Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Legnica
Jak dobrać zasilacz UPS?

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Zdarzyło ci się kiedyś tak, że wykonywałeś jakiś projekt, pracowałeś w danym programie czy też po postu wykonywałeś swoje hobby, a komputer się wyłączył, ponieważ brakło prądu? Jeśli tak, to znasz to uczucie, kiedy wszystko się wyłącza, a twoja praca idzie na marne. Niestety, w przypadku takiego wyłączenia komputera wszelkie dane, które nie zostały zapisane, tracimy i odzyskanie ich jest bardzo ciężkie lub też w ogóle niemożliwie.
Jak dobrać zasilacz UPS?

Jeśli unikać chcesz takich sytuacji, to koniecznie musisz zastanowić się nad kupnem sprzętu, który przytrzyma zasilanie komputera na taki czas, żebyś zdążył zapisać wszystkie dane, zanim się wyłączy. Jest to bardzo praktyczne, ponieważ nawet awaria prądu, nie będzie stanowić zagrożenia dla Twojej pracy na komputerze, która nie jest zapisywana na bieżąco.

Co to jest?

UPS, to po prostu zasilacz bezprzewodowy. Mimo iż, nazwa jest angielska, to w naszym kraju również nazywany jest on UPSem lub też zasilaczem bezprzewodowym. Zasilacz UPS, posiada akumulator, którego zadaniem jest gromadzenie energii elektrycznej. Z zasilacza, przekazywana jest ona do urządzeń, które są do niego podłączone, w momencie awarii prądu. Jeśli jednak, wydaje ci się, że do jedynych zadań takiego zasilacza należy podtrzymanie pracy komputera w sytuacji braku prądu w gniazdku, to się grubo mylisz. Zasilacze, które są dzisiaj produkowane, posiadają również bardzo ważną funkcję – prewencyjną. Nie tylko, pozwalają na zapisanie danych na komputerze przed jego wyłączeniem, ale też chronią nasze urządzenie, przed wszelkimi zakłóceniami, które pojawić się mogą w sieci energetycznej.

Jak dobrać zasilacz?

Według ekspertów z http://agitproject.pl/, zasilacz należy przede wszystkim dobrać do swych potrzeb, poprzez określenie jego parametrów podstawowych. Do najważniejszych należą:

  • Czas pracy na akumulatorze
  • Kształt wyjściowego napięcia
  • Obecność komunikacyjnego złącza
  • Moc
  • Do funkcji niekoniecznych, ale przydatnych należą takie elementy jak: możliwość wymiany akumulatorów, panel kontrolny wyposażony w funkcje wyciszania alarmu, długi okres gwarancji oraz anty – przepięciowe filtry w opcji dodatkowej. Trzeba pamiętać o tym, aby nie kierować się przy wyborze zasilacza, jego wyglądem, wagą czy innymi parametrami, które widoczne są gołym okiem. 

MRDzisiaj
Środa 26 września 2018
Imieniny
Cypriana, Justyny, Łucji
Redakcja

tel. 512 745 851
redakcja@otomedia.pl
Partnerzy serwisu
Gmina Udanin
Starostwo Średzkie
BOK MCC
Śniadanie Mistrzów
Kino
FORUM
o © 2007 - 2018 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl