Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Legnica
Kolejna porażka

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Kibice "Miedzianki" nie mają łatwego życia – ich ulubieńcy przegrali kolejne spotkanie, mimo że do 40 minuty prowadzili z Zagłębiem Sosnowiec 1:0. Gościom wystarczyły zaledwie 4 minuty, aby strzelić dwa gole i wywieźć z Legnicy komplet punktów.

Podopieczni Janusza Kudyby od pierwszego gwizdka prezentowali się lepiej, niż faworyzowany zespół z Sosnowca. Mimo optycznej przewagi Miedzi, większość akcji legniczan przerywali obrońcy Zagłębia. Po kwadransie stoperzy drużyny przyjezdnej popełnili jednak błąd, który przytomnie wykorzystał Piotr Burski. Napastnik wypożyczony z Wisły Płock uderzył zza linii 16. metra, piłka odbiła się jeszcze od jednego z defensorów gości i wpadła do siatki obok bezradnego Adama Bensza. Trafienie otwierające wynik spotkania dodało sił miejscowym piłkarzom. "Miedzianka" górowała nad sosnowiczanami, brakowalo jednak skutecznego wykończenia. W 40 minucie za sprawą jednej akcji goście zdołali doprowadzić do wyrównania. Na strzał zza linii pola karnego gospodarzy zdecydował się Marcin Strojek. Grzegorz Burandt odprowadził piłkę wzrokiem jakby był przekonany o tym, że opuści ona boisko. Futbolówka trafiła jednak do siatki. 4 minuty później zwolennicy Miedzi przecierali oczy ze zdumienia. Z rzutu rożnego piłkę dośrodkował Tomasz Łuczywek, błąd w kryciu wykorzystał Marcin Lachowski i futbolówka po raz drugi zatrzepotała w siatce.

Po przerwie Zagłębie cofnęło się pod własną bramkę, aby bronić korzystnego rezultatu. Legniczanie stworzyli kilka dogodnych sytuacji, jednak żadnej z nich nie udało się wykończyć. W 58 minucie strzał Piotra Burskiego złapał bramkarz gości, minutę później golkiper sosnowiczan wygrał pojedynek sam na sam z Marcinem Garuchem. Filigranowy pomocnik Miedzi nie wykorzystał też szansy z 60 minuty - po jego strzale z okolic 16. metra piłka minęła bramkę Adama Bensza. Ostatnią szansę gospodarze zmarnowali w 67 minucie spotkania. Celne dośrodkowanie Łukasza Zagdańskiego zmarnował wtedy Piotr Burski.

Przebieg dzisiejszego meczu do złudzenia przypominał to, co kibice zobaczyli przed tygodniem na obiekcie przy Kopalnianej. Piłkarze Janusza Kudyby dyktowali warunki gry, wystarczyła jednak chwila, aby zadowalający wynik zmienił się na korzyść rywali. W czterech dotychczasowych kolejkach Miedź zdołała zgromadzić zaledwie 1 punkt (remis w meczu z Olimpią Grudziądz 1:1).

Miedź Legnica-Zagłębie Sosnowiec 1:2

Miedź: Burandt – Kowalczuk, Bakrac, Gawlik, Monasterski – Garuch (75 Czuryło), Kłak, Cisse, Musiałowski (58 Łodyga) – Ochota (46 Zagdański), Burski.

Bramki: Burski (15) – Strojek (40), Lachowski (44)

Sędzia: Dawid Martyniak (Kalisz)