Legniczanin najlepszym malarzem w Polsce

Daniel Kaczor, uczeń Zespołu Szkół Budowlanych przy ul. Grabskiego zdobył „Złotą Kielnię” na 40. ogólnopolskim turnieju budowlanym. Zdobył też tytuł Młody Malarz Roku 2011.
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Legniczanin najlepszym malarzem w Polsce
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

- Daniel zdeklasował rywali zdobywając 281 na 300 możliwych punktów – przyznaje z dumą kierownik szkolenia praktycznego ZSB Tomasz Łabowicz. - To jeden z naszych największych sukcesów w historii.

Daniel Kaczor oprócz obu tytułów zdobył także Puchar Prezydenta Torunia dla najlepszego finalisty turnieju. Uczy się w ostatniej klasie technologii robót wykończeniowych w budownictwie zasadniczej szkoły zawodowej.

Turniej Budowlany „Złota Kielnia” to najważniejsze zawody dla uczniów szkół budowlanych w Polsce. Do eliminacji wystartowały reprezentacje wszystkich szkół tego typu w kraju. Daniel był jedynym finalistą turnieju z Dolnego Śląska. Oprócz dwóch etapów części teoretycznej zawodnicy mieli do wykonania zadania praktyczne. Wprzypadku Daniela polegało ono na wymalowaniu słupa przed przejazdem kolejowym na kolory ostrzegawcze – biały i czarny. Danielowi udało się zachować równe odstępy i proporcje między pasami obu barw.

Zawody rozgrywano w pięciu kategoriach: malarz, posadzkarz, monter, murarz i stolarz. Daniel oprócz sukcesu w swojej kategorii zdobył też nagrodę główną, czyli tytułową Złotą Kielnię. Nagrodą rzeczową był nowoczesny agregat malarski, natomiast szkoła za sukces swojego ucznia dostała talon na 300 litrów farby Decoral Professional.