Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 41 informacji. Wszystkie poniżej.

Remont kładki dla pieszych »
Tekst opublikowany 2015-07-31, opracowanie um
Trwa remont kładki dla pieszych nad ul. Pocztową. Prace rozpoczęły się w minionym tygodniu. Koszt tej inwestycji to ponad 467 tys. zł.
Zdjęć: 1  

Lotto - upodobania Polaków »
Tekst opublikowany 2015-07-31, opracowanie otomedia.pl
Jak wynika z danych statystycznych, wakacyjne miesiące sprzyjają zakreślaniu „szóstek” na kuponach Lotto. Jakoś tak się dzieje, że w lipcu i sierpniu chętniej i częściej udajemy się do kolektur.

Poznaj 5 zasad przyjemnego latania »
Tekst opublikowany 2015-07-29, opracowanie otomedia.pl
Dowiedz się, jak najkorzystniej kupić bilet, na co zwrócić uwagę przy pakowaniu, a wakacje zacząć już na lotnisku.
Zdjęć: 1  

Utrudnienia na drogach »
Tekst opublikowany 2015-07-29, opracowanie um
Jak informuje Wydział Zarządzania Ruchem Drogowym w związku z modernizacją sygnalizacji świetlnych w ramach inwestycji “Zintegrowanego systemu zarządzania ruchem i transportem publicznym w mieście Legnica” będą utrudnienia w ruchu.

Brave Kids 2015 oczami rodzin goszczących »
Tekst opublikowany 2015-07-29, opracowanie otomedia.pl
Przez dwa tygodnie przyjmowali w swoich domach młodych tancerzy z Ugandy i Brazylii, cyrkowców z St. Petersburga, artystki z Indii. Okazuje się, że to jedyny projekt, który tak łączy ludzi. Dlaczego? Oto odpowiedzi polskich rodzin biorących w nim udział.
Zdjęć: 4  

Stać nas na... pół metra mieszkania więcej niż 10 lat temu »
Tekst opublikowany 2015-07-27, opracowanie Bankier.pl
W 2005 roku za roczne średnie wynagrodzenie mogliśmy nabyć 4,2 metra kwadratowego mieszkania w stolicy.

Opłacało się dokleić wąsy »
Tekst opublikowany 2015-07-27, opracowanie um
Już ponad 400 legniczan zapisało się na badania profilaktyczne w ramach projektu finansowanego przez miasto i Fundację Polskiej Miedzi. Uwaga, jeszcze są miejsca.
Zdjęć: 1  

Budują siłownię w ramach LBO »
Tekst opublikowany 2015-07-27, opracowanie um
Rozpoczęła się budowa siłowni pod chmurką w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 1. To kolejna inwestycja powstająca w ramach Legnickiego Budżetu Obywatelskiego.
Zdjęć: 1  

Wysokie zwycięstwo na początek II Ligi Szachowej »
Tekst opublikowany 2015-07-27, opracowanie Piotr Kowalak
Od wysokiego zwycięstwa 5,5-0,5 nad drużyną TSz Skoczek Sędziszów Małopolski rozpoczęli rozgrywki II Ligi Juniorów młodzi szachiści K.SZ. "Miedź" Legnica.
Zdjęć: 6  

Najazd ministrów »
Tekst opublikowany 2015-07-27, opracowanie kprm
Prezentujemy przesłaną do naszej redakcji „Zapowiedź aktywności ministrów w związku z wyjazdową Radą Ministrów w woj. dolnośląskim”.
Zdjęć: 1  

Rzeki mogą wezbrać »
Tekst opublikowany 2015-07-25, opracowanie IMGW
Wrocławskie biuro prognoz hydrologicznych IMGW-PIB ostrzega przed niebezpiecznym wezbraniem rzek z przekroczeniem stanów ostrzegawczych.
Zdjęć: 1  

Klaster Bem na liście najszybszych komputerów świata »
Tekst opublikowany 2015-07-23, opracowanie otomedia.pl
Działający we Wrocławskim Centrum Sieciowo–Superkomputerowym (WCSS) Politechniki Wrocławskiej klaster Bem znalazł się na 135. miejscu w rankingu 500 najpotężniejszych komputerów na świecie.

Kolejne kamienice odzyskają dawny blask  »
Tekst opublikowany 2015-07-23, opracowanie um
Zarząd Gospodarki Mieszkaniowej ogłosił właśnie przetarg na rewitalizację budynków przy ul. Henryka Pobożnego 18 A i B oraz 22.
Zdjęć: 2  

Szkolny zawrót głowy! »
Tekst opublikowany 2015-07-23, opracowanie MR
Czas rozpoczęcia nauki to stres nie tylko dla dzieci, ale również dla ich rodziców. Wiąże się on bowiem z licznymi przygotowaniami i ogromnym nakładem finansowym, który należy ponieść, by skompletować szkolną wyprawkę dla dziecka. I nie chodzi tu wyłącznie o wybór akcesoriów takich jak kredki czy zeszyty, które dostępne są w szerokim przedziale cenowym, ale o podręczniki, których wybór jest najczęściej narzucany przez szkołę, na co nie mamy jako rodzice żadnego wpływu.
Zdjęć: 1  

Szewczak: Grecja to studnia bez dna »
Tekst opublikowany 2015-07-23, opracowanie eNewsroom.pl
Działania przedstawicieli Unii Europejskiej w sprawie kryzysu greckiego nie spowodują rozwiązania problemu, a zaproponowane Grecji lekarstwo na wyjście z długów jest gorsze od choroby.

Trawa na Placu Sybiraków »
Tekst opublikowany 2015-07-22, opracowanie um
Na Placu Sybiraków ułożone zostały trawniki. Ten piękny zakątek przyciąga ludzi, którzy z chęcią tutaj odpoczywają.
Zdjęć: 2  

Remont kładki nad ul. Pocztową  »
Tekst opublikowany 2015-07-22, opracowanie um
Jak informuje Wydział Zarządzania Ruchem Drogowym dzisiaj (22 lipca) w związku z remontem kładki dla pieszych zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu na ulicy Pocztowej.
Zdjęć: 1  

Legnicki Budżet Obywatelski  »
Tekst opublikowany 2015-07-22, opracowanie um
Kolejne inwestycje w ramach ubiegłorocznego Legnickiego Budżetu Obywatelskiego zbliżają się do ukończenia.
Zdjęć: 4  

TOP 5 kierunków z Wrocławia odkrytych na nowo »
Tekst opublikowany 2015-07-21, opracowanie otomedia.pl
Bezpośrednio z wrocławskiego lotniska. Na Kretę, Barcelonę czy Maderę można. Przedstawiamy TOP 5 miejsc, które warto poznać z zupełnie innej strony.
Zdjęć: 1  

Przebudowa ul. Polarnej »
Tekst opublikowany 2015-07-21, opracowanie um
Ulica Polarna zostanie przebudowana. Przy niej zbudowany będzie nowy parking. Właśnie został ogłoszony przetarg na wykonanie tej inwestycji.
Zdjęć: 1  

Kolejna inwestycja LBO zakończona  »
Tekst opublikowany 2015-07-21, opracowanie um
Zakończyły się prace przy budowie terenu rekreacyjnego u zbiegu ulic Wierzyńskiego, Gałczyńskiego i Piłsudskiego, realizowanego w ramach Legnickiego Budżetu Obywatelskiego.
Zdjęć: 1  

Na relaks do Palmiarni »
Tekst opublikowany 2015-07-17, opracowanie um
Cztery drewniane, wygodne i estetyczne leżaki ustawiono w Palmiarni (na terenie mini zoo). Można więc odpocząć, popalać się, czy poczytać książkę. To kolejna atrakcja w tym urokliwym i chętnie odwiedzanym zakątku parku.
Zdjęć: 1  

Czesław Pietraszko: Lodownia »
Tekst opublikowany 2015-07-16, opracowanie otomedia.pl
Na wakacje i upał w mieście polecamy kadry pełne lodu czyli wystawę fotografii pt. „Lodownia” miejscowego fotografika Czesława Pietraszko.
Zdjęć: 8  

Prezydent zakłada wąsy i zachęca do badań »
Tekst opublikowany 2015-07-16, opracowanie um
PROSTata sprawa – to hasło kampanii, która ma zachęcić legniczan do profilaktycznych badań finansowanych przez miasto i Fundację Polskiej Miedzi - Ja już się zbadałem, a ty? - zachęca Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy.
Zdjęć: 2  

Najpierw rozbiorą, później zbudują »
Tekst opublikowany 2015-07-16, opracowanie um
Trwa rozbiórka budynku przy zbiegu ulic Kartuskiej i Kamiennej, w którym mieściła się stołówka charytatywna. Jest to związane z przeznaczeniem tego terenu pod inwestycje mieszkaniowe.
Zdjęć: 1  

Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? »
Tekst opublikowany 2015-07-16, opracowanie źródło: MSW
W ostatnich dniach w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!
Zdjęć: 1  

„Zderzenia” w Galerii Sztuki  »
Tekst opublikowany 2015-07-14, opracowanie JT
W Galerii Sztuki odbył się wernisaż wystawy „Zderzenia” Beaty Cedrzyńskiej. Gdańska artystka gości w galeryjnych progach po 14 latach przerwy.
Zdjęć: 6  

Poszerzają ulicę Wrocławską »
Tekst opublikowany 2015-07-14, opracowanie um
Rozpoczęła się budowa pasa wyłączenia ruchu, czyli poszerzenie ul. Wrocławskiej. To kolejny etap prac w ramach przebudowy drogi dojazdowej wraz z chodnikami do Urzędu Skarbowego przy ul. Wrocławskiej. Uwaga! Będą niewielkie utrudnienia w ruchu.
Zdjęć: 1  

W parku zasadzono 60 tysięcy roślin »
Tekst opublikowany 2015-07-13, opracowanie um
Sześćdziesiąt tysięcy roślin ozdobnych upiększyło park Miejski. Dodają uroku temu miejscu i będą kwitły przez cały rok.
Zdjęć: 1  

Dopalacze zabijają »
Tekst opublikowany 2015-07-13, opracowanie pol
W ostatnich dniach na terenie Poznania i Katowic odnotowano kilkadziesiąt przypadków hospitalizacji osób, których stan wskazywał na zażycie tzw. dopalaczy. Jak się okazuje w innych miastach na terenie Polski również do szpitali trafiały osoby najprawdopodobniej po zażyciu nieznanych, groźnych dla życia substancji. Policjanci ostrzegają: producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!

Barszcz Sosnowskiego – skutki zaniedbań mogą być tragiczne »
Tekst opublikowany 2015-07-10, opracowanie dr Zygmunta Dajdok
Silne poparzenia, reakcje alergiczne, choroby narządów wewnętrznych, nowotwory, a nawet śmierć – o skutkach kontaktu z toksyczną rośliną mówi się ostatnio w całym kraju.
Zdjęć: 3  

Obrońca Błażej Telichowski zagra w Miedzi »
Tekst opublikowany 2015-07-09, opracowanie TB
Błażej Telichowski podpisał dwuletni kontrakt z Miedzią. Zawodnik, który w minionym sezonie wystąpił w 28 meczach GKS Bełchatów w Ekstraklasie, może występować zarówno na środku obrony, jak i na jej lewej stronie.
Zdjęć: 1  

Gratka dla melomanów »
Tekst opublikowany 2015-07-09, opracowanie um
W legnickiej Galerii Satyrykonu (Rynek 36) można kupić bilety na wspaniały koncert w Narodowym Forum Muzyki (Wrocław, pl. Wolności 1) za cenę jednej złotówki.
Zdjęć: 1  

Dzieje się w inwestycjach LBO »
Tekst opublikowany 2015-07-09, opracowanie um
Nabierają tempa prace związane z drugą edycją Legnickiego Budżetu Obywatelskiego.
Zdjęć: 1  

Bankier.pl proponuje Kwotę Wolną od Wszystkiego »
Tekst opublikowany 2015-07-09, opracowanie Bankier.pl.
W przededniu wyborów parlamentarnych politycy prześcigają się w składaniu propozycji dla obywateli. My też postanowiliśmy dorzucić swoje trzy grosze, dlatego Bankier.pl proponuje wprowadzenie Kwoty Wolnej od Wszystkiego.

Wciąż przybywa pasażerów na wrocławskim lotnisku »
Tekst opublikowany 2015-07-08, opracowanie otomedia.pl
W czerwcu Port Lotniczy Wrocław obsłużył prawie 240 tys. podróżnych. To o ponad 15% więcej w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Wzrosty odnotowano we wszystkich segmentach połączeń lotniczych. Największy w przypadku sieciowych połączeń międzynarodowych.
Zdjęć: 1  

Marek Gancarczyk przechodzi z Chojniczanki do Miedzi »
Tekst opublikowany 2015-07-08, opracowanie FOTO: Bartłomiej Hamanowicz/www.miedzlegnica.eu
Skrzydłowy Marek Gancarczyk został nowym piłkarzem Miedzi, a w Legnicy podpisał roczny kontrakt. Zawodnik znany z występów m.in. w Śląsku Wrocław, w minionym sezonie był jednym z liderów Chojniczanki Chojnice, dla której zdobył 10 bramek.
Zdjęć: 1  

Irlandzkie nieruchomości ostro w górę! »
Tekst opublikowany 2015-07-04, opracowanie Grupa Emmerson S.A.
Dane zebrane przez portal Global Property Guide dotyczące zmian cen nieruchomości w ostatnim kwartale 2014 r. przedstawiają obraz rynku nieruchomości mieszkaniowych w Europie. Na naszym kontynencie wzrost cen zauważalnie przyspieszył.
Zdjęć: 1  

Uwaga nadchodzi Sahara »
Tekst opublikowany 2015-07-02, opracowanie um
BIURA PROGNOZ METEOROLOGICZNYCH IMGW we Wrocławiu ostrzega!

O krok od tragedii »
Tekst opublikowany 2015-07-02, opracowanie pol
Kompletnie pijany kierowca tira prawie staranował inną ciężarówkę, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Gdy został zatrzymany przez policjantów, przeprowadzone badanie wykazało u niego prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Wyniki matury w IV LO »
Tekst opublikowany 2015-07-01, opracowanie AHM
Do matury przystąpiło 14 osób, trzy z nich ma prawo do poprawki w sierpniu. 5 uczniów zdało przynajmniej jeden egzamin maturalny na 100 proc., jeden uczeń może się pochwalić wynikiem 100 proc. z trzech egzaminów.
Zdjęć: 9  

Dzisiaj
Środa 29 listopada 2023
Imieniny
Błażeja, Margerity, Saturnina

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl


OtoLegnica.pl © 2007 - 2023 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl