Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Legnica
Telewizor, który trzeba polizać

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Na uniwersytecie w Japonii został opracowany telewizor, który może przekazać się smak treści na swoim ekranie. Brzmi dziwnie? Jeśli jesteście ciekawi o co chodzi, zapoznajcie się z dalszą częścią naszego tekstu.
Telewizor, który trzeba polizać

Telewizor z kubkami smakowymi?

Profesor Gomei Miyashita na Uniwersytecie Meiji w Japonii w fazie prototypu stworzą telewizor, który przekazuje smak treści proponowanych produktów. Wspomnieliśmy już o tym, że urządzenie to nie jest jeszcze gotowa i dopiero jest na etapie prototypu, Ale z pewnością wydaje się kontrowersyjny i niezwykle ciekawe. Telewizor ten nosi nazwę Taste The TV, która wydaje się dodaj całkowicie adekwatna do tego wynalazków. Co wyróżnia ten telewizor? Otóż urządzenie to zostało wyposażone w 10 kanistrów smakowych. Działa to w ten sposób, że w zależności od obrazu proponowanego na wyświetlaczu dodatki są tak mieszane i wyświetlane na folii higienicznej, którą można po prostu polizać. sam pomysłodawca twierdzi, że celem opracowania takiego telewizora, będzie umożliwienie ludziom doświadczenia wyjścia do różnych miejsc takich jak kawiarnie restauracje i to bez opuszczania miejsca zamieszkania. Profesor pracował nad smakowym telewizorem przez rok, a studenci z jego katedry pomagali mu stworzyć i ten właśnie prototyp. Na uwagę zasługuje fakt, że zespół składał się aż z trzech tuzinów osób. Kiedy testowano produkt, jeden ze studentów postanowił na własnej skórze, a dokładnie języku przetestować aparat. Według tej osoby znak mlecznej czekolady w telewizji był zupełnie nie do odróżnienia od prawdziwego, dostępnego w ulubionej kawiarni. 

Pomysłodawca smakowego telewizora planuję stworzenie platformy, na której ludzie będą mogli pobierać własne smaki z różnych części całego świata. Ponadto istotne jest to, że profesor postanowił negocjować także z firmami, by wykorzystać tą technologię szerzej.

Pewnie zastanawiacie się, ile będzie kosztował taki telewizor. Rozwiewamy wasze wątpliwości. Otóż w przyszłości ten telewizor można będzie kupić za 875 USD.

Co zrobić w, kiedy stary telewizor chcemy zastąpić nowym?

Zanim podejmiemy decyzję o wymianie starego telewizora na nowe, powinniśmy dokładnie się nad tym zastanowić. Oczywiście każdy z nas chce mieć najnowsze i najbardziej funkcjonalne gadżety, oraz pewnością nie warto wyrzucać działającego sprzętu elektronicznego. Problem pojawia się jednak wtedy, kiedy posiadamy urządzenia starej generacji, która już nie tylko nie spełniają naszych oczekiwań, ale również odpowiedzialne są za duży pobór prądu czy też nie posiadają odpowiednich funkcjonalności, a ich oprogramowanie nie jest aktualne, a zaktualizowanego jest niemożliwe. Z pewnością jednak może zdarzyć się również tak, że nasza sprzęt elektroniczny, a nawet telewizor, kupiliśmy niedawno, a być może doszło do tego, że uległ on awarii. Często zdarza się tak, że zauważamy wypalone piksele w matrycy telewizora, czy też pojawiają się problemy z obsługą jego systemu Smart TV. W takiej sytuacji z pewnością nie powinniśmy zdecydować się na zakup nowego urządzenia, a skupić się na naprawie telewizora, które używamy. 

Jednak nie chodzi tylko o naprawianie nowszych sprzętów elektronicznych, ale również warto naprawić starsze urządzenia. Być może nie będą one nam już przydatne, ale z pewnością znajdą się osoby, które chętnie skorzystają z tego typu urządzeń. Musimy pamiętać o tym, wyrzucenia sprzętu elektronicznego generuje kolejne miliony ton elektrośmieci rocznie, dlatego też powinniśmy racjonalnie podejmować wszelkie decyzje. Z naszej strony szczerze uważamy, że uszkodzony czy zepsuty sprzęt elektroniczny – starszej, jak i nowszej generacji – warto naprawiać.

Czym są elektrośmieci?

Na początek musimy przywołać niezwykle popularne i coraz częściej niestety używane pojęcie jakim są elektrośmieci. Elektrośmieciami na nazywamy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Zatem to tak naprawdę będą wszystkie popsute, niepotrzebne oraz nieużywane już urządzenia elektryczne i elektroniczne, które dotychczas działały na baterie lub za pomocą prądu. Dlatego też możemy tutaj wymienić zepsute komputery, zabawki, pralki, lodówki, inne drobne urządzenia AGD, a nawet zużyte świetlówki, czy też zabawki i gadżety elektroniczne. Istotne jest bardzo to, że elektrośmieci nie możemy wyrzucać do zwykłego czy też pozostawiać ich w pobliżu licząc na to, może ktoś je zabiera. Tego typu działania obciążone są nawet karę grzywny do 5000 zł. Powinniśmy wiedzieć o tym, że elektrośmieci możemy bezpłatnie oddać w punktach do tego wyznaczonych, a niekiedy możliwe jest nawet w przypadku dużych gabarytowo urządzenie, że bezpłatnie zabierze je określona do tego firma.


MRo © 2007 - 2023 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
Dzisiaj
Środa 29 listopada 2023
Imieniny
Błażeja, Margerity, Saturnina

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl