Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Legnica
Czy grubość styropianu ma znaczenie?

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Podczas budowy domu trzeba zwracać uwagę na wiele istotnych szczegółów. Tylko takie postępowanie sprawi, że w przyszłości możliwe będzie uniknięcie niektórych usterek lub innych problemów. Właśnie dlatego tak ważne jest to, by dowiedzieć się jak najwięcej na temat różnych elementów, jak na przykład grubości styropianu. W ten sposób możliwe będzie dokonanie właściwego wyboru.
Czy grubość styropianu ma znaczenie?

Jak ustalić odpowiednią grubość styropianu?

Przede wszystkim trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że nie jest konieczne poznanie wszystkich szczegółów związanych z określonymi elementami oraz materiałami. Wystarczą podstawowe informacje, które pozwolą na kontrolowanie postępów prac. Warto także podkreślić, że najczęściej to projektant decyduje o tym, jaka grubość styropianu będzie najbardziej odpowiednia. Należy wtedy wziąć pod uwagę między innymi materiał, z jakiego powstała cała konstrukcja budynku.

Ważne jest również to, że różne miejsca wymagają wykorzystania innych rodzajów styropianu. Ponadto należy pamiętać o tym, by stosować tylko materiały, które pochodzą od sprawdzonych i doświadczonych dostawców. Najlepszym przykładem jest knauf-industries.pl.

Jaka powinna być grubość styropianu w poszczególnych przypadkach?

Jak już zostało wcześniej wspomniane, grubość styropiany zależy między innymi od miejsca, gdzie zostanie położony. Ponadto należy wziąć pod uwagę także bardziej szczegółowe informacje związane z konstrukcją danego budynku. Jednak warto zwrócić uwagę na to, jaka grubość styropianu jest najczęściej wybierana w poszczególnych przypadkach.

Elewacja budynku

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że w przypadku ocieplania budynku należy zwrócić uwagę na typ budownictwa. W przypadku tradycyjnego domu najczęściej wybierany jest biały styropian, którego grubość wynosi 12, 15, 18 lub 20 centymetrów.

Inaczej wygląda sytuacja w domach, które są energooszczędne lub pasywne. Wtedy grubość styropianu waha się pomiędzy piętnastoma a dwudziestoma centymetrami. Poza tym warto podkreślić, że w tym przypadku chętniej jest wybierany styropian grafitowy, który osiąga takie same rezultaty cieplne jak biały styropian. Jednak jego zaletą jest fakt, że jest cieńszy. Właśnie dlatego chętnie jest wybierany do ocieplenia miejsc, przez które najczęściej ucieka ciepło.

Ocieplanie podłogi

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na fakt, że styropian, który jest wykorzystywany do ocieplenia podłogi, charakteryzuje się większą twardością od tego, wybieranego do ścian. Dzięki temu styropian sprawdzi się nie tylko we wnętrzu domu, ale również w garażu, hali magazynowej oraz miejscu parkingowym. Należy także pamiętać o tym, że styropian, który jest kładziony na podłogę, nie tylko izoluje, ale też tłumi hałas. Właśnie dlatego warto wybierać specjalny rodzaj, czyli styropian akustyczny.

Jeżeli chodzi o odpowiednią grubość, to minimalna powinna wynosić osiem lub dziesięć centymetrów. Często wybierany jest również grubszy styropian, na przykład dwunasto-, piętnasto- lub dwudziesto- centymetrowy.


MRo © 2007 - 2021 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl