Kałasznikow mistrzem Brandenburgii

Zawodnicy Legnickiego Klubu Oyama Karate zaprezentowali wysoką formę na Mistrzostwach Brandenburgii. Patryk Kałasznikow sięgnął po złoto, jego klubowa koleżanka – Gabriella Librowska – zdobyła srebrny medal.

II Mistrzostwa Brandenburgii odbyły się 17 października w niemieckim Cottbus. Udział w turnieju wzięło blisko 100 zawodników reprezentujących 15 polskich oraz niemieckich klubów Oyama Karate i Kyokushin. Spośród legniczan, najlepiej zaprezentował się Patryk Kałasznikow, który w kat. do 75 kg (junior starszy, 16 – 18 lat) nie miał sobie równych. Klubowa koleżanka Patryka, Gabriella Librowska, wywalczyła srebro w kat. senior do 60 kg. W finale zawodniczka LKOK dopiero po dwóch dogrywkach uległa Urszuli Rozmus.

Kolejną imprezą, do której legniczanie przygotowują się pod okiem Andrzeja Hodany jest Puchar Polski Oyama Karate. Turniej odbędzie się 21 – 22 listopada w Jeleniej Górze.