Grupa Oto:     Bolesławiec Legnica Środa Śl. WielkaWyspa Wrocław Powiat Wrocławski Nieruchomości Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Legnica
Mistrzowie taekwon-do z wizytą u prezydenta

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Prezydent Tadeusz Krzakowski zaprosił (24 kwietnia) do ratusza uczestników XXXIII Mistrzostw Europy w Taekwon-do Maribor 2018. Wraz z zawodnikami i nowym Mistrzem Europy Maciejem Żukiem z Legnickiego Klubu Taekwon–do przybył ich trener, Łukasz Stawarz.
Mistrzowie taekwon-do z wizytą u prezydenta

Prezydent pogratulował gościom wielkiego, europejskiego sukcesu sportowego. Maciej Żuk występuje w kadrze już od 15 lat, chociaż ma ich dopiero 30. Z zawodów przywiózł swój najważniejszy jak dotąd tytuł - Mistrza Europy i najlepszego zawodnika imprezy. – To jest dla wszystkich mieszkańców wielki powód do dumy – powiedział Tadeusz Krzakowski, dziękując sportowcom i trenerowi. – Będziemy was wspierać stypendialnie – dodał.

- Ogromnie się cieszę z tego sukcesu i jestem wdzięczny trenerowi – mówił mistrz. – Kiedyś jednak karierę trzeba będzie zakończyć i dlatego prowadzę już od dawna firmę usług elektrycznych. Jednak ze sportu nigdy nie zrezygnuję.

Gośćmi prezydenta byli także: Magdalena Kisiel, brązowa medalistka, Wioletta Hanisch, również brąz, Paweł Woźniak – brązowy medal w drużynie, a także Monika Kowalczyk i Wiktoria Miądzel – uczestniczki mistrzostw. Wszyscy dostali w prezencie okolicznościowe emblematy.

Maciej Żuk po pięciu wygranych na mistrzostwach walkach sięgnął po swój upragniony tytuł Mistrza Europy w walkach kategorii średniej do 70 kg. W drodze po złoto pokonał kolejno reprezentantów: Bułgarii, Włoch, Białorusi, Rosji oraz Bośni i Hercegowiny. Nasz zawodnik wywalczył jeszcze trzy srebrne i jeden brązowy medal w turnieju drużynowym, za co uznano go najlepszym zawodnikiem mistrzostw.

Dorobek medalowy zawodników z Legnicy uzupełniły jeszcze trzy brązowe medale, wywalczone przez: Magdalenę Kisiel, Wiolettę Miśkiewicz i Pawła Woźniaka w walkach drużynowych juniorów.

W mistrzostwach wystartowało 642 zawodników z 28 państw. W klasyfikacji generalnej Polska zajęła 5. miejsce (6 złotych, 13 srebrnych i 15 brązowych medali). Trenerami męskiej reprezentacji Polski są legniczanin Łukasz Stawarz, także szkoleniowiec LKT, oraz Marcin Wołosz z Gdańska.


otomedia.pl



o © 2007 - 2026 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
Dzisiaj
Poniedziałek 15 czerwca 2026
Imieniny
Jolanty, Lotara, Wita

tel. 575 878 589
tel. 512 745 851
redakcja@otomedia.pl