Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Legnica
Sukcesy sportowców na olimpiadzie młodzieży

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Przez dwa tygodnie młodzi sportowcy rywalizowali o medale w XVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych.

W zawodach wystartowało blisko 800 klubów. Rozdano ponad 900 medali. W łącznej klasyfikacji punktowej za 24 dyscypliny województwo dolnośląskie z liczbą 1204 punktów zostało sklasyfikowane na wysokim 4. miejscu.

Do ministerialnego systemu sportu młodzieżowego aż 48 punktów dla Dolnego Śląska i Legnicy wywalczył Legnicki Klub Taekwon-do. O medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Taekwon-do rywalizowało ponad 270 zawodników z 47 klubów z 14 województw. LKT Legnica start w olimpiadzie zakończył na drugim miejscu w klasyfikacji medalowej. Mimo kwalifikacji makroregionalnych, legnickim zawodnikom często przychodziło rywalizować o medale i punkty w gronie 30 zawodników. Nawet mistrzyni Polski w 53 kg. Klaudia Ewkowska do złotego medalu potrzebowała pięciu wygranych pojedynków. Podobnie jak mistrz Polski w 48 kg. Bartosz Górski. Na tak świetny dorobek punktowy złożyły się nie tylko zdobyte trzy medale, ale również aż pięć miejsc do wywalczenia, których przez system repasażowy potrzebnych było wiele wygranych pojedynków, czego najlepszym przykładem był start Przemka Kurasiaka.

Przemek ostatecznie przegrał swoją walkę o brązowy medal, ale stoczył aż 7 pojedynków, z czego 5 wygrał. Swoje decydujące pojedynki o medale przegrali również debiutujący w olimpiadzie: Filip Sikorski, Maciek Horbal, Marcin Sosnowski, dla których w tym roku celem nadrzędnym było same zakwalifikowanie się do mistrzostw. Dla trójki medalistów: Klaudii Ewkowskiej, Bartka Górskiego i Filipa Forgiela po odejściu do kategorii seniora tegorocznych reprezentantów Polski, otwiera się szansa wyjazdu za 10 miesięcy na mistrzostwa świata do Nowej Zelandii.