Piłkarze ręczni Siódemki Huras Legnica wygrali turniej kwalifikacyjny

Siódemka Huras Legnica wygrała 37:25 z Bachusem Zielona Góra na zakończenie turnieju 1/16 finału mistrzostw Polski juniorów, rozgrywanych w legnickiej hali przy ul. Lotniczej. Nasza drużyna awansowała do dalszych gier z pierwszego miejsca. W 1/8 finału zagra też Ostrovia Ostrów Wielkopolski.

Mimo dwóch zwycięstw na koncie, Siódemka przystępując do niedzielnego meczu z Bachusem Zielona Góra, nie była pewna awansu. Nie dziwi więc, że podopieczni trenera Pawła Wity przystąpili do niego mocno skoncentrowani. A że goście mieli jeszcze szanse na drugie miejsce w turniejowej tabeli, to w pierwszej połowie oglądaliśmy zaciętą walkę.

W drugiej połowie legnicka defensywa nabrała takiej jakości, że Bachus przez kwadrans zdołał zdobyć tylko dwie bramki. A że Siódemka do tego imponowała skutecznością w ataku (świetny mecz Michała Czarneckiego i Wojciecha Styrcza), to w 45 min. wygrywała już 25:14. Losy meczu i awansu w tym momencie były już rozstrzygnięte.

Plan na 1/16 finału krajowego czempionatu Siódemka wykonała w 100 procentach. Nie dość, że awansowała, to jeszcze z pierwszego miejsca w grupie. A to oznacza, że za dwa tygodnie będzie gospodarzem turnieju 1/8 finału. Do kolejnej fazy awansowała również Ostrovia Ostrów Wlkp., która w niedzielę pokonała Kusego Szczecin.

Siódemka Huras Legnica – Bachus Zielona Góra 37:25 (15:12)

Siódemka Huras: Dzido, Gołębiowski – Styrcz 8, Nowosielski 4, Czarnecki 11, Szczepanek 4, Paterek 7, Klimaszewski, Duda 1, Będzikowski 1, Zając 1, Narowski, Grynienko.

MVP meczu: Michał Czarnecki (Siódemka).

Ostrovia Ostrów Wlkp. – Kusy Szczecin 28:25 (16:12)

MVP meczu: Bartosz Pawłowski (Ostrovia).