka gości Galerii Ring zabrała w wyprawę do krainy Indian.

Ślubowali w V LO »
Tekst opublikowany 2011-09-10, opracowanie TOW
Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie. Obiecali, ze będą koleżeńscy i pilni w nauce.

Rodzinna integracja na Marynarskiej »
Tekst opublikowany 2011-09-10, opracowanie LZ
Kilkuset najmłodszych legniczan wraz z rodzicami wzięło udział w rodzinnym pikniku zorganizowanym dziś na boisku Szkoły Podstawowej nr 9, przy ul. Marynarskiej.

Miedź pomaga chorym dzieciom »
Tekst opublikowany 2011-09-10, opracowanie LZ
Wczoraj w ramach akcji „Biegnij po nadzieję” ruszyła na portalu Allegro.pl licytacja darów od znanych osób. Zlicytowana zostanie m.in. piłka z podpisami zawodników Miedzi Legnica.

Teraz dużo łatwiej o kredyt na używane auto  »
Tekst opublikowany 2011-09-09, opracowanie opr. EP
Toyota Bank wprowadza we wrześniu nowe korzystniejsze zasady finansowania samochodów używanych.

Pawlak usunięty z listy do Sejmu »
Tekst opublikowany 2011-09-09, opracowanie TOW
Legniccy działacze przeżyli szok, gdy na liście kandydatów PSL do Sejmu odkryli, że Józef Pawlak to inny Józef Pawlak. Podmiany osób dokonano już po akceptacji listy przez centralę partii.

Wolała trzcinowisko od Okna Życia »
Tekst opublikowany 2011-09-09, opracowanie LZ
Dziś legniccy policjanci odkryli w trzcinowisku pod Prochowicami martwe ciało noworodka. Matka zawinęła je w foliowy worek i wyrzuciła tuż po urodzeniu. Dziecko jednak nie musiało umierać. Wystarczy, że znalazłoby się w Oknie Życia.

Koniec wakacyjnych uciech? Nic straconego »
Tekst opublikowany 2011-09-09, opracowanie opr. EP
Powrót do szkoły i codziennych obowiązków, oderwanie od beztroskiego wolno płynącego wakacyjnego czasu… jak zmierzyć się z tak ciężko postawionymi warunkami pierwszych tygodni września? Co zrobić gdy powoli zbliżająca się jesień uniemożliwia wszelkie aktywności na zewnątrz? Jak spędzić z dzieckiem bezpiecznie czas w sieci?

Kowale już kują »
Tekst opublikowany 2011-09-09, opracowanie Samanta Nowak
Rozpoczęły się Kowalskie Imieniny Ulicy Najświętszej Marii Panny w Legnicy. W tym roku kowale inspirują się bitwą legnicką z 1241 roku.

Intruz na konferencji prasowej PSL »
Tekst opublikowany 2011-09-09, opracowanie TOW
We wzajemną pyskówkę zamieniła się konferencja prasowa legnickich działaczy PSL. Awanturę wywołało wejście na salę znienawidzonego przez legnickich ludowców Tadeusza Jakubowskiego.

Inauguracja UTW »
Tekst opublikowany 2011-09-09, opracowanie LZ
Legnicki Uniwersytet Trzeciego Wieku, działający w legnickim Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego, zainaugurował wczoraj nowy rok akademicki. Ta najstarsza w mieście i jedna z pierwszych w regionie uczelnia dla seniorów działa już od pięciu lat.

W niedzielę niecodzienna licytacja »
Tekst opublikowany 2011-09-09, opracowanie LZ
W najbliższą niedzielę miasto zlicytuje otrzymane w spadku i znalezione przedmioty. To 45 elementów wyposażenia mieszkania. Są wśród nich meble, sprzęt elektroniczny, bibeloty i przedmioty dekoracyjne oraz naczynia.

Rozpalił ognisko...w mieszkaniu »
Tekst opublikowany 2011-09-09, opracowanie LZ
Legniccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w mieszkaniu rozpalił ognisko.

Matka wyrzuciła noworodka w trzcinowisko »
Tekst opublikowany 2011-09-09, opracowanie TOW
Policjanci odkryli w trzcinowisku pod Prochowicami martwe ciało noworodka. Matka zawinęła je w foliowy worek i wyrzuciła tuż po urodzeniu.

Legnica obecnie liderem rankingu »
Tekst opublikowany 2011-09-09, opracowanie LZ
Legnica jest obecnie liderem klasyfikacji miast na prawach powiatu. Ranking prowadzi Związek Powiatów Polskich.

Postaw na rodzinę w Legnicy »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie LZ
Legnica przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii pn. „Postaw na rodzinę”. Jej pomysłodawcą jest Krakowska Akademia Profilaktyki. Kampania ma zachęcać lokalne społeczności do podejmowania działań na rzecz wzmacniania więzi rodzinnych.

„Wrzesień Gorących Paragonów” w Ferio Legnica! »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie red.
We wrześniu Ferio Legnica zaprasza do robienia zakupów i odbierania nagród!

Obligacje za każdą cenę kupię »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie Roman Przasnyski, Open Finance
Zalewu ogłoszeń o takiej treści można by się spodziewać w amerykańskich mediach, patrząc na to, co dzieje się z cenami papierów skarbowych. Szczególnym wzięciem cieszą się ostatnio te, które chronią przed inflacją.

Polacy spłacają ze strachu »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Niepewność sytuacji gospodarczej podziałała na Polaków mobilizująco. Odmawiają sobie kolejnych pokus i aby nie popaść w większe tarapaty bardziej przykładają się do spłaty narastającej puli zadłużenia. Po raz pierwszy od czterech lat lista złych dłużników, publikowana co kwartał przez BIG InfoMonitor, skróciła się o ponad 21 tys. nazwisk do 2 079 649. Dług jednak nadal rośnie. Z 30,89 mld zł w maju zwiększył się w sierpniu do 32,51 mld zł.

ZUS ostrzega przed oszustami »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie Opr. aw
Podszywają się pod inspektorów ZUS i wyłudzają dane konta. Urzędnicy apelują o ostrożność.

Legnicka paraolimpiada dla dzieci i młodzieży »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie Samanta Nowak
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci organizuje 9. edycję Legnickiej Paraolimpiady TPD . Zawody będą połączone z festynem „Pożegnanie Lata 2011”.

Ile kosztują domy polskich milionerów? »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie Emmerson S.A.
W chwili obecnej polskim rezydencjom jeszcze daleko do cen najdroższych tego typu obiektów na świecie, które nieraz przekraczają 100 mln dolarów. Mimo tego również w naszym kraju można spotkać nieruchomości mieszkaniowe, które swoim przepychem oraz ceną mogą przyprawić o zawroty głowy.

Lepszy start dla 1400 uczniów »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie TOW
Legnica dostała ponad milion złotych dotacji z Unii Europejskiej na program wyrównywania szans edukacyjnych. Dodatkowe zajęcia z uczniami już od 12 września poprowadzi stu legnickich nauczycieli.

Zdrowie w genach »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie LTM Communications
Niektórzy wierzą, że nasza przyszłość zapisana jest w gwiazdach. Ci bardziej sceptyczni mówią, że los jest ślepy i nie mamy na niego wpływu. Jednak dzisiejsza nauka znalazła sposób, by bez wróżenia z fusów przewidzieć, co może stać się z nami i naszym zdrowiem za kilkanaście lat. A my dzięki tej wiedzy już dziś możemy wpłynąć na jakość naszej przyszłości. Wszystko to dzięki innowacyjnym badaniom DNA.

Gonschorek i Liber nominowani do nagrody »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie LZ
Legnicka aktorka Joanna Gonschorek i reżyser Marcin Liber otrzymali nominację do nagrody przyznawanej co roku przez miesięcznik Teatr.

Mieszkaniowe dylematy »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie Piotr Bugaj, pointb
Zakup mieszkania na rynku pierwotnym to poważna inwestycja, której towarzyszą liczne rozterki i wątpliwości. Deweloperzy chcący zachować wiarygodność i popyt na swoje realizacje, muszą więc brać pod uwagę głosy płynące ze strony klientów. Na co zwrócić uwagę planując kupno nowego mieszkania?

Dodatkowa rekrutacja na PWSZ »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie LZ
Państwowa wyższa Szkoła Zawodowa rozpoczęła wczoraj dodatkową rekrutację na kierunku Turystyka i Rekreacja.

Przelali emeryturę górnika na lewe konto »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie TOW
Prokuratura w Lubinie wszczęła śledztwo w sprawie okradzenia 50-letniego emeryta z Polkowic z emerytury. Zamiast na jego konto, górnicza emerytura wpłynęła na podane przez oszustów.

DLP zaprasza na spotkanie »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie LZ
Legnickie Duszpasterstwo Ludzi Pracy zaprasza na dzisiejsze spotkanie z prof. Franciszkiem Antonim Markiem, pierwszym rektorem Uniwersytetu Opolskiego.

Policja poszukuje mieszkańca Osetnicy »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie TOW
Trwają poszukiwania 64-letniego mieszkańca Osetnicy, który wyszedł wczoraj na spacer i do tej pory nie wrócił. Policja nie wyklucza wezwanie do poszukiwań śmigłowca.

Indiańskie klimaty w Galerii Sztuki »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie LZ
Indianie, wigwamy, fajki, pióropusze. Te i inne motywy nawiązujące do rdzennej kultury amerykańskiej zobaczyć można na wystawie tkaniny artystycznej Marty Grzesik prezentowanej w Galerii Ring (Rynek 12).

Trzymał narkotyki w szafie »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie TOW
Legniccy policjanci zatrzymali dealera narkotyków. W mieszkaniu trzymał 700 działek marihuany.

Makaron rządzi zdrowo »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie opr. Samanta Nowak
W ostatni weekend (3-4 września) w Złotoryi odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Nordic Walking. W zawodach wzięli udział najlepsi zawodnicy tej dyscypliny na świecie.

Jutro Imieniny Ulicy »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie LZ
Przypominamy Wam o rozpoczynającej się jutro imprezie z okazji imienin ulicy Najświętszej Marii Panny. Wspólna zabawa potrwa przez dwa dni.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie red
Bilety do kina 5D, książka "Najsłynniejsze teorie spiskowe" i rejsy po Odrze - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz smsa.

Szczypiorniści przegrali na inaugurację »
Tekst opublikowany 2011-09-07, opracowanie LZ
Legniccy szczypiorniści przegrali dziś w inauguracyjnym meczu nowego sezonu z Vive Targi Kielce.

Strażacy interweniowali przy zakupach »
Tekst opublikowany 2011-09-07, opracowanie TOW
Mieszkanka ul. Hutników przeżyła szok po powrocie z zakupów. W jej mieszkaniu przywitali ją strażacy, którzy szukali zasłabniętej lokatorki.

Legniczanka szuka świadków wypadku »
Tekst opublikowany 2011-09-07, opracowanie TOW
Starsza kobieta z ul. Lotniczej szuka świadków wypadku, któremu uległa ponad rok temu. Przez pół roku miała rehabilitację po potrąceniu, a teraz jest wzywana do sądu.

Za złe oceny odpowiada wada wzroku? »
Tekst opublikowany 2011-09-07, opracowanie JZO (opr. aw)
Nawet do 80 proc uczniów, w zależności od wieku, może mieć problemy ze wzrokiem – podaje Główny Urząd Statystyczny. Nieleczone w dzieciństwie zaburzenia widzenia mogą w dorosłym życiu prowadzić do poważnych chorób, a jeszcze w szkole – powodować duże trudności z nauką.

Rozpoczynają remont Sudeckiej »
Tekst opublikowany 2011-09-07, opracowanie LZ
Ekipy budowlane rozpoczną dziś przebudowę ulicy Sudeckiej. O godzinie 18.00 remontowany odcinek zostanie zamknięty.

Wuzetka młodnieje »
Tekst opublikowany 2011-09-07, opracowanie TOW
Właścicielka kawiarni W-Z wyremontowała salę. Jak mówi, tzw. „salonka” ma przyciągnąć młodych klientów do najstarszej kawiarni w mieście.

Mieszkania: kolejny miesiąc wyraźnego spadku cen »
Tekst opublikowany 2011-09-07, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Sierpniowy indeks cen transakcyjnych mieszkań, po spadku o 0,8 proc., osiągnął najniższy poziom w swojej ponad trzyipółletniej historii.

Wyborcze parytety po legnicku »
Tekst opublikowany 2011-09-07, opracowanie LZ
Zgodnie z nową ustawą o parytetach na listach wyborczych ma być nie mniej niż 35 procent kobiet. Partie polityczne przy układaniu list musiały więc ten obowiązek spełnić. Sprawdziliśmy jak sytuacja z równouprawnieniem wygląda na listach wyborczych do Sejmu w okręgu legnicko-jeleniogórskim w trzech największych partiach.

Znów okradają metodą na wnuczka »
Tekst opublikowany 2011-09-07, opracowanie LZ
Komenda Miejska Policji w Legnicy poinformowana została o oszustwie dokonanym metodą „na wnuczka”, którego ofiarą jest niepełnosprawna 63-letnia kobieta.

Nastolatki pobiły swoje rówieśniczki »
Tekst opublikowany 2011-09-07, opracowanie LZ
Funkcjonariusze Wydziału Nieletnich i Patologii legnickiej Policji zatrzymali dwie szesnastolatki i czternastolatkę, które pobiły, próbowały obezwładnić a następnie okraść dwie trzynastolatki. Pokrzywdzonym dziewczynom nic poważnego się nie stało.

Nagrobek Lidii Nowikowej powrócił »
Tekst opublikowany 2011-09-07, opracowanie TOW
Pięknie odnowione bloki marmuru znowu wróciły na grób Lidii Nowikowej. Wyglądają jakby nie miały blisko 40 lat.

Dwie osoby ranne w Kunicach »
Tekst opublikowany 2011-09-07, opracowanie TOW
Tuż po godz. 7 rano doszło do wypadku na drodze w Kunicach. Dwie osoby ranne zostały odwiezione do szpitala.

Legnickie Conversatorium Organowe coraz bliżej »
Tekst opublikowany 2011-09-07, opracowanie LZ
Zbliża się jubileuszowa, 25. edycja Legnickiego Conversatorium Organowego. W ramach tegorocznej edycji odbędą się cztery koncerty oraz spotkanie promocyjne dotyczące dwóch wydawnictw jubileuszowych – książkowego oraz płytowego.

Baseny bezpłatne dla dzieci »
Tekst opublikowany 2011-09-06, opracowanie TOW
Szkoły nie muszą płacić za korzystanie ich dzieci z basenów. Rodzice muszą tylko zrzucić się na koszty dojazdu.

Bud-Ziem wykona boisko przy VII LO »
Tekst opublikowany 2011-09-06, opracowanie TOW
Prezydent Legnicy rozstrzygnął przetarg na wykonawcę boiska sportowego przy ul. Mazowieckiej. Wygrała oferta firmy Usługi Transportowe „Bud-Ziem” z Pszenna.

Puchar Polski w scrabble wkrótce w Legnicy »
Tekst opublikowany 2011-09-06, opracowanie opr. LZ
10 i 11 września (sobota, niedziela) Legnicę po raz trzeci odwiedzą najlepsi polscy scrabbliści. Eksperci w układaniu trudnych słów powalczą o Puchar Polski.

Chętniej zaciągamy kredyty hipoteczne »
Tekst opublikowany 2011-09-06, opracowanie Emmerson S.A.
W II kwartale bieżącego roku zanotowano wzrost zarówno liczby, jak i wartości nowoudzielanych kredytów hipotecznych. Oba wspomniane wskaźniki znajdują się jednak mimo wszystko na nieco niższym poziomie, niż miało to miejsce rok temu.

Jutro Miedź gra z Vive Kielce »
Tekst opublikowany 2011-09-06, opracowanie TOW
MSPR Siódemka Legnica rozpoczyna sezon w superlidze. Na inaugurację spotkają się z jednym z najlepszych zespołów w Europie.

Rada Ministrów nie podjęła tematu odkrywki »
Tekst opublikowany 2011-09-06, opracowanie LZ
Dziś na posiedzeniu Rada Ministrów miała podjąć uchwałę w sprawie przyjęcia Koncepcji Przestrzennego Zagospodarowania Kraju 2030. Tak się jednak nie stało.

Pod Lubinem spoczęły szczątki żołnierzy  »
Tekst opublikowany 2011-09-06, opracowanie LZ
W Siedlcach koło Lubina 3 września uroczyście pochowano szczątki polskich żołnierzy, obrońców Polski z września 1939 roku.

Kropiwnicki chwali się drogami »
Tekst opublikowany 2011-09-06, opracowanie Samanta Nowak
- Dzięki nam rozwijają się drogi w byłym województwie – uważa poseł Robert Kropiwnicki (PO). Dziś zorganizował konferencję prasową przy ul. Wandy, która od kilkudziesięciu lat czekała na remont.

Choroba Mariana M. znowu odwlekła proces »
Tekst opublikowany 2011-09-06, opracowanie TOW
Chirurg Marian M. po raz trzeci już spowodował odroczenie procesu. Kolejna rozprawa lekarzy oskarżonych o przyjmowanie łapówek w połowie września.

Piąte miejsce juniorów Siódemki w Czechach »
Tekst opublikowany 2011-09-06, opracowanie LZ
Zespół juniorów MSPR Siódemka Legnica zajął piąte miejsce w Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej Adidas Cup, który został rozegrany w czeskim Nove Veseli.

Mocny dolar nie sprzyja bykom »
Tekst opublikowany 2011-09-06, opracowanie Roman Przasnyski, Open Finance
Schemat obowiązujący w ostatnim czasie był prosty. Gdy dolar tracił na wartości, indeksy giełdowe szły w górę. Kłopoty byków pojawiły się w maju, gdy amerykańska waluta zaczęła się umacniać.

NIP ciągle obowiązkowy także dla osób bez firmy! »
Tekst opublikowany 2011-09-06, opracowanie Agata Szymborska-Sutton, Tax Care
Nie masz firmy, ale wynajmujesz kilka mieszkań na cele komercyjne i osiągasz dzięki temu duży przychód? W dalszym ciągu musisz używać numeru NIP, choć teoretycznie obowiązuje on obecnie tylko prowadzących działalność.

KGHM z rekordowym zyskiem »
Tekst opublikowany 2011-09-06, opracowanie LZ
W tym roku KGHM planuje zarobić najwięcej w historii spółki.

Drzwi pod kolor  »
Tekst opublikowany 2011-09-06, opracowanie Intro Media
Wybierając drzwi wewnętrzne, kierujemy się nie tylko ich funkcjonalnością, ale również walorami estetycznymi. Elegancka forma, ciekawe wzornictwo i wreszcie kolorystyka, mają wpływ na ogólny charakter wnętrza.

Zmiana organizacji ruchu na Sudeckiej »
Tekst opublikowany 2011-09-06, opracowanie LZ
Z powodu remontu części ulicy Sudeckiej, legnickie MPK czasowo zmienia tam organizację ruchu.

Obraz w 3D w legnickim szpitalu »
Tekst opublikowany 2011-09-06, opracowanie LZ
Legnicki szpital wzbogacił się o dwa nowe urządzenia. Mowa o tomografie komputerowym, który wyświetla kolorowy obraz w 3D oraz o rezonansie magnetycznym.

Galeria Piastów zmienia właściciela »
Tekst opublikowany 2011-09-05, opracowanie TOW
Za 68,5 mln euro firma Rank Progress sprzedaje Galerię Piastów. Umowę przedwstępną podpisała z wrocławską spółką Bolsa Global Quimera.

Szlaki konne w Borach Dolnośląskich »
Tekst opublikowany 2011-09-05, opracowanie red
10 września otwarty zostanie szlak konny nr 1 w Borach Dolnośląskich.

W niedzielę dożynki diecezjalne  »
Tekst opublikowany 2011-09-05, opracowanie LZ
W najbliższą niedzielę, 11 września, w Legnickim Polu odbędą się dożynki diecezjalne.

Pamiątkowe zdjęcia z wysypiska »
Tekst opublikowany 2011-09-05, opracowanie TOW
Pracownicy składowiska odpadów komunalnych odkryli album ze zdjęciami polskich wartowników z 1947 roku. Fotografiami zainteresowało się Muzeum Historyczne w Warszawie.

Spadek na rynku kredytów samochodowych »
Tekst opublikowany 2011-09-05, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Polacy zaciągają coraz mniej kredytów na samochody; rynek pożyczek na auta wyniósł w drugim kwartale 2011 roku prawie 1,2 mld zł.

Jacek Proć Mistrzem Polski  »
Tekst opublikowany 2011-09-05, opracowanie LZ
Zawodnik legnickiego Strzelca wywalczył tytuł mistrza Polski Seniorów w Łucznictwie, jakie zakończyły się 2 września w Chorzowie.

Fundusze: akcyjne w dół, a obligacyjne na plusie »
Tekst opublikowany 2011-09-05, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Wichura, która w pierwszych dniach sierpnia przetoczyła się nad światowymi rynkami akcji, przyczyniła się do kilkunastoprocentowych strat funduszy agresywnych.

Będzie burzowo »
Tekst opublikowany 2011-09-05, opracowanie red
Już po południu nad Dolny Śląsk i Opolszczyznę nadciągną chmury burzowe. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu ostrzega, że potrwają one do późnych godzin nocnych.

Nowa inwestycja w Jaworze »
Tekst opublikowany 2011-09-05, opracowanie Oprac. TOW
Do połowy września potrwają prace przy budowie sieci wodno-kanalizacyjnej, jaka powstaje na odcinku od ul. Wrocławskiej do ul. Żwirowej. Inwestycja ma rozwiązać problem niskiego ciśnienia wody w pobliskich mieszkaniach i lokalach użytkowych.

Jerzy Starzyński szefem folkloru »
Tekst opublikowany 2011-09-05, opracowanie TOW
Jerzy Starzyński, kierujący od lat Łemkowskim Zespołem Pieśni i Tańca Kyczera został kierownikiem działu folkloru, mniejszości narodowych i dokumentacji Legnickiego Centrum Kultury.

Prokuratury szukają stażystów »
Tekst opublikowany 2011-09-05, opracowanie TOW
Do 8 września Prokuratura Okręgowa w Legnica czeka na chętnych do pracy biurowej. Poszukiwane są osoby na staż w prokuraturach w Legnicy i Lubinie.

Policjant zderzył się ze słupem »
Tekst opublikowany 2011-09-05, opracowanie TOW
Nie chciał potrącić pieszego i wjechał samochodem w przydrożną latarnię. Kierowcą okazał się policjant, który jechał na nocną służbę.

Legnica mogła być siedzibą IPN »
Tekst opublikowany 2011-09-05, opracowanie LZ
Legnica była rozważana jako centrala Instytutu Pamięci Narodowej. Taką informację zdradził na zeszłotygodniowym spotkaniu z mieszkańcami były prezes Instytutu Pamięci Narodowej, prof. Leon Kieres.

ZUS będzie szkolił z BHP »
Tekst opublikowany 2011-09-05, opracowanie LZ
7 i 8 listopada w siedzibie Oddziału ZUS w Legnicy odbędzie się bezpłatne szkolenie z zakresu BHP dla pracodawców i innych osób kierujących pracownikami.

Fleszar spodobał się Nergalowi »
Tekst opublikowany 2011-09-04, opracowanie LZ
Związany z Legnicą, zapomniany muzyk Gabriel Fleszar zdecydował się wziąć udział w nowym muzycznym programie The Voice of Poland.

Miedź wygrała z Jarotą »
Tekst opublikowany 2011-09-04, opracowanie LZ
Miedź Legnica pokonała wczoraj w Legnicy Jarotę Jarocin 1:0 po golu Jakuba Grzegorzewskiego.

Niepełnosprawni dziękowali za beatyfikację »
Tekst opublikowany 2011-09-04, opracowanie LZ
Prawie 3 tysiące osób niepełnosprawnych z całej diecezji legnickiej, ich rodziny i przyjaciele spotkali się w Krzeszowie na dwunastej Pielgrzymce Osób Niepełnosprawnych.

Listy prawie pełne »
Tekst opublikowany 2011-09-04, opracowanie AS
Ponad pół tysiąca zawodników zgłosiło chęć uczestnictwa we wrześniowych Benevita Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Nordic Walking Złotoryja 2011. Na listach startowych jest już niemal komplet.

Sprawdź co na weekend w kulturze i sporcie »
Tekst opublikowany 2011-09-03, opracowanie LZ
Pierwszy weekend września obfitował będzie w ciekawe wydarzenia kulturalne i sportowe. Legniczanie, którzy szukają ciekawego pomysłu na spędzenie wolnego czasu na pewno znajdą coś dla siebie.

Policjanci w przedszkolu »
Tekst opublikowany 2011-09-03, opracowanie opr. LZ
Legniccy funkcjonariusze Wydziału ds. Nieletnich i Patologii spotkali się z przedszkolakami. W spotkaniu uczestniczyło ponad pięćdziesięciu maluchów.

Co drugi chleb niedobry »
Tekst opublikowany 2011-09-02, opracowanie TOW
Państwowa Inspekcja Handlowa zbadała 62 partie pieczywa w 12 piekarniach i cukierniach. Zakwestionowano jakość 28 partii w 9 placówkach.

Będą retransmitować łucznicze mistrzostwa »
Tekst opublikowany 2011-09-02, opracowanie LZ
Nie mogłeś oglądać Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Łucznictwie z trybun legnickiego stadionu? Zobacz retransmisje w telewizji.

Konkurs na nowego kierownika ZPiT Legnica »
Tekst opublikowany 2011-09-02, opracowanie TOW
Legnickie Centrum Kultury ogłosiło konkurs na nowego choreografa-kierownika Zespołu Pieśni i Tańca Legnica. Na zgłoszenia czeka

Dywizjon 303 strzelał do mercedesów »
Tekst opublikowany 2011-09-02, opracowanie Paweł Rygas, Mirosław Domagała (Interia.pl)
Pierwszy września w świadomości Polaków od lat maluje się w czarnych barwach. Młodzieży data ta kojarzy się z początkiem roku szkolnego, w pamięci starszych pokoleń wciąż rozbrzmiewa huk dział pancernika Schleswig-Holstein i budzące grozę syreny nurkujących niemieckich sztukasów.

Wnioski radnych do budżetu na 2012 rok »
Tekst opublikowany 2011-09-02, opracowanie TOW
Jedynie Klub Radnych KWW Tadeusza Krzakowskiego nie złożył wniosków na inwestycje w 2012 roku. Pozostali radni mieli dużo pomysłów, najwięcej radny Jacek Baczyński z PiS – aż 50 wniosków.

Nasza droga ekologia »
Tekst opublikowany 2011-09-02, opracowanie BrandScope
Zakaz wprowadzania do obrotu przez producentów i hurtowników otrzymują od początku września kolejne tradycyjne żarówki – tym razem 60-watowe, za rok kolejne. Zastępujące je ekologiczne są jednak kilkanaście razy droższe. To nie jedyny dowód na to, że w Polsce nie opłaca się być pro-ekologicznym. To zabawa dla bogatych. Budowa eko domu czy kupno samochodu na prąd może zrujnować nasze finanse. Przeciętnej rodziny na Dolnym Śląsku nie stać na ekologię.

Gronowski musi oddać fiskusowi 115 tys. zł »
Tekst opublikowany 2011-09-02, opracowanie TOW
Dziś Sąd Rejonowy w Legnicy ogłosił wyrok w sprawie najsłynniejszego piekarza w Polsce. Uznał, że Waldemar Gronowski jest winny, ale nie jest przestępcą.

Radny SLD krytykuje opinię policji »
Tekst opublikowany 2011-09-02, opracowanie TOW
Wykonanie przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z Horyzontalną to jeden z wniosków Klubu Radnych SLD do budżetu na 2012 rok. O pasy od kilku lat walczą najstarsi mieszkańcy osiedla Kopernik.

Nasze dni dziedzictwa »
Tekst opublikowany 2011-09-02, opracowanie red
Symboliczne urodziny u Freyi von Moltke w Krzyżowej, wyprawa na granicę św. Jana, wizyta białej damy w Podgórkach i zwiedzanie pałaców jeleniogórskich, w tym niedostępnego dla turystów Pałacu Dębowego w Karpnikach – to niektóre z atrakcji tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa na Dolnym Śląsku. Weźmie w nich udział 58 organizatorów, którzy przygotowali ponad 100 imprez.

Poczekalnia czeka na aktorów  »
Tekst opublikowany 2011-09-02, opracowanie TOW
W Jaworze ruszają zapisy na bezpłatne warsztaty teatralne. Pierwsza zajęcia już 15 września w Art-Kadia w rynku.

Ukradł matce biżuterię »
Tekst opublikowany 2011-09-02, opracowanie TOW
Do 5 lat więzienia grozi 26-letniemu mieszkańcowi Wilkowa za okradzenie własnej matki.

Piłkarze Miedzi zapraszali w szkołach na mecz »
Tekst opublikowany 2011-09-02, opracowanie LZ
Kilku zawodników Miedzi odwiedziło wczoraj wybrane legnickie szkoły, by m.in. zaprosić uczniów na sobotni mecz Miedzi z Jarotą Jarocin.

Spółdzielnia rozpoczyna jesienny przegląd »
Tekst opublikowany 2011-09-02, opracowanie LZ
Legnicka Spółdzielnia Mieszkaniowa rozpoczęła coroczny przegląd swoich budynków.

Dodatkowy kurs na Bydgoskiej »
Tekst opublikowany 2011-09-02, opracowanie LZ
Jak informuje legnickie MPK, od 1 września do zakończenia remontu ulicy Bydgoskiej został uruchomiony dodatkowy kurs MPK.

Praca w IPN to dramat jego życia »
Tekst opublikowany 2011-09-02, opracowanie LZ
Dlaczego praca w Instytucie Pamięci Narodowej nie była łatwym okresem jego życia i dlaczego opublikowanie Listy Wildsteina było błędem. Między innymi o tym opowiadał legniczanom zaproszony na wczorajsze spotkanie Leon Kieres, pierwszy prezes IPN.

Pójdą piechotą do nieba bram »
Tekst opublikowany 2011-09-02, opracowanie LZ
Organizatorzy Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę zapraszają do wzięcia udziału w Epilogu pielgrzymki. Wyruszy ona 17 września z Legnicy do Legnickiego Pola.

Stypendia od prezydenta na inaugurację szkoły »
Tekst opublikowany 2011-09-01, opracowanie TOW
Prezydent Tadeusz Krzakowski wręczył 66 stypendiów naukowych i socjalnych oraz dziewięć za wybitne osiągnięcia sportowe legnickim uczniom.

Zadbaj o swój kręgosłup »
Tekst opublikowany 2011-09-01, opracowanie Adam Wróbel
Wady kręgosłupa można z pewnością zaliczyć do współczesnych chorób cywilizacyjnych. Dotykają bardzo wielu osób, często nieświadomych własnego wpływu na stan tej newralgicznej części ciała.

Wakacyjna Szkółka Piłki Nożnej dobiegła końca »
Tekst opublikowany 2011-09-01, opracowanie red.
EPA Wind wraz z Fundacją "Szczecińskiej Akademii Piłkarskiej" prowadziły na terenie trzech województw: dolnośląskiego, opolskiego i zachodniopomorskiego akcję Wakacyjnych Szkółek Piłki Nożnej. W całym projekcie wzięło udział 205 dzieci oraz 7 lokalnych klubów sportowych. Zwieńczeniem całej akcji był rozegrany 26 sierpnia na stadionie CWZS Zawisza Turniej z udziałem najlepszych adeptów szkółki.

Kuchnia dla wymagających »
Tekst opublikowany 2011-09-01, opracowanie Adam Wróbel
W kuchni spędzamy coraz więcej czasu, co wynika z faktu, że to nie tylko miejsce przygotowania posiłków. Dzięki designerskim projektom i aranżacjom oraz przemyślanemu wykorzystaniu każdej przestrzeni, staje się ona miejscem towarzyskich spotkań czy zabaw dzieci, co szczególnie podkreśla wagę jej funkcjonalnej i bezpiecznej organizacji.

Młody bandzior usłyszał wyrok »
Tekst opublikowany 2011-09-01, opracowanie TOW
Dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć lat i dozór kuratora - taki wyrok usłyszał dziś w Sądzie Rejenowym w Legnicy gimnazjalista Wojciech Cz. Wyrok nie jest prawomocny.

Nowa super kanapka w jesiennej ofercie McDonald’s! »
Tekst opublikowany 2011-09-01, opracowanie red.
Z końcem lata w promocyjnym menu restauracji McDonald’s znalazły się dwie zupełnie nowe pozycje: kanapka GRAND ROYAL oraz MOZZARELLA STICKS PALUSZKI z MOZZARELLI z sosem żurawinowym.

Aranżacyjna sztuka łączenia »
Tekst opublikowany 2011-09-01, opracowanie Piotr Bugaj
Nowoczesność z tradycją, czerń z bielą, technologia z naturą. Współczesne trendy dekoratorskie opierają się w dużym stopniu na sztuce łączenia. Umiejętnie dobrane materiały oraz technologie mogą stać się źródłem oryginalnego i gustownego wystroju.

Powtórka z rekrutacji »
Tekst opublikowany 2011-09-01, opracowanie LTM Communications
Ostatnie tygodnie wakacji to dla większości nowych żaków czas powrotów z wycieczek, przeprowadzek do nowego miasta i poznawania jego topografii. Jednak nie wszyscy mają możliwość relaksowania się przed październikowym rozpoczęciem roku akademickiego. Wiele osób nadal walczy o zdobycie upragnionego indeksu.

Narkotyki zamiast pomidorów »
Tekst opublikowany 2011-09-01, opracowanie TOW
Plantację dwóch odmian konopii indyjskich odkryli policjanci u gospodarza w jednej z podchojnowskich wsi.

Opinia biegłych w sprawie morderstwa na działkach »
Tekst opublikowany 2011-09-01, opracowanie TOW
Ekspert kryminalistyki i lekarz medycyny sądowej ocenili rodzaj ran i sposób wrzucanie do studzienki zamordowanego jesienią 2009 roku Ryszarda P.

Uczcili ofiary i bohaterów wojny »
Tekst opublikowany 2011-09-01, opracowanie TOW
Apelem ku czci poległych na cmentarzu komunalnym rozpoczęły się legnickie obchody 72. rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej.

Tornister na wagę zdrowia »
Tekst opublikowany 2011-09-01, opracowanie LZ
Aż 90 procent polskich dzieci cierpi na wady kręgosłupa. Jedna z przyczyn takiego stanu rzeczy tkwi w zbyt ciężkich tornistrach noszonych przez uczniów. A ile ważą tornistry najmłodszych legniczan?

Zakończyły się wakacje z legnicką Caritas »
Tekst opublikowany 2011-09-01, opracowanie LZ
W tym roku z Caritas Diecezji Legnickiej na wypoczynek letni wyjechało prawie tysiąc najmłodszych mieszkańców diecezji.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-09-01, opracowanie red
Bilety do kina, karnety na rower wodny i kajak czy zestaw przypraw - to wszystko możesz otrzymać, wysyłając do nas smsa.

Dzisiaj
Środa 8 lutego 2023
Imieniny
Irminy, Piotra, Sylwii

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoLegnica.pl © 2007 - 2023 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl