Siódemka przegrywa z Vive

Szczypiorniści Siódemki Miedź Legnica przegrali wczoraj 14:42 z Vive Kielce w meczu 12.kolejki PGNiG Superligi.

Mecz w Hali Legionów był jednostronnym widowiskiem. Gospodarze szybko „odjechali” Miedzi i w 10 min. prowadzili już 6:2. Legniczanie próbowali nawiązać walkę z uczestnikiem Ligi Mistrzów, ale nawet gdy dochodzili do pozycji strzeleckich, to na ich drodze stawał rewelacyjny Sławomir Szmal. Gdy na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 18:9, było już jasne, że druga połowa będzie tylko formalnością.

Drugie 30 minut to niestety totalny demontaż naszej drużyny. Pierwsze 10 minut Vive wygrało 10:0! Pierwszą bramkę w drugiej części spotkania legniczanie zdobyli dopiero w 43 min., kiedy to Szmala pokonał Bartłomiej Koprowski. Ostatecznie wicemistrzowie Polski zdeklasowali Miedź pokonując różnicą aż 24 trafień.

Vive Targi Kielce – Siódemka Miedź Legnica 42:14 (18:9)

Vive Targi: Szmal – Tomczak 5, Tkaczyk 4, Zaremba 1, Olafsson 5, Kuchczyński 6, Jurasik 3, Jachlewski 3, Stojković 5, Przybylski 1, Buntić 1, Zorman 3, Rosiński 4. Kary: 2 min.

Siódemka Miedź: Banisz, Kryński – Paluch 2, Gregor 4, Szuszkiewicz, Koprowski 2, Skrabania, Czuwara 1, Jarowicz, Brygier 1, Świątek 2, Wita 2. Kary: 6 min.

źródło: siodemka.legnica.pl