Tur lepszy od Miedzi

Piłkarze Miedzi Legnica przegrali dziś z zespołem Tura Turek, 0:2. Dla drużyny przyjezdnych było to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach II ligi.

Piłkarze Miedzi po raz kolejny przegrali na własnym terenie. Drużyna, której grę legniccy kibice obserwowali dziś przy Orła Białego w niczym nie przypominała zespołu ogrywającego przed tygodniem Ślęzę. Co ciekawe, w myśl zasady "zwycięskiego składu się nie zmienia", Janusz Kudyba do boju z Turem Turek posłał tych samych zawodników, którzy we Wrocławiu spisali się znakomicie. Na nieszczęście opiekuna "Miedzianki", jego podopieczni nie byli dziś w stanie realnie zagrozić bramce strzeżonej przez Dawida Kręta. Wyjątek pod tym względem stanowił Marcin Garuch, który kilkukrotnie próbował pokonać bramkarza gości, oddając strzały z dystansu. Dwa razy bliski był dokonania tej sztuki, jednak czujny w bramce Kręt pewnie bronił kąśliwe strzały pomocnika Miedzi. Po uderzeniach graczy Tura nic do powiedzenia nie miał za to golkiper legniczan Aleksander Dżuldinow. Rosjanin dwukrotnie musiał wyciągać piłkę z siatki. Najpierw Łukasz Szafran z najbliższej odległości skierował futbolówkę do bramki "Saszy" po precyzyjnym dośrodkowaniu Pawła Przybylskiego, kwadrans później kapitan Tura Marcin Kiczyński wykorzystał "jedenastkę" przyznaną za faul Piotra Czuryło na Dariuszu Imbiorowiczu i gospodarze przegrywali 0:2. Druga połowa nie przyniosła zmiany wyniku. Goście skupiali się na grze obronnej, a Miedź próbowała konstruować ataki pozycyjne. Na 7 minut przed końcowym gwizdkiem groźny strzał z 25 metrów oddał Marcin Garuch, jednak po raz kolejny bramkarz drużyny z Turka Dawid Kręt stanął na wysokości zadania.

Dzisiejsza wygrana nad podopiecznymi Janusza Kudyby jest pierwszym wyjazdowym triumfem zespołu Tura Turek w obecnym sezonie. Dotychczas zespół prowadzony przez Wiesława Wojno tracił punkty w Polkowicach, Wągrowcu, Bydgoszczy, Słubicach, Tychach i Wrocławiu. Złą passę udało im się przerwać dopiero w Legnicy.

Miedź Legnica – Tur Turek 0:2

Bramki: Szafran (29), Kiczyński (36)

Miedź: Dżuldinow – Syska (55 Gawlik), Tworek, Bakrac, Czuryło Ż (59 Łodyga) – Ogórek (67 Łysak), Kłak, Garuch, Kowalczuk – Burski Ż, Ochota (84 Musiałowski)

Sędzia:Maciej Mikołajewski (Lubuski Związek Piłki Nożnej)