Miedź - Stal 36:37

Podopieczni Edwarda Strząbały przegrali w szlagierowym meczu I ligi szczypiornistów z drużyną Stali Mielec, 36:37.

Legniccy szczypiorniści rozpoczęli mecz w nie najlepszym stylu. Po 5 minutach goście prowadzili już 2:4 i mimo gry w osłabieniu potrafili utrzymać, a nawet podwyższyć przewagę. W szeregach Miedzi brakowało zawodnika, który poderwałby kolegów do walki. Legniczanie podawali niecelnie, notowali mnóstwo strat i wyraźnie nie mieli pomysłu na przeprowadzanie skutecznych ataków. W 6 minucie na parkiecie pojawił się nowy nabytek Edwarda Strząbały, Konstantyn Czorewski, który okazał się dziś najlepszym zawodnikiem w legnickiej drużynie (zdobył 14 bramek). Jako jedyny spośród szczypiornistów Siódemki Miedź Legnica, często i – co najważniejsze – celnie rzucał na bramkę Krzysztofa Lipki. Do remisu zawodnicy Strząbały po raz pierwszy doprowadzili w 19 minucie, po 120 sekundach tablica świetlna w hali przy ul. Lotniczej ponownie wskazywała jednak wynik niekorzystny dla gospodarzy (10:12). Na 3 minuty przed końcem pierwszej części spotkania po udanym przechwycie Czorewskiego Artur Szabat trafił na 15:16, jednak jeszcze przed przerwą Stal wypracowała 4-bramkową przewagę. Do szatni zawodnicy obu drużyn schodzili przy stanie 16:20.

Po przerwie zawodnicy prowadzeni przez Edwarda Strząbałę wzięli się do odrabiania strat. Odmieniona drużyna Miedzi spisywała się zdecydowanie lepiej, niż w ciągu pierwszych 30 minut. Na kwadrans przed końcem spotkania goście prowadzili już tylko jedną bramką (27:28). Niestety, im bliżej końcowej syreny, tym bardziej kontrowersyjne decyzje podejmowali katowiccy sędziowie prowadzący spotkanie. W 56 minucie przy stanie 35:35 na 120 sekund z parkietu wyleciał Konstantyn Czorewski. Podobną karę arbitrzy przewidzieli dla Andrzeja Brygiera w 59 minucie. Miedź kończyła w osłabieniu. Zaledwie kilka sekund przed końcem meczu rywale zdołali trafić do siatki Lecha Kryńskiego, ustalając tym samym ostateczny wynik dzisiejszej rywalizacji. Legniczanie przegrali ze Stalą 36:37.

Siódemka Miedź Legnica - BRW Stal Mielec 36:37

Miedź: Kryński, Witkowski – Jędrzejewski, Będzikowski, Fabiszewski, Czorewski, Skrabania, Szabat, Góreczny, Brygier, Hajgenbart.