11 medali taekwondoków

Zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do wzięli udział w XXII Mistrzostwach Polski Seniorów „Częstochowa 2009”. Legniczanie wywalczyli 4 złote, 3 srebrne oraz 4 brązowe medale.

Start w tegorocznych mistrzostwach Polski seniorów okazał się najlepszym w dwunastoletniej historii występów legnickiego klubu. Wśród 159 reprezentantów 37 klubów znaleźli się wszyscy przedstawiciele krajowej czołówki taekwondo.

Mimo że legnicki klub zajął ostatecznie 2. miejsce w klasyfikacji generalnej, w kategorii układów drużynowych mężczyzn nasi zawodnicy nie mieli sobie równych. Tym samym przerwana została hegemonia klubu Lewart Lubartów, którego zawodnicy nieprzerwanie od 7. lat sięgali po najwyższe trofeum w tej konkurencji.

Legnicka ekipa wróciła do naszego miasta z 11 medalami. Złoto w układach formalnych oraz srebro w walkach do 52 kg wywalczyła Marzanna Pawlik. Na najwyższym podium w walkach do 52 kg stanęła Gabriela Offman, podobnie jak jej klubowy kolega Karol Forgiel (złoto w układach formalnych mężczyzn). Krążkami nagrodzeni zostali również: Daniel Majsner (srebro w walkach do 54 kg) i Maciek Żuk (brąz w walkach do 63 kg), który w walce o 3. miejsce zdołał pokonać swojego głównego konkurenta do miejsca w kadrze Polski - Dawida Dudka reprezentującego MKS Lewart Lubartów.

Na podium stanęły również nasze drużyny: męska (Maciek Żuk, Mateusz Niechwiej, Paweł Mieszczakowski, Paweł Dąbrowski, Andrzej Mieszczakowski, Marian Pluta) wywalczyła złoto, natomiast kobieca (Marzanna Pawlik, Gabriela Offman, Wioletta Miśkiewicz, Izabela Dziopa, Emilia Chocaj) - srebro.