Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Legnica
Jak zrobić książkowe porządki?

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Wiele osób myśli, że porządkowanie książek zabiera czas, a finalnie i tak nie przynosi zamierzonego efektu. Znasz to? Zobacz, jak w prosty sposób uporządkować domowe księgozbiory.
Jak zrobić książkowe porządki?

Wiele osób nie ma pojęcia, jak prawidłowo uporządkować książki i wciąż zastanawiają się, co zrobić ze starym księgozbiorem, jak sprzedać nieużywane książki, a także, jakie książki warto wyrzucić, a jakie powinno się zostawić. Na szczęście, porządki w księgozbiorach wcale nie są tak trudne, jak mogłoby się początkowo wydawać. Zobacz jak raz na zawsze zrobić porządek na półkach z książkami.

Skuteczne porządki w księgozbiorach – poradnik (nie tylko) dla mola książkowego

1. Wyciągnij wszystkie książki z półek

Skuteczne porządki zaczynają się od dokładnego i rzetelnego przeglądu wszystkich pozycji książkowych. Dlaczego? Otóż żadne porządki w księgozbiorach nie będę efektywne, jeśli nie wyjmiemy wszystkich książek z półek i się im nie przyjrzymy. Wyjmij więc wszystkie książki i rozłóż je na podłodze tak, aby móc każdą z nich dokładnie obejrzeć.

2. Zdecyduj, które książki nie są już potrzebne

Kiedy będziesz przeglądać swoje księgozbiory, zastanów się, jakie książki nie będą ci już potrzebne, dopiero później będziesz myślał o tym, co zrobić z niechcianymi książkami. Bądź ze sobą szczery i pamiętaj, że z pewnością nie przydadzą ci się już książkowe pozycje, które zwyczajnie nie przypadły ci do gustu. Warto także pozbyć się wszystkich podręczników z lat szkolnych, bowiem możesz mieć być pewien, że już dawno spełniły swoją rolę, a dziś nie znajdą już żadnego konkretnego zastosowania.

3. Podziel księgozbiór na grupy

Odłóż na bok te pozycje, które chcesz sobie zostawić, a pozostałą część książek podziel na grupy. Zdecyduj, które książki pójdą na makulaturę, które podarujesz najbliższym, a które z nich przeznaczysz na sprzedaż. Pamiętaj, że wybrane książki możesz sprzedać za pośrednictwem portali ogłoszeniowych, jednak jest to zajęcie, które wymaga ogromnego nakładu czasu. Aby zaoszczędzić czas, znajdź dobry skup książek. Książki skupuje między innymi popularny Wrocławski antykwariat, który oferuje korzystne ceny za używane książki.

4. Dokończ prace porządkowe

Jeśli już wiesz, gdzie sprzedać swój księgozbiór i już masz pomysł, jak pozbyć się reszty niechcianych książek, teraz skup się na dalszej części porządków. Niechciane książki spakuj do kartonów, a te, które z tobą zostaną, przetrzyj lekko wilgotną szmatką, aby wyczyścić je z nadmiaru kurzu. Z kolei przed odłożeniem wybranych książek na półki, dokładnie umyj regał, po czym wytrzyj go do sucha, aby wilgoć nie uszkodziła księgozbioru.

5. Nieustannie dbaj o porządek

Jeśli selekcja książek przebiegła prawidłowo, a porządki są już prawie skończone, odłóż księgozbiór na miejsce. Pamiętaj, że dla utrzymania porządku, książki możesz posegregować tematycznie, bądź kolorystycznie. Nie zapomnij również, że regularne porządki na regale z książkami nie tylko oczyszczą przestrzeń, lecz również pozwolą nam zarobić poprzez sprzedaż niepotrzebnych książek.


MR



o © 2007 - 2024 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
Dzisiaj
Czwartek 25 kwietnia 2024
Imieniny
Jarosława, Marka, Wiki

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl