Zwycięstwo Miedzi nad Górnikiem

Mecz straconych szans – tak można powiedzieć o sobotnim spotkaniu Miedzi Legnica z Górnikiem Wałbrzych w ramach dolnośląskich derbów. Pojedynek 20.kolejki 2.ligi wygraliśmy 1:0, choć mogło być lepiej.
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Zwycięstwo Miedzi nad Górnikiem
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Jedyna bramka w spotkaniu dla miedziowych padła w 20.minucie. Zdobył ją z rzutu karnego Jakub Grzegorzewski. Karny podyktowany został za faul wałbrzyskiego bramkarza na Marcinie Orłowskim. Jednak okazji do zdobycia bramki przez legnickich zawodników było zdecydowanie więcej. Chociażby ta w 44. minucie, gdy z 16 metrów piłkę do bramki próbował wprowadzić Marcin Orłowski.

W drugiej połowie szansę na pewną bramkę miał Górnik. W 61.minucie sędzia, po zagraniu ręką przez Jarzębowskiego, podyktował karny dla gości. Strzał był jednak nieudany. Końcówka meczu była pod znakiem czerwonych kartek. Za niesportowe zachowanie otrzymał ją Damian Paszliński (Miedź Legnica) i Roman Maciejak z Górnika.

Dziś, co prawda w mało widowiskowym spotkaniu Miedź zdobyła trzy punkty. To trzeci mecz z rzędu Miedzi bez straconej bramki. I za to gratulacje!

Składy:

Miedź Legnica: Syamin - Paszliński, Garuch, Pilarski, Kucharzak, Gawlik, Kajca, Jarzębowski, Bulatowić, Grzegorzewski, Orłowski

Rezerwa: Laskowski - Kowal, Zieliński, Bzdęga, Cisse, Hempek, Spaczyński

Trener: Janusz Kudyba

Górnik Wałbrzych: Jaroszewski - Michalak, Łaski, Wojnarowicz, Zawadzki, Michalak, Wepa, Morawski, Zinke, Duś, Maciejak

Rezerwa: Jarosiński - Sawicki, Fojna, Moszyk, Tobiasz, Rytko, Matuszak

Trener: Robert Bubnowicz