Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Legnica
9 medali taekwondoków

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Aż dziewięć krążków przywieźli z Pucharu Polski seniorów i juniorów rozegranym zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do. Po złoto sięgnęli Maciek Żuk, Gabriela Offman i Marzanna Pawlik.

Świetny występ w Sandomierzu zaliczył Maciek Żuk, który w kategorii do 71 kg zwyciężył w pięciu pojedynkach, w półfinale pokonując medalistę ostatnich Mistrzostw Europy Piotra Wasilewskiego. To drugi tak udany start legniczanina w ostatnim czasie (wcześniej Maciek sięgnął złoto na mistrzostwach, które odbyły się w Holandii – przyp. red.). W kategorii do 52 kg w walce o najwyższe podium miały zmierzyć się klubowe koleżanki Marzanna PawlikGabriela Offman, niestety kontuzja wykluczyła Marzannę z udziału w wielkim finale, Gabriela sięgnęła więc po złoty krążek bez walki. Kontuzjowana zawodniczka została jednak okrzyknięta najlepszą zawodniczką turnieju. Tytuł ten zapewniła sobie zwyciężając w układach formalnych kobiet.

Poza zdobyciem złotych krążków, kadra LKT była w stanie również rywalizować o najwyższe podium w innych kategoriach. Brąz w wadze super ciężkiej wywalczył Paweł Mieszczakowski, trzecie podium w kategorii do 63 kg zasłużenie zajął Paweł Dąbrowski. Medalu nie udało się za to zdobyć Izabeli Dziopie, która nie była w stanie przystąpić do walki o brąz i ostatecznie została sklasyfikowana na czwartej pozycji w kat. do 63 kg. Srebro w kat. pow. 70 kg zdobyła Wioletta Miśkiewicz, po brąz w układach formalnych sięgnęli Marcjan PlutaAndrzej Mieszczakowski. Na podium stawali też juniorzy: Klaudia Ewkowska (dwa brązowe medale: w układach formalnych i kumite do 55 kg), Bartek Górski (52 kg) i Daniel Majsner (walki do 58 kg).

Puchar Polski seniorów i juniorów w Sandomierzu zgromadził niemal 200 zawodników z całego kraju. Impreza ta stanowi najważniejszą kwalifikację do kadry narodowej oraz eliminacje do tegorocznych XXIII Mistrzostw Polski seniorów. Zdobywając 9 medali zawodnicy LKT zanotowali najlepszy w historii legnickiego klubu, który przystępuje do tej imprezy od jedenastu lat.