Faworyt nie zawiódł

Piotr Terochin zwyciężył w drugim turnieju z cyklu Dolnośląskiego Młodzieżowego Grand Prix w szachach. Legniczanin nie dał szans rywalom, zwyciężając wszystkie swoje pojedynki.

W drugiej edycji legnickiej imprezy, która odbywa się w Domu Kultury „Atrium” wzięło udział 32 zawodników. Stawiany przed startem turniejowej rywalizacji Piotr Terochin zwyciężył we wszystkich partiach, kończąc swój udział w imprezie na pierwszym miejscu. Tuż za nim uplasowali się szachiści z Przemkowa: Dawid Żerebecki oraz 10-latek Szymon Dryja. Kolejne lokaty zajęli: Mateusz Małecki, Paweł Zazula, Radosława Lascar i 9-letnia Ania Karykowska. Ostatnia zawodniczka wygrała 4 partie, zajmując 10 lokatę. Dla młodej szachistki, która przed dwoma tygodniami wywalczyła awans do Mistrzostw Polski do lat 10, jest to spory sukces.

Kolejne zmagania młodych szachistów będą miały miejsce 9 stycznia 2010 r.