Worek medali na matach

Siedem medali wywalczyli zawodnicy LKT Legnica podczas otwartych mistrzostw Polski w taekwon-do.

W dwudniowych zawodach rywalizowało 276 zawodniczek i zawodników z 52 klubów z Polski, Wielkiej Brytanii, Białorusi, Iranu, Irlandii, Łotwy, Mołdawii, Rumunii, Rosji i Słowacji.

Dwukrotnie na podium stanęła Gabriela Offman, która zdobyła brązowy medal w walkach seniorek do 58 kg. i srebrny w układach formalnych. Srebro zdobył również Karol Forgiel w układach formalnych seniorów.

Trzy brązowe medale w walkach zdobyli juniorzy LKT Legnica: Paweł Mieszczakowski (pow. 70 kg.), Mateusz Niechwiej (do 70 kg.) i Paweł Dąbrowski (do 58 kg.). W niedzielę legnicka drużyna wzbogaciła swój medalowy dorobek o kolejny medal. Zdobyła go w walkach pow. 60 kg. juniorka Izabela Dziopa.

Był to ostatni start zawodników Legnickiego Klubu Taekwon-do w bieżącym roku. W kilkunastu startach LKT Legnica wywalczyło kilkadziesiąt medali gromadząc łącznie 166 punktów w Ogólnopolskim Systemie Sportu Młodzieżowego prowadzonego przez

Ministerstwo Sportu i Turystyki wspólnie z Polską Federacją Sportu Młodzieżowego.