Legniczanie z medalami

Z rozegranego przed tygodniem w Lublinie Pucharu Europy zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do przywieźli 9 medali. Po złoto sięgali: Marzanna Pawlik, Paweł Dąbrowski oraz Izabella Dziopa.

W zawodach wystartowało przeszło 430 sportowców z 67 europejskich drużyn. Ekipa legnicka w klasyfikacji generalnej uplasowała się na 9 miejscu. W klasyfikacji punktowej seniorów zawodnicy LKT zajęli 4 lokatę. Spośród legniczan na najwyższym podium stawali: Marzanna Pawlik (złoto w układach, srebro w walkach do 52 kg), Paweł Dąbrowski (złoto w układach) i Izabella Dziopa (złoto w walkach do 63 kg). Medale wywalczyli także inni wychowankowie klubu: Emilia Chocaj (srebro w walkach do 58 kg), Gabriela Offman (brąz w walkach do 52 kg), Wioletta Miśkiewicz (brąz w walkach pow. 70 kg) oraz drużyna seniorek (srebro w walkach drużynowych, brąz w układach drużynowych).