Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 18 informacji. Wszystkie poniżej.

Sensacyjne odkrycie »
Tekst opublikowany 2012-05-30, opracowanie red.
Naukowcy z Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Wrocławskiego poinformowali o wielkim odkryciu w Jaskinie Niedźwiedziej w Kletnie
Zdjęć: 5  

Dzieci jadą za darmo »
Tekst opublikowany 2012-05-29, opracowanie red.
1 czerwca najmłodsi podróżni pojadą pociągami PKP Intercity bezpłatnie. Dodatkowo, dla swoich najmłodszych pasażerów przewoźnik przygotował dwie książeczki, które nie tylko 1 czerwca umilą podróż.
Zdjęć: 1  

Sztandar dla TPD »
Tekst opublikowany 2012-05-29, opracowanie Adam Kobel
W przededniu najważniejszego święta dla TPD – Dnia Dziecka, legnickiemu Oddziałowi Towarzystwa Przyjaciół Dzieci został dziś nadany sztandar.

Zbiórka pododdziałów »
Tekst opublikowany 2012-05-22, opracowanie UM
W tym roku obchodzimy 20 rocznicę utworzenia struktur Państwowej Straży Pożarnej, a także 160 rocznicę powstania w naszym mieście pierwszego oddziału ochotniczej straży ogniowej. Uroczysta jubileuszowa zbiórka pododdziałów Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy miała miejsce 18 maja na płycie Rynku.

Grand Prix dla Chóru Akademickiego »
Tekst opublikowany 2012-05-22, opracowanie UM
43. Ogólnopolski Turniej Chórów LEGNICA CANTAT dobiegł końca. Grand Prix Turnieju - Rubinowa Lutnia im. Jerzego Libana wraca do Warszawy, tym razem w ręce Chóru Akademickiego Politechniki Warszawskiej pod dyrekcją Dariusza Zimnickiego.

Uczyli dzieci samoobrony »
Tekst opublikowany 2012-05-22, opracowanie SG
W Zespole Szkół Integracyjnych w Legnicy, funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Legnicy wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, uczestniczyli w Festynie „Integracja to nasze bezpieczeństwo”.

Wspólny patrol »
Tekst opublikowany 2012-05-22, opracowanie SG
W ramach tygodniowego pobytu w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu, czterech funkcjonariuszy Straży Granicznej z Macedonii odwiedziło Placówkę SG w Legnicy.

Malowali pejzaże »
Tekst opublikowany 2012-05-22, opracowanie UM
W Muchowie koło Jawora Zarząd Miejski i Okręgowy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Legnicy zorganizował X jubileuszowy plener plastyczny dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.

Legnica kwitnie »
Tekst opublikowany 2012-05-22, opracowanie UM
Piątek był kolejnym pracowitym dniem dla legnickich miejskich ogrodników. Zajęli się oni ukwiecaniem wielkiego skweru na Placu Słowiańskim.

Koncert dla hutników »
Tekst opublikowany 2012-05-22, opracowanie UM
W sobotni wieczór, 12 maja na ulicy Najświętszej Marii Panny miał miejsce niezwykły koncert, dedykowany przez Prezesa Zarządu KGHM Polska Miedź SA i Prezydenta Legnicy hutnikom z okazji ich dorocznego święta.

I liga nasza! »
Tekst opublikowany 2012-05-22, opracowanie UM
Taki był plan: piłkarze Miedzi musieli wygrać. Zwycięstwo 4:0 z Rybnikiem sprawiło, że do Legnicy zawita I liga. Najwięcej punktów, najwięcej strzelonych bramek i najmniej straconych - nie ma wątpliwości, kto jest najlepszym zespołem grupy zachodniej II ligi - to MKS Miedź Legnica.

Kosmiczne mleko »
Tekst opublikowany 2012-05-22, opracowanie UM
Pierwszy i jak dotąd jedyny polski kosmonauta, generał Mirosław Hermaszewski spotkał się 14 maja w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym przy ul. Jordana z prawie dwustoma uczniami legnickich szkół i ich opiekunami, promując i upowszechniając ogólnopolską akcję „Mleko w szkole", dzięki której od 2004 roku mleko w kartonach pite w szkołach dotowane jest przez Unię Europejską.

Ulica Kibica »
Tekst opublikowany 2012-05-14, opracowanie UM
Zamiast tzw. „strefy kibica" w Legnicy powstanie na cały czas trwania Mistrzostw EURO 2012 Ulica Kibica.

Najlepsza organizacja »
Tekst opublikowany 2012-05-14, opracowanie TPD
Miejski Oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Legnicy jest laureatem I edycji plebiscytu „zDolne NGO" dla najlepszej organizacji pozarządowej z Dolnego Śląska działającej w roku 2011 w obszarze wolontariatu. Statuetkę i tytuł z rąk Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego Radosława Mołonia odebrał prezes legnickiego TPD Kazimierz Pleśniak.

Legniczanie na podium »
Tekst opublikowany 2012-05-14, opracowanie UM
Z ośmioma medalami XXVII Mistrzostw Europy w Taekwon-do ze słoweńskiego Mariboru wrócili zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do. W składzie reprezentacji Polski na tegoroczny czempionat znalazła się czwórka legniczan: Maciek Żuk, Gabriela Offman, Klaudia Ewkowska i Bartosz Górski. W zawodach wystartowało 490 zawodników z 29 państw.

Gwiazdy Iraku »
Tekst opublikowany 2012-05-14, opracowanie UM
W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 przy ul. Mazowieckiej odbyło się uroczyste pożegnanie 64 absolwentów klas mundurowych, którzy już za kilka dni przystąpią do matury.

Czuwam, znaczy dostrzegam drugiego »
Tekst opublikowany 2012-05-14, opracowanie UM
W legnickim „Parnasiku" odbyło się niecodzienne wydarzenie - spotkanie po latach blisko 100 osobowej grupy byłych działaczy i pracowników etatowych Chorągwi Legnickiej ZHP. Uczestnikom przyświecało hasło naczelnego skauta świata, Roberta Badena Powella: „Czuwam, znaczy dostrzegam drugiego".

Nowa nekropolia »
Tekst opublikowany 2012-05-14, opracowanie UM
Budowa nowego cmentarza komunalnego dla Legnicy w podmiejskim Jaszkowie należy do inwestycji o specjalnym, wielopokoleniowym i historycznym znaczeniu. Przedsięwzięcie, realizowane dziś przez ojców, służyć będzie po dziesięcioleciach także wnukom i prawnukom jako miejsce o szczególnym przeznaczeniu i godnej najwyższego szacunku symbolice.

Dzisiaj
Środa 8 lutego 2023
Imieniny
Irminy, Piotra, Sylwii

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoLegnica.pl © 2007 - 2023 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl