Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Legnica
Miedź gromi Polonię

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Podopieczni Janusza Kudyby rozgromili dziś na własnym stadionie drużynę Polonii Słubice, 6:2. Gole dla Miedzi zdobyli: Michał Żółtowski i Paweł Ochota. Pozostałe 4 bramki padły łupem Michała Ilkowa-Gołąba oraz Łukasza Zagdańskiego.

Na pierwsze celne trafienie legniccy kibice czekać musieli do 38 minuty. To właśnie wtedy Marcin Garuch obsłużył Michała Ilkowa-Gołąba wyśmienitym prostopadłym podaniem. Napastnikowi Miedzi nie wypadało zmarnować tak dogodnej sytuacji, uderzył więc płasko nie do obrony, zapewniając swojej drużynie prowadzenie.

Zaledwie 4 minuty po przerwie bramkarz Polonii, Dawid Kret skapitulował po raz drugi. Katem golkipera gości ponownie był w tej sytuacji Michał Ilków-Gołąb. W 55 minucie Michał Żółtowski był faulowany w polu karnym Polonii. Arbiter nie miał wątpliwości przy podjęciu decyzji i bez chwili wahania wskazał na „wapno”. Pewnym egzekutorem jedenastki został sam poszkodowany, dla którego było to drugie trafienie w rundzie wiosennej. Niespełna 5 minut później sędziujący ten mecz, Grzegorz Nawodziński dopatrzył się zagrania ręką jednego z defensorów Miedzi w szesnastce „Saszy” Dżuldinowa. Rzut karny zamienił na gola Barbosa Murilo. Na kolejne trafienie kibice Miedzianki nie musieli czekać długo. W 66 minucie Paweł Ochota znalazł się w dogodnej sytuacji, z dziecinną łatwością zwiódł dwóch obrońców Polonii i ładnym strzałem w długi róg podwyższył rezultat na 4:1. 2 minuty później padła druga bramka dla gości. Strzelcem gola został Wojciech Okińczyc. Ostatnie minuty spotkania należały do, wprowadzonego w miejsce Jewhena Kowalczuka, Łukasza Zagdańskiego. Napastnik wypożyczony w ostatnim oknie transferowym z lubińskiego Zagłębia zdołał trafić do siatki Polonii w 80 i 89 minucie. W pierwszej sytuacji Zagdański przechwycił niedokładne podanie rywala na własnej połowie, przebiegł dobre kilkadziesiąt metrów, po czym bardzo ładnym strzałem z 25 metrów pokonał bezradnego Dawida Kreta. Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry idealną wrzutką napastnika Miedzi obsłużył Michał Żółtowski.

Miedź Legnica – Polonia Słubice 6:2

Bramki: Miedź: Ilków-Gołab (38, 49), Żółtowski (56 K), Ochota (66), Zagdański (80, 89) - Polonia: Murilo (61), Okińczyc (68)

Miedź: Dżuldinow – Smarduch (81 Gawlik), Bakrac, Kotlarski, Żółtowski – Mikutel (62 Musiałowski), Kłak, Garuch, Kowalczuk (56 Zagdański) – Ochota, Ilków-Gołąb.

Polonia: Kret – Chomiuk (70 Kochanek), Gajowy, Szyszka, Marcinkowski – Murilo (83 Nowaczewski), Matwijów, Machaj, Timoszyk, Janczarek – Piskuła (46 Okińczyc).