Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Legnica
Rozrusznik Wrocław nie musi być drogi. Podpowiadamy jak go tanio naprawić

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Samochód to studnia bez dna. I nie chodzi tu o to, że trzeba go tankować i płacić składkę za ubezpieczenie. Dotyczy to również części, które z reguły nie są tanie. Na szczęście niektóre z nich, jak rozrusznik, można naprawić w przyzwoitej cenie.
Rozrusznik Wrocław nie musi być drogi. Podpowiadamy jak go tanio naprawić

Wszystko się kiedyś psuje

Rozrusznik nie jest nieśmiertelny. Prędzej czy później każdy z nas będzie musiał go wymienić. Jednak można to zrobić taniej. Zwłaszcza, że nowy kosztuje od 200 zł do nawet 600 zł. Wszystko zależy od tego, jaki mamy model samochodu. Jednak nie zawsze trzeba kupować nowy, jeszcze pachnący rozrusznik. Jest to jeden z tych podzespołów, który wcześniej daje nam znać, że coś z nim nie tak. Jeżeli nie zignorujemy „wołania” rozrusznika, unikniemy kosztownych napraw.

 

Rozrusznik mówi do ciebie

Wielu kierowców ignoruje to, co chce przekazać im ich samochód. Uznają oni, że stukanie, pukanie i inne dźwięki są naturalne dla każdego samochodu i odkładają wizytę u mechanika do ostatniej chwili. Zwykle wtedy jest już za późno na kosmetyczne naprawy i trzeba im poświęcić sporo czasu i jeszcze więcej pieniędzy. Nie inaczej jest w przypadku rozrusznika. To nie jest tak, że on dziś działa a jutro nie. Zanim dojdzie do jego całkowitego uszkodzenia wysyła kierowcy czytelne sygnały. Jakie? Jeżeli rozrusznik w twoim samochodzie hałasuje, „nie kręci”, kontrolki przy odpalaniu przygasają lub pracuje ze zbyt małą siłą, która nie wystarcza do obracania wałem korbowym dostatecznie szybko – nie ignoruj tego. Nawet jeżeli po kilku próbach uda ci się odpalić samochód, powinieneś czym szybciej udać się do mechanika. Pamiętaj jednak, że długotrwałe kręcenie rozrusznikiem, jeśli silnik nie chce się uruchomić, grozi zniszczeniem rozrusznika.

 

Zrób to taniej

Jeżeli mechanik stwierdzi, że nie jest jeszcze za późno, twój portfel jest uratowany. Bardzo możliwe, że zepsuła się tylko jedna z wielu części rozrusznika. Do wymiany może być wirnik, szczotki, łożyska lub pierścienie. W takim wypadku nasz rozrusznik Wrocław będzie żył. Szybka wymiana i będzie on jak nowy. Jednak jeżeli przegapiliśmy moment, w którym powinniśmy naprawić nasz rozrusznik, sprawa nie jest przegrana. Nie musimy wydawać od razu pieniędzy na zakup nowego. W wielu warsztatach specjalizujących się w rozrusznikach i alternatorach, można kupić używane podzespoły. Używany nie znaczy w tym wypadku zły, ponieważ są one w pełni zregenerowane. Jest to rozrusznik, w którym wszystkie zużywające się podzespoły zostały wymienione na nowe. Decydując się na zakup zregenerowanego rozrusznika oszczędzamy kilkadziesiąt złotych w porównaniu z nowym.


MRDzisiaj
Poniedziałek 18 marca 2019
Imieniny
Edwarda, Narcyza, Zbysława
Reklama
na portalu
i w gazecie

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Partnerzy serwisu
Gmina Udanin
Starostwo Średzkie
BOK MCC
Śniadanie Mistrzów
Kino
FORUM
o © 2007 - 2019 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl