Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra ¦l. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Ole¶nica Paczków Polkowice
¦roda ¦l. Strzelin ¦widnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Z±bkowice ¦l. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomo¶ci Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny ¦l±sk

Jedn± nog± w II. lidze

Piłkarze „Miedzianki” zrobili dzi¶ pierwszy krok w kierunku zapewnienia sobie prawa dalszej gry na poziomie II. ligi. Legniczanie pokonali w Stargardzie Szczecińskim zespół Błękitnych, 3:1.

Zawodnicy Miedzi na poniedziałkowej konferencji, po¶więconej dzisiejszemu pojedynkowi, byli bardzo pewni siebie i bez wahania deklarowali grę o 3. punkty. Jak się okazało, legniczanie stanęli na wysoko¶ci zadania i zdołali wywalczyć rezultat, który miejscowym kibicom pozwala ze spokojem wyczekiwać sobotniego rewanżu.

Gola otwieraj±cego wynik dzisiejszego meczu już w 6. minucie strzelił Marcin Garuch. Szybko zdobyta bramka sprawiła, że go¶cie mogli ze spokojem kontrolować grę. Jednobramkowe prowadzenie podopieczni Janusza Kudyby utrzymali do gwizdka oznajmiaj±cego przerwę.

Druga czę¶ć meczu rozpoczęła się dobrze dla gospodarzy, którzy zaledwie 5 minut po zmianie stron zdołali wyrównać. Rado¶ć Błękitnych nie trwała długo, bowiem w 55. minucie Łukasz Zagdański wyszedł na woln± pozycję w „szesnastce” Błękitnych i zdołał wykończyć akcję swojej drużyny. W 60. minucie było już po meczu. Złudzeń o uzyskaniu dobrego wyniku na własnym terenie piłkarzy ze Stargardu pozbawił, wprowadzony do gry w miejsce Wojciecha Smarducha, Patryk Musiałowski.

-Kontrowali¶my przebieg gry, na pewno byli¶my zespołem bardziej dojrzałym. Komfortowa sytuacja w jakiej znaleĽli¶my się po dzisiejszym spotkaniu nie sprawi, że zlekceważymy przeciwnika w meczu rewanżowym. W sobotę będziemy chcieli udanie zakończyć sezon i postawić przysłowiow± kropkę nad „i” - podsumował po końcowym gwizdku trener legniczan, Janusz Kudyba.

Bramki: Gajda ('50) - Garuch ('6), Zagdański ('55), Musiałowski ('60).

MiedĽ: Dżuldinow - Smarduch (52' Musiałowski), Bakrac, Kotlarski, Żółtowski, Mikutel, Garuch (85' Kowalczuk), Kłak, Gawlik - Zagdański, Ochota (71' Łodyga).

Błękitni: Kaczmarczyk - Procyk, Lewandowski, Pustelnik, Królak - Jankowski (63' Gł±b), Jureczko (75' Jarz±bek), Zdunek, Karasiak - WoĽniak, Gajda.