Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Legnica
Apetyty były większe

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Piłkarze Miedzi Legnica zremisowali na własnym terenie z drużyną Olimpii Grudziądz 1:1. Swoje pierwsze trafienie na II-ligowych boiskach zaliczył dziś 18-letni Piotr Czuryło.

Zgodnie z zapowiedziami trenera legniczan gospodarze zaczęli ten mecz ustawieni bardzo wysoko. Stosowany przez legniczan pressing sprawiał, że sytuacji bramkowych nie było zbyt wiele. Mimo to w pierwszych 45 minutach sporo pracy miał bramkarz "Miedzianki" Aleksander Dżuldinow. Rosyjski golkiper dwukrotnie uratował swój zespół przed utratą bramki. Najpierw w 32 minucie wygrał pojedynek sam na sam z Mariuszem Kryszakiem, by 120 sekund później powtórzyć świetną interwencję w podobnej sytuacji. Jedyną naprawdę groźną akcję podopieczni Janusza Kudyby zdołali stworzyć na 8 minut przed przerwą. Paweł Łodyga zgrał piłkę na przedpole w kierunku Łukasza Zagdańskiego, który oddał mocny strzał na bramkę Daniela Osieckiego. Górą w tej sytuacji był jednak golkiper Olimpii.

Druga część spotkania to przewaga gospodarzy. Już 3 minuty po gwizdku rozpoczynającym grę Artur Monasterski dośrodkował futbolówkę wprost na głowę Pawła Ochoty. Napastnik wykupiony z Zagłębia Lubin uderzył tzw. szczupakiem jednak wprost w bramkarza drużyny z Grudziądza. W 74 minucie miała miejsce kontrowersyjna sytuacja, bowiem arbiter spotkania Marcin Muszyński nie odgwizdał ewidentnego zagrania ręką jednego z obrońców gości w obrębie szesnastki.Olimpii. Radość ogarnęła za to kibiców "Miedzianki" w 82 minucie, kiedy wprowadzony na murawę w miejsce Pawła Ochoty, Piotr Czuryło zdobył swojego pierwszego gola na II-ligowych boiskach. Idealnym podaniem młodzieżowca legniczan obsłużył w tej sytuacji Adam Kłak. Podopieczni Janusza Kudyby nie zdążyli jeszcze ochłonąć po zdobytej bramce, gdy goście przeprowadzali już bramkową akcję. Wyrównującego gola zdobył Mariusz Pawlak. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Remis z Olimpią Grudziądz dał legniczanom pierwszy punkt w tegorocznych rozgrywkach ligowych.

Miedź Legnica-Olimpia Grudziądz 1:1

Bramki: Czuryło (82) – Pawlak (84)

Miedź: Dżuldinow – Kowalczuk, Bakrac, Gawlik, Monasterski – Łodyga (46 Burski), Kłak, Garuch, Musiałowski (61 Ogórek) – Ochota (67 Czuryło), Zagdański.

Sędzia: Marcin Muszyński (Łódź)