Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 131 informacji. Wszystkie poniżej.

Wysyp imprez w Legnicy  »
Tekst opublikowany 2013-05-31, opracowanie um
W sobotę i niedzielę (1-2 czerwca br.) legnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje XIV Międzynarodowy Turniej Kowali o Srebrne Klucze Legnicy.
Zdjęć: 1  

Kiedy cmentarz dla zwierząt? »
Tekst opublikowany 2013-05-31, opracowanie um
Urząd Miasta Legnicy ogłosi niebawem przetarg na dzierżawę cmentarza dla zwierząt. Takie miejsce jest w mieście bardzo potrzebne, a starania o nie trwają już kilka lat.
Zdjęć: 2  

Dzień dziecka pełen atrakcji »
Tekst opublikowany 2013-05-31, opracowanie um
Z okazji Dnia Dziecka na dziedzińcu Zamku Piastowskiego oraz obiektach sportowych Gimnazjum nr 4 i w Galerii Piastów odbędzie się Piknik Rodzinny.

Bitwa o nasze śmieci »
Tekst opublikowany 2013-05-31, opracowanie um
Konsorcjum trzech firm, których oferta przetargowa na odbiór odpadów komunalnych została odrzucona, złożyło odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej w Warszawie.

Sukces Patrycji Kamola »
Tekst opublikowany 2013-05-31, opracowanie rtr
Wyróżnieniem legniczanki Patrycji Kamola zakończył się Festiwal Piosenki Młodzieżowej „Karolek 2013” we Wrocławiu. Znalazła się ona w gronie czterech najlepszych wokalistek tegorocznej edycji Festiwalu.
Zdjęć: 3  

Kreatywni Wrocławianie i Crowdfunding »
Tekst opublikowany 2013-05-30, opracowanie oto
Na polskiej platformie finansowania społecznościowego www.wspieram.to aż trzy projekty z Wrocławia walczą o zebranie funduszy na swe cele.
Zdjęć: 3  

Turniej Kowali w sobotę »
Tekst opublikowany 2013-05-30, opracowanie um
W dniach 1-2 czerwca legnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje XIV Międzynarodowy Turniej Kowali o Srebrne Klucze Legnicy.
Zdjęć: 2  

Inicjatywa Legnickiej Rady Seniorów »
Tekst opublikowany 2013-05-30, opracowanie um
W każdą ostatnią sobotę miesiąca w Palmiarni będą organizowane imprezy kulturalne „Poezja, muzyka, kwiaty”. Zaproszą na nie panie z Legnickiej Rady Seniorów.
Zdjęć: 3  

Portret rodzin legnickich »
Tekst opublikowany 2013-05-30, opracowanie um
Korporacja Badawcza Pretendent na zlecenie Urzędu Miasta Legnicy rozpoczęła badanie społeczne pn. „Portret rodzin legnickich”. W związku z tym w dniach od 29 maja do 10 czerwca ankieterzy odwiedzą w domach łącznie 400 rodzin zamieszkałych w 4 różnych rejonach Miasta.

Szybka jak Maxi »
Tekst opublikowany 2013-05-30, opracowanie oto
Taki „wózek” potrafi jechać 160 km/h. Maxi Czyszek jest jedną z czołowych zawodniczek ścigających się poza granicami naszego kraju. Swoją przygodę z kartingiem rozpoczęła na obozie motoryzacyjnym. Tam po raz pierwszy wsiadła do gokarta.
Zdjęć: 13  

Państwo nie pomaga rodzinom »
Tekst opublikowany 2013-05-29, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
Karta dużych rodzin, ustanawiająca powszechne zniżki w opłatach za usługi publiczne dla rodzin wielodzietnych to system od dawna rozpowszechniony w Europie.

Odbiorą im psy – ofiary  »
Tekst opublikowany 2013-05-28, opracowanie um
Głodzone i maltretowane psy, pięć dorosłych i cztery szczeniaki, zostaną odebrane właścicielowi i przewiezione do legnickiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Taką decyzję na wniosek Powiatowego Lekarza Weterynarii podjął prezydent Legnicy.

Bonaparte wraca do Legnicy »
Tekst opublikowany 2013-05-28, opracowanie um
Z okazji 200. rocznicy bitwy pod Chojnowem oraz pobytu cesarza Napoleona Bonaparte w Legnicy, w Rynku stanęła interesująca, okolicznościowa wystawa plenerowa.
Zdjęć: 7  

Legnicka PWSZ z Uniwersytetem Przyrodniczym  »
Tekst opublikowany 2013-05-28, opracowanie um
Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy prof. dr hab. inż. Ryszard K. Pisarski oraz Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu prof. dr hab. Roman Kołacz podpisali porozumienie o współpracy między uczelniami.
Zdjęć: 1  

Miasto pomaga bezrobotnym »
Tekst opublikowany 2013-05-28, opracowanie um
Gmina Legnica, by aktywnie pomóc osobom bezrobotnym, organizuje roboty publiczne, prace interwencyjne, a od 2006 roku także prace społecznie użyteczne.
Zdjęć: 1  

Ruszają wakacyjne czartery »
Tekst opublikowany 2013-05-28, opracowanie oto
Z wrocławskiego lotniska odleciał pierwszy samolot do Ercan. Cypr Północny to jedna z kilku nowości czarterowych oferowanych od tego sezonu z Wrocławia.
Zdjęć: 1  

Europejska misja śledcza na Dolnym Śląsku »
Tekst opublikowany 2013-05-28, opracowanie Janusz Łucki
Wizyta Komisji Petycji w Polsce niezagrożona – przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz oficjalnie potwierdził termin wizyty delegacji Parlamentu na Dolnym Śląsku
Zdjęć: 1  

Nordic Walking po legnicku »
Tekst opublikowany 2013-05-28, opracowanie rtr
Feniks Legnica zaprasza do wzięcia udziału w zajęciach z profesjonalnymi trenerami NW z Legnicy i Wrocławia. Na zajęcia może przyjść każdy!
Zdjęć: 1  

Legnica Cantat 44 »
Tekst opublikowany 2013-05-27, opracowanie um
Olsztyński Chór Dziewczęcy, pod dyrekcją Agaty Wilińskiej, zdobył Rubinową Lutnię im. Jerzego Libana, główną nagrodę Legnica Cantat 44.
Zdjęć: 9  

Prezydent z absolutorium  »
Tekst opublikowany 2013-05-27, opracowanie um
Najważniejszym punktem majowej sesji Rady Miejskiej było głosowanie nad udzieleniem absolutorium prezydentowi Legnicy z wykonania budżetu miasta za rok 2012.
Zdjęć: 4  

Kto zaprosił PKW do Moskwy? »
Tekst opublikowany 2013-05-27, opracowanie INTERIA.PL/RMF
Delegację naszej Państwowej Komisji Wyborczej, która debatowała w Moskwie o organizacji wyborów i kampanii wyborczych, zaprosił szef rosyjskiej Centralnej Komisji Wyborczej.

Szachowy sukces we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2013-05-25, opracowanie rtr
Od wysokiego zwycięstwa 5-1 nad AZS-em Poznań rozpoczęła pierwszą sesję Ekstraligi szachowej drużyna ASSZ Miedź Legnica.
Zdjęć: 2  

Biegi nad Kaczawą - wyniki »
Tekst opublikowany 2013-05-25, opracowanie osir
Ośrodek Sportu i Rekreacji w ramach akcji Polska Biega, zorganizował w Parku Miejskim na boiskach treningowych, biegi dzieci i młodzieży pn. „Biegi nad Kaczawą”. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy.
Zdjęć: 3  

Komandosi z VII ogólniaka »
Tekst opublikowany 2013-05-25, opracowanie um
Uczniowie klas wojskowych VII Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy (ZSO nr 3) zrobili pierwszy krok do kariery komandosa.
Zdjęć: 8  

Na budowie skateparku »
Tekst opublikowany 2013-05-25, opracowanie um
Prace przy budowie legnickiego skateparku, jednego z najnowocześniejszych i najciekawszych w kraju, osiągnęły już półmetek.
Zdjęć: 4  

Szpile Satyrykonu przyznane »
Tekst opublikowany 2013-05-25, opracowanie um
Maria Peszek i Marek Raczkowski zostali laureatami „Szpil Satyrykonu 2013”. Otrzymali je za otwarty umysł, poczucie humoru, dystans do siebie i otaczającego świata i za działania poruszające intelekt społeczny.
Zdjęć: 1  

Pora płacić  »
Tekst opublikowany 2013-05-25, opracowanie um
31 maja 2013 r. mija termin wpłacenia II raty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w legnickich placówkach handlowych i gastronomicznych.

Legniccy szachiści walczą we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2013-05-25, opracowanie PK
We Wrocławiu trwają rozgrywki Ekstraligi szachowej. Startuje w nich 10 najlepszych drużyn w Polsce, a wśród nich beniaminek ASSZ Miedź Legnica.
Zdjęć: 2  

Nowy cmentarz komunalny poświęcony »
Tekst opublikowany 2013-05-23, opracowanie um
Niecodzienna uroczystość miała miejsce na terenie nowego cmentarza komunalnego dla Legnicy, zbudowanego w podmiejskim Jaszkowie. Nowa nekropolia została poświęcona.
Zdjęć: 10  

Legnica Cantat 44 »
Tekst opublikowany 2013-05-23, opracowanie um
24 maja (w piątek) rozpocznie się Ogólnopolski Turniej Chórów Legnica Cantat 44. To jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowy konkurs chóralistyki w naszym kraju.

Legnica kwiatami zachwyca »
Tekst opublikowany 2013-05-23, opracowanie um
Jak co roku w maju, dziesiątki tysięcy kwiatów zostało już posadzonych na legnickich skwerach i placach. Dzięki temu miasto od XIX wieku słynące z parków i ogrodów stało się bardziej kolorowe i piękniejsze.
Zdjęć: 15  

Koniec remontu części al. Piłsudskiego »
Tekst opublikowany 2013-05-23, opracowanie um
Robotnicy zakończyli układanie zewnętrznej, asfaltowej warstwy ścieralnej jezdni al. Piłsudskiego na odcinku od skrzyżowania z al. Rzeczypospolitej i ul. Moniuszki do kładki przy ul. Galaktycznej.
Zdjęć: 5  

Marsze dla Życia i Rodziny w 100 miastach  »
Tekst opublikowany 2013-05-23, opracowanie rtr
Wielkimi krokami zbliżamy się do największego rodzinnego wydarzenia w naszym kraju. W ciągu najbliższych tygodni, w ponad 100 miastach w całej Polsce, przejdą Marsze dla Życia i Rodziny.

Oto Travelery 2012 »
Tekst opublikowany 2013-05-23, opracowanie oto
Wrocławianin Maciej Klimowicz, mieszkający na stałe w Tajlandii – został nagrodzony przez miesięcznik National Geographic Traveler. Jego blog www.SkokWBokBlog.com zwyciężył w kategorii Blog Travelerowca w plebiscycie TRAVELERY 2012.
Zdjęć: 4  

Juwenalia w PWSZ rozpoczęte »
Tekst opublikowany 2013-05-22, opracowanie um
Prezydent Tadeusz Krzakowski oddał klucze do miasta studentom Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej i filii Politechniki Wrocławskiej.
Zdjęć: 5  

Pobiegajmy nad Kaczawą »
Tekst opublikowany 2013-05-22, opracowanie um
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy zaprasza do udziału w „Biegach nad Kaczawą”, organizowanych pod patronatem akcji Polska Biega.
Zdjęć: 1  

Debata na osiedlu Kopernika  »
Tekst opublikowany 2013-05-22, opracowanie um
Prezydent Tadeusz Krzakowski spotkał się z mieszkańcami osiedla Kopernika. Czwarta w tym roku debata z cyklu „Bliżej legniczan i ich spraw” odbyła się w wypełnionej po brzegi sali Szkoły Podstawowej nr 7.
Zdjęć: 2  

Dofinansowanie sortowni śmieci »
Tekst opublikowany 2013-05-22, opracowanie um
W Urzędzie Marszałkowskim we Wrocławiu podpisana została umowa o przekazaniu Legnickiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej 4 mln 740 tys. zł unijnej dotacji na budowę sortowni odpadów komunalnych.
Zdjęć: 4  

Goście z obwodu Leningradzkiego  »
Tekst opublikowany 2013-05-22, opracowanie um
W naszym regionie przebywa delegacja Obwodu Leningradzkiego z Rosji, który od dziesięciu już lat współpracuje z Dolnym Śląskiem, zwłaszcza w dziedzinie wymiany młodzieżowej i kulturalnej.
Zdjęć: 2  

Tydzień Aktywności Obywatelskiej na Dolnym Śląsku! »
Tekst opublikowany 2013-05-22, opracowanie ug
Obywatelu bądź aktywny nie tylko na wiosnę! Tydzień Aktywności Obywatelskiej na Dolnym Śląsku 20-27 maja 2013. Debaty, gry miejskie, kawiarenki obywatelskie. Porozmawiaj o rzeczach ważnych i poznaj nowe możliwości rozwoju.
Zdjęć: 2  

Ile mają nasi posłowie »
Tekst opublikowany 2013-05-22, opracowanie Andrzej Zwoliński, Bartosz Wawryszuk, Dariusz Made
Money.pl przeanalizował i oszacował majątki posłów na podstawie ich oświadczeń złożonych w Kancelarii Sejmu. W pierwszej dziesiątce brylują politycy rządzącej Platformy Obywatelskiej - jest ich aż siedmiu. W tej grupie są: król drobiu, minister rządu Donalda Tuska, ale także dwóch byłych reprezentantów Polski w piłce nożnej, w tym manager Roberta Lewandowskiego.

Strzeż się tych aut »
Tekst opublikowany 2013-05-22, opracowanie INTERIA.PL
To ważne wiadomości dla wszystkich, którzy zerkają nerwowo w lusterko wypatrując nieoznakowanych radiowozów z wideorejestratorami.

W czwartek poświęcenie nowego cmentarza »
Tekst opublikowany 2013-05-21, opracowanie um
W czwartek (23 maja) o godzinie 12.00 odbędzie się uroczystość ekumenicznego poświęcenia nowego cmentarza komunalnego dla Legnicy, zbudowanego w podmiejskim Jaszkowie.
Zdjęć: 6  

Test angielskiego »
Tekst opublikowany 2013-05-21, opracowanie um
W Legnicy pisany będzie Wielki Test Języka Angielskiego. Testowanie rozpocznie się w niedzielę, 9 czerwca, o godz. 12 w Hotelu Qubus.

Tauron w Ratuszu »
Tekst opublikowany 2013-05-21, opracowanie um
Prezydent Tadeusz Krzakowski spotkał się w Ratuszu z Piotrem Kołodziejem, prezesem i dyrektorem generalnym firmy energetycznej Tauron Dystrybucja.

Finanse miasta bezpieczne »
Tekst opublikowany 2013-05-21, opracowanie um
Radni Rady Miejskiej na sesji 27 maja zajmą się m. in. uchwałą w sprawie udzielenia bądź nieudzielenia absolutorium prezydentowi miasta za ubiegły rok.
Zdjęć: 2  

Odważne kino w Legnicy  »
Tekst opublikowany 2013-05-21, opracowanie rtr
Już w piątek 24 maja, na Dolnym Śląsku rozpoczyna się trzydniowe tournée odważnych filmów z całego świata.
Zdjęć: 3  

Pensje obcięte do 1600, etaty o połowę »
Tekst opublikowany 2013-05-21, opracowanie Dariusz Madejski, Money.pl
Pensje zostaną obcięte nawet do 1600 złotych, a etaty o połowę. Pracodawca będzie mógł tak zrobić, jeśli Rada Ministrów przyjmie projekt ustawy, która w kryzysie ma chronić miejsca pracy przed likwidacją.

Miliony na czystą wodę  »
Tekst opublikowany 2013-05-20, opracowanie rb
Za 4 miliony złotych z Programu Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ) zostanie zbudowane 7 kilometrów kanalizacji w Oławie.
Zdjęć: 2  

Ile zapłacimy za ustawę śmieciową »
Tekst opublikowany 2013-05-20, opracowanie Damian Słomski, Money.pl
Trzyosobowa rodzina, mieszkająca w bloku w Krakowie, jeśli segreguje śmieci, zapłaci co miesiąc ponad 53 złote. To więcej, niż taka sama rodzina z Łodzi, wrzucająca wszystkie odpadki do jednego pojemnika. Różnice w wysokości opłat za śmieci, które płacić będziemy od 1 lipca - jak ustalił Money.pl - sięgają miejscami nawet 100 procent! - Złośliwi twierdzą, że za rok już nie będziemy bawić się w segregację i pogodzimy się z wyższymi stawkami. A ci bardziej złośliwi twierdzą, że właśnie o to chodzi - komentuje Jerzy Bandurowski, zastępca dyrektora ds. eksploatacji w spółdzielni mieszkaniowej Wrocławski Dom.

Muzealna Noc i Festiwal Srebra »
Tekst opublikowany 2013-05-20, opracowanie um
Po raz kolejny sukcesem okazała się świetna inicjatywa muzealników, udostępniających bezpłatnie publiczności swoje wystawy, zbiory i skarby. Podczas legnickiej nocy muzealnej ekspozycje Muzeum Miedzi odwiedziły tłumy legniczan.
Zdjęć: 17  

Wrzuć maskotkę do pojemnika »
Tekst opublikowany 2013-05-20, opracowanie rtr
Podczas meczu Miedzi ze Stomilem Olsztyn kibice mogli oddawać maskotki do specjalnie przygotowanych pojemników przy wejściach na legnicki stadion.

Oto świetny grafik »
Tekst opublikowany 2013-05-20, opracowanie um
Już po raz czwarty uczniowie z Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Legnicy zgłosili się do ogólnopolskiego konkursu „Elektryzująca Pasja”.
Zdjęć: 1  

10 tys. harleyowców bawiło się we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2013-05-20, opracowanie oto
Zakończył się największy doroczny europejski zlot miłośników kultowych motocykli Harley-Davidson. Do Wrocławia przyjechało ich prawie 10 tysięcy.
Zdjęć: 6  

Wampiry będą zbierać krew »
Tekst opublikowany 2013-05-19, opracowanie um
Jednym z wydarzeń w ramach juwenaliowych przedbiegów są zbiórki krwi organizowane od kilku lat w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy.
Zdjęć: 1  

Próba bicia rekordu Guiness’a »
Tekst opublikowany 2013-05-19, opracowanie um
Legniczanie, a wśród nich uczniowie z wielu szkół, policjanci, strażnicy miejscy, nauczyciele rozpoczęli w salach młodzieżowego Centrum Kultury malowanie najdłuższego pejzażu na świecie. Jeżeli ten projekt się powiedzie, trafimy do księgi Guiness’a.
Zdjęć: 9  

Film promujący Legnicę »
Tekst opublikowany 2013-05-19, opracowanie um
To 4-minutowa podróż po najciekawszych zakątkach miasta, ale nie tylko. To także pokazanie flagowych imprez i najważniejszych wydarzeń z życia miasta.
Zdjęć: 12  

Zakończono Mistrzostwa Europy w Szachach »
Tekst opublikowany 2013-05-19, opracowanie um
Ukrainiec Alexander Moiseenko wywalczył złoty medal na zakończonych w Legnicy XIV Indywidualnych Mistrzostwach Europy w Szachach.
Zdjęć: 3  

Zmiana organizacji Ruchu na al. Piłsudskiego »
Tekst opublikowany 2013-05-19, opracowanie um
Zamknięta została jezdnia al. Piłsudskiego na odcinku od skrzyżowania z al. Rzeczypospolitej i ul. Moniuszki do kładki przy ul. Galaktycznej. Ruch pojazdów odbywa się przeciwległą jezdnią i częściowo objazdami.
Zdjęć: 3  

Samorządowy Menedżer Regionu dla Krzakowskiego »
Tekst opublikowany 2013-05-19, opracowanie um
W Teatrze Współczesnym we Wrocławiu miała miejsce uroczysta gala rankingu Filarów Polskiej Gospodarki i Samorządowych Menedżerów Regionu. Filary Polskiej Gospodarki to ranking przygotowany przez czołową agencję badawczą przy współpracy z redakcją dziennika „Puls Biznesu”.
Zdjęć: 1  

Nowy metropolita wrocławski »
Tekst opublikowany 2013-05-19, opracowanie rtr/INTERIA.PL
Biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej Józef Kupny został mianowany w przez papieża Franciszka arcybiskupem metropolitą wrocławskim.
Zdjęć: 1  

Podatki w górę? »
Tekst opublikowany 2013-05-19, opracowanie INTERIA.PL/Tygodnik Solidarność
Mamy jedną z najwyższych stawek VAT w Europie, chociaż żaden inny z podatków w Polsce nie jest tak odczuwalny przez społeczeństwo, a szczególnie najbiedniejszych. Z drugiej strony żaden inny nie jest tak świetnie ukryty w cenie każdego, kupowanego produktu.

Lotniczy weekend za grosze »
Tekst opublikowany 2013-05-18, opracowanie oto
Kultowe Oslo, nieodkryta Bruksela i topowe: Wenecja oraz Paryż. Wybierz jeden z atrakcyjnych kierunków wrocławskiego lotniska. Na bilet w dwie strony wystarczy już ok. 200 zł.
Zdjęć: 1  

Mieszkanie dla młodych - zysk dla deweloperów »
Tekst opublikowany 2013-05-18, opracowanie Mariusz Kania
Wiele w ostatnim czasie mówi się o przybierającym ostateczny kształt programie Mieszkanie dla młodych, który stanie się następcą wygasłej Rodziny na swoim. Analizując założenia programu można mieć wątpliwości, że pomoc Państwa trafi we właściwe ręce.

Harleyowcy opanowali Wrocław »
Tekst opublikowany 2013-05-18, opracowanie oto
We Wrocławiu trwa zlot Europejskiej Federacji Klubów Harley-Davidson – FH-DCE Super Rally® 2013. Na Stadion Olimpijski we Wrocławiu zjechało tysiące miłośników kultowych motocykli z całej Europy.
Zdjęć: 9  

Wygrana - 600 milionów dolarów »
Tekst opublikowany 2013-05-18, opracowanie INTERIA.PL
Jak zostać multimilionerem "inwestując" tylko 2 dolary? Zagrać w amerykańską loterię Powerball i mieć niesamowite szczęście. Dziś może paść największa wygrana w historii gier losowych w Stanach Zjednoczonych.

Najnowsze sondaże »
Tekst opublikowany 2013-05-18, opracowanie INTERIA.PL
Kolejny sondaż pokazujący przewagę PiS nad PO. Według badania TNS dla programu Forum TVPInfo, partia Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na 34 procent poparcia. Platforma obywatelska na 32 procent.

5 medali dla KKS TORA »
Tekst opublikowany 2013-05-17, opracowanie tora
W Bełchatowie odbył się VI International Karate WKF Bełchatów Cup ‘2013, w których wzięło udział 249 zawodników z 17 klubów karate. Legnicę reprezentował KKS TORA w 6-osobowym składzie.
Zdjęć: 2  

GPC: Miliony dla przyjaciela ministra Nowaka »
Tekst opublikowany 2013-05-15, opracowanie GPC/INTERIA.PL
"Gazeta Polska Codziennie" twierdzi, że dotarła do umów zawartych między ministerstwami rządu premiera Donalda Tuska i Kancelarii Prezydenta Bronisława Komorowskiego, a firmą Cam Media, której wiceprezesem jest Adam Michalewicz, przyjaciel Sławomira Nowaka.

Sukces szachistów ASSZ Miedź Legnica »
Tekst opublikowany 2013-05-14, opracowanie PK
Kolejny bardzo dobry występ na swoim koncie zanotowali młodzi szachiści ASSZ Miedź Legnica. Tym razem 13-osobowa ekipa powróciła z 3 medalami z Mistrzostw Dolnego Śląska Juniorów w szachach szybkich.
Zdjęć: 2  

Oto podatkowe raje »
Tekst opublikowany 2013-05-14, opracowanie Dziennik Gazeta Prawna/mat. Kancelarii Prawnej Sk
Oto nowa lista krajów, które według polskiego fiskusa stosują szkodliwą z punktu widzenia polskiego budżetu konkurencję w podatkach dochodowych.

Wojewódzkie eliminacje w recytowaniu »
Tekst opublikowany 2013-05-14, opracowanie mdk
W bolesławieckim Teatrze Starym odbyły się eliminacje wojewódzkie 58. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Ich organizatorem był MDK im. Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu.
Zdjęć: 12  

15 tys. pracowników poczty na bruk? »
Tekst opublikowany 2013-05-13, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
Likwidacja co najmniej 1500 placówek pocztowych i zachowanie monopolu przez Pocztę Polską w doręczaniu urzędowych i sądowych przesyłek oraz przekazów.

Biznes wylatał rekord »
Tekst opublikowany 2013-05-11, opracowanie oto
Kwiecień stał we Wrocławiu pod znakiem międzynarodowych połączeń dla biznesu.
Zdjęć: 1  

Fałszywy maturzysta  »
Tekst opublikowany 2013-05-10, opracowanie pol
Chciał zdać maturę za kuzyna. Przyszedł z jego dowodem osobistym na egzamin. Podstęp ujawnił jeden z nauczycieli.
Zdjęć: 1  

Harley-Davidson – 6000 motorów na Stadionie Olimpijskim? »
Tekst opublikowany 2013-05-10, opracowanie oto
Już niebawem motocykliści i miłośnicy kultowych jednośladów Harley-Davidson zaczną rozbijać swoje klubowe obozy namiotowe na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu.
Zdjęć: 2  

Piknik Szachowy »
Tekst opublikowany 2013-05-10, opracowanie um
W niedzielę (12 maja), na dziedzińcu Akademii Rycerskiej odbędzie się Piknik Szachowy. Impreza ma związek z trwającymi w Legnicy Indywidualnymi Mistrzostwami Europy w Szachach. Podczas pikniku zaplanowano bowiem wiele atrakcji.

Na co wydać część budżetowych pieniędzy »
Tekst opublikowany 2013-05-10, opracowanie um
Zgodnie z zapowiedzią prezydenta Tadeusza Krzakowskiego, dobiegają końca przygotowania do realizacji w naszym mieście budżetu partycypacyjnego, zwanego też obywatelskim.
Zdjęć: 1  

Nagrodzono najlepsze uczelnie w Polsce 2013 »
Tekst opublikowany 2013-05-10, opracowanie Perspektywy.pl
- Uczelnia to kadra i studenci. Jeśli te dwa elementy uzupełniają się, to jest sukces - powiedział prof. dr hab. Wojciech Nowak, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, po odebraniu dyplomu zwycięzcy Rankingu Szkół Wyższych 2013.
Zdjęć: 1  

Gdzie mieszkanie o 10 procent taniej? »
Tekst opublikowany 2013-05-10, opracowanie Marcin Jańczuk, Metrohouse & Partnerzy S.A.
Największe różnice między cenami ofertowymi a transakcyjnymi widoczne są we Wrocławiu i Krakowie - przekraczają tam 10 proc. - wynika z raportu przygotowanego przez Szybko.pl, Metrohouse i Expander.

Sukces legniczan w Taekwon-do »
Tekst opublikowany 2013-05-09, opracowanie um
Legniczanin Maciek Żuk, zdobywając sześć medali, został uznany najlepszym zawodnikiem XXVIII Mistrzostw Europy w Taekwon-do rozegranych ostatnio w szwedzkim Skovde.
Zdjęć: 4  

Szachowa Europa na boisku  »
Tekst opublikowany 2013-05-09, opracowanie um
Szachiści to ludzie uprawiający także inne dyscypliny sportu. Biegają, pływają, grają w piłkę nożną. W czwartek, na boisku w Parku Miejskim rozegrali między sobą mecz: Polska – Reszta Świata.
Zdjęć: 3  

Odpady w pytaniach i odpowiedziach »
Tekst opublikowany 2013-05-09, opracowanie um
Od 1 lipca zmienią się zasady gospodarowania odpadami komunalnymi. Co nas czeka w związku z tą rewolucją?

Największa IKEA w Polsce wylądowała »
Tekst opublikowany 2013-05-09, opracowanie rtr
W środę otwarty został nowy sklep IKEA Wrocław – największy i najnowocześniejszy w Polsce. Tuż przed godziną 10 Karol Tomczyk – kierownik sklepu wraz z przedstawicielami IKEA i lokalnych władz dokonał symbolicznego przecięcia brzozowej kłody i tym samym otworzył nowy sklep IKEA.
Zdjęć: 10  

Gwiazdy na koncercie »
Tekst opublikowany 2013-05-09, opracowanie um
W sobotę, 11 maja, w Legnicy wystąpi Orkiestra Adama Sztaby. Dyrygentowi towarzyszyć będą soliści: Ewelina Flinta, Kasia Wilk i Łukasz Zagrobelny. Muzycy uświetnią tegoroczne uroczystości Dnia Hutnika i jubileusz 60-lecia Huty Miedzi Legnica.
Zdjęć: 1  

Zatoka autobusowa na Piłsudskiego  »
Tekst opublikowany 2013-05-09, opracowanie um
Zakończony został remont zatoki autobusowej przy al. Piłsudskiego, w okolicach ul. Galaktycznej. Niebawem rozpoczną się prace przy układaniu warstwy ścieralnej po przeciwnej stronie jezdni.
Zdjęć: 3  

Rocznica zakończenia II wojny  »
Tekst opublikowany 2013-05-09, opracowanie um
W Legnicy obchodzono 68 rocznicę zakończenia II wojny światowej. Przedstawiciele środowisk kombatanckich, władz miasta, duchowieństwa, organizacji i stowarzyszeń, mniejszości narodowych, służb mundurowych, uczniowie szkół średnich i inni mieszkańcy miasta w asyście pocztów sztandarowych spotkali się o godzinie 13.30 na Cmentarzu Komunalnym.
Zdjęć: 7  

Oświetlenie stadionu przetestowane »
Tekst opublikowany 2013-05-09, opracowanie um
Po zakończeniu wszystkich prac, związanych z budową oświetlenia na legnickim stadionie Orła Białego w Parku Miejskim, nadszedł czas przetestowania i rozruchu całego systemu.
Zdjęć: 7  

GPC: Co chciał ukryć MAK?  »
Tekst opublikowany 2013-05-09, opracowanie GPC/INTERIA.PL
Rosjanie przekazali nam zmanipulowane kopie nagrań z czarnych skrzynek tupolewa. Chodzi o rozbieżności ws. kluczowej komendy ze smoleńskiej wieży kontrolnej podanej dowódcy Tu-154M Arkadiuszowi Protasiukowi, pisze "Gazeta Polska Codziennie".

SE: Rząd dał swoim urzędnikom 531 mln zł »
Tekst opublikowany 2013-05-09, opracowanie Super Express/INTERIA.PL
Rząd Donalda Tuska w ciągu ostatnich pięciu lat lekką ręką rozdał swoim urzędnikom w ministerstwach 531 mln zł - informuje "Super Express".

NIK: Ministerstwo Sportu straciło miliony  »
Tekst opublikowany 2013-05-09, opracowanie INTERIA.PL/ Gazeta Wyborcza
Jak wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli, Ministerstwo Sportu wykazało się niegospodarnością, dofinansowując ubiegłoroczny koncert Madonny na warszawskim Stadionie Narodowym ponad sześcioma milionami złotych.

Uwaga – burze z gradem  »
Tekst opublikowany 2013-05-08, opracowanie imgw
IMGW ostrzega przed silnymi burzami, także z gradem oraz szybkimi wzrostami stanów niektórych rzek.
Zdjęć: 1  

Fotoradary zarabiają za mało! »
Tekst opublikowany 2013-05-08, opracowanie Krzysztof Janoś, Money.pl
W tym roku fotoradary miały zarobić dla budżetu aż 1,5 miliarda złotych - planował resort finansów. Nic z tego! Od stycznia urządzenia nazywane zakładem fotograficznym Rostowskiego wyciągnęły z kierowców zaledwie 22 miliony złotych. Jutro Sejm zajmie się zmianą przepisów regulujących funkcjonowanie fotoradarów. Portal Money.pl sprawdził, co to dla nas oznacza.

Haker żądał okupu - 8 mln strat »
Tekst opublikowany 2013-05-08, opracowanie pol
Policjanci zatrzymali mieszkańca Legnicy w związku z atakami hakerskimi na platformy internetowe jednego z serwisów aukcyjnych i dwóch banków. Straty oszacowano na 8 milionów złotych.
Zdjęć: 3  

Wakacje w Polsce, czyli pogodowa ruletka »
Tekst opublikowany 2013-05-07, opracowanie MR
Polska ma do zaoferowania turystom wiele zabytków oraz ciekawych miejsc. Można u nas wypocząć zarówno w górach, jak i nad morzem. Do dyspozycji żeglarzy są jeziora, nad którymi i wędkarze, nie ukrywajmy, mając o robić. Jednak jest jedno “ale”, to pogodowe.

Rajd Pieszy Śladami Małej Moskwy »
Tekst opublikowany 2013-05-07, opracowanie J.K.
Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje 10 maja o godz. 12.00 rajd pieszy śladami Małej Moskwy.
Zdjęć: 2  

Wandale schwytani  »
Tekst opublikowany 2013-05-07, opracowanie um
Nawet pięć lat w więzieniu mogą spędzić dwaj młodzi ludzie, którzy po pijanemu zdemolowali wiatę przystankową na ul. Nowodworskiej.
Zdjęć: 1  

1400 legnickich maturzystów »
Tekst opublikowany 2013-05-07, opracowanie um
Maturzyści zdawali dziś egzamin pisemny z języka polskiego. W Zespole Szkół Ekonomicznych do matury przystąpiło 115 abiturientów.
Zdjęć: 1  

Hutnicy obchodzą swoje święto »
Tekst opublikowany 2013-05-07, opracowanie um
Z okazji Dnia Hutnika oraz obchodzonego w tym roku Jubileuszu 60-lecia istnienia Huty Miedzi Legnica odbyły się centralne uroczystości. Podczas akademii w Domu Hutnika przy Hucie Miedzi wręczone zostały odznaczenia i wyróżnienia jubileuszowe.
Zdjęć: 7  

Samorządowcy podpisali umowę w sprawie powiązań  »
Tekst opublikowany 2013-05-07, opracowanie um
W legnickim Ratuszu odbyło się uroczyste podpisanie umowy partnerstwa w sprawie wspólnej realizacji projektu pn. „Zintegrowany system powiązań miast w Legnicko-Głogowskim Obszarze Funkcjonalnym”.
Zdjęć: 4  

Dwa lata i grzywna dla premiera? »
Tekst opublikowany 2013-05-07, opracowanie Damian Słomski i Maciej Rynkiewicz, Money.pl
Dwa lata więzienia i trzy miliony złotych grzywny grożą Donaldowi Tuskowi za ujawnienie decyzji o odwołaniu prezes PGNiG, Grażyny Piotrowskiej-Oliwy, zanim zrobiła to gazowa spółka w komunikacie do inwestorów. To mogło negatywnie wpłynąć na notowania akcji na warszawskim parkiecie. KNF prowadzi już postępowanie w tej sprawie. Podobnych, nieodpowiedzialnych wypowiedzi polskich polityków z rządu było w ostatnich miesiącach jeszcze kilka.

Internautom nie starcza do pierwszego »
Tekst opublikowany 2013-05-07, opracowanie Marta Smaga, Money.pl/Interaktywnie.com
Problemy z domknięciem domowego budżetu zdarzają się zdecydowanej większości respondentów, przebadanych przez Money.pl i Interaktywnie.com.

Czech Jan Barta zwyciężył »
Tekst opublikowany 2013-05-06, opracowanie um
Włoch Davide Rebellin z grupy CCC Polsat Polkowice wygrał w niedzielę w Złotoryi czwarty, ostatni etap 48. kolarskiego wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich, czwartej w tym sezonie imprezy z cyklu BGŻ ProLigi.
Zdjęć: 4  

Kupili nowy autobus »
Tekst opublikowany 2013-05-06, opracowanie um
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne zakupiło nowoczesny, przyjazny pasażerom i środowisku - 12 metrowy autobus Solaris Urbino 12. Pojazd kosztował około 950 tys. zł.
Zdjęć: 5  

Rajd śladami smaków Czyngis Chana »
Tekst opublikowany 2013-05-06, opracowanie J.K.
Około 200 rowerzystów wzięło udział w rajdzie rowerowym „Śladami smaków Czyngis Chana”.
Zdjęć: 2  

Na majówkę samolotem – najczęściej do Malagi  »
Tekst opublikowany 2013-05-06, opracowanie oto
Malaga – to ona okazała się lotniczym przebojem tegorocznej majówki we Wrocławiu. Dolnoślązacy równie chętnie wybierali pozostałe południowoeuropejskie kierunki oferowane z wrocławskiego lotniska.
Zdjęć: 1  

Pierwsza runda IME pod znakiem remisów »
Tekst opublikowany 2013-05-06, opracowanie rtr
W niedzielę o godz. 15.00 rozpoczęły się zmagania w XIV Indywidualnych Mistrzostwach Europy w Szachach. Już w pierwszych starciach nie brakowało niespodzianek – padło sporo remisów.
Zdjęć: 14  

Dolnośląski Klucz Sukcesu 2012 »
Tekst opublikowany 2013-05-05, opracowanie rtr
Wyróżnienie „Dolnośląski Klucz Sukcesu” przyznawane jest od 1997 r. Kluczem Sukcesu promowane są wybitne osobowości, wybijające się firmy i instytucje oraz samorządy, które osiągnęły sukces podnoszący prestiż i rangę naszego regionu.
Zdjęć: 1  

Sen szachisty otworzył mistrzostwa »
Tekst opublikowany 2013-05-05, opracowanie oto
Sobotnim przedstawieniem plenerowym na legnickim Rynku „Sen szachisty” w wykonaniu artystów z grupy „Avatar” dokonano uroczystego otwarcia XIV Indywidualnych Mistrzostw Europy w Szachach.
Zdjęć: 5  

Rzeki wzbierają »
Tekst opublikowany 2013-05-04, opracowanie imgw
Biuro prognoz hydrologicznych IMGW ostrzega przed wezbraniem z przekroczeniem stanów ostrzegawczych niektórych rzek.
Zdjęć: 1  

Pijana gorączka piątkowej nocy »
Tekst opublikowany 2013-05-03, opracowanie pol
Zatrzymano wyjątkowego wyczynowca. „Pod wpływem” jechał samochodem i rowerem. Ukradł telefon, rower i paliwo na stacji. Rozbił auto, a wcześniej kupił narkotyki. Jeden człowiek – jednej nocy.
Zdjęć: 2  

Zlot motocyklistów Harley–Davidson  »
Tekst opublikowany 2013-05-03, opracowanie rtr
Mekką miłośników kultowych motocykli z całej Europy stanie się Wrocław, gospodarz zlotu Europejskiej Federacji Klubów Harley-Davidson – FH-DCE Super Rally® 2013.
Zdjęć: 1  

Żywe szachy w Rynku »
Tekst opublikowany 2013-05-02, opracowanie um
Występ Teatru Avatar ubarwi zaplanowaną na sobotę (4 maja, godz. 18.00) w legnickim Rynku ceremonię otwarcia Indywidualnych Mistrzostw Europy w Szachach.
Zdjęć: 2  

Wyścig Szlakiem Grodów Piastowskich »
Tekst opublikowany 2013-05-02, opracowanie um
Międzynarodowy Wyścig „Szlakiem Grodów Piastowskich” jest drugą po Tour de Pologne najważniejszą imprezą kolarską w Polsce.
Zdjęć: 2  

Legnicka majówka »
Tekst opublikowany 2013-05-02, opracowanie um
Mimo chłodu i zachmurzenia setki legniczan postanowiło spędzić pierwszy dzień majówki rekreacyjnie i rozrywkowo.
Zdjęć: 4  

Obchody Dnia Hutnika »
Tekst opublikowany 2013-05-02, opracowanie um
Jak informuje Departament Komunikacji KGHM Polska Miedź SA, tegorocznym obchodom Dnia Hutnika towarzyszą tradycyjne karczmy, biesiady, combry, akademie, koncerty, turnieje, biegi i festyny.
Zdjęć: 2  

Piknik siatkarski  »
Tekst opublikowany 2013-05-02, opracowanie osir
1 maja Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował na boiskach treningowych przy stadionie Miejskim Piknik Siatkarski.
Zdjęć: 4  

Motocyklowa Majówka w Złotym Stoku »
Tekst opublikowany 2013-05-02, opracowanie oto
W maju pogoda bywa wręcz idealna na motocyklowe przejażdżki. Sezon oficjalnie rozpoczęty, maszyna gotowa do drogi, a w głowie mnóstwo pomysłów na weekendowe wycieczki po okolicy. Dlaczego więc nie wpaść na motocyklową majówkę w malowniczym Złotym Stoku?
Zdjęć: 1  

IMGW ostrzega: uwaga na wezbrania »
Tekst opublikowany 2013-05-02, opracowanie imgw
Biuro prognoz hydrologicznych O/Wrocław IMGW alarmuje przed wezbraniem rzek z przekroczeniem stanów ostrzegawczych.

Legnicka majówka »
Tekst opublikowany 2013-05-01, opracowanie um
W czwartek, 2 maja – w Dniu Święta Flagi - o godzinie 15.15 spod fontanny Neptuna w legnickim Rynku wyruszy folklorystyczny korowód uczestników festynu ludowego, jaki zaplanowany jest na godzinę 16 w parkowej muszli koncertowej.

Jest oświetlenie Orła Białego »
Tekst opublikowany 2013-05-01, opracowanie um
Zgodnie z umową zakończyły się już wszystkie prace techniczne związane z budową oświetlenia na stadionie Orła Białego w Parku Miejskim.
Zdjęć: 4  

(Z)BUNTowany Festiwal SREBRO 2013  »
Tekst opublikowany 2013-05-01, opracowanie um
Legnica zamieniła się w światową stolicę biżuteryjnego designu. Wszystko za sprawą 34. edycji Legnickiego Festiwalu SREBRO, organizowanego przez Galerię Sztuki.
Zdjęć: 3  

Rada nie chce Kurowskiego »
Tekst opublikowany 2013-05-01, opracowanie oto
Podczas ostatniej sesji Rada Miejska Legnicy absolutną większością głosów (20 „za” przy 3 wstrzymujących się) przyjęła prezydencki projekt uchwały dotyczącej zmian budżetu miasta na rok 2013.
Zdjęć: 6  

XIV Indywidualne Mistrzostwa Europy w Szachach »
Tekst opublikowany 2013-05-01, opracowanie um
Już w maju tego roku w Legnicy zorganizowane zostaną Indywidualne Mistrzostwa Europy w Szachach. Ta prestiżowa impreza sportowa rozpocznie się 4 maja i potrwa w Hotelu Qubus do 16 maja.
Zdjęć: 1  

Przedszkolaki lubią teatr »
Tekst opublikowany 2013-05-01, opracowanie rtr
W Ekobibliotece (filia Legnickiej Biblioteki Publicznej) odbył się IV Przegląd Przedszkolnych Form Teatralnych „Mali aktorzy dla ekologii”.
Zdjęć: 5  

Zdjęcia do filmu Fotograf »
Tekst opublikowany 2013-05-01, opracowanie um
Do 14 maja będą realizowane w Legnicy zdjęcia do najnowszego filmu Waldemara Krzystka „Fotograf”. Ze względu na sceny kręcone w plenerach miejskich, utrudnienia w ruchu wystąpią od północy 4 do o północy 5 maja.

Kolejni olimpijczycy z I LO »
Tekst opublikowany 2013-05-01, opracowanie um
W połowie kwietnia w Warszawie odbyły się zawody centralne XLII Olimpiady Biologicznej, w których wzięło udział 115 uczniów z całej Polski. Dolny Śląsk reprezentowało 5 finalistów, w tym 2 uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy.

Ruszyły fontanny »
Tekst opublikowany 2013-05-01, opracowanie um
W centrum miasta czynne są już wszystkie fontanny. Największą frajdę mają maluchy, które wraz z opiekunami bawią się i wypoczywają przy fontannie na placu Powstańców Wielkopolskich.
Zdjęć: 5  

Miasto inwestuje w zabytki »
Tekst opublikowany 2013-05-01, opracowanie um
W tym roku na rewitalizację zabytków miasto wyda ponad 2,7 mln zł. Kolejny etap remontu Akademii Rycerskiej kosztuje prawie 2,6 mln zł.
Zdjęć: 5  

2 maja przyjdź na mecze Żaków! »
Tekst opublikowany 2013-05-01, opracowanie tb
Już 2 maja na boiskach przy Stadionie Miejskim w Legnicy odbędzie się turniej piłkarski "Żak Cup. Sport i zabawa", który będzie jedną z atrakcji "Majówki z Miedzią".
Zdjęć: 1  

Nowe badania ekspertów ws. Smoleńska »
Tekst opublikowany 2013-05-01, opracowanie INTERIA.PL/Gazeta Polska Codziennie
Jak informuje "Gazeta Polska Codziennie", z symulacji opartej na parametrach lotu zawartych w raportach zarówno MAK u, jak i komisji Millera wynika, że tupolew nie mógł ulec rozpadowi przy zderzeniu z ziemią.

Dzisiaj
Środa 8 lutego 2023
Imieniny
Irminy, Piotra, Sylwii

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoLegnica.pl © 2007 - 2023 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl