Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Legnica
Żuk pobił Mistrza Europy

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Legnicki taekwondoka zaliczył świetny występ na XII Międzynarodowych Mistrzostwach Słowenii. W finale Żuk pokonał Redzo Ljutica, aktualnego Mistrza Europy Seniorów.

Dla legniczanina był to jeden z najlepszych występów w karierze. W ćwierćfinale zawodnik LKT pokonał Wicemistrza Europy Seniorów z 2006 r., Sanela Ljutica, w finale zaś jego przeciwnikiem był starszy z braci Ljuticów – Mistrz Świata Juniorów z 2004. i aktualny Mistrz Europy Seniorów, Redzo. Maćkowi udało się odnieść zwycięstwo, a tytuł Międzynarodowego Mistrza Słowenii trafił do Legnicy. Poza triumfem w walkach, zawodnik LKT zdobył również srebrny medal w układach formalnych seniorów.

Ogółem zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do przywieźli ze Słowenii 5 medali. Poza tymi, które padły łupem Maćka Żuka, wyróżnienia w walkach indywidualnych wywalczyły również Izabela Dziopa oraz Gabriela Offman (2 brązowe medale). Srebro w układach formalnych zdobył Andrzej Mieszczakowski.

W XII Międzynarodowych Mistrzostwach Słowenii udział wzięło przeszło 200 zawodników z Włoch, Słowacji, Słowenii, Chorwacji, Irlandii, Anglii, Bośni i Hercegowiny, Węgier oraz Polski. Zawody odbyły się 21 lutego w Mariborze.