Złoty medal Antosia

Kolejny świetny wynik na swoim koncie zanotował młody szachista legnickiej Miedzi Antoni Komendecki. Tym razem został mistrzem Polski juniorów do lat 10 w szachach szybkich.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

W zawodach rozegranych w Rzeszowie wystatowało około 1200 zawodników podzielonych na grupy wiekowe. W kategorii do lat 10 wystartowało az 177 szachistów, którzy zmagali się na dystansie 11 rund. Antoś wygrał 8 patii, 3 zremisował i z dorobkiem 9,5 pkt. zasłużenie zdobył złoty medal.

Pozostali zawodnicy Miedzi również uplasowali się w czołówce walcząc do końca o podium. W grupie do lat 12 Piotr Kejna z dorobkiem 8 pkt. zajął 8 miejsce wśród 179 zawodników. Wśród dziewcząt w tej kategorii wiekowej Julia Salamon wywalczyła 7,5 pkt. i zajęła rownież 8 pozycję na 84 startujące szachistki. W grupie do lat 8 legnicki klub reprezntowal Gabriel Karaszewski.Zgromadzone -7,5 pkt wystarczyło do zajęcia 12 miejsca na 119 uczestników.