Czarna seria trwa

Miedź Legnica po raz kolejny uległa w pojedynku drugoligowym. Tym razem lepsi okazali się zawodnicy z Podbeskidzia Bielsko-Biała. Wygraną 1-0 zapewnił Piotr Koman (63).

Niestety zła passa trwa nadal. Miedź Legnica nie potrafiła po raz kolejny wykorzystać atutu własnego boiska. Co gorsza nie potrafiła zdobyć bramki i zasłużenie przegrała z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Miedzianka dalszym ciągu nie może się przełamać.

Do końca sezonu zostały cztery kolejki i jeśli PZPN nie zmieni swojej decyzji w sprawie degradacji do niższych klas rozgrywkowych Zawiszy Bydgoszcz, Górnika Łęczna, Górnika Polkowice i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski to o utrzymanie powalczy w spotkaniach barażowych. Na poprawę formę jest więc jeszcze niespełna miesiąc.

Samo spotkanie rozgrywane było w bardzo słonecznej pogodzie, co na pewno nie ułatwiło piłkarzom gry.

Już w 7 minucie Krzysztof Chrapek uderzył w słupek. Na reakcję Miedzi trzeba było czekać do 22 minuty. Wtedy legniczanie mieli najdogodniejszą sytuację do zdobycia gola. Wojciech Smarduch dośrodkował z prawej strony boiska do piłki dopadł Dominik Płaza i uderzył głową.

Niestety i centymetry futbolówka minęła słupek bramki strzeżonej przez Krzysztofa Michałowskiego. Dwie minuty później to goście z Bielska-Białej ponownie zagrozili bramce Łukasza Mariaka. Z 23 metrów z rzutu wolnego Grzegorz Pater wysunął piłkę do Łukasza Gorszkowa, a ten atomowym strzałem był blisko pokonania Mariaka. Piłka jednak o centymetry minęła poprzeczkę.