Juniorzy grają dalej

W rozegranym dziś w ramach rozgrywek o Klubowe Mistrzostwo Polski juniorów meczu, piłkarze Miedzi Legnica przegrali z drużyną gospodarzy, Górnikiem Łęczna, 1:2. Taki wynik zagwarantował legniczanom awans do dalszej fazy.

W pierwszym spotkaniu podopieczni Eugeniusza Oleśkiewicza pokonali na własnym terenie zespół z Łęcznej, 3:0. Zaliczka jaką wypracowali sobie juniorzy młodsi Miedzi wystarczyła, aby ze spokojem wypatrywać rezultatu w rewanżowym pojedynku obu drużyn. Mimo dzisiejszej porażki piłkarze z Legnicy awansowali do dalszej fazy rozgrywek o Klubowe Mistrzostwo Polski.

Gola dającego nadzieję kibicom w Łęcznej legniczanie stracili już w 2 minucie spotkania. Taki rezultat utrzymywał się do końca pierwszej części gry. Po raz drugi bramkarz Bartosz Lisowski zmuszony był wyjmować piłkę z siatki Miedzi 17 po przerwie. W 74 minucie kontaktowego gola zdobył, wprowadzony w miejsce Adama Wasilewskiego, Mateusz Zatwarnicki i stało się jasne, że gospodarzom będzie bardzo trudno uzyskać wynik dający awans do kolejnej rundy rozgrywek. Zwycięstwo 2:1 dało dziś juniorom Górnika niewiele. W ostatecznym rozrachunku to gracze „Miedzianki” mogli cieszyć się z sukcesu.

Miedź: Bartosz Lisowski - Mateusz Owsiany (8' Grzegorz Plecety), Paweł Mockało, Sławomir Miszczyk, Grzegorz Kulikowski, Dawod Grittner, Kamil Zieliński, Michał Wojtal (73' Dawid Zagrodny), Paweł Wyżga (56' Damian Kwaśniewski) - Kamil Kalicki, Adam Wasilewski (41' Mateusz Zatwarnicki).