Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Legnica
Z jakich szkoleń warto korzystać?

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Najczęściej, kiedy decydujemy się na to, by zapisać się na studia podyplomowe, kurs lub szkolenie, jest to podyktowane chęcią podniesienia kwalifikacji i umocnienia swojej pozycji na rynku pracy. Ponieważ chętnych jest wielu, firmy, które się w tym specjalizują, organizują wiele różnych szkoleń, często o tajemniczo brzmiących nazwach. Które z nich są warte uwagi i przyniosą rezultaty w postaci lepszej posady?
Z jakich szkoleń warto korzystać?

Obecnie mamy wręcz nieograniczony dostęp do szkoleń z różnych dziedzin, ale nie wszystkie będą równie przydatne. Nie zawsze wszystko, co cieszy się popularnością na rynku, będzie odpowiednie dla nas. Warto przyjrzeć się nie tylko swoim predyspozycjom, ale też temu, czego poszukują pracodawcy.

Czym się kierować przy wyborze szkolenia?

Zanim zapiszemy się na któreś ze szkoleń, to musimy zastanowić się, czy jest nam potrzebne. W pierwszej kolejności musimy się zastanowić, co chcemy przez to osiągnąć. Czy chcemy zainwestować w samorozwój dla samych siebie, czy chodzi o kwalifikacje zawodowe? W przypadku drugiego motywu musimy określić, jakie obecnie mamy wykształcenie i doświadczenie, na jakim stanowisku pracujemy, a na jakim chcielibyśmy pracować. Najbardziej opłacalne jest kontynuowanie kształcenia w ramach danego profilu zawodowego. Jednak coraz częściej decydujemy się na zdobycie równolegle nowego zawodu lub całkowite przebranżowienie się.

W przypadku, kiedy mamy kłopot z określeniem tego, co dalej chcemy robić, warto skontaktować się z doradcą zawodowym, który pomoże ustalić, jakie kroki należy podjąć. W razie konieczności pomoże sprecyzować, jak powinna przebiegać dalsza ścieżka kariery. Z usług tego typu można skorzystać m.in. poprzez współpracę z agencją pracy. Specjalista będzie w stanie podpowiedzieć, jak nasze umiejętności i przyszłe szkolenia mogą wpłynąć na naszą konkurencyjność na rynku pracy.

Dobre szkolenie, czyli jakie?

Kiedy już wybierzemy, jaki kierunek będzie dla nas odpowiedni, warto zrobić bazę firm szkoleniowych, które takie szkolenie organizują. Poza zweryfikowaniem opinii na temat samej placówki trzeba dokładnie przyjrzeć się temu, jak przygotowany jest program szkolenia. Istotne jest, kiedy powstała treść, co już wiemy na tematy, które będą poruszane, czy będą prowadzone ćwiczenia i warsztaty, które pomogą utrwalić i sprawdzić zdobyte wiadomości? Ważny jest sposób prowadzenia zajęć. Jeśli będzie to tylko teoria, wyniesiemy ze szkolenia znacznie mniej, niż kiedy pojawia się dużo zagadnień praktycznych.

Warto też zwrócić uwagę na kadrę, która będzie prowadziła wykłady. Czy są to osoby mające jedynie wiedzę teoretyczną, czy raczej będziemy mieli do czynienia ze specjalistami z danej dziedziny i będą umieć opowiedzieć o swoim własnym doświadczeniu? Oprócz tego trzeba spojrzeć oczywiście na koszty, czas realizacji i godziny, w których będzie się odbywać szkolenie. Ponieważ szkolimy się, by potwierdzić swoje kompetencje, jeszcze zanim wpiszemy się na listę uczestników, dobrze jest zainteresować się, czy po zakończeniu dostaniemy certyfikat.

Źródło: Grupa Progres


MRo © 2007 - 2020 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
 
Dzisiaj
Piątek 29 maja 2020
Imieniny
Benity, Maksymiliana, Teodozji

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl