Legniccy szczypiorniści rozbili zespół z Gorzowa Wielkopolskiego

Podopieczni Mirosława Saneckiego pewnie pokonali na własnym terenie zespół z Gorzowa Wielkopolskiego, zapewniając sobie prawo startu w barażach o utrzymanie w Ekstraklasie.

Po pięciu minutach gry na tablicy świetlnej widniał rezultat bezbramkowy, jednak już po 10 minutach legniczanie prowadzili 3:2. Zawodnicy Miedzi grali zdecydowanie skuteczniej, niż goście i wywalczonej w początkowej fazie meczu przewagi nie oddali już do końca spotkania. Po upływie pierwszych 30 minut podopieczni Mirosława Saneckiego schodzili do szatni w dobrych nastrojach, prowadząc 14:9.

W drugiej części meczu górą wciąż byli gospodarze. Na 15 minut przed końcową syreną przewaga legnickich szczypiornistów wynosiła już 7 bramek (23:16). Po kolejnych 10 minutach zawodnicy Miedzi prowadzili 8 trafieniami (29:21). Ostateczny wynik (33:23) obrazuje przewagę, jaką w dzisiejszym pojedynku mieli nad rywalem z Gorzowa Wielkopolskiego zawodnicy legnickiej Miedzi.

Zespół gości żegna się z rozgrywkami Ekstraklasy, podopieczni Mirosława Saneckiego mogą być pewni gry w barażach.