Hindus zwycięzcą turnieju szachowego

Zwycięstwem Hindusa Sethuramana zakończył się XXVI Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Wojewody Dolnośląskiego. 17-letni zawodnik z Indii zgromadził 7 pkt. z 9 partii i tym samym wypełnił normę na arcymistrza.
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Hindus zwycięzcą turnieju szachowego
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

W ostatniej rundzie doszło do prestiżowego pojedynku pomiędzy aktualnym mistrzem Świata do lat 16 Kamilem Dragunem a Sethuramanem, który ten tytuł zdobył w ubiegłym roku. Bedący w

świetnej formie Hindus nie dał szans młodszemu koledze i tym samym

przypieczętował swój sukces. Na drugim miejscu uplasował sie ukraiński arcymistrz Vladimir Sergiejew z dorobkiem 6 pkt. Warto dodać że był zwycięzcą turnieju 2 lata temu. 3 nagrodę zdobył aktualny mistrz Polski do lat 18 Marcin Sieciechowicz. Utalentowany Poznaniak zakończył turniej bez porażki gromadząc 5,5 pkt. Nagrodę dla najlepszego zawodnika z Dolnego Ślaska otrzymał reprezentujący barwy "Miedzi" Legnica czeski arcymistrz Vladimir Talla zajmując VI miejsce w

zawodach. Turniej należał do bardzo udanych. Duża ilość młodych zawodników spowodowała, że partie były zacięte a walka trwała do samego końca. O sile turnieju świadczy fakt, że aktualny mistrz Świata do lat 16 Kamil Dragun zdobył tylko 3,5 pkt i uplasował sie na VIII miejscu. Na zakończenie turnieju odbyła się symultana dla VIP-ów którą dał Ukraiński arcymistrz Andriej Maksimenko. Cenne remisy uzyskali Jolanta Puzio reprezentująca Dozorbud oraz Dariusz Walasiak Dyrektor Kredyt Banku.