Podbili Bratysławę

10 medali zdobyli legniccy zawodnicy podczas Puchary Europy w Taekwon-do, który odbył się w Bratysławie (21-24 października).
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Podbili Bratysławę
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Była to już czwarta edycja najważniejszego po mistrzostwach Europy i świata turnieju. Rekordowa była ilość uczestników - 856 zawodników reprezentujących 71 drużyn z 40 państw.

Doskonałe wyniki osiągnęli w Bratysławie legniccy zawodnicy. W turnieju indywidualnym wywalczyli 10 medali. Maciek Żuk, startujący w konkurencji układów i walk seniorów do 71 kg, wywalczył dwa medale. W pierwszym dniu turnieju nasz zawodnik po wygraniu sześciu pojedynków sięgnął po złoty medal w konkurencji układów formalnych w stawce 54 zawodników. W sobotę z kolei, po wygraniu pięciu walk, zdobył srebrny medal w kategorii średniej w gronie 47 zawodników.

Maciek dodatkowo wywalczył złoty medal w konkurencji układów drużynowych i przyczynił się do wywalczenia srebrnego medalu w walkach drużynowych. Jako jedyny z piątki Polaków wygrał swoją walkę w potyczce finałowej ze Słoweńcami, mając do czynienia z o wiele cięższym od siebie przeciwnikiem.

W sobotę do walki o medale stanęły również Marzanna Pawlik i Gabriela Offman w kategorii do 52 kg kobiet. Dla Marzanny był to pierwszy start po kontuzji odniesionej na ostatnich Mistrzostwach Europy.

Po dojściu do półfinału trenerzy podjęli decyzję o wycofaniu Marzanny z walki o finał, przez wzgląd na kontuzję. Oprócz brązowego medalu w kategorii wagowej do 52 kg nasza zawodniczka wywalczyła jeszcze medal srebrny w układach drużynowych i złoto w walkach drużynowych.

Chociaż kontuzja uniemożliwiła Marzannie walkę o złoty medal tegorocznego Pucharu Europy, jednak i tak przypadł on w udziale zawodniczce z Legnicy. Gabriela Offman sprawiła olbrzymią niespodziankę i po pięciu wygranych pojedynkach zdobyła złoto, pokonując w finale Paulinę Heiskanen z Finlandii.