Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Oddział ratunkowy w końcu będzie

2008-09-06, 00:00     autor tom
W październiku ruszy Szpitalny Oddział Ratunkowy. Jest już część niezbędnego sprzętu. Ale brakuje oświetlonego lądowiska dla śmigłowców.

Informację o uruchomieniu z początkiem października SOR-u potwierdził Roman Szełemej, pełnomocnik zarządu województwa dolnośląskiego ds. polityki zdrowotnej.

- Tworzenie szpitalnych oddziałów ratunkowych wpisuje się w przyjęty przez zarząd województwa dolnośląskiego program sieci SOR-ów. Takie oddziały oprócz Legnicy, powstaną również w szpitalach w Lubinie i w Głogowie – poinformował Roman Szełemej.

Legnicki Szpitalny Oddział Ratunkowy powstanie na bazie Centralnej Izby Przyjęć. Szpital długo się do tego przygotowywał. Trzeba było rozbudować sale operacyjne, kupić nowoczesny sprzęt medyczny.

- Może od razu nie będzie to SOR w pełnej postaci, ale najważniejsze, że po wielu zabiegach i staraniach, oddział ratunkowy w końcu będzie funkcjonować. Mamy już część niezbędnego sprzętu medycznego, m.in. respiratory, kardiomonitory. Mamy przystosowane do oddziału ratunkowego sale operacyjne. Brakuje tylko w pełni nowoczesnego lądowiska dla śmigłowców ratunkowych. Oczywiście helikoptery lądują i będą lądować, ale plac wymaga modernizacji – wyjaśnia Krystyna Barcik, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy.

Bo zgodnie z wymogami ustawy o szpitalnych oddziałach ratunkowych, lądowisko dla śmigłowców musi być oświetlone, a takiego w Legnicy brakuje. Działalność SOR-u będzie finansowana w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.


tomDzisiaj
Wtorek 24 maja 2016
Imieniny
Joanny, Zdenka, Zuzanny
Redakcja

tel. 512 745 851
redakcja@otomedia.pl
Partnerzy serwisu
Gmina Udanin
Starostwo Średzkie
BOK MCC
Śniadanie Mistrzów
Kino FORUM
o © 2007 - 2016 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl