Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Legnica
Przedszkolaki zdominowały mistrzostwa

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
W X wyścigu Mistrzostwa Legnicy w Kolarstwie Górskim MTB wystartowało 40 zawodników. Uczestnicy zostali podzieleni na 5 kategorii wiekowych. Najliczniejszą grupę stanowili kolarze w wieku przedszkolnym.

Trasa, na której ścigali się młodzi cykliści wiodła parkowymi alejkami. Reprezentanci legnickich przedszkoli mieli do pokonania 350-metrowy odcinek, starsze dzieci (od 9 do 10 lat) rywalizowały na trasie mierzącej pół kilometra, a najstarsi uczestnicy musieli jak najszybciej ukończyć odcinek długości 1400 metrów.

W kat. dzieci (3 – 5 lat) najszybciej na mecie stawił się wychowanek Przedszkola nr 4, Dominik Mistrzak. Spośród dzieci (9 – 10 lat) bezkonkurencyjny okazał się uczeń Szkoły Podstawowej nr 19, Mateusz Materek. Najszybszym żakiem został Rafał Nawojczyk ze Złotoryi. Zwycięstwo w kategoriach: młodzik i młodziczka wywalczyli wychowankowie legnickiego klubu Zywer: Piotr KlimekAgnieszka Jastrzębska. Sukces odniósł także, występujący w kategorii junior młodszy (15 – 16 lat), Michał Lisowski, uczeń Gimnazjum Katolickiego.