Remis drugiej drużyny

W ramach 13 kolejki Piast IV ligi drugi zespół Miedzi grał z drużyną Motobi Bystrzyca Kąty Wrocławskie. Kibice, którzy wybrali się na to spotkanie mogli podziwiać nową, kryta trybunę na stadionie przy Alei Orła Białego. Piłkarze natomiast liczyli na dobry wynik.

Oba zespoły rozpoczęły mecz z wielkim animuszem. Już na początku groźnie, choć ponad bramką strzelał zawodnik z Kątów - Rybiński, który w pełni zrehabilitował w 23. minucie, kapitalnie uderzając z woleja na bramkę Miedzi - 1:0 dla Kątów Wrocławskich. Minutę później w sytuacji sam na sam z bramkarzem jest Michał Kossakowski, lecz fatalnie pudłuje. Jęk wśród kibiców Motobi Bystrzycy - to mogły być dwie prawdziwie zabójcze minuty.

W 30. minucie spotkania przebudzili się gospodarze - do mocnego zagrania wzdłuż pola karnego bezskutecznie próbowało dojść dwóch piłkarzy Miedzi. Odpowiedź przyszła osiem minut później, kiedy słupek uratował gospodarzy przed stratą drugiego gola. To nie koniec emocji w pierwszej połowie - w 45. Rybiński, wykorzystując podanie Kossakowskiego trzela bramkę, sędzia jednak gwiżdże spalonego. Nerwy na murawie, koniec pierwszej części spotkania.

W przerwie meczu fani z Kątów Wrocławskich zastanawiali się, czy nie powtórzy się scenariusz z Wąsosza, kiedy to zespół Motobi po pierwszych 45 minutach gry prowadził, by później tylko zremisować. Niepokój wzmógł początek drugiej połowy - znów stuprocentowej sytuacji nie wykorzystał Kossakowski, natomiast Miedź starała się strzelić bramkę, groźnie uderzając w 54. minucie. Mimo naporu zawodników z Kątów to właśnie drużynie Miedzi udaje się w końcu wyrównać - w 70. minucie strzałem głową gola zdobywa Marcin Orłowski. To jedna z nielicznych groźnych akcji gospodarzy - nie po raz pierwszy sprawdziło się powiedzenie, że niewykorzystane sytuacje się mszczą.

Zawodników z Kątów nie było już stać na strzelenie zwycięskiej bramki - mecz zakończył się remisem 1:1, z którego znacznie bardziej cieszyli się piłkarze i kibice gospodarzy.

Skład Motobi Bystrzycy Kąty Wrocławskie: Foltyn - Bednarowski (75 min.Kotwicki), Jawny, Kalinowski, Rosiecki - Kossakowski, Augustyniak, Kwiatkowski, Szczepaniak - Rybiński (88 min.Świerc), Kosztowniak (70 min.Rola)

Skład Miedzi II Legnica: Główka, Kołodziński, Kotlarski, Niewiadomski , Kocieszewski, Spraski (46 min. Spaczyński), Wepa. Liberek (80 min. Gałęza), Orłowski, Łodyga (46 min. Misan), Musiałowski (46 min. Kaśczyszyn)