Dzielnicowy z Jawora Mistrzem Europy

Funkcjonariusz jaworskiej policji, asp. Jerzy Pisulski, wybrany został najlepszym kulturystą klasycznym Europy w 2008 roku.

Aktualny mistrz Europy i piąty kulturysta świata w roku 2008 wg rankingu EBFF, wywalczył tytuł najlepszego europejskiego kulturysty klasycznego. Zwycięstwo nie przyszło łatwo, bowiem o najwyższe podium, jaworski policjant toczył bój z byłym mistrzem Europy. Dzielnicowy zgromadził ostatecznie 129 punktów, wyprzedzając m.in. mistrzów świata z Kaliningradu. W rankingu brano pod uwagę liczbę startów w zawodach oraz zajęte w nich miejsca.

-Cieszy mnie ten tytuł, moim prawdziwym marzeniem jest jednak zdobycie Mistrzostwa Świata. Trzykrotnie startowałem już w największym turniej, w zeszłym roku zająłem 5. miejsce – mówi najlepszy kulturysta Europy.

Aspirant Jerzy Pisulski ma 39 lat. Służbę w policji pełni od 1996 r., jest dzielnicowym gminy Mściwojów. Poza pracą, to właśnie kulturystyka jest jego pasją. Uprawia ją od 20 lat. Pierwszym sukcesem jaworskiego funkcjonariusza było, wywalczone w 1991 r. Mistrzostwo Polski Juniorów.

-Zaczynałem, aby się wzmocnić i po prostu lepiej wyglądać. Dziś trenuję dla własnej satysfakcji, a wysiłek fizyczny pomaga mi w rozładowaniu codziennego stresu – tłumaczy Jerzy Pisulski.

Kategoria kulturystyki klasycznej wprowadzona została przed trzema laty. Jerzy Piskulski zajął wtedy III miejsce, imponując sędziom kształtem sylwetki, proporcją ciała, rzeźbą oraz umięśnieniem. W tym roku jaworski policjant nie miał sobie równych, a tytuł Mistrza Europy przypadł właśnie jemu.