Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 35 informacji. Wszystkie poniżej.

Parlamentarzyści u prezydenta »
Tekst opublikowany 2012-02-23, opracowanie UM
Sześcioro parlamentarzystów z legnickiego okręgu wyborczego spotkało się 20 lutego z prezydentem Legnicy Tadeuszem Krzakowskim. Głównym tematem rozmów podczas spotkania były najważniejsze legnickie inwestycje.

Galeria zaszalała »
Tekst opublikowany 2012-02-23, opracowanie GS
W ostatnim czasie wiele działo się w legnickiej Galerii Sztuki.

Podpalacz zatrzymany »
Tekst opublikowany 2012-02-20, opracowanie opr. as
W niedzielę wieczorem legniccy policjanci zatrzymali 36-latka, który polewał zaparkowane na ulicy samochody łatwopalną substancją i usiłował je podpalić.

Uwaga! Idą… mrozy »
Tekst opublikowany 2012-02-17, opracowanie red.
Dziś w nocy w niektórych rejonach Dolnego Śląska temperatura przy gruncie może spaść do minus 7 stopni!

Zima z LOK »
Tekst opublikowany 2012-02-16, opracowanie opr. as
W czasie ferii zimowych zarząd powiatowy Ligi Obrony Kraju w Legnicy przeprowadził imprezę strzelecką „Zima z LOK”. Zorganizowano serię zawodów strzeleckich, w których brało udział 839 strzelców.

Biegli trzymając się za ręce »
Tekst opublikowany 2012-02-15, opracowanie opr. as
Ponad 200 osób wzięło udział w Biegu Zakochanych, który Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy zorganizował 14 lutego z okazji Walentynek.

Zlikwidowali ''dziuple'' »
Tekst opublikowany 2012-02-14, opracowanie Opr. AS
Legniccy funkcjonariusze ujawnili na terenie kompleksu handlowo-usługowego dwa garaże służące jako tzw. „dziuple”, gdzie przechowywano i rozbierano na części wcześniej skradzione samochody.

Nasze SREBRO w Monachium  »
Tekst opublikowany 2012-02-14, opracowanie UML
Od 10 do 13 lutego w Monachium odbywały się Międzynarodowe Targi Biżuterii i Zegarków IHNORGENTA. Nie mogło na nich zabraknąć legnickiej Galerii Sztuki.

Pod pełnymi żaglami »
Tekst opublikowany 2012-02-14, opracowanie opr. as
Mówi się, że obok kobiety w tańcu i konia w galopie są najpiękniejszymi widokami świata. Wystawę „W świecie dawnych żaglowców" można oglądać w legnickim Muzeum Miedzi.

Kwiaty pod pomnikami »
Tekst opublikowany 2012-02-14, opracowanie UML
9 lutego w Legnicy obchodzona była 67. rocznica powrotu miasta do Macierzy.

Gdy pies szarżuje z zębiskami »
Tekst opublikowany 2012-02-10, opracowanie Prof.dr hab. Janusz Kuźniewicz
Na przestrzeni ostatnich lat zdarzyło się wiele tragicznych przypadków ciężkich pogryzień ludzi przez psy, które niekiedy kończyły się śmiercią. Nasuwa się więc pytanie, dlaczego pies rzuca się, by pogryźć, a nawet zagryźć innego człowieka i to nie tylko w obronie swego opiekuna.

Młodzi wybierali szkoły i uczelnie »
Tekst opublikowany 2012-02-10, opracowanie opr. LZ
Za nami trzecie Legnickie Prezentacje Edukacyjne.

Straż Miejska uruchomi patrol do odłowu zwierząt »
Tekst opublikowany 2012-02-09, opracowanie opr. LZ
W legnickiej Straży Miejskiej trwają prace nad włączeniem do codziennej służby specjalnego „patrolu do odłowu zwierząt".

Paryż dla dwojga »
Tekst opublikowany 2012-02-09, opracowanie red.
Z okazji nadchodzącego święta zakochanych FERIO Legnica zaprasza swoich klientów do wzięcia udziału w konkursie walentynkowym, w którym będzie można wygrać wycieczkę do Paryża dla dwóch osób!

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2012-02-09, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Opium, eter i groźne wydziały »
Tekst opublikowany 2012-02-08, opracowanie Jacek Bomersbach
Od niedawna działa we Wrocławiu Muzeum Farmacji. Można w nim oglądać eksponaty z pracowni alchemicznej oraz stare przyrządy do produkcji leków. Klimatu miejsca nie da się jednak przełożyć na obostrzenia panujące w dzisiejszych zakładach farmaceutycznych.

Prace budowlane w sąsiedztwie legnickich ulic »
Tekst opublikowany 2012-02-08, opracowanie opr. LZ
Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, w kilku miejscach Legnicy prowadzone są roboty budowlane, związane z zajmowaniem pasa drogowego. Kierowcy i przechodnie powinni tam zachowywać szczególną ostrożność.

Ruszyły przygotowania do Marszu dla Życia »
Tekst opublikowany 2012-02-07, opracowanie LZ
Rozpoczęły się przygotowania do czwartego już Legnickiego Marszu dla Życia. Tym razem połączony on jest ze zbiórką przyborów szkolnych, którymi wspomóc będzie można mieszkańców Domów Dziecka z terenu diecezji legnickiej.

Prezydent spotka się z mieszkańcami »
Tekst opublikowany 2012-02-07, opracowanie opr. LZ
14 lutego pierwsze w tym roku spotkanie prezydenta Tadeusza Krzakowskiego z mieszkańcami w ramach cyklu "Bliżej legniczan i ich spraw".

Drogowcy ruszyli na ulice »
Tekst opublikowany 2012-02-07, opracowanie opr. LZ
Weekendowe opady pierwszego w tym roku śniegu pokryły miasto kilkoma centymetrami białego puchu. W niedzielę (5 lutego) przed świtem cztery specjalistyczne samochody z LPGK wyruszyły na ulice Legnicy. Posypując je, zużyły 85 ton piasku i soli, przejechały 200 kilometrów. Koszt pierwszej akcji odśnieżania przekroczył 90 tys. zł.

KNF grozi palcem bankom »
Tekst opublikowany 2012-02-07, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Komisja Nadzoru Finansowego rozprawiła się z kredytami walutowymi i zabiera się za finansowanie nieruchomości bez wkładu własnego klientów. Jeśli będzie równie skuteczna jak w walce z walutami, to wkrótce może być kłopot z kredytem na całość mieszkania.

Kto Honorowym Obywatelem? »
Tekst opublikowany 2012-02-06, opracowanie opr. LZ
Do końca lutego zgłaszać można kandydatów do honorowego obywatelstwa Legnicy, nagrody miasta i odznaki Zasłużonego dla Legnicy

Zmiana organizacji ruchu na Spokojnej »
Tekst opublikowany 2012-02-06, opracowanie opr. LZ
W związku z rozpoczęciem remontu wiaduktu przez PKP, od dziś na ulicy Spokojnej następuje zmiana organizacji ruchu.

Gruźlica mutuje »
Tekst opublikowany 2012-02-03, opracowanie RW
Zdążyliśmy już zapomnieć o zmutowanych wirusach, świńskiej grypie i innych niezbyt przyjemnych chorobach. To że zapomnieliśmy nie oznacza jednak, że problem zniknął. Ostatnio powraca bowiem kolejny mutant – tym razem uaktywniła się gruźlica. Na razie jej klasyczna wersja zaatakowała w kilku wrocławskich szkołach. Za rogiem czai się jej gorsza odmiana, tzw. lekooporna.
Zdjęć: 2  

Oto słownik psio - ludzki »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie Prof.dr hab.Janusz Kuźniewicz
Zwierzęta porozumiewają się między sobą za pomocą określonych rodzajów sygnałów, które nie zawsze należą do dźwięków. Również psy dają znać najczęściej o niebezpieczeństwie i agresji, powitaniu i uspakajaniu. Rozróżniamy również sygnały oznaczające zaloty oraz pożywienie.

Równać szanse 2012 »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie D. Lejkowska
Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłasza Ogólnopolski Konkurs Grantowy w ramach Programu "Równać Szanse 2012" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Szkolenia dla rolników »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie Aleksandra Zając
Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu wspólnie z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu, Dolnośląską Izbą Rolniczą we Wrocławiu oraz Regionalnym Związkiem Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Legnicy zapraszają do udziału w bezpłatnych szkoleniach z zakresu „Wykorzystania komputera w zarządzaniu gospodarstwem rolnym przez dolnośląskich rolników”.

Straż Graniczna otworzyła placówkę w Legnicy »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie opr. LZ
W naszym mieście otwarta została wczoraj placówką Straży Granicznej. Mieści się w budynku po Wojskowej Komendzie Uzupełnień.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Wisława Szymborska nie żyje »
Tekst opublikowany 2012-02-01, opracowanie opr. bom
W Krakowie zmarła Wisława Szymborska, poetka, eseistka, laureatka literackiej Nagrody Nobla. Zmarła we śnie. Miała 89 lat.

Apel o ratowanie kotów »
Tekst opublikowany 2012-02-01, opracowanie red
Apelujemy i prosimy o otwieranie okienek piwnicznych. Pozwólmy bezdomnym kotom schronić się przed mrozem. Wpuszczajmy je do ciepłych i bezpiecznych miejsc, aby nie zamarzały na dworze lub ginęły chowając się w silnikach samochodów!

Szpital z nowym sprzętem »
Tekst opublikowany 2012-02-01, opracowanie opr. LZ
Dwa specjalistyczne urządzenia oraz łóżko szpitalne najnowszej generacji wzbogaciły wyposażenie oddziału hematologicznego legnickiego szpitala.

Wymyślił sobie napad »
Tekst opublikowany 2012-02-01, opracowanie opr. LZ
Pracownik hurtowni papierosów w Legnicy wymyślił sobie napad na firmę. Wszystko po to by... oddać długi.

Mamy już Centrum Powiadamiania Ratunkowego  »
Tekst opublikowany 2012-02-01, opracowanie opr. LZ
W legnickiej siedzibie Państwowej Straży Pożarnej odbyła się wczoraj uroczystość otwarcia jednego z dwóch na Dolnym Śląsku (obok Wrocławia) Centrów Powiadamiania Ratunkowego.

Prezydenckie podziękowania za finał »
Tekst opublikowany 2012-02-01, opracowanie opr. LZ
Podczas konferencji prasowej (31 stycznia) w Akademii Rycerskiej, podsumowującej XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Prezydent Tadeusz Krzakowski podziękował organizatorom tego wyjątkowego wydarzenia.

Dzisiaj
Środa 8 lutego 2023
Imieniny
Irminy, Piotra, Sylwii

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoLegnica.pl © 2007 - 2023 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl