Polecamy tematy
Nasze archiwum « Wracaj do poprzedniej strony
Konferencja Krajowa Euroregionu Nysa »
Tekst opublikowany 2021-09-30, opracowanie (info EN)
27 września w Bolesławcu odbyła się XLIII Konferencja Krajowa Euroregionu Nysa. Uczestniczyło w niej 37 delegatów – przedstawicieli samorządów miast, gmin, powiatów, samorządu województwa oraz zaproszeni goście honorowi i przewodniczący grup roboczych.
Zdjęć: 5
Premiera powieści „Snowflake” – fenomenu na miarę „Normalnych ludzi” »
Tekst opublikowany 2021-09-29, opracowanie red
Historia o mnie i o tobie. O emocjach każdego z nas. „Snowflake” to mocny i zapadający w pamięć debiut. Opowieść o rodzinie, miłości, depresji, radości i dorastaniu we współczesnym świecie. Przez zagranicznych recenzentów jest porównywana z „Normalnymi ludźmi” Sally Rooney i twórczością Colma Tóibína. Premiera powieści „Snowflake” Louise Nealon w tłumaczeniu Radosława Madejskiego 29 września.
Zdjęć: 1
Jesienny Świeradów Run już w najbliższą niedzielę - zobacz trasę i profil »
Tekst opublikowany 2021-09-29, opracowanie otomedia.pl
Po dłuższej przerwie wracamy do biegania w ramach cyklu Puchar Sudetów Super Bieg.Cała rywalizacja wchodzi już w decydującą fazę, a do końca brakuje nam jeszcze dwóch startów – tego najbliższego, w niedzielę 3 października i kolejnego – 16 października mamy jeszcze przecież Interferie Run, czyli finał cyklu.
Zdjęć: 2
Premiera Tomiku Wierszy „Jestem” – Patrycji Kamola »
Tekst opublikowany 2021-09-29, opracowanie otomedia.pl
Tylko kilkanaście godzin potrzeba było na to, aby 80 wejściówek na wernisaż poetycko - muzyczny wokalistki, kompozytorki, a teraz również i poetki – Patrycji Kamola znalazło swoich nabywców.
Zdjęć: 5
Jesienny city break z Wrocławia. Polecisz za niecałe 100 zł »
Tekst opublikowany 2021-09-29, opracowanie otomedia.pl
Kilkanaście kierunków do wyboru w atrakcyjnych cenach – to brzmi jak dobrze zaplanowany jesienny city break. Zwłaszcza, że do wrocławskiego rozkładu lotów wchodzą nowe połączenia.
Zdjęć: 7
Skarby ukryte w starym spichlerzu »
Tekst opublikowany 2021-09-29, opracowanie Małgorzata Urlich-Kornacka @Stowarzyszenie TUiTAM
W podwrocławskiej wsi Galowice, która przed II wojną światową znana była z uprawy buraków cukrowych oraz pszenicy, zachował się spichlerz zbożowy z 1727 roku. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że stanowi on ostatni ocalały na Dolnym Śląsku drewniany obiekt gospodarczy o konstrukcji szachulcowej o tak dużej kubaturze - 1200 metrów kwadratowych!
Zdjęć: 4
Dolnośląskie – najwięcej ofert pracy dla kierowców i pracowników produkcyjnych »
Tekst opublikowany 2021-09-28, opracowanie otomedia.pl
Bardzo duże zapotrzebowanie na pracowników fizycznych i produkcyjnych jest obecnie zauważalne w całym kraju. Nie inaczej sytuacja kształtuje się w naszym regionie. W województwie dolnośląskim najbardziej poszukiwani są kierowcy samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych – ofert pracy na te stanowiska jest obecnie o 62 proc. więcej niż rok temu!
Zdjęć: 2
Rehabilitacja bandytów »
Tekst opublikowany 2021-09-28, opracowanie Zdzisław Abramowicz
Nowoczesny człowiek to – głównie we własnym mniemaniu - osoba racjonalna i posiadająca zdolność krytycznej oceny aktualnej rzeczywistości, a także minionych dziejów naszej tak zwanej cywilizacji. Skąd więc bierze się powszechna niemal fascynacja wyczynami historycznych bandziorów, których zapewne nigdy nie chcielibyśmy spotkać na swojej drodze?
Zdjęć: 4
Naukowcy z PWr pracują nad nowym typem eko-kasków »
Tekst opublikowany 2021-09-28, opracowanie pwr
Nowoczesny i ekologiczny kask, który zapewni większe bezpieczeństwo rowerzystom i narciarzom – nad takim rozwiązaniem pracują naukowcy z Politechniki Wrocławskiej. Na swój projekt otrzymali dofinansowanie z NCBiR w ramach programu „Lider”.
Zdjęć: 1
„W cieniu terapeutki” Anny Krystaszek - thriller kompletny, mroczny i zaskakujący do samego końca - premiera 6.10 »
Tekst opublikowany 2021-09-28, opracowanie red
Niewyjaśnione zabójstwo policjantki na służbie, tragiczny wypadek samochodowy, w którym giną dwie osoby, oraz dziwny pacjent w gabinecie cenionej częstochowskiej terapeutki. Co łączy te trzy sprawy?
Zdjęć: 1
7 Rowerowy Bieg Piastów z udziałem prawie tysiąca zawodników - kapitalna walka do końca »
Tekst opublikowany 2021-09-28, opracowanie LK
Pogoda najlepsza od lat, świetna frekwencja i znakomita atmosfera towarzyszyły rywalizacji podczas 7 Rowerowego Biegu Piastów, który rozegrany został w sobotę, 25 września, na trasach Gór Izerskich ze startem i metą w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach.
Zdjęć: 7
Mukowiscydoza zabrała jej siostrę, o życie walczy już tylko ona – PATRYCJA »
Tekst opublikowany 2021-09-28, opracowanie red/em
Nati i Pati, dwie siostry złączone nie tylko więzami krwi, ale czymś więcej – przekleństwem, jakim jest mukowiscydoza.
Zdjęć: 3
Twierdza Legend – Twierdza Srebrna Góra »
Tekst opublikowany 2021-09-27, opracowanie otomedia.pl
Zabawy, pokazy, poszukiwania - w najbliższy weekend największa górska twierdza w Europie, która wznosi się ponad Srebrną Górą na Dolnym Śląsku zamieni się Twierdzę Legend. To już druga edycja festiwalu przeznaczonego dla miłośników niezwykłych opowieści, legend i baśni Dolnego Śląska. Nikt nie będzie się nudził.
Zdjęć: 1
Otwarte testy bolidu wyścigowego studentów PWr »
Tekst opublikowany 2021-09-26, opracowanie pwr
Waży niespełna 200 kilogramów, ma 87 koni mechanicznych, a do setki rozpędza się w trzy sekundy. Już we wtorek, 28 września, na torze wyścigowym Krzywa będzie można zobaczyć bolid zespołu PWR Racing Team, z którym nasi młodzi konstruktorzy święcą triumfy na tegorocznych zawodach Formuły Student.
Zdjęć: 1
Konkurs na osiedle „Miasteczko Winna Góra” w Środzie Śląskiej rozstrzygnięty »
Tekst opublikowany 2021-09-23, opracowanie otomedia.pl
Pracownia architektoniczna Chmielewski + Partners opracowała najlepszą koncepcję osiedla „Miasteczko Winna Góra” w Środzie Śląskiej i zwyciężyła w konkursie organizowanym przez Polskie Domy Drewniane pod honorowym patronatem Ministra Klimatu i Środowiska. Będzie to pierwsze tak duże osiedle w Polsce wybudowane w technologii prefabrykowanego szkieletu drewnianego. W planie jest ponad 1 tys. mieszkań.
Zdjęć: 4
Na ziemi Bobrzan i Trzebowian »
Tekst opublikowany 2021-09-23, opracowanie Zdzisław Abramowicz
Radziechów leży w powiecie złotoryjskim, na obszarze we wczesnym średniowieczu zasiedlonym przez Bobrzan i Trzebowian. Około 990 roku sadybę tą wraz ze Śląskiem Mieszko I włączył w granice Państwa Polskiego, zaś od trzynastego wieku przynależała ona do Księstwa Legnickiego.
Zdjęć: 1
PREMIERA - Mroczny portret kobiecej przyjaźni w powieści brytyjskiej autorki - „Toksyczna przyjaźń” »
Tekst opublikowany 2021-09-22, opracowanie rtr
Mroczny portret kobiecej przyjaźni – dwie rywalizujące ze sobą kobiety i śmierć, która wcale nie musiała być przypadkowa. Brytyjska autorka Polly Phillips napisała pełną emocji powieść z pogranicza literatury obyczajowej i thrillera psychologicznego. Ukazuje w niej skomplikowaną relację, którą w języku angielskim określa termin „frenemy” – czyli przyjaciel i wróg w jednym. To książka o skrajnych emocjach: miłości i nienawiści, uwielbieniu i złości, oddaniu i zazdrości. „Toksyczna przyjaźń” do polskich księgarń trafi już 22 września.
Zdjęć: 1
Drożdże „zjadające” plastiki. Naukowcy z UPWr pomogą planecie »
Tekst opublikowany 2021-09-22, opracowanie upwr
Dzięki odnalezieniu mikroorganizów rozkładających plastik i sklonowaniu produkowanych przez nie enzymów do drożdżaków, projekt dr Piotra Biniarza z UPWr, może być ratunkiem dla planety topiącej się w plastikowych śmieciach.
Zdjęć: 1
7 Rowerowy Bieg Piastów - wyścig nie tylko dla twardzieli – pełne listy startowe »
Tekst opublikowany 2021-09-22, opracowanie LK
Ten wyścig odbędzie się dopiero po raz siódmy, ale już cieszy się legendą. Zawodnicy co roku rywalizują w zimnie i deszczu, a na krótkich odcinkach trasy także w błocie. Dzięki temu wyzwanie nabiera wartości, a smak mety jest słodszy. 25 września, w sobotę, 7 Rowerowy Bieg Piastów.
Zdjęć: 6
Metody stosowane w analizach porównawczych »
Tekst opublikowany 2021-09-21, opracowanie MR
Ustalanie oraz weryfikacja cen transferowych odbywa się z wykorzystaniem kilku powszechnie przyjętych metod. Opisane poniżej metody nie posiadają odgórnie narzuconej kolejności stosowania. Należy jednak zastosować metodę najbardziej odpowiednią w danych okolicznościach. Jej wybór jest uzależniony od specyfiki oraz charakteru realizowanej transakcji. Określenie wartości wynagrodzenia pomiędzy podmiotami powiązanymi polega na ustaleniu rynkowej ceny, czyli takiej ceny, którą ustaliłby między sobą podmioty niepowiązane
Zdjęć: 1
SOWA w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2021-09-21, opracowanie um
Bolesławiec znalazł się w gronie miast, w których powstanie SOWA - Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności. SOWA to pilotażowy projekt Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik, który zakłada stworzenie do 2023 r. ogólnopolskiej sieci lokalnych minicentrów nauki.
Zdjęć: 1
Dni Bolesławca »
Tekst opublikowany 2021-09-20, opracowanie um
Już 24 września rozpoczynamy Dni Miasta Bolesławiec. Tegoroczne święto potrwa aż cztery dni.
Zdjęć: 1
Pierwszy pociąg hybrydowy szykuje się do podróży po Dolnym Śląsku »
Tekst opublikowany 2021-09-20, opracowanie otomedia.pl
Pierwszy z sześciu pociągów hybrydowych zamówionych przez Koleje Dolnośląskie dotarł do legnickiej bazy technicznej przewoźnika. Po zakończeniu testów w październiku wyjedzie na tory.
Zdjęć: 3
Zmiany na szlakach i remont w Karkonoskim Parku Narodowym »
Tekst opublikowany 2021-09-19, opracowanie Zespół KPN
Wrzesień to czas prac remontowych w obiektach na terenie KPN. Obecnie trwają prace remontowe schodów na szlaku czarnym prowadzącym od górnej stacji wyciągu na Szrenicę do schroniska Na Szrenicy. Wyznaczyliśmy trasę obejścia zamkniętego odcinka szlaku czarnego (mapka).
Zdjęć: 2
Nieznany żołnierz polski »
Tekst opublikowany 2021-09-19, opracowanie Zdzisław Abramowicz
Teren dzisiejszej gminy Osiecznica znalazł się w 1945 roku na szlaku przemarszu pododdziałów II Armii Wojska Polskiego, zmierzających od 4 do 9 kwietnia wzdłuż trzech marszrut – północnej, środkowej i południowej - nad Nysę Łużycką.
Zdjęć: 4
Zaproszenie na spotkanie podróżnicze »
Tekst opublikowany 2021-09-16, opracowanie otomedia.pl
Spółdzielczy Dom Kultury "Kopernik" zaprasza na wystawę fotograficzną, film oraz spotkanie z cyklu "Miejsce ludzi i opowieści". Razem z Darkiem Borowcem i Radosławem Biczakiem odwiedzimy Faroe, czyli wulkaniczny archipelag na Atlantyku, znany też jako Wyspy Owcze.
Zdjęć: 5
Na świecie żyje 70 milionów psychopatów. Skąd się wzięli i jak działa ich mózg? - premiera „W umyśle mordercy” już 22 września »
Tekst opublikowany 2021-09-16, opracowanie red
Czy zło ma biologiczne korzenie? Kto zostaje psychopatą i czy każdy psychopata musi być mordercą? Jakie cechy charakteryzują psychopatów? Dlaczego niektórzy ludzie są w stanie zabijać z zimną krwią i nie czuć z tego powodu żadnych wyrzutów sumienia? A wreszcie: czy psychopatię można leczyć? Uznawany za jednego z najwybitniejszych specjalistów w dziedzinie neurobiologii dr Dean A. Haycock specjalizuje się w zagadnieniach związanych ze zdrowiem psychicznym.
Zdjęć: 1
Mistrzostwa wolnych koni na wrocławskich Partynicach »
Tekst opublikowany 2021-09-16, opracowanie otomedia.pl
W piątek 17 września na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice ruszają 7 Międzynarodowe Mistrzostwa w Jeździe Bez Ogłowia – Euro Equus. Na liście startowej znalazło się 40 par (jeździec + koń) z Polski i Czech.
Zdjęć: 5
"Beksiński. Wizje życia i śmierci" i "Bestiariusz japoński" - wrześniowe premiery wydawnictwa BoSz »
Tekst opublikowany 2021-09-14, opracowanie red
Zdzisław Beksiński to jeden z najwybitniejszych twórców sztuki surrealistyczno-ekspresjonistycznej. Jego obrazy wzbudzają zachwyt i uznanie na całym świecie, uzyskując bardzo wysokie ceny – na początku 2021 roku za jedno z dzieł artysty zapłacono na aukcji niemal milion złotych. Ogromny dramatyzm i ładunek emocjonalny płynący z każdej pracy powodują, że sztuka Beksińskiego porusza ludzi zarówno w kraju, jak i zagranicą.
Zdjęć: 2
Wrocławianie spójrzcie w niebo! Nadlatuje Zeppelin »
Tekst opublikowany 2021-09-14, opracowanie otomedia.pl
Przylot największego na świecie Zeppelina do Polski to widowiskowe wydarzenie. Sterowiec jest dłuższy od największego pasażerskiego Airbusa, a na pokład może zabrać tylko kilkanaście osób. Unosi się za pomocą silników i balonu wypełnionego helem i może zawisnąć na niebie jak helikopter. Już w środę wypatrujcie go nad miastem.
Zdjęć: 6
Złoto w Srebrnej Górze. Filip Helta i Maja Włoszczowska Mistrzami Polski XCM »
Tekst opublikowany 2021-09-13, opracowanie otomedia.pl
Sobotni Bike Maraton z trasą poprowadzoną w Górach Bardzkich i Sowich był areną tegorocznych Mistrzostw Polski XCM PZKol. Największe zainteresowanie towarzyszyło oczywiście rywalizacji w Elicie K i M na dystansie GIGA, gdzie do pokonania było prawie 80 km. Zawodnicy z licencją Junior startowali na dystansie MEGA. Walka o koszulki Mistrzów Polski w pozostałych kategoriach PZKol i wśród zawodników bez licencji (MP Amatorów) również toczyła się na najdłuższym dystansie, ale oczywiście ścigano się też na dwóch krótszych trasach – CLASSIC i FUN.
Millenialsi chcą pracować zdalnie non stop. Młodsi i starsi już niekoniecznie »
Tekst opublikowany 2021-09-13, opracowanie otomedia.pl
Większość pracowników akceptuje pracę zdalną i nie chce całkowicie z niej rezygnować. Szczególnie chętnie swoje obowiązki z domu chcą wykonywać millenialsi, czyli osoby urodzone w latach 1984-1994, wśród których 39% jest gotowych niemal całkowicie zrezygnować z biura – wynika z badania Antal i Cushman & Wakefield.
Panthers o włos od finału European League of Football »
Tekst opublikowany 2021-09-12, opracowanie otomedia.pl
Inauguracyjny sezon European League of Football zapowiadał się dla Panthers niezwykle ekscytująco, ale trudno było przewidzieć, jak zawodnicy z Wrocławia poradzą sobie wśród najlepszych drużyn Starego Kontynentu.
Zdjęć: 1
„Na wspólnika tkacza” »
Tekst opublikowany 2021-09-11, opracowanie Zdzisław Abramowicz
Leżąca na zachodnim obrzeżu Gór Izerskich łańcuchówka Jasna Góra to najwyżej zlokalizowana miejscowość gminy Bogatynia, jej zabudowania rozciągają się na długości niemal dwóch kilometrów. W odległych wiekach obszar ten obejmowały granice jednego z polskich księstewek dzielnicowych – Księstwa Jaworskiego.
Zdjęć: 4
Wielkie grzybobranie w Polanicy-Zdroju »
Tekst opublikowany 2021-09-10, opracowanie otomedia.pl
W sobotę 18. września w Parku Zdrojowym odbędzie się Polanickie Grzybobranie – Grzybów-Zdroje. To jeden z ulubionych "sportów" Polaków. Sezon właśnie się rozpoczął, poszukiwacze borowików, koźlarzy i czarnych łebków ruszyli do lasów. Miłośnicy tej formy spędzania wolnego czasu na swoje święto w Polanicy-Zdroju przyjadą już po raz trzeci.
Zdjęć: 6
Budimex buduje zakład PEPSICO pod Środą Śląską »
Tekst opublikowany 2021-09-09, opracowanie rtr
Jak już informowaliśmy koncern PepsiCo zainwestuje ponad 1 mld zł w budowę zakładu produkcyjnego w podstrefie LSSE w Świętem. Zakład zapewni dodatkowy potencjał produkcyjny w zakresie oferty przekąsek obejmującej smażone chipsy ziemniaczane Lay's, pieczone chipsy ziemniaczane Lay’s Oven Baked, a także chipsy kukurydziane Doritos.
Zdjęć: 4
Kierowcy nie mają w czym wybierać – olbrzymi spadek na rynku aut używanych »
Tekst opublikowany 2021-09-08, opracowanie otomedia.pl
Kierowcy w Polsce mają obecnie dużo mniejszy wybór wśród aut używanych – aż o 36.795 samochodów. O tyle skurczył się rynek aut używanych od sierpnia 2020 roku. Duży spadek ofert sprzedaży aut na wtórym rynku miał miejsce także w ciągu ostatniego miesiąca.
Zgrupowanie Kadry Narodowej i nabory do Legnickiego Klubu Taekwon-do »
Tekst opublikowany 2021-09-08, opracowanie lkt
Zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do mocnym akcentem rozpoczęli przygotowania do drugiej części sezonu 2021. Legniczanie w miniony weekend wraz z pozostałą dziewięćdziesiątką kadrowiczów intensywnie trenowali na obiektach COS OPO Spała starając się udowodnić swoją przydatność do Reprezentacji Polski na listopadowe Mistrzostwa Europy Hiszpania 2021.
Zdjęć: 13
W Karpaczu rozpoczęła się XXX edycja Forum Ekonomicznego »
Tekst opublikowany 2021-09-07, opracowanie otomedia.pl
W tegorocznej edycji Forum Ekonomicznego bierze udział ponad 6 tysięcy uczestników, w tym ponad 4 tys. zaproszonych gości z 56 krajów. Wszystkie panele dyskusyjne będą tłumaczone na 65 języków. W ramach programu kulturalnego wystąpi około 80 artystów.
Zdjęć: 2
Czy prawdziwa miłość pokona przeznaczenie? Wciągające love story od bestsellerowej K.N. Haner! - premiera już 29 września! »
Tekst opublikowany 2021-09-07, opracowanie red
Buzująca adrenalina, bad boy z mroczną przeszłością i kobieta, dla której można stracić głowę. Mistrzyni romansu erotycznego, autorka wielu bestsellerów K.N. Haner powraca z nową, jeszcze bardziej zmysłową i uzależniającą historią, która zapiera dech w piersiach!
Zdjęć: 2
Startuj po pieniądze na naukę - Nabór wniosków XXI edycji Konkursu Stypendialnego „zDolny Śląsk” »
Tekst opublikowany 2021-09-07, opracowanie otomedia.pl
Gdy potrzebne są środki na wydatki związane z nauką i rozwijaniem uzdolnień, warto spróbować swoich sił i napisać prosty wniosek. Fundacja Edukacji Międzynarodowej (FEM) zaprasza uczniów i absolwentów dolnośląskich szkół do aplikowania o stypendia w XXI edycji Programu Stypendialnego „zDolny Śląsk”.
Międzynarodowy, kolorowy, energetyczny. Wielki Finał Brave Kids »
Tekst opublikowany 2021-09-06, opracowanie otomedia.pl
Bollywoodzki taniec, uwspółcześnione tradycyjne polskie tańce, wielka maska inspirowana teatrem indonezyjskim i akrobacje cyrku z Etiopii. Za nami niezwykły spektakl finałowy Brave Kids. Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia.
Zdjęć: 12
Brunch Royal wygrał Wielką Wrocławską »
Tekst opublikowany 2021-09-06, opracowanie otomedia.pl
Wielka Wrocławska Nagroda Prezydenta Wrocławia zakończyła się zwycięstwem faworyta Brunch Royal, którego dosiadał Josef Bartos, a trenuje dla Scuderia Aichner SRL Josef Vana młodszy. Po starcie na krótko prowadzenie objął Haad Rin (Christopher Roberts), którego zmienił Turion (Adam Cmiel).
Zdjęć: 13
Ryanair zapowiada 30 kierunków i 80 lotów tygodniowo z Wrocławia »
Tekst opublikowany 2021-09-06, opracowanie otomedia.pl
W sezonie jesienno-zimowym irlandzkie linie uruchamiają 30 tras z Wrocławia, w tym pięć nowych. Zamierzają przewieźć o 20% pasażerów więcej niż w sezonie zimowym 2019.
Zdjęć: 2
Czy odnajdziemy zaginionych lotników? Kolejna tajemnica II wojny bliższa rozwiązania »
Tekst opublikowany 2021-09-06, opracowanie uwr
Wspólne badania amerykańskiej agencji rządowej DPAA i specjalistów Uniwersytetu Wrocławskiego
Zdjęć: 4
Z wrześniowych dróg »
Tekst opublikowany 2021-09-05, opracowanie Zdzisław Abramowicz
Polska kawaleria z okresu II Rzeczypospolitej stała się w PRL-u obiektem haniebnych przekłamań, wypełniających zapotrzebowanie ówczesnych władz na dyskredytację przedwojennego państwa i wszystkich jego instytucji - w tym przedwrześniowego wojska.
Zdjęć: 4
Rekordowe wakacje - 620 tys. osób odwiedziło wrocławskie zoo »
Tekst opublikowany 2021-09-05, opracowanie zoo
Tegoroczne wakacje okazały się rekordowe dla wrocławskiego zoo. Tylko w lipcu i sierpniu odwiedziło ogród 620 602 osób z Polski i zagranicy, bijąc dotychczasowy rekord z 2017. W dodatku wakacyjna frekwencja stanowi 54,34% z całej odnotowanej w 2021 r.
Zdjęć: 3
Końca nie widać – inflacja w Polsce znów zaskakuje. Gdzie ulokować swoje środki? »
Tekst opublikowany 2021-09-02, opracowanie otomedia.pl
Odczyt inflacji CPI w sierpniu 2021 r. w Polsce wyniósł aż 5,4% – wynika z najnowszych danych GUS. Szok po lipcowym, pięcioprocentowym szczycie nie zdążył jeszcze opaść, kiedy to wynik ten został pobity. Oznacza to, że inflacja jest najwyższa od 2001 roku, a wzrost cen towarów i usług jeszcze bardziej przyspieszył. Warto zastanowić gdzie ulokować swoje środki finansowe, aby zabezpieczyć je przed stratą.
Co w ulu piszczy? Studentka UPWr bada jak komunikują się pszczoły »
Tekst opublikowany 2021-09-02, opracowanie upwr
Jak komunikują się pszczoły, jakie dźwięki wydają gdy są zadowolone, a jakie gdy są zaniepokojone lub chore? Anna Tomańska, studentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UPWr bada to w swojej innowacyjnej pasiece. Wnioski mogą zrewolucjonizować pszczelarstwo w naszym kraju.
Zdjęć: 4
18 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości »
Tekst opublikowany 2021-09-01, opracowanie pol
Ścisła współpraca polskiej i hiszpańskiej Policji w ramach sieci ENFAST doprowadziła do zatrzymania mężczyzny podejrzanego o współudział w zabójstwie, do którego doszło w 2003 roku w Jeleniej Górze. Zatrzymany przez 18 laty ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, bardzo często zmieniając miejsca pobytu i tożsamości.