Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Legnica
Udany rewanż Miedzi

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Piłkarze Miedzi Legnica udanie rozpoczęli rundę rewanżową, odnosząc drugie w obecnym sezonie zwycięstwo na własnym terenie. Po zaciętym spotkaniu podopieczni Janusza Kudyby ograli zespół Bałtyku Gdynia 1:0.

Od pierwszych minut zarówno goście, jak i gospodarze, skupiali się przede wszystkim na obronie dostępu do własnej bramki. Zachowawcza gra Bałtyku wymuszała na podopiecznych Janusza Kudyby konstruowanie ataków pozycyjnych. W 15 minucie pierwszy groźny strzał na bramkę kapitana gdynian Michała Chamery oddał Piotr Burski. Uderzenie napastnika wypożyczonego z Wisły Płock okazało się jednak zbyt słabe. 9 minut później to przyjezdni stanęli przed szansą zdobycia pierwszego gola. Na wysokości 11. metra do piłki dopadł Łukasz Nadolny. Napastnik Bałtyku strzałem z woleja próbował zaskoczyć Grzegorza Burandta, ale ostatecznie posłał futbolówkę wysoko nad poprzeczką. Jeszcze przed przerwą gracze "Miedzianki" dwukrotnie zagrozili bramce gości. W 33 minucie Patryk Musiałowski nie zdołał wykorzystać dokładnego podania od Mateusza Gawlika, na 5 minut przed gwizdkiem oznajmiającym przerwę Marcin Garuch uderzył z dystansu, ale znów zabrakło celności.

Po zmianie stron sygnał do ataku ponownie dał swoim kolegom filigranowy pomocnik Miedzi. I tym razem jednak uderzenie zza pola karnego okazało się zbyt mocne. Radość dał miejscowym kibicom dopiero Marcin Ogórek. Zastępujący Pawła Ochotę napastnik strzałem głową wykończył dośrodkowanie Jewhena Kowalczuka, dając prowadzenie swojemu zespołowi. Wraz z celnym trafieniem, mecz zrobił się bardziej otwarty. Bałtyk próbował zniwelować stratę, dzięki czemu gospodarze mieli więcej okazji do wyprowadzania groźnych kontrataków. Dwie akcje tego typu mogły przynieść legniczanom kolejnego gola. Niestety, Dominik Łysak dwukrotnie – w 76 i 92 minucie – pomylił się mimo dogodnej pozycji. Najlepszą okazję na wyrównanie goście zmarnowali już w doliczonym czasie. Wprowadzony na boisko w miejsce Łukasza Nadolnego Jędrzej Florek wślizgiem próbował wepchnąć bezpańską piłkę do siatki Grzegorza Burandta. Napastnikowi Bałtyku zabrakło jednak precyzji.

Zwycięstwo nad rywalem z Gdyni było drugim triumfem Miedzi na stadionie im. Orła Białego w obecnym sezonie. Wcześniej podopieczni Janusza Kudyby zdołali wygrać jedynie z, zamykającą tabelę, Elaną Toruń (2:1).

Miedź Legnica – Bałtyk Gdynia 1:0

Bramki: Marcin Ogórek (62)

Miedź: Burandt – Spaczyński Ż, Tworek Ż, Bakrac Ż, Gawlik – Musiałowski (56 Łysak), Kłak, Garuch, Kowalczuk (86 Łodyga) – Ogórek (90+5 Orłowski), Burski.

Sędzia: Andrzej Chudy (Katowice)