Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Legnica
Sukcesy legnickiego taekwon-do

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Pięcioro legnickich zawodników taekwon-do wraz z trenerem, Łukaszem Stawarzem, było (7 listopada) gośćmi prezydenta Tadeusza Krzakowskiego. To autorzy pięknego sukcesu odniesionego ma Mistrzostwach Świata w Dublinie, gdzie startowało 1100 zawodników z 56 krajów.

Legniczanka Magdalena Kisiel wywalczyła srebrny medal w kategorii 56 kg seniorek. Dwa brązowe krążki indywidualnie i w drużynie zdobył Maciej Blichrski w kategorii 75 kg juniorów. Najbardziej utytułowany legnicki taekwondoka Maciej Żuk wraz z drużyną zajął drugie miejsce w testach siły.

W Irlandii biało-czerwonych barw broniły jeszcze Wioletta Hanisch oraz Kamila Kolanowska, a męską reprezentację prowadził trener Łukasz Stawarz, na co dzień szkoleniowiec Legnickiego Klubu Taekwon-do.

W sumie nasza reprezentacja zdobyła w Dublinie cztery złote, osiem srebrnych i czternaście brązowych medali. Dało jej to piąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Przypomnijmy, że w kwietniu br. na Mistrzostwach Europy w Sofii nasza ekipa wywalczyła drużynowo złote medale.

Prezydent, gratulując sukcesów i wręczając pamiątkowe dyplomy, powiedział: - Osiągnęliście wspaniały sukces, kosztem wielkiego wysiłku, zaangażowania i waleczności. Godnie reprezentowaliście nasz kraj i Legnicę na światowej arenie. Wszyscy jesteśmy z was dumni.

- To była wspaniała przygoda, a impreza na najwyższym poziomie sportowym – wspominała Magdalena Kisiel.

Następne mistrzostwa świata w Taekwon-do odbędą się w kwietniu 2019 roku. Ich gospodarzem będą Niemcy.