Kulturysta nad kulturystami

Na swoim koncie ma już tytuły mistrza Polski w kategoriach open i wszechwag. Zdobył już Puchar Polski a teraz wygrał eliminacje do mistrzostw świata.

Mowa o Jerzym Pisulskim - najbardziej znanym kulturystą wśród policjantów i najbardziej znanym policjantem wśród kulturystów. 38-letni dzielnicowy z gminy Mściwojów swoją karierę sportową rozpoczął w 1991r. I już na starcie zdobył mistrzostwo Polski juniorów w kulturystyce w wadze do 80 kg. Jego kariera to nieustanne pasmo sukcesów. W 2003r. nie miał sobie równych w zawodach organizowanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Trzy lata później w Pucharze Polski zajął trzecie miejsce, a w tym samym roku na mistrzostwach świata był szósty. Kolejne sukcesy to: I miejsce w Pucharze Polski i czwarta lokata w Pucharze Austrii w 2007r.

Kolejnym trofeum jest tytuł mistrza Polski w kategorii open. Ten sukces pozwolił policjantowi awansować do reprezentacji Polski na ubiegłoroczne mistrzostwa świata. Ostatnio Jerzy Pisulski z powodzeniem wystartował w międzynarodowych zawodach Grand Prix Fitness Authority. W turnieju wzięła udział cała europejska czołówka kulturystów. Oprócz kategorii open kulturystyki podczas zawodów odbyły się eliminacje do mistrzostw świata w kulturystyce klasycznej, które rozpoczną się 10 grudnia w Madrycie. Kategorię w cuglach wygrał Jerzy Pisulski kwalifikując się jednocześnie do reprezentacji kraju. Sympatycznemu dzielnicowemu gratulujemy i życzymy sukcesu w stolicy Hiszpanii.