Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Legnica
LKT na czele

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
W końcowej klasyfikacji Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży za rok 2009, sporządzonej 10 grudnia br., spośród legnickich klubów największą ilość punktów zdobyli młodzieżowcy Legnickiego Klubu Taekwon-do.

W rankingu pod uwagę brane były sukcesy legnickich młodzieżowców osiągane na czterech rodzajach imprez: Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, Mistrzostwach Polski Juniorów, Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych oraz Mistrzostwach Makroregionu Młodzików.

Najlepszym rezultatem mogą pochwalić się młodzi karatecy z Legnickiego Klubu Taekwon-do. Zawodnicy LKT zdobyli w 2009 roku aż 124 punkty, co pozwoliło im zająć pierwsze miejsce w naszym mieście. W klasyfikacji krajowej, w której wzięto pod uwagę ponad 3 tys. klubów z całej Polski, LKT uplasowało się na 240. pozycji.

Tuż za taekwondokami jest klub ASPN Miedź Legnica. Młodzieżowcy Miedzianki wywalczyli 54 punkty, wyprzedzając o ponad 21 „oczek”, trzeci w klasyfikacji, Strzelec Legnica. Kolejne lokaty zajęły kluby:

ASSz Miedź Legnica (32,67 pkt), UKS Dziewiątka Legnica (18 pkt), MUKS Legnica (13 pkt), MKS Ikar Legnica (12 pkt), UKS Sprint Legnica (6 pkt), UKS Budowlanka Legnica (4 pkt), KKG Zywer Legnica (3 pkt), UKS Ogniwo Legnica (3 pkt) i UKS Błyskawica Legnica (1 pkt).