Dwa medale legnickich szachistów

Legniccy szachiści zaliczyli udany występ podczas, odbywających się w Chotowej, Mistrzostw Polski Juniorów do lat 18. Zawodnik legnickiego klubu szachowego Miedź Legnica, Piotr Sabuk, wywalczył brązowy medal.

W turnieju wystartowało 41 zawodników wyłonionych w eliminacjach makroregionalnych. Młodzi szachiści rywalizowali na dystansie 11 rund.

Złoto wywalczył wychowanek Miedzi Legnica oraz Błyskawicy Legnica, Arkadiusz Bebel. Legniczanin reprezentujący obecnie barwy wrocławskiego klubu KS Polonia okazał się bezkonkurencyjny i zdobył ostatecznie 9 punktów. Dla zawodnika pochodzącego z Legnicy oznacza to powołanie do kadry Polski. Bebel będzie reprezentował nasz kraj podczas Mistrzostw Świata Juniorów, które rozegrane zostaną w Turcji.

Brązowy krążek podczas Mistrzostw Polski Juniorów zdobył 17-letni zawodnik Miedzi, Piotr Sabuk. Jego łupem padło 8 punktów, a więc tyle samo, ile zebrał drugi na podium Kamil Klim. O wyłonieniu zwycięzcy zadecydowała punktacja dodatkowa. W grupie juniorek dobrze spisała się 16-letnia Aleksandra Zmarzły. Młoda zawodniczka była 13-ta spośród 48. szachistek startujących w tej grupie wiekowej.