Grupa Oto:     Bolesławiec Legnica Środa Śl. WielkaWyspa Wrocław Powiat Wrocławski Nieruchomości Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Legnica
Jeździł alejkami po parku miejskim

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie mężczyzna, który został zatrzymany po pościgu przez legnickich policjantów. Podejrzany jeździł ze znaczną prędkością alejkami po parku miejskim, zmuszając osoby tam przebywające do ucieczki z trasy jego zuchwałej przejażdżki. 34-latek odpowie również za czynną napaść na funkcjonariuszy, znieważenie i naruszenie ich nietykalności.
Jeździł alejkami po parku miejskim

21 kwietnia br. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy otrzymał kilka zgłoszeń, że w parku miejskim, kierujący czarnym mercedesem jeździ alejkami z nadmierną prędkością, stwarzając realne zagrożenie dla życia i zdrowia osób tam przebywających.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze sprawdzili wskazane miejsce i najbliższą okolicę parku miejskiego. Po kilkunastu minutach poszukiwań policjanci Wydziału Prewencji, patrolując ulicę Nowy Świat zauważyli zaparkowanego mercedesa i siedzącego za kierownicą mężczyznę. Z uwagi na podejrzenie, że to ten pojazd, którym kierowca niebezpiecznie jeździł po parku, funkcjonariusze postanowili go skontrolować.

Mężczyzna, widząc podchodzących do niego policjantów, włączył silnik i zaczął gwałtowanie cofać samochodem. Funkcjonariusze natychmiast wsiedli do radiowozu i udali się w pościg za kierowcą. Po przejechani kilkudziesięciu metrów, policjanci zablokowali ucieczkę mężczyźnie i pobiegli go zatrzymać. Kierowca mercedesa, nie zamierzał się poddać kontroli, nie reagował na wezwania policjantów. Kiedy funkcjonariusz stanął przed jego autem, mężczyzna próbował go przejechać, a następnie uderzył w radiowóz. W związku z tym policjanci użyli środków przymusu bezpośredniego i wyciągnęli podejrzewanego siłą z pojazdu. Mężczyzna wobec funkcjonariuszy zachowywał się bardzo agresywnie, wulgarnie, nie reagował na ich polecenia.

Zatrzymanym mężczyzną okazał się być 34-letni mieszkaniec Legnicy. Funkcjonariusze z uwagi na irracjonalne zachowanie się kierującego przebadali go alkomatem, który wykazał blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za czyny, których się dopuści, sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Legnicy zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy.


pol



o © 2007 - 2026 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
Dzisiaj
Środa 10 czerwca 2026
Imieniny
Bogumiła, Diany, Małgorzaty

tel. 575 878 589
tel. 512 745 851
redakcja@otomedia.pl