Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Legnica
Poznaliśmy tegorocznych laureatów miejskich wyróżnień

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Na sesji 25 marca Rada Miejska wyłoniła laureatów miejskich tytułów, wyróżnień i nagród za szczególne osiągnięcia i zasługi dla Legnicy i jej mieszkańców.
Poznaliśmy tegorocznych laureatów miejskich wyróżnień

Tytuł Honorowego Obywatela Legnicy przyznano Wojciechowi Kowalikowi, który był rekomendowany przez klub Prawa i Sprawiedliwości oraz Koalicji Obywatelskiej. Pełni on funkcję ordynatora Oddziału Neonatologicznego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym.

Nagrodą Miasta Legnicy radni wyróżnili dwie organizacje społeczne: Koło Polskiego Związku Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych (zgłoszone przez klub Prawa i Sprawiedliwości) oraz Towarzystwo Miłośników Legnicy PRO Legnica (zgłoszone przez klub Koalicji Obywatelskiej). Doroczna miejska nagroda ma charakter finansowy. Oba stowarzyszenia otrzymają po 10 tys. złotych na swą działalność statutową.

Odznaki „Zasłużonego dla Legnicy” Rada Miejska otrzymają:

1. Chór Madrygał Legnickiego Centrum Kultury – zgłoszony przez Legnickie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne,

2. Halina Jakubowska – zgłoszona przez TPD w Legnicy,

3. Zbigniew Kraska – zgłoszony przez klub radnych Koalicji Obywatelskiej,

4. Legnicki Klub „Gazety Polskiej” im. majora Wł. Dybowskiego, ps. „Przemyski” – zgłoszony przez klub radnych Prawa i Sprawiedliwości,

5. MKS Miedź Legnica – zgłoszony przez grupę radnych,

6. Marek Mojecki – zgłoszony przez klub radnych Prawa i Sprawiedliwości,

7. Jerzy Skupień - zgłoszony przez klub radnych Koalicji Obywatelskiej,

8. Adam Soborski - zgłoszony przez Ligę Obrony Kraju we Wrocławiu Dolnośląski Zarząd Wojewódzki,

9. Stowarzyszenie Legnica Aktywnie i Kreatywnie - zgłoszone przez klub radnych Koalicji Obywatelskiej,

10. Krzysztof Strynkowski - zgłoszony przez Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości,

11. Barbara Szewczyk-Stańko - zgłoszona przez TPD w Legnicy,

12. Włodzimierz Tulejko - zgłoszony przez grupę radnych,

13. Janusz Wawrzyszko - zgłoszony przez grupę radnych,

14. Robert Żeleźny - zgłoszony przez klub radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Nagrody będą wręczone podczas uroczystej sesji w czerwcu 2019 r.


otomedia.pl



o © 2007 - 2019 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
Dzisiaj
Piątek 6 grudnia 2019
Imieniny
Dionizji, Leontyny, Mikołaja

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl